Skocz do zawartości

tomekb

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1065
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana tomekb w dniu 19 Luty 2014

Użytkownicy przyznają tomekb punkty reputacji!

Reputacja

14 Wysoki

O tomekb

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kęty
 • Zainteresowania
  ogrzewaniapodlogowe.pl

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://www.finish-a.com.pl
 • GaduGadu
  0

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek 130m/2
 • Instalacja
  podłogowe
 • Kocioł
  gazowy

Ostatnie wizyty

16930 wyświetleń profilu
 1. Tak w takim przypadku masz rację to nie ma znaczenia jeśli tak jest, że wszystkie pomieszczenia się równo wychładzają , oraz że równo zostaje osiągnięta wymagana temperatura . Nie zawsze też jest tak, że każdy potrzebuje taką samą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach , ale to inna sprawa.... Ogólnie sterowanie za pomocą czujnika w pomieszczeniu , czy też pomieszczeniach jest bardziej ekonomiczne , ale mniej komfortowe , chyba że połączysz te dwie funkcje ze sobą . Prosto tłumacząc przy sterowaniu pogodowym temperatura zasilania medium wpływającego do rozdzielacza podłogowego nie przekraczająca 45 st.C jest zależna od temperatury zewnętrznej. temperaturę w pomieszczeniach ustalamy za pomocą krzywej grzania . A przy zastosowaniu sterowania wewnątrz pomieszczenia kocioł pracuje ze stałą temperaturą , np. 35 st. a przy osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu wyłącza się . I to jest bardzo ekonomiczne , ale jak przyjdzie duży mrozik to 35 st . C , może być za mało i trzeba ręcznie podnieść temperaturę ręcznie i to już dla kogoś może być niekomfortowe . Reasumując nie wszyscy przy budowie nowego budynku robią obliczenia ,( projekty ) ogrzewania podłogowego , często pomieszczenia są przewymiarowane pod względem ilości WATów na metr/2, lub mają zbyt mało rury, i żeby to jakoś potem hulało to trzeba stosować sterowanie najczęściej łącząc te dwie funkcje sterowania pogodowego , ze sterowaniem pokojowym . pzdrawiam Tomekb
 2. Witam , chodzi mi o to, czy sterujesz kotłem on/ off z termostatu z jednego pomieszczenia, czy kocioł wyłaczy się dopiero gdy w wszystkich pomieszczeniach zostanie osiągnięta temperatura. ?
 3. Witam , ale wg jednego pomieszczenia czy kilku pomieszczeń bo to robi różnicę . ?
 4. Witam, mamy w produkcji takie złączki jak jeszcze potrzebujesz to zapraszam na priv. i podpowiem gdzie się można w nie zaopatrzyć . pozdrawiam Tomekb.
 5. Witam , możesz to bardzo prosto zrobić stosując np. takie rozdzielacze z zaworem mieszającym i siłownikiem podpinasz do sterownika np. I 2 tech , lub sprzęgło z grupami pompowymi i siłownikiem też do takiego sterownika , do tego jakieś dwa regulatory pokojowe i gotowe . Pozdrawiam Tomekb
 6. Radzę jeszcze trochę cierpliwie poczekać to dopiero pierwszy sezon , musi się to troszkę wygrzać , możesz się trochę pobawić tym górnym zaworem możeszgo spróbować go troszkę przykręcić można to zrobic tym czarnym pokrętłem lub zdjąć pokrętło i pod nim jest możliwość dławienia tego zaworu podobnie jak w grzejnikach . :) Pogotowie podłogowe.
 7. Witam , daj kolego zdjęcie twojego rozdzielacza, coś mi tu nie pasuje bo rotametry w Tece mają przepływ maks. 3,5 l/min. Pogotowie podłogowe.
 8. tomekb

