Skocz do zawartości

1mps

Stały forumowicz
  • Postów

    1 126
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Treść opublikowana przez 1mps

  1. A ubmnie wszystkim steruje żona i wszystko pięknie gra. Lepszego sterownika na rynku jak do tej pory nie spotkałem...
  2. Lato czy zima ,tylko Pid. Trzyma temperaturę , podajnik nie przegrzewa się 34 st. Co zmieniłem? Dawki nie. Przerwą tak. Wentylator roboczy tak. Obroty tak. Tryb nadzoru tak.
  3. Za mało danych, ale z tego wykresu wynika że zadaną temperatura to 61 st , tak ? Przebija do 68 i stoi w nadzorze ok godzinę, może jeszcze włącza się któraś pompa ? Pokaż wykres jak się przedstawia temperatura powrotu.
  4. @faker196 Tutaj problemem może być przysłona dmuchawy, zbyt mocno przysłonięta ,robi się podciśnienie a skutek jest taki zmniejszanie % niewiele daje. Dmucha mocno środkiem a nie całą powierzchnią sąd spieki. Spróbuj odsłonić przynajmniej 1/2 ( chociaż jestem zwolennikiem całkowitej odsłony) i dopiero reguluj procentowo moc dmuchawy. Ja to określam efektem węża z wodą. Po zaciśnięciu końcówki przy stałym ciśnieniu woda leci wolniej czy szybciej ? Chyba to jasne.
  5. Za duży nadmuch i za duża przerwa i za bardzo przysłonięta dmuchawa. Te trzy elementy do zmiany. Przy podawaniu 5s przerwą 35-40. Wentylator 30-35%. Przesłona otwarta min 1/2 a najlepiej całkowicie i dopiero regulacja siły nadmuchu, wtedy być może wystarczy 25%. Ogień ma być pełny i łagodny. Odnośnie obecnych ustawień dużo by pisać dlaczego to porażka.
  6. @wojtas85 na twoje pytanie odpowiem foto. Masz powrót i zasilanie. Z cwu też problemu nie ma.
  7. Anie lepiej jeden 4 drogowy ? z pompa na powrocie.
  8. Nie wiem dałem pewne sugestie, sprawdzić musisz sam. Tj ustawienie temperatur,minimalnego otwarcia, pracy pompy kotłowej. Instalator powinien cię poinformować o zastosowanych rozwiązaniach i sposobie regulacji i sterowania instalacją, bo może się okazać że problem leży gdzie indziej.
  9. Nie wiem czy jest sens aby była załączona ochrona powrotu skoro temperaturę powrotu realizuje siłownik zaworu.( Czy to są osobne funkcje, czy siłownikiem steruje ta ochrona powrotu). Wyłącz tą funkcję i sprawdź jak się będzie zachowywać instalacja. Nie rozumiem tego odcięcia na 0 . Pompa kotłowa powinna chodzić cały czas. Odcięcie na 0 powoduje brak mieszania temperatury od dołu i skutek tego taki że temperatura kotła nadmiernie rośnie. Przecież im wyższa temperatura powrotu ten lepiej. Wychodzi na to że jest określona min i max temperatura powrotu więc max powrotu to powinien być max kotła .
  10. Jak najbardziej. To na co siłownik zaworu puszcza zadaną temperaturę ? Na powrót ?
  11. Pomiar temperatury co 1 minuta jest jak najbardziej odpowiedni( przynajmniej u mnie) skok jednostkowy przy takich temperaturach może zostać fabryczny chyba 5% aby jeszcze bardziej spowolnić można i 3%. A chyba najważniejsze to minimalne otwarcie i znowu fabryczne 5% jest za małe min 15% do 20% w zależności jak temperatura na instalacje. Nie zachodzi prawie całkowite zamknięcie a później nadrabianie .
  12. @Mkmk Razem z c.o., ta pompa na zdjęciu bedzie też dobra. Przy ustawieniu pompy powrotu moc musi być większa jak c.o. i najlepiej zastosować tryb ciśnienia stałego. Natomiast pompa c.o. jerzeli na grzejnikach są termostaty to polecam Tryb ciśnienia proporcionalnego.https://hydromet.net.pl/images/calpeda/NCE H/Tryb pracy.JPGhttps://hydromet.net.pl/images/calpeda/NCE%20H/Tryb%20pracy.JPG Nie zapomnij o zaworze zwrotnym.
  13. Kolego @Mkmk zanim zdecydujesz się na pompę kotłowa coś mi się wydaje że montaż zaworu do poprawy. Jeżeli zasilanie na grzejniki mamy z lewej strony to odnoga zaworu z prawej powinien być powrót do kotła. Dalej w pionie na przeciwko wyjścia z pieca powinien być powrót z instalacji. Obróć sobie zdjęcie i porównaj. Z tego co widzę mną twoich zdjęciach to zamienione są powroty ale mogę się mylić bo nie widać całości.
  14. Pompa na powrocie z 4d to konieczność, i niech ci nikt bzdur nie opowiada. Typu będzie pan Zadowolony. Tak się przedstawia u mnie, oczywiście jest siłownik zaworu Wnioski wyciągnij sam.
  15. A mój pułkownik post.2406 też uważacie za super sprawdzony ? Popiołek jak z" papierosa".
  16. Nie przypiął nie przyłapał. Co to za pytanie. Najpierw sprecyzuj czy masz mieszacz w instalacji i siłownik.🤦
  17. Ogień zdecydowanie za ostry. Zanim zmniejszysz nadmuch odsłoń na max ten wynalazek w postaci przesłony i dopiero reguluj nadmuch. Ta przysłona powoduje że strumień powietrza jest taki ostry.
  18. Za duża dawka podawania, do tej przerwy max 8 s. Podtrzymanie też bym zmienił 2s co 8 min. Informacja z 1 postu że fajnie bo piec stał długo w podtrzymaniu. Piec ma pracować a nie stać w podtrzymaniu, jeżeli już to nie więcej jak 10 minut.
  19. Nieszczelność - cofa żar, na pewno ??? W jaki sposób ? Ta nieszczelność musiała by być bardzo duża a na palnik szła by tylko minimalna dawka powietrza Żar może się obniżyć w 2 przypadkach ,kiedy podaje za małe dawki lub kiedy są za duże przerwy dodając do tego mały nadmuch promieniowanie cieplne nagrzewa palnik a ruch spalin ogranicza się do ciągu przez dmuchawę. Więc zwiększenie obrotów jest jak najbardziej uzasadnione. Po co rozbierać, świeczka w koło uszczelek i dmuchawa na max. Jak jest nieszczelność będzie widać po płomieniu.
  20. Jakie z tego wnioski ? Ano takie że ustawiona min dawka powietrza jest za mała. Teraz pytanie ,co chłodzi palnik ano powietrze !!! Ustaw min na przykładowo 15. Przy ustawieniu 2% na wystarczy aby rozżarzyć palenisko a nie je schłodzić.
  21. Ustawienie mocy palnika teraz masz min 4 max 60(zdjęcie) te parametry możesz zmieniać. Kolega @bercus sugeruje że moc max 60 może być za duża w stosunku do zapotrzebowania.
  22. @karol1232705 nie wiem o które sugestie ci chodzi. Konkretnie zadaj pytanie.
  23. Tak czy owak te obroty niewiele się zmieniły od które opisałeś na początku. Nie za bardzo mi się widzi w stosunku do tego co pisałem wcześniej. Nie wiadomo w jakim stopniu ktoś grzebał w ustawieniach i jakie powinny być ustawienia fabryczne, chodzi mi głównie o obroty. Najlepszym wyjściem było by przywrócić ustawienia fabryczne ale nie da się ich tak zrobić z ekranu. Mój sposób jest taki wchodzisz w menu serwis ( i tu zagadka o kod, być może tech dla sasa zrobił inne) ale podam te standardowe. 5162 - to parametry pracy, ale wchodzimy w 5164-wybor mocy- zmieniamy moc na inną a po chwili wracamy na swoją i tam również załączamy przepływ i gotowe. Wszystkie fabryczne powinny wrócić. Być może trzeba będzie jeszcze wybrać rodzaj paliwa. Oczywiście wszystkie siłowniki i temperatury , pompy dostosowujemy do swojej instalacji.
  24. Teraz sprawdź jakie masz obroty. I w ogóle parametry pracy i porównaj z poprzednimi. Nie impulsy wzrostu tylko impulsy na obrót. To powinno być w funkcji nadmuch- jest zabezpieczone kodem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.