Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumiałe

m ten film, to kolejna rzecz do wysłuchania wyjaśnień, która podkreśla ważne rzeczy. Jedno moje wideo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 30  i na 100 %  wygląda to tak:

30 % trzeba chyba jeszcze lekko poprawić.

20191208_211711.jpg

20191208_212204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz Jak sv200 radzi sobie z węglem typu wesoła? Załóżmy że palnik 25kw szedł by, ze średnią dobową 9kw?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piterr123 napisał:

@Pieklorz Jak sv200 radzi sobie z węglem typu wesoła? Załóżmy że palnik 25kw szedł by, ze średnią dobową 9kw?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Wesoła to nie jest pewnie od dwóch czy trzech lat za fajny węgiel do palenia. Póxna wiosna czy wczesna i ciepła jesień spalisz go na pył, ale jak trzeba w nią dmuchnąc i podać to robią się schody.

Nie będę wrzucał linka, ale wkleje Ci ze strony SEKOM info jakie polecamy opały a jakie odradzamy:

Polecane ekogroszki:

Na lato polecamy paliwa o nieco większej zawartości popiołu 7%

Karlik z PGG >26MJ lub węgiel z firmy “Pan Groszek” o nazwie Yellow do 26MJ

Retopal z PGG, zwykły Anmag z Imex-Piechota (paliwa 24-26MJ o niskiej spiekalności, bezproblemowe pod względem spalania, tworzące niewielkie, wypalone spieki a’la popcorn)

Retopal lub Karlik można zamówić w sklepie grupy PGG

https://pgg.pl/sklep-internetowy/

Sezon zimowy:

Paliwa wysokokaloryczne pod kotły 5-ej klasy w kolejności:

* Najlepiej Karlik z PGG, (26-28MJ, w stanie suchym w laboratorium 28MJ), dobrze się wypala, można w nie nawet mocniej dmuchnąć i nie zrobi spieku klinującego podajnik. Mała zawartość popiołu, czystość spalania pod względem emisyjnym.

https://pgg.pl/sklep-internetowy/

* “Super Mocny” 28-29MJ, Mało popiołu <3%, ładnie się wypala, małe zabrudzenie kotła, niskie spalanie

https://mocnyopal.pl/ekogroszek-super-mocny.html

* “Ogień Ultra” od Sibugol 28-30MJ, popiół <3%, RI-3, dobrze się wypala, mało popiołu, czysty kocioł

https://sibugolpl.com/produkt/ultra-ekogroszek/

* “KGM 29 wczesniej KGM Gold” marki KGM Hurtownia Opału, 29,8MJ, popiół <5%, niska spiekalność, bardzo dobrze się wypala.

https://kgmhurtowniaopalu.pl/sklep/ekogroszek/ekogroszek-workowany-kgm-29

* “Yellow” z firmy Pan Groszek o mocy do 26MJ w przypadku małego zapotrzebowania na ciepło jest opałem, który także można stosować cały rok, to węgiel na poziomie Retopalu z PGG

https://sklep.pangroszek.pl/ekogroszek-pan-groszek-yellow

 

* Skarbek z Piekar 26-28MJ (wcześniej badany na tym paliwie był Skamp-PV 13kW, dane z laboratorium kaloryczność 27,9MJ), mała ilość popiołu, wysoka wydajność, czystość spalania pod względem emisyjnym

Opis węgla na stronie Węglokoks, strona nie prowadzi sklepu internetowego. Pokazane są jednak oryginalne worki oraz parametry opału.

https://www.weglokokskraj.pl/pl/sprzedaz-wegla/ekogroszek-skarbek

* “SKARBEK” z Bobrka 28-29MJ, dobry na zimę, wysokokaloryczny, wydajny

* “Pieklorz” z Chwałowic >27MJ, dobry na zimę, wysokokaloryczny, mało popiołu.

 

Paliwa, których należy unikać: 

* nie stosować w kotle opału o nazwie Wesoła (ok.30MJ) opał teoretycznie o niskiej zawartości popiołu i wysokiej kaloryczności, ale niestety często wysoka spiekalność i sa problemy z jego dobrym wypalaniem, potrafi zrzucić niewypalony czarny koks, tworzy zlepione spieki na palniku (z palnika może wychodzić zlepiona kolba spieku)
* nie stosować w kotle Tauron Ekogroszek (różowe worki) oraz aktualny Jaret-Plus, mieszanka węgli do ich powstania może mieć bardzo wysokie RI do 25, nie nadaje się do spalania w kotłach retortowych niskiej mocy z małymi palnikami

* nie stosować w kotle podobnie j.w. ekogroszek “wujek” lub “wieczorek”, ze względu na wyższą spiekalność nie nadaje się do kotłów retortowych małych mocy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misiu napisał:

U mnie też na bartexie goldzie przy 30 płomień nie wychodzi z palnika , płomień pojawia się od 50 procent modulacji.