  Dziwna sprawa

  A gdzie jest ten zbiornik wyrównawczy, czy robiąc poddasze , zbiornik też został przeniesiony powyżej grzejników ?
 9. Pompa strzałką w górę , bo te przepływomierze działają na zasilaniu , górnym zaworem przydław trochę powrót do kotła i powinno byc ok.
 10. Witam , jeśli chciałbyś utrzymać komfort ciepłej podłogi to musiał byś wybrać sterowniki z czujnikami podłogi , ale na tym etapie już jest za późno. Jak się zrobi zimniej na zewnątrz to napewno się poprawi . Tak już jest z ogrzewaniem podłogowym, że ma dużą bezwładność , budynek jest dobrze ocieplony i przy tych temperaturach zewnętrznych zanim się ochłodzi wewnątrz to podłoga zrobi się zimna , sugeruje obniżyć temperaturę zasilania. Możesz zamienić zawór termostatyczny na zwykły dokupić siłownik i sterować pogodówką. Możesz też założyć listwę L8 do tego najprostsze termostaty do tego moduł Wi-fi i sterować sobie z komputera lub z telefonu . Ja jestem zwolennikiem tego drugiego rozwiązania i jestem zadowolony . Można sobie to dowolnie konfigurować np. Chcę mieć o 7 rano ciepłą podłogę w łazience bez względu na to czy temperatura w tym pomieszczeniu jest osiągnieta to ustawiam sobie od 5 rano np . 24 st. na czas 2 godziny i mam ciepłą podłogę oszczędności nie mam ale jest komfort , po 7 godzinie nikt do tej łazienki nie zagląda więc temperatura w tym pomieszczeniu jest obniżona do godziny np 18 do wieczora i tu mam oszczędność ale jakby jednak się zdarzyło że ktoś chciał skorzystać z tej łazienki w ciągu dnia to komfortu nie będzie. Dlatego wszystko zależy od tego co kto potrzebuję . Pierwsze rozwiązanie ze sterowaniem pogodowym jest dobrym rozwiązanie jeśli mamy wykonane ogrzewanie zgodnie z prawidłowo obliczonym projektem , bo jeśli mamy w którymś z pomieszczeń zbyt gęsto rury a w innym za mało to ciężko będzie to sterować pogodowo . Ale to moje zdanie . :)
 11. Tak , tylko jak pisałem wcześniej typowy Colmix R , ma zamontowany zawór termostatyczny trójdrogowy , i na niego tego siłownika nie założysz, chyba że robiłeś specjalne zamówienie i masz z zaworem mieszającym . Zdjęcie nr:1 - typowy Colmix- R ( pompa elektroniczna , rotametry magnetyczne) nr-2 - Typowy Colmix Pg , 2w1 ( podłogowo -grzejnikowy) nr-3 typowy Colmix R (pompa zwykła, już niedostępna - rotametry pływakowe) nr.-4 Colmix R z siłownikiem i zaworem mieszającym ( siłownik zamontowany z czoła , szafka musi być bardzo głęboka aby się drzwiczki pozamykały ) nr.5 Colmix R z siłownikiem zamontowanym zboku więcej zdjęć i info na : Pogotowie podłogowe
 12. Witam , rozdzielacze Colmix_r posiadają zawór 3d termostatyczny, więc moduł 3d odpada , ale jak najbardziej możesz zastosować listwę L8 jeśli ma to być sterowanie bezprzewodowe lub L-7 jak przewodowe. Grzejniki trochę komplikują sprawę jeśli nie są podpięte z rozdzielacza wtedy przydało by się podciągnąć kabelki pod głowice przy grzejniku . Pogotowie podłogowe
 13. Napisz do mnie na priv coś poradzimy . :)
 14. Witam , nie widzę dokładnie którą masz wersję przepływomierza, rozbieralne czy nie ... ale jest możliwość ich wyczyszczenia tak jak zrobiłem to na filmiku , jest też możliwość wymiany samych szklaneczek za niewielkie pieniądze. Jest też możliwość zakupu przepływomierzy magnetycznych lub takich samych jak masz tylko rozbieralnych . Warunkiem jest tylko, że musisz posiadać ten typ rozdzielacza, a Ty taki posiadasz . Więcej informacji możesz znaleźć Pogotowie podłogowe .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.