Skocz do zawartości

tomekb

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1060
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana tomekb w dniu 19 Luty 2014

Użytkownicy przyznają tomekb punkty reputacji!

Reputacja

14 Wysoki

O tomekb

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kęty
 • Zainteresowania
  ogrzewaniapodlogowe.pl

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://www.finish-a.com.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek 130m/2
 • Instalacja
  podłogowe
 • Kocioł
  gazowy

Ostatnie wizyty

16627 wyświetleń profilu
 1. Radzę jeszcze trochę cierpliwie poczekać to dopiero pierwszy sezon , musi się to troszkę wygrzać , możesz się trochę pobawić tym górnym zaworem możeszgo spróbować go troszkę przykręcić można to zrobic tym czarnym pokrętłem lub zdjąć pokrętło i pod nim jest możliwość dławienia tego zaworu podobnie jak w grzejnikach . :) Pogotowie podłogowe.
 2. Witam , daj kolego zdjęcie twojego rozdzielacza, coś mi tu nie pasuje bo rotametry w Tece mają przepływ maks. 3,5 l/min. Pogotowie podłogowe.
 3. tomekb

  Dziwna sprawa

  A gdzie jest ten zbiornik wyrównawczy, czy robiąc poddasze , zbiornik też został przeniesiony powyżej grzejników ?
 4. tomekb

  Podłogówka nie grzeje - błąd w instalacji?

  Pompa strzałką w górę , bo te przepływomierze działają na zasilaniu , górnym zaworem przydław trochę powrót do kotła i powinno byc ok.
 5. Witam , jeśli chciałbyś utrzymać komfort ciepłej podłogi to musiał byś wybrać sterowniki z czujnikami podłogi , ale na tym etapie już jest za późno. Jak się zrobi zimniej na zewnątrz to napewno się poprawi . Tak już jest z ogrzewaniem podłogowym, że ma dużą bezwładność , budynek jest dobrze ocieplony i przy tych temperaturach zewnętrznych zanim się ochłodzi wewnątrz to podłoga zrobi się zimna , sugeruje obniżyć temperaturę zasilania. Możesz zamienić zawór termostatyczny na zwykły dokupić siłownik i sterować pogodówką. Możesz też założyć listwę L8 do tego najprostsze termostaty do tego moduł Wi-fi i sterować sobie z komputera lub z telefonu . Ja jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania i jestem zadowolony . Można sobie to dowolnie konfigurować np. Chcę mieć o 7 rano ciepłą podłogę w łazience bez względu na to czy temperatura w tym pomieszczeniu jest osiągnieta to ustawiam sobie od 5 rano np . 24 st. na czas 2 godziny i mam ciepłą podłogę oszczędności nie mam ale jest komfort , po 7 godzinie nikt do tej łazienki nie zagląda więc temperatura w tym pomieszczeniu jest obniżona do godziny np 18 do wieczora i tu mam oszczędność ale jakby jednak się zdarzyło że ktoś chciał skorzystać z tej łazienki w ciągu dnia to komfortu nie będzie. Dlatego wszystko zależy od tego co kto potrzebuję . Pierwsze rozwiązanie ze sterowaniem pogodowym jest dobrym rozwiązanie jeśli mamy wykonane ogrzewanie zgodnie z prawidłowo obliczonym projektem , bo jeśli mamy w którymś z pomieszczeń zbyt gęsto rury a w innym za mało to ciężko będzie to sterować pogodowo . Ale to moje zdanie . :)
 6. Tak , tylko jak pisałem wcześniej typowy Colmix R , ma zamontowany zawór termostatyczny trójdrogowy , i na niego tego siłownika nie założysz, chyba że robiłeś specjalne zamówienie i masz z zaworem mieszającym . Zdjęcie nr:1 - typowy Colmix- R ( pompa elektroniczna , rotametry magnetyczne) nr-2 - Typowy Colmix Pg , 2w1 ( podłogowo -grzejnikowy) nr-3 typowy Colmix R (pompa zwykła, już niedostępna - rotametry pływakowe) nr.-4 Colmix R z siłownikiem i zaworem mieszającym ( siłownik zamontowany z czoła , szafka musi być bardzo głęboka aby się drzwiczki pozamykały ) nr.5 Colmix R z siłownikiem zamontowanym zboku więcej zdjęć i info na : Pogotowie podłogowe
 7. Podaj typ tego modułu bo nie wiem o co chodzi.
 8. Witam , rozdzielacze Colmix_r posiadają zawór 3d termostatyczny, więc moduł 3d odpada , ale jak najbardziej możesz zastosować listwę L8 jeśli ma to być sterowanie bezprzewodowe lub L-7 jak przewodowe. Grzejniki trochę komplikują sprawę jeśli nie są podpięte z rozdzielacza wtedy przydało by się podciągnąć kabelki pod głowice przy grzejniku . Pogotowie podłogowe
 9. tomekb

  Przepływomierz w TeCe

  Napisz do mnie na priv coś poradzimy . :)
 10. tomekb

  Przepływomierz w TeCe

  Witam , nie widzę dokładnie którą masz wersję przepływomierza, rozbieralne czy nie ... ale jest możliwość ich wyczyszczenia tak jak zrobiłem to na filmiku , jest też możliwość wymiany samych szklaneczek za niewielkie pieniądze. Jest też możliwość zakupu przepływomierzy magnetycznych lub takich samych jak masz tylko rozbieralnych . Warunkiem jest tylko, że musisz posiadać ten typ rozdzielacza, a Ty taki posiadasz . Więcej informacji możesz znaleźć Pogotowie podłogowe .
 11. tomekb

  1 obieg podłogówka - czy można bez grupy pompowej

  Tak dokładnie to najlepsze rozwiązanie.
 12. tomekb

  1 obieg podłogówka - czy można bez grupy pompowej

  Nasza firma zajmuje się produkcją elementów do ogrzewania podłogowego takich jak rozdzielacze, grupy pompowe itp.
 13. tomekb

  1 obieg podłogówka - czy można bez grupy pompowej

  Ostatnio robiłem coś takiego na zamówienie pod wymiar przyłącza grzejnikowego , taki mini mieszacz. Wcześniej klient miał Rtl i ciężko było nagrzać pomieszczenie, teraz jest zadowolony. Więcej info na: Pogotowie podłogowe.
 14. tomekb

  Ogrzewanie podłogowe - mieszacze i automatyka

  Witam , napisz w jakiej konfiguracji rozdzielacz potrzebujesz to mogę Ci coś takiego przygotować i wycenić . Dostaniesz na niego gwarancję , atest higieniczny , oraz aprobatę techniczną dopuszczającą ten produkt do montażu w budownictwie.
 15. tomekb

  Ogrzewanie Podłogowe

  Witam, jest odwrotnie powinno być tak : http://www.prandelli.pl/wp-content/uploads/2016/01/Modul_pompowy_instr.pdf
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.