Kamil robi testy na kotle o mocy 19kW, jego 30%mocy to ok 5,5 do 5,7kW

Ty masz kocioł 13kW, więc coś koło 45%mocy to podobna wartość 5,5kW....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pieklorz napisał:

To jeszcze zależy od węgla. Kamil używa opałów 28-30MJ

Na tej mocy 30% na dobrym groszku wylatują iskierki albo widać tylko końcówkę płomienia. Tak będzie od ok. 3,4-3,6kW mocy

No właśnie tak z ciekawości spytam. Czy iskrzenie to cecha jakiegoś typu węgla? Rodzicom kupowałem Sztygara Ultra. Świetny groch który miałem w dobrej cenie. Na firmie kilka lat mieliśmy węgiel z Piekar i również takim obecnie palą rodzice. Mało popiołu, po sezonie w wyczystce i kominie połowa tego co po Sztygarze. Ten węgiel ma natomiast tendencję właśnie do iskrzenia przy wyższym nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Kamil robi testy na kotle o mocy 19kW, jego 30%mocy to ok 5,5 do 5,7kW

Ty masz kocioł 13kW, więc coś koło 45%mocy to podobna wartość 5,5kW....

 

Ja mam ten sam kocioł co Kamil 19 kw ten sam palnik  ale on ma inną dmuchawę, ja mam mpm wpa x6 67 w i zastanawiam się nad zmianą. Takieś może sugestie ????? Druga sprawa , odnoszę wrażenie za eko bartex się trochę popsuł, nie jest to co w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam kocioł co Kamil 19 kw ten sam palnik  ale on ma inną dmuchawę, ja mam mpm wpa x6 67 w i zastanawiam się nad zmianą. Takieś może sugestie ????? Druga sprawa , odnoszę wrażenie za eko bartex się trochę popsuł, nie jest to co w zeszłym sezonie.



Na 100% nie jest to zawsze kaloryczność miałem około 27mj, następny zakup i kolorycznosc 25,9mj. Nic z wiatrem nie ruszane pogoda taka sama prawie. W sumie nigdy nic noe przestawiałem a teraz trzeba było.
Tak jak kolega Pieklorz pisał. Inny groszek to płomień tez będzie inny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 08:56, piterr123 napisał:

@Pieklorz Jak sv200 radzi sobie z węglem typu wesoła? Załóżmy że palnik 25kw szedł by, ze średnią dobową 9kw?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Kilka dni temu spalił em kilka worków wesołej i nie miałem z nią żadnych problemow, mam stera od boleckiego obecnie idzie w trybie liniowym. Według mnie bardzo dobry eko na zimniejsze dni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eliks napisał:

No właśnie tak z ciekawości spytam. Czy iskrzenie to cecha jakiegoś typu węgla? Rodzicom kupowałem Sztygara Ultra. Świetny groch który miałem w dobrej cenie. Na firmie kilka lat mieliśmy węgiel z Piekar i również takim obecnie palą rodzice. Mało popiołu, po sezonie w wyczystce i kominie połowa tego co po Sztygarze. Ten węgiel ma natomiast tendencję właśnie do iskrzenia przy wyższym nadmuchu.

Tak, to kwestia danego węgla

Zaczynam myśleć, że chyba Kamil strzelił sobie w stopę tym filmikiem... Warto aby dodał, że tak jest na mocy takiej i takiej oraz przy węglu takim i takim

 

Iskry lecą że sporej części tych słabszych ruskich opałów ok 23 do 25MJ, idą też np. z węgla z Piasta.

 

Dioob wesoła jest bardzo mocno loteryjny, jak Ci się trafiła lepsza dostawa, to Twoje szczęście, ale tego na mrozy z czystym sumieniem polecić nie idzie. Na łagodną pracę i pyrkanie dla kogoś, kto ogrania sterownik to jeszcze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nie jest zły ale właśnie brakuje szczegółów na jakich mocach pracuje on ma 19kw to będzie inny płomień. Ja mam 13kw i płomień jest w maxie dużo krótszy i zaczyna wychodzić koło 50%mocy. A iskry to chyba też są z zawartości miału czy drobnicy w węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kijasr napisał:

Film nie jest zły ale właśnie brakuje szczegółów na jakich mocach pracuje on ma 19kw to będzie inny płomień. Ja mam 13kw i płomień jest w maxie dużo krótszy i zaczyna wychodzić koło 50%mocy. A iskry to chyba też są z zawartości miału czy drobnicy w węglu.

To ja już nie ogarniam . Mam ten sam palnik, ustawiony na 12 KW  i na 50 %  pali się tak jak na fotce.  Jak widać na wykresie 10 minut już tak działał  więc się ustabilizował. 

 

20191210_193703.jpg

20191210_193716.jpg

20191210_193728.jpg

20191210_193844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, altoro napisał:

Jak masz powietrze ustawione?

Patrząc na popiół chyba trochę za mocno dmuchasz, chyba że taki urok węgla którym palisz.

Powietrze 20-40 .   Na 50%  dmucha ok. 30.

 

4 minuty temu, Kijasr napisał:

A ja myślę że za słabo za długi płomień jak na 50% mocy

W kotle czarno, więc to możliwe, aczkolwiek zdarzają się spieki.

Groszek z Wesołej Staszic, więc nie polecany jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, altoro napisał:

29% przy modulacji 51% , zależy jaka dmuchawa bo nie doczytałem.

RV13AMs  jak wyczytałem, 70w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.