Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku ja akurat posiadam sterownik COBRA II i tam z tego co wiem ustawia się wartości graniczne. Nic poza tym. Nic w nim nie grzebię bo raz że nie wiem co mógłbym poprawić, a dwa ten Karlik to faktycznie szajs bo oprócz strasznej sadzy potrafił zgasnąć podczas normalnej pracy kotła. To nie jest ekogroszek wart takich pieniędzy jak w tych czasach wołają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dozy napisał(a):

Ciekawe przy jakiej modulacji kocioł pracował. Bo jeśli ciągle pyrkał w okolicach min. to nie dziwię się.

Ale patrząc na to z perspektywy minionego roku - sprzedawali wszystko co da się spalić (no może poza oponami), więc zawartość worka to czysta ruletka. 🙂

Kocioł pracuje w PIDie, ale z niewielkim odbiorem, więc ilość popiołu sie potęguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ptaszniko napisał(a):

ja akurat posiadam sterownik COBRA II i tam z tego co wiem ustawia się wartości graniczne. Nic poza tym. Nic w nim nie grzebię bo raz że nie wiem co mógłbym poprawić, a dwa ten Karlik to faktycznie szajs bo oprócz strasznej sadzy potrafił zgasnąć podczas normalnej pracy kotła

To tylko dowodzi jak kiepskiego masz zarządcę pracy kotła. Pozostaje albo dobierać węgiel pod sterownik albo zmienić sam sterownik. 🙂

Ja w zeszłym sezonie spaliłem upolowaną tonę karlika i obeszło się bez problemów. A popiół... co mi za różnica czy to będzie ala popcorn czy piach, skoro i tak mam go wyrzucić. Aby tylko nie klinował się w palniku.

38 minut temu, o6483256 napisał(a):

Kocioł pracuje w PIDie, ale z niewielkim odbiorem, więc ilość popiołu sie potęguje.

Czy chcesz powiedzieć, że przy spalaniu na niskiej mocy popiół się bierze z powietrza albo kocioł nie wyrzuca w komin tej ilości popiołu którą przy normalnej pracy by wyrzucił, i stąd ta większa ilość popiołu? To niedorzeczne.

Chyba że mowa o niedopałkach. 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaszniko jak ci gaśnie tzn, że masz źle dobrane parametry pracy czy podtrzymania.
Mnie nie gasł i w tym i w poprzednim kotle. Zarówno przy pracy jak i w podtrzymaniu.
A popiołu zawsze było w przedziale 6,5-7,5% czyli tyle co przewidywał producent. Kilkukrotnie ważyłem popiół z pełnego zasobnika.
Co nie znaczy, że nie ma groszków ze śladową ilością popiołu okolo 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino na łopatkę i sadzić kwiatki. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nawet jako ekomiał nie dałoby się sprzedać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bez takich komentarzy, jest wyraźnie napisane "Groszek premium"  😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, h3nio napisał(a):

Ładna Karolinka się komuś trafiła:

Przypadek ze ten worek lezy odwrotnie niz inne?

Wytrzepalo w transporcie zawartosc, potem odwrocil celiwo worek i sensacja ze na dnie pyl.

Fakt ze sporo tego mialu/podziarna.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wytrzepało, ale co jak co, nie powinno go być aż tyle.

Pamiętam, że pierwszym węglem workowanym zakupionym w pgg była właśnie karolinka. Zamówiłem 2T po 1040zł. ...ależ to było drogo. 😜 ino niestety nic tańszego nie udało mi się upolować. 

Spieki, dużo popiołu, dużo miału i ogólnie poniżej przeciętnej. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej. Chyba, że to bedzie ostatni węgiel na rynku, który można będzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę Karolinką z przed wojny. Popiołu tyle samo co w Pieklorzu, kocioł czystszy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin nie pisz głupot, co Ci tam ma wytrzepać w transporcie. Jak jest szajs to jest i tyle. Mam Karolinkę kupioną w tamtym sezonie, choćbyś byś ją trzepał 2 tygodnie ... to będzie ekogroszek, a nie ekomiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem opinię,niegatywnych nie spotkałem o dziwo !!! Na swojej stronie chwalą się popiołem ale czy to wygląda na dobry popiół? Bez spieków i kamieni ?

Jak myślicie ?Screenshot_2023-11-08-12-34-10-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.3d66f155b5c96b2f28a8b57837e63452.jpg

Edytowane przez 1mps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirjas napisał(a):

Ja go mam u siebie, opisałem co nieco w poście  #2379.

Palę nim obecnie, bo przy tych temperaturach nie potrzeba mocnego węgla. Problemów ze spalaniem nie mam żadnych, pali się ładnie, kocioł nie ma problemu z utrzymaniem temperatury. Popiół raczej ok, nie rewelacja ale wydaje mi się lepszy niż w powyższym zdjęciu. Spieki jeśli są to takie, które można rozgnieść w ręce.

Tak jak pisałem po zakupie, wg mnie to mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację

Na lokalnym składzie mam Jaret luzem po 1550, palę nim od 10 lat i żadnych problemów.

Jedynie muszę sam zaworkować,a latka lecą i już nie bardzo mi się chce.

Chyba wezmę na pół z bratem tone tego Kazacha i zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był bardzo przyzwoity, choć trafiało się trochę kamieni. Jak obecny wypada nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie zjechali, wcześniej prawie 2tys. Teraz kolej na następnych. Paliłem wcześniej bardzo dobry. W tym sezonie kolega kupił i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sztygar palił się fajnie. W LeroyMerlin go kupowałem. Kosztował około 2 tysiaków za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka cena jest? Na stronie https://www.wegielsztygar.pl/product-pol-113-Groszek-Plus-dawniej-ekogroszek-Ultra-Sztygar.html 1990.

Swoją drogą ciekawy adres mają: Roberta de Plelo 6 80-548 Gdańsk Polska. Czyżby w Gdańsku w porcie odkryto nieznane do tej pory pokłady węgla ;-)).

Sprawdziłem dzisiaj ekogroszki z dostawą:

Pułkownik 1600 - to mogę polecić bo właśnie leci w kotle, ale niestety kupione za 1800 w wakacje. Popiół elegancki, mało strupów więc objętościowo jest ok.

groszki z PGG 1650 - Karlik i jemu podobne - objętościowo dużo popiołu. Ale coś się w węglu zmieniło bo wcześniej to mogłem napisać w cholerę popiołu. Strupki jakby mniejsze są i nie ma takich całych wypalonych kawałków węgla, które rozpadały się po lekkim ściśnięciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Karlik wypala się dobrze, podobnie jak Jaret którym paliłem 10 lat. Popiołu sporo, tak myślę że 10 %,brak spieków,czasem trafi się jakiś mały ale to sporadycznie.

Podstawa to znaleźć właściwe ustawienia spalania, trochę to czasu zajmuje,ale jest do zrobienia.

Właśnie znowu zamówiłem Karlika,teraz 1600 z dostawą w sklepie PGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z kodem w PGG jest 1600 a nie 1650

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ opłata za korzystanie z przelewy24 lub blik 0,3% lub 0,5% zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.