Skocz do zawartości

AdamMa

Stały forumowicz
 • Zawartość

  261
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-4 Marny

O AdamMa

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  210m2, klocek ocieplony w 1997r. styropianem 5cm
 • Instalacja
  15 grzejników, zawór 4d, cwu 140l
 • Kocioł
  Skam pv 18kW(prototyp) + Batory10 + WPA120

Ostatnie wizyty

7904 wyświetleń profilu
 1. AdamMa

  Projekt DOM NA PARKOWEJ i montaż pompy ciepła

  Dla instalacji do 10kW jest opust 0,8, powyżej 10kW 0,7. Niewykorzystana nadwyżka po roku od wprowadzenie do sieci przepada. Tak to wygląda na dzisiaj ale już niedługo może się to zmienić np. przez zdalne wyłączanie instalacji przez ZE wtedy kiedy się im to podoba. Mam nadzieję że nigdy to nie nastąpi bo ustawa w takiej formie jak w tej chwili jest najkorzystniejszą formą rozliczenie jaka była od początków OZE w Polsce.
 2. AdamMa

  Projekt DOM NA PARKOWEJ i montaż pompy ciepła

  Tak jak pisze kolega wyżej, pv jest bezobsługowe. Żywotność też ma dużą, najstarsza działająca instalacja pv ma w tej chwili 42lata, została wybudowana w Oldenburgu w 1976r. http://www.presse.uni-oldenburg.de/download/einblicke/54/parisi-heinemann-juergens-knecht.pdf
 3. AdamMa

  Sprawdzony Eko-Groszek.

  Ryszardl, na próbę brałem 4 worki w Łapalicach "Dombud" po 1080zł, mają oryginalnie pakowany z Bobrka, polecam
 4. AdamMa

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  no właśnie nie, sterownik mam od 3lat i tylko raz próbowałem spalać drewno z marnym efektem. Spaliłem przez 3 lata 18ton i może już czas czujnika się skończył.
 5. AdamMa

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Jak sprawdzić czujnik temperatury spalin? Od niedzieli mam problem z czujnikiem, temperatura spalin zaczęła spadać co minutę o jeden stopień i zatrzymała się na -300. Od pięcie i ponowne podłączenie powoduje że pojawiają się wartość 42XXXX i po chwili ERR i tak w kółko. Czujnik do wymiany?
 6. AdamMa

  Camino Z Palnikiem Rynnowym Witkowskiego

  konopka, masz jakiś film ze spalania?
 7. Mam rozliczenie co dwa miesiące(innego nie ma w Enerdze). Od 1 kwietnia 2017 energia była gromadzona w tzw. magazynie, niestety zabraknie mi około 60kWh żeby cały rok zamknąć na 0. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Bez pv za energię w okresie 1 kwietnia 2017 a 31 marca 2018 zapłaciłbym 2340zł, z pv w za ten okres zapłaciłem 270zł.
 8. Moja instalacja: styczen 50kWh luty 160kWh marzec 320kWh kwiecien 408kWh maj 702kWh czerwiec 551kWh lipic 538kWh sierpien 549kWh wrzesien 383kWh pazdziernik 203kWh listopad 103kWh grudzien 54kWh Razem za 2017r. produkcja 4012kWh z instalacji o mocy 4,5kW na północy Polski. Z pv w Polsce jest problem bo dzisiaj mamy przepisy wg mnie bardzo dobre ale jutro może się to zmienić, Polska to dziwny kraj pod tym względem.
 9. AdamMa

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Dokładnie, wszystko zależy od palnika co widać w moim temacie. Na starym palniku mogłem palić dosłownie wszystko a na nowym nie jest już tak kolorowo. Jak macie możliwość, przetestujcie słabszy węgiel, u mnie pomogło. W tej chwili mieszam Ekoret z diamentem w stosunku 3:5 i nie mam większego problemu ze spalaniem. Na samym ekorecie działy się cuda.
 10. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Zmieniłem paliwo na takie o spiekalności 0-2, efekt jak niżej: Ustawienia wymagają dopieszczenia, bo nie jestem jeszcze zadowolony z czystości w kotle. Moc 12kW Czas podawania 3s Powietrze 11-46% Dodmuch gdy podaje 5% Kaloryczność 25,2MJ Korekta paliwa -3%
 11. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Czas podawania przez ostatnią noc miałem na 2s i nie było poprawy. Potencjał zmierzony.
 12. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Tak
 13. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Wyłączyłem pompę kotłową, cwu dałem na stałe, zobaczę czy coś się zmieni. Moc tego palnika w moim przypadku jest wystarczająca. Problemem jest spiekanie się groszku i niedopalanie go i temat założyłem po to żeby znaleźć rozwiązanie na niedopalony węgiel. W domu mam ciepło, spalanie za ostatnią dobę spadło do 26kg tylko te niedopały ich wyeliminowanie obniżyłoby jeszcze spalanie. Pomaga delikatne ruszenie żaru, co widać na filmach. Płomień po takim zabiegu robi się praktycznie dwa razy większy, zmienią barwę na prawie białą. Koronę uszczelniałem dwa razy(za pierwszy razem była dobrze uszczelniona). Spiek robi się tuż nad ślimakiem. Na filmach tego za bardzo nie widać ale niedopały wyrzucane są z tyłu palnika(patrząc od drzwiczek), przy drzwiczkach zsypuje się tylko sypki popiół.
 14. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Kolego a skąd wiesz jakie są u mnie temperatury? Takie zapotrzebowanie ma mój dom i tyle spalam. Zobacz w moim profilu co ogrzewam, to samo tyczy się kotła jaki posiadam, wszystko jest napisane tam gdzie powinno być. Palnik jest mały? Czytałeś dtr tego palnika? Moc palnika to 10-20kW, poprzedni palnik miał 15-25kW.
 15. AdamMa

  Batory10+Skzp

  Witam W wyniku awarii poprzedniego palnika(Ewmar appm1d, w komorze powietrznej wypalona dziura) zostałem zmuszony do wymiany palnika. Wybór padł na małego batorego. Na appm1d spalałem w obecnym sezonie dwa groszki, diament i ekoret. Oba spalały się dobrze, pierwszy zostawiał więcej popiołu i robił delikatne spieki żużlowe(to były pierwsze oznaki awarii), drugi spalał się praktycznie idealnie. Batorego mam od dwóch tygodni i przez ten czas nie mogę ustawić spalania. Cały czas mam spieki koksowe i niedopalony węgiel w popielniku. Próbowałem różnych zmian, powietrze miałem już na 15-65%, wtedy niedopału było mniej ale spalanie wzrastało do 33kg. Teraz powietrze 7-33%, są niedopały, spalanie spadło na 27kg. Próbowałem też w tym czasie spalać miał i efekt jest podobny, cały czas mam niedopalony węgiel. Tak wyglądał palnik dzisiaj rano po 6 godzinach bez ruszania tego co na nim jest. Jedyną zmianą było zwiększenie powietrza minimalnego na 11% Nie wiem już co można by zmienić. Zmniejszanie mocy nic nie daje, powoduje tylko to że w czasie gdy załączy się pompa cwu temperatura kotła spadnie o 8 stopni i kocioł chodzi wtedy na 100% modulacji do momentu kiedy pompa cwu się wyłączy. Zmieniałem też dmuchawy RV13AMs 40W na wpa120. Na tej drugiej jest odrobinę lepiej, wymiennik jest czystszy.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.