Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który w końcu najlepszy ?


MRfoto

Rekomendowane odpowiedzi

A ja palę wałbrzyskim, z biedaszybu 800m za domem zdrojowym w Szczawnie :-) Mocniejszy od Waszych kolumbijskich wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie czy ktoś z Was miał styczność z edycją limitowaną ekogroszku EQUATION Gold z Leroy  
https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/ekogroszek-20-kg-equation,p479066,l1019.html  ??

 

Czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie leroymerlin są opinie że słabe worki i że to miał z groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bykmark napisał:

Panowie czy ktoś z Was miał styczność z edycją limitowaną ekogroszku EQUATION Gold z Leroy  

Ja palę wyłącznie groszkiem z edycji limitowanych, to podstawa.  Jeśli natomiast miałbym coś doradzić odnośnie Equation Gold, to niż kupisz sprawdź,czy jest może Equation Platinium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kilka dni temu ekogroszek kolumbijski z lokalnego składu po 820zł/tona. Paliłem nim pod koniec sezonu i mi się bardzo spodobał. Mała ilość popiołu i "na oko" wysoka kaloryczność.

Mam wrażenie, że ceny w tym roku nieco niższe niż w zeszłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne wrażenie ale może mylne, bo opieram je na cenach grochu z PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ekg ,np. Retopal ze sklepu @ zalezy jak wiadomo od miejsca zamieszkania odbiorcy(odleglosci od ZPE), w tamtym roku za palete Retopala loko u mnie płacilem 667.50 zl br/ba, natomiast obecna cena za palete loko u mnie to 648 zlbr ba.

Cale 19.50 zl/palete taniej.

W Lublinie pewnie duzo drozej.

W marcu br  Retopal luz z przywozem prosto z kopalni Ziemowit kosztował mnie 660 zl br ba/t( 3 tony z przywozem 2000 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów palił może ekogroszkiem od hurtowni KGM ? Ostatnio zamówiłem golda i faktycznie frakcja jest identyczna jak opisuje ją producent. Na plus wychodzi jeszcze to że przyjechał bardzo suchy i teraz tylko czeka w piwnicy na pierwsze palenie. A wartość opałowa to aż 29mJ takze myślę że lipy nie będzie. Czy ktoś mógłby się podzielić opinią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do mnie aż taki suchy nie dojechał, na razie worki otwarte żeby trochę przeschły.

BTW: w najnowszym certyfikacie ma grubo ponad 30 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechał Standard, wydaje mi się trochę mokry ale pierwszy raz w ogóle zamawiałem ekogroszek więc jeszcze nie mam dobrego rozeznania. Dodatkowo jak tylko samochód z węglem podjechał pod bramę to zaczęło padać... Natomiast poza tym zamówiłem też Silver i wydawał mi się suchy jak zrzucałem go do piwnicy. Jestem ciekaw jak będzie się to paliło w kotle z sv200...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem trochę czasu na poszperanie w Internecie na ich temat i na razie jestem dobrej myśli. Od znajomego się dowiedziałem że faktycznie w jakiś halach tego węgla nie przechowują ale używają plandek do zakrywania węgla. Czy różnica między golden 29,8mJ a takim standardem 25mJ to jest dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Muszę coś kupić, a lubię z lenistwa palić paliwami Premium, bo wynoszenie popiołu i przesiadywanie w piwnicy i zmiany nastawów nie moja bajka. Przez długi okres powiedzmy 2009-2015 paliłem i chwaliłem pod niebiosa Prestige Gold, zepsuł się i określiłbym teraz jako szambo, porównywalne do "zrzutu kontrolowanego ścieków w Warszawie". Potem zachwyciłem się też drogim Skarbek Bobrek, ale w tamtym sezoonie tragedia. Przeglądając dziś oferty Bobrek jest w cenie Kolombusa (niestety oddzielmy Śląsk, gdzie można kupić bez wysyłki, ja kupuję z dostawą paletową) i wydaje mi się, że ten kolumbijski produkt jest najekonomiczniejszy. Popiołu stwierdzę nie ma.Moc ma .Worki solidne. Po ustwieniu (trzeba radykalnie zmniejszyć powietrze) kotłownia może być odwiedzana raz w tygodniu, a na tacce popielnika po zasypie całego zasobnika na dnie trochę popiołu podobnego do piasku. Tam nie ma deklarowanej zawartości 1% popiołu, a 0,2%. troszkę podwyższyli cenę, ale prawie się równa z oryginalnym Bobrkiem. Spaliłem przez lato żelazną porcję Bobrka kupioną ze 3 lata temu i to był opał, choć chyba Kolombus będzie miał większą wydajność. I jeszcze pytanie, czy ktoś w tym sezonie już wypróbował Bobrka i czy się poprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek1234, z Sibugola wyleczyli się już chyba wszyscy, którzy ten węgiel raz kupili. Kolega @obser jest bardzo wymagający i niech zostanie w Kolumbusie, 1/2 roku temu piał z zachwytu nad Kolumbusem. Nie wiem czemu chce teraz patrzeć w kierunku Skarbka z Bobrka. Podpowiem, jest dostępny groch o nazwie "błękitny węgiel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Oldek napisał:

...teraz na topie jest jest KGM

I będzie - dopóki nie pojawi się lewy węgiel w lewych workach :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.