Skocz do zawartości

h3nio

Stały forumowicz
  • Postów

    668
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana h3nio w dniu 23 Lutego

Użytkownicy przyznają h3nio punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia h3nio

  1. Może być przytkany w innym miejscu. Sprawdź, czy podczas pracy kotła kondensat spływa do kanalizacji. Dla pewności najlepiej zdemontować syfon i przepłukać go porządnie. Filrt magnetyczny raczej nie ma nic wspólnego z tym błędem.
  2. Może coś zatkało syfon kondensatu i trzeba go wyczyścić.
  3. Gwarancja na czujnik już się skończyła?
  4. "Do 2030 r. czyli już w przeciągu sześciu lat, 16% właścicieli najsłabiej docieplonych budynków mieszkalnych (charakterystyka G) czeka renowacja obejmująca nie tylko termomodernizacje, ale też i wymianę pieców na gaz, węgiel lub olej opałowy w Polsce. Urszula Zielińska, wiceminister klimatu i środowiska przyznała w wywiadzie że przygotowywane są przepisy pozwalające rządowi nakładać kary, na właścicieli domów i budynków mieszkalnych, jeżeli nie będą chcieli oni spełnić nowych wymagań ustawionych zgodnie z dyrektywą EPBD. Generalnie będziemy mieli "wybór" - tak, jak jest to wprowadzane teraz w całej UE - jeżeli nie skorzystamy z zachęty i dotacji do wymiany pieców i docieplenia domów to będziemy za to najprawdopodobniej karani". Źródło: https://www.farmer.pl/energia/oze/czy-wlasciciele-domow-beda-karani-za-niedocieplone-domy-po-wprowadzeniu-dyrektywy-epbd,142829.html
  5. Nie masz przypadkiem włączonego trybu eco? Sprawdź aktualną temperaturę CWU, może coś z czujnikiem jest nie tak. Jeżeli nie posiadasz regulatora, to wejdź na kotle w menu serwisowe i dalej L.1 -> 1-b3 (temp. CWU).
  6. Ustawiasz na sterowniku temperaturę CWU, zatwierdzasz i nic się nie dzieje?
  7. Taktowanie jest wtedy jak kocioł co chwilę się włącza i wyłącza. Można to zweryfikować poprzez sprawdzenie liczby startów palnika w stosunku do czasu jego pracy (menu: informacja systemowa). Jeżeli ma być sterowanie wg temperatury zewnętrznej, to trzeba obniżać krzywą o 1°C i przez dłuższy czas obserwować, czy nadal przegrzewa. Wpływ pomieszczenia pomaga jak ktoś ma problem z ustawieniem krzywej, im większy wpływ, tym bardziej kocioł obniża temperaturę zadaną na kotle po przekroczeniu temperatury pomieszczenia.
  8. To nowy dom? Instalacja wykonana poprawnie? Kocioł nie taktuje? Potrzebna jest aż tak wysoka temperatura CWU? Co do krzywej grzewczej, jeżeli kocioł przegrzewa pomieszczenie, to trzeba zmniejszać jej wysokość, albo zwiększać wpływ pomieszczenia. Czasami jest tak, że większa liczba domowników, to więcej wytworzonego tzw. ciepła bytowego.
  9. To nie jest taktowanie. Śmiało możesz bardziej zwiększyć interwał temperaturowy i czasowy.
  10. Realnie to on będzie pracować z mocą minimalną na poziomie 3 kW. Są kotły z jeszcze niższą mocą, ale za to z wyższą ceną. Więc jeżeli szukasz czegoś w tej cenie, to chyba nic lepszego nie znajdziesz.
  11. Rozumiem, że tylko dodatkowe naczynie zostało wymienione, a to w kotle zostało chociaż sprawdzone?
  12. Może być uszkodzone naczynie przeponowe. Wymiennik można sprawdzić przez obserwacje, czy podczas postoju kotła wypływa woda przez odpływ skroplin.
  13. Kocioł nie jest kondensacyjny, więc niska temperatura zasilania niekorzystnie wpływa na jego sprawność i żywotność. Przy 4 kaloryferach regulacja termostatami jest nieporozumieniem, bo niepotrzebnie ogranicza przepływ, a to oraz moc minimalna na poziomie 6 kW przyczynia się do częstszego taktowania. Sterownik z pewnością ograniczy niepotrzebne starty, ale na wielkie oszczędności bym nie liczył. Ponadto warto zwrócić uwagę ile gazu zużywa się na CWU.
  14. Dopiero teraz przeczytałem ustawę, w której jest mowa o tym upuście. Faktycznie, nie ma określone kiedy i jak to będzie rozliczone. Ponadto, jeżeli dobrze rozumiem, to z zapisów wynika, że to będzie upust 10%, ale nie od zużytej energii w 2024 r. tylko 10% kosztów poniesionych w okresie, w którym trzeba było oszczędzać: "Wartość przedmiotowego upustu wynosiła wtedy będzie 10% całkowitych kosztów zużycia energii elektrycznej przez odbiorcę w okresie od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2023 r."
  15. Czy ktoś z Was otrzymał już upust 10% dla oszczędnych? Obniżyłem zużycie w wymaganym okresie o ponad 20%, więc na pewno łapię się na obniżkę. Mam fakturę za 15.12.2023 r. - 15.02.2024 r. i upustu nie ma. Napisałem zgłoszenie do ZE i otrzymałem jedynie taką odpowiedź: "Jesteśmy w trakcie wdrażania funkcjonalności systemu, aby w sposób automatyczny weryfikował zużycie klientów w celu zastosowania upustu. Proszę o cierpliwość, jeżeli zastosujemy upust, będzie to widoczne na fakturze".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.