Skocz do zawartości

marcin

Administrator forum
 • Zawartość

  1614
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana marcin w dniu 23 Luty

Użytkownicy przyznają marcin punkty reputacji!

Reputacja

21 Bardzo wysoki

O marcin

 • Tytuł
  Nawigator forum
 • Urodziny 01.07.1980

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ożarowice
 • Zainteresowania
  Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://www.info-ogrzewanie.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom wolnostojący o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Ocieplony od góry wełną mineralną 30 cm i od spodu styropianem 10 cm.
 • Instalacja
  Grzejniki, zawór 4d, bojler CWU.
 • Kocioł
  Metalteres Eco Lux U 25kW z podajnikiem na ekogroszek.

Ostatnie wizyty

38369 wyświetleń profilu
 1. marcin

  Aktualizacja Forum

  Najprawdopodobniej nie wykonałeś tej powyższej operacji. Obecnie zaznaczyłem dla Ciebie jako domyślny kanał, w którym widać wszystkie posty (a nie tylko nieczytane). I ten kanał zostanie wyświetlony gdy klikniesz "Nieczytana zawartość" w menu strony.
 2. marcin

  Prośba o wyjaśnienie

  To drugi przypadek od aktualizacji forum, w którym odpowiedź jest ukrywana. Przyznam, że nie znalazłem przyczyny. Jestem w trakcie wyjaśniania tematu z IPB. Przypuszczam jakieś nadgorliwe działanie systemu antyspamowego. W takich przypadkach zawsze otrzymujemy informację, że treść oczekuje na zatwierdzenie i jak tylko to odczytujemy treść jest zatwierdzana. Tak czy inaczej będę wyjaśniał dlaczego tak się dzieje.
 3. marcin

  Aktualizacja Forum

  Został naprawiony problem z zamieszczaniem zdjęć z użyciem aplikacji tapatalk. Jeżeli ktoś próbował i nie mógł dodać załączników przez tapatalk - teraz już powinno się udać.
 4. marcin

  dobór kotła Piec do domu 80m2 wielopaliwowy

  Panowie - moim zdaniem tego typu komentarze niewiele wnoszą. Nie wiemy jaki dom - przykład: prosty dom z cegły 80 metrów piętrowy, bez ocieplenia, prysznic na 2 osoby: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/43jg Proponuję poczekać na dokładne wyliczenie. Inaczej w temacie zamiast merytorycznej dyskusji zrobi się bałagan.
 5. marcin

  Aktualizacja Forum

  Nie ma żadnych obowiązków - kluby to miejsce, w których można porozmawiać nieco bardziej prywatnie z osobami, które do niego przystąpią. Akurat ja założyłem klub dla użytkowników dużo udzielających się na forum. Można tam pisać, czytać, wystąpić, wstąpić - jest to dobrowolne. Akurat ten "klub" jest prywatny (tzn czytają i piszą tam tylko jego członkowie, ale można założyć kluby publiczne, z zaproszeniami lub bez). Moim celem jest rozmowa w gronie takich osób w celu ulepszania forum.
 6. marcin

  Aktualizacja Forum

  @sambor , czy masz zaktualizowany smartfon/aplikacje? Uruchomiłem wszystkie możliwe kontakty (czytaj: osoby z komórkami z windowsem) i nie udało mi się niestety znaleźć osoby z podobnymi efektami. Także chyba tego problemu nie będę w stanie rozwiązać. "Customizacji" forum nie ma aż tak wiele i to praktycznie podstawowe rzeczy, nie wiem co mogłoby powodować problemy. Nie mów, że też jesteś programistą ;)
 7. marcin

  Aktualizacja Forum

  Aż nie wiem co odpowiedzieć ;)
 8. marcin

  Kluby

  Nowa wersja forum przyniosła ze sobą wiele nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest funkcjonalność "klubów". Nie jest to idea obca użytkownikom np. Facebooka - bardzo przypomina grupy. Obecnie klub założyć może każdy użytkownik forum. Każdy nowy klub będzie akceptowany przez administratorów. Zakładając klub sam odpowiadasz za porządek w nim, jesteś moderatorem i administratorem - administracja forum będzie usuwać tylko posty naruszające prawo (+słowa wulgarne w klubach publicznych - widocznych dla całego internetu). Administracja forum nie będzie wpływać na to czy dyskusje są na temat, sam moderujesz treści, usuwasz i dodajesz do klubu użytkowników. Przykładowo chcesz podyskutować w gronie użytkowników kotłów ABC - załóż klub i sprawdź się w roli moderatora :) Obecnie funkcjonalność została włączona w ramach testu. Zastrzegamy sobie możliwość usunięcia jej, w przypadku np. braku zainteresowania.
 9. marcin

  Aktualizacja Forum

  Proszę w tym temacie poruszać zagadnienia związane z aktualizacją forum. Rozmiar ani umiejscowienie reklamy nie zmieniły się w związku z aktualizacją.
 10. do
  Zapraszamy mieszkańców Nowego Targu, Podhala i pobliskich miejscowości do odwiedzenia naszej tegorocznej 23 edycji Targów Podhalańskich, która przebiegać będzie pod hasłem: „WALCZYMY O CZYSTE POWIETRZE DLA PODHALA”. Fot. Promocja Targi Wadowice Naszym celem jest propagowanie działań zmierzających do uświadomienia mieszkańcom jak ważna jest dla naszego zdrowia walka o czyste powietrze, zmniejszanie zanieczyszczenia, dbanie o środowisko, ogrzewanie zwrócone na ekologię. W tym celu podczas tej edycji targów firmy będą prezentowały szereg rozwiązań, które spełniają warunki dofinansowania. W jednym miejscu i czasie będzie można porównać piece, ceny, a to wszystko wprost u źródła, czyli u producentów. Na terenie zewnętrznym wielu z nich pokaże w praktyce jak funkcjonują, zaprezentowany zostanie proces palenia. Będą różne paliwa i różne piece. A ponadto oferta ogniw fotowoltaicznych, które obecnie zyskują coraz większa popularność wśród społeczności. Swoje stoisko będzie miał EKODORADCA, który przybliży temat związany z dofinansowaniem do wymiany kotłów na ekologiczne, spełniające aktualnie obowiązujące normy. W tym roku targom towarzyszyć będzie konferencja Politechniki Krakowskiej na temat „Rozwiązania Innowacyjne w budownictwie”. Odbędzie się w sobotę 12 maja na Hali Lodowej o godzinie 12:00. Targi Podhalańskie to również liczne stoiska z: elementami wyposażenia wnętrz, materiałami budowlanymi, a także stoiska prezentacyjne i sprzedażowe. Targi to miejsce prezentacji nowoczesnych technologii, to możliwość bezpośredniego kontaktu z fachowcami i specjalistami. Rodzice, którzy odwiedzą nasze targi ze swoimi dziećmi będą mogli zostawić je pod opieką animatorów z Klubu Kreatywnego Inżyniera FLOJAMO. Dzieci będą budować budynki z autentycznych, miniaturowych materiałów budowlanych. Kreatywne i twórcze zabawy sprawią dzieciom wiele radości. Wszyscy którzy odwiedzą nasze targi w dniach 12-13.05. i prawidłowo wypełnią otrzymany kupon konkursowy wezmą udział w losowaniu nagród, które ufundowali nasi wystawcy. Zachęcamy również do pobrania biletu na targi, który zna duje się na naszej stronie: www.promocja-targi.pl Zapraszamy, 12-13.05. Miejska Hala Lodowa ul. Parkowa 14, Nowy Targ, Targi będzie można odwiedzić zarówno w sobotę 12 maja jak i w niedzielę 13 maja w godzinach od 10:00 do 17:00. ORGANIZATOR – PROMOCJA – TARGI WADOWICE
 11. marcin

  Aktualizacja Forum

  Tutaj sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Nowa wersja forum umożliwia zdefiniowanie własnych "Kanałów aktywności". Spełniając Twoje wymagania, Heso, należy postąpić tak: Kliknąć "Nieczytana zawartość" i ustawić opcję "Pokaż wszystko" i ew. "Przenoś do pierwszego nieprzeczytanego" Następnie kliknąć "Zapisz jako nowy kanał", wpisać odpowiednią nazwę, w tym przypadku np: "Nowa zawartość" lub "Nowe posty" - to jest kwestia indywidualna. Teraz pozostaje jeszcze (opcjonanie) ustawić ten kanał jako domyślny (tak, żeby link do niego wyświetlał się tam, gdzie poprzednio "Nieprzeczytane posty", w innym przypadku dostęp do nowego kanału będzie z menu głównego strony). Zrobimy to klikając odpowiednią ikonkę koło nazwy tematu po jego zapisaniu: Kanałów możemy tworzyć dowolną ilość zmieniając kryteria wyświetlania dostępne w górnej części strony (np. można dodać kanał z postami dodanymi przez określonych użytkowników i/lub w ciągu ostatnich x dni). Kanały dostępne są zawsze w menu Aktywność -> Twoje kanały aktywności -> Własne kanały: Dodam jeszcze, że podobny efekt można osiągnąć klikając w menu link "Aktywność" (https://forum.info-ogrzewanie.pl/discover/) - tam wyświetlana jest cała nowa zawartość forum. Strona ta jest także automatycznie aktualizowana (tzn można mieć ją otwartą i gdy ktoś napisze nową treść dostaniemy o niej informacje).
 12. marcin

  Aktualizacja Forum

  Dodam sobie błąd, który sam znalazłem, żeby mieć wszystko w jednym miejscu:
 13. marcin

  Aktualizacja Forum

  Czy możecie sprawdzić na tej platformie czy działa oficjalne forum ipb: https://invisioncommunity.com/forums/ (+ parę przeklików)
 14. marcin

  Aktualizacja Forum

  Trudno mi to sprawdzić. Nie mam dostępu do smartfona z Windowsem. Czy ktoś może potwierdzić? Postaram się wieczorem jakoś to sprawdzić.
 15. marcin

  Aktualizacja Forum

  Owszem, forum można ustawić na różne sposoby, różne są też wady i zalety każdego ze sposobów. Czas, który jest obecnie na edycję wystarczy na poprawki błędów czy drobne uzupełnienie posta. Każda uzasadniona zmiana wpisu może być zgłoszona po czasie dozwolonej edycji np poprzez punkcję zgłoszenia postu - moderator dokona zmiany. U nas na początku był system jak napisałeś "pełny luz". Został zmieniony po kilku przypadkach z dwóch typów (przynajmniej tych, które pamiętam). Po pierwsze - ktoś kogoś wyzwał, tamten się zdenerwował, prowodyr post wyedytował i potem nic nie wiadomo (stare forum nie miało historii edycji). Po drugie było kilka przypadków osób, które uzyskały pomoc, po czym usunęły swoje wpisy powodując bezsensowność wartościowego tematu. Do teraz zresztą mam (nie takie rzadkie) zgłoszenia osób, które traktują forum jak prywatny czat, uzyskują pomoc i proszą (a czasami i żądają) usunięcia wpisów. Nie taka jest idea forum.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.