Skocz do zawartości

Deafnezz

Forumowicz
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13 Wysoki

O Deafnezz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom z gliny ciężkiej - 120m2, miedzywojenny, po kapitalce, ocieplony styropianem 12cm,
  Podłoga 10cm, strop wełna 15cm, okna nowe PCV.
 • Instalacja
  100% Podłogówka plus grzejnik na wejściu i 2 drabinki w łazienkach, bojler pionowy 120L.
 • Kocioł
  Kocioł z podajnikiem 19kW - Pleszewskie Kotły, palnik Eko-Pal 12-25kW kwadratowy - (po modyfikacji), dmuchawa WPA-06, sterownik SKZP-02F, UPS+aku 200Ah, Skarbek Piekary.

Ostatnie wizyty

139 wyświetleń profilu
 1. Deafnezz

  Palnik ekopal

  Jasa, kochany, Ty powinieneś zrobić filmik na YT, na temat Iryda. Myślę, że zrobiłbyś to fajnie. A propos Eko-Pala... męczyłem się z nim cały poprzedni sezon. W tym sezonie wymieniłem koronę na Wulkana i będę powoli modyfikował. Z dystrybucją powietrza (kierownicą wewnątrz komory powietrznej) nie ma sensu(tylko zaślepianie i powiększanie otworów), ponieważ między dołem rury podajnika, a spodem komory powietrznej, jest TYLKO 1cm prześwitu.(firma Kom-Ster) Całe powietrze leci na najbliższy narożnik korony. I tylko tam. Śledzę Twoje komentarze i widzę, że też jesteś głęboko w temacie. Pozdrawiam.
 2. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  JOCKEY Ty Wariacie. :-) Dobra, kończę temat. I tylko na temat...
 3. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Wejdzie ktoś z problemem na forum o sterowniku, spalaniem itp., to będzie czytał 465 stron z twoim wyliczaniem średniego spalania dobowego. Może napisz jakiś projekt na licznik spalania dobowego czy jakiś konkurencyjny sterownik.
 4. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Carlo kolego - ...Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady. Możesz powiedzieć, który z tytułowych wyrazów dotyczy, twoich ostatnich komentarzy? :-)
 5. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  No niestety, siłownik coś mnie nie lubi.Kombinowalem już od 20 do 180sek. czasu stabilizacji i nic. Tzn. na 20 sekundach siłownik nie potrafił wrócić do minimalnego otwarcia. Na 180s. nie potrafił otworzyć do 100%.(oczywiście po kilku obrotach tarczą) Na 80-tce jest dużo lepiej ale po kilku dniach, też widzę jak powoli się rozjeżdża z tarczą. Gdy zielona linia jest prost(sz)a, cieszę się dłużej z bezpozycjonowalności :-)
 6. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  No to który jest wiarygodniejszy? Bo ja wczoraj przeliczyłem swoje woreczki ekośmiecha i SKZP-02 nie pomylił się nawet o kg. Czyli zużycie dobowe idealne.
 7. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Zwracam się do ziomków z softem 2.19B, którzy mają problem z siłownikiem mieszacza. Chciałbym sprawdzić czy problem leży gdy temperaturę pokojową mierzy czujnik, czy Panel. Nie wiem czy to przypadek ale po "zwolnieniu z pracy" pana Panela, i "przekazaniu fuchy" czujnikowi pokojowemu, wskazania sterownik=siłownik, są prawidłowe. Czas stabilizacji 80sek. Poobserwuję jeszcze, jutro wymuszę mu sporą sinusoidę i zobaczymy.
 8. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Jeden "klik" do góry(więcej). Na razie bez ruszania powietrza.
 9. Mordeczko skąd ty żeś? :-)

 10. Deafnezz

  Ekogroszek Skarbek problem

  Dopisuję się do tematu. Skarbek Piekary 26MJ, w tym sezonie BARDZO dużo miału i kamieni !!! Kaloryczność i popiół w normie. Uziarnienie dużo mniejsze niż w zeszłym roku(ale na worku jest 5-25, a nie 8-25, jak było w "starszym gatunku".)
 11. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Sterownik SKZP-02 podłączony do UPS-a., a panel pokojowy do innego niezależnego gniazda.(zasilacz+kpl Timel) Po braku zasilania, Panel zawsze "piknął" i zaświecił ekran. Podchodziłem i wygaszałem ekran. Ale do softu 2.19B. Teraz Panel nawet nie zareagował na brak zasilania. Panie Tomku czy to jakieś czary...?
 12. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Zwiększ kaloryczność(będzie rzadziej podawał)i obserwuj. Później będziesz stopniowo zwiększał kaloryczność i zmniejszał powietrze.
 13. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Na razie zostaw. Jutro zobacz czy ścianki nie świecą się na czarno. Dopóki sadza sypka(nawet czarna), to będzie dobrze. Później będziesz robił sadzę siwą.
 14. Deafnezz

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Napisz co masz w podłodze, stropie, jakie okna, drzwi. Gdzieś pisałeś, że dziurawy dom... Zacznij opuszczać,po oczku powietrze. Ja mam max 25% na dmuchawie 80W. Ty masz przy modulacji 39% - 31%wiatru. Ja przy takiej wichurze stopił bym kamienie. :-) Nie masz spieków?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.