Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Black Power Bartex


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

I jak twierdzi producent jest to węgiel kamienny lżejszy od węgla kamiennego.

 

Super!  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pół tony przy okazji zakupu silvera.

Na pewno jest to węgiel kamienny bo mam tez czecha z Bartexa i różnica jest znaczna.

Na pewno ma dość sensowną frakcję, w porównaniu do czecha, który trafiony z dołu palety może się okazać workiem pyłu.

Na pewno się pali, lepiej niż czech gorzej niż silver, potrafi rzucić jakimś spiekiem