Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

@jacek3773 Jeżeli masz suchą kotłownie to pewnie by w jakimś stopniu wystarczyło ale jeżeli masz wilgotna piwnice to jedynie pogorszy sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w piwnicy sucho i tak liepiej kociol zamknac scislo.Tež juž nie wybieram osadu,nie szkrobe po sezonu,tylko wybieram popiol bo popiolok jemny na/w wymieniku sam lyka i uwolnia wilgotnosc i scianki po oszkrobaniu dopiero przed sezonom sa lepsze,niž ježeli oczyscze po sezonu i wilgotnosc dociera latom na czysta scianke.Cienka lupina osadu siarki i azota beztak nie oszkrabe i wilgotnosc tak szybczej degraduje stal,po rozpaleniu odleci mocniejsza warstwa rdzi i tej lupiny z wyczysczonego kotla po sezonu,niž dopiero przed rozpaleniem.Takie moje obserwacje potym,co raz zapomnialem wyczysczyc kotla po sezonu.Juž tego nierobie bo bylem pozytywnie zaskoczony-czekalem katastrofe i bylo liepiej.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podwyżki, m.in.: 

  • Pułkownik - 1499 zł (+20 zł)
  • Bartex: Rubin - 1619 zł (+90 zł), Silver - 1649 zł (+100 zł), Gold - 1639 zł (+50 zł)
  • Sobianek: Lew - 1699 zł (+40 zł), Pantera - 1659 zł (+100 zł), Tygrys - 1639 zł (+130 zł)
  • Sambudrol: Ecodesign - 1750 zł (+41 zł), Comfort - 1500 zł (+41 zł), Classic - 1550 zł (+41 zł), Power Max - 1680 zł (+31 zł)
Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na lokalnym składzie kupiłem 2 tony groszku Jaret.

1220 za tonę luzem i taniej raczej już nie będzie.

Workowanie we własnym zakresie na składzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, paliłem do tej pory ekogroszkiem z PGG (karlik, pieklorz, karolinka) - wypalały się dobrze ale objętościowa ilość popiołu to tragedia... przymierzam się powoli do zakupu ekogroszku na zimę i rozważam takie opcje :

Sobianek LEW - (będę miał ta testy od kolegi) - palił tym prze pandemią i popiół był drobny jak z papierosa i było go bardzo mało - teraz pewnie jest sporo gorzej.

Pułkownik - cena w miarę dobra ale w komentarza na youtube ludzie piszą że różowo nie jest : że bardzo drobny, że dużo popiołu, spieków oraz zanieczyszczeń i problemu z kalorycznością

Bartex Gold - będę miał na testy z lokalnego składu, cena około 1700zł

Skarbek Węglokoks - paliłem tym regularnie jak jeszcze były normalne ceny i był to zdecydowanie najlepszy ekogroszek : bardzo mało popiołu oraz wysoka kaloryczność, cena około 1800/1900zł

Kupował ktoś w tym roku któryś z powyższych i może coś doradzić, ewentualnie jakiś inny polecacie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś luzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie ekogroszek Pułkownik,zamówiłem w tamtym tygodniu 2 tony po 1479zł.

Dla sprawdzenia otworzyłem 3 worki,suchy i nie za drobny,wizualnie ok.

Pod koniec sezonu grzewczego spaliłem 300 kg z poprzedniego zakupu(sierpień tamtego roku),żeby sprawdzić jak się pali.U mnie spalanie było ok,popiołu objętościowo połowę mniej niż z Karlika,spieków  większych nie miałem.Piec też bardziej czysty niż przy Karliku.

Tak ,że zdecydowałem się kupić na kolejną zimę właśnie Pułkownika,a czy będę zadowolony po spaleniu,to dopiero wtedy będę mógł napisać jak spalę ostatni worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję węgiel 26 i 29. Ten mocniejszy wrzucam jak jest bardzo zimno. Inaczej słabo się to spala. Pułkownik w zeszłym roku był bardzo dobry. W tym roku kupiłem grudnia 26 i trochę go spaliłem po koniec sezonu. Popiół bardzo ładny i co ciekawe był taki białawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mkwapisz napisał(a):

Ja kupuję węgiel 26 i 29. Ten mocniejszy wrzucam jak jest bardzo zimno. Inaczej słabo się to spala. Pułkownik w zeszłym roku był bardzo dobry. W tym roku kupiłem grudnia 26 i trochę go spaliłem po koniec sezonu. Popiół bardzo ładny i co ciekawe był taki białawy.

Czyli ten 29 jak jest ciepło to nie za bardzo się spala? Gaśnie, spieki? Faktycznie oba mają taki drobny popiół i jest go bardzo mało jak testach? Kaloryczność trzymają? Faktycznie nie ma opcji za pobraniem tego Grudnia? W regulaminie jest opcja gotówką przy odbiorze... Oni tam mają jakieś szybkie płatności? Czy trzeba ręcznie zwykłym przelewem? Może napisze do nich na emaila to zrobią paletę 500kg grudnia 26 i 500kg grudnia 29 za pobraniem.

Edytowane przez robertokot25
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do mnie w czwartek dojechały 4 palety Pułkownika, jeszcze po 1499 zł/t. Otwarte 4 worki kontrolnie, po jednym z każdej palety, towar suchy i nawet gradacja poprawiła się w stosunku do ubiegłego roku, bardzo mało podziarna. Tak więc jestem dobrej myśli co do tego sezonu grzewczego. Na razie te 4 worki poszły na ciepłą wodę, a jak będzie faktycznie to dopiero sezon grzewczy pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułkownik wrórcił do starej ceny. Jej wzrost wynikał rzekomo z błędu systemu. Natomiast w komentarzu sklep udzielił ciekawej informacji:

"W świetle rosnącej ceny ARA podwyżki są nieuniknione i gdy tylko zakontraktujemy węgiel w nowych cenach, będziemy musieli również podwyższyć naszą cenę".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przed embargiem na ruski węgiel, ogień ultra był najlepszym groszkiem jakim paliłem. Po zapewnieniach, że niczym nie odbiega,   kupiłem w nowej wersji niby z Kazachstanu i nie polecam. od groma kamienia, okropnie brudził piec.   Po kilku dniach wisiały farfocle sadzy i żeby jako tako było było tak naprawdę czyściłem  piec co drugi dzień. Co prawda nie spiekał się zbyt mocno i to cała jego zaleta. Kaloryczność raczej ok,  popiołu około 7% (robiłem test) a poprzedni miał poniżej 3%. No chyba że się coś zmieniło bo kupowałem 09/2022. Zresztą nie wiem jak jest teraz ale sprawdź opinie na ich stronie. te pozytywne Skończyły  dawno temu. Moja negatywna się nie pojawiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zasypałem 1 worek Ogień Ultra i zobaczymy, test sobianka lew zakończony palił się ok ale raczej więcej niż 25MJ to on nie ma....i popiół (trochę lepszy niż z karlika) też inny niż 4 lata temu jak znajomy nim palił - wtedy popiół to był proszek w małej ilości ale węgiel był pewnie wtedy pochodzenia rosyjskiego - teraz to wsio kazach lepszy lub gorszy.... Po niedzieli wpadnie na test Skarbek z węglokoksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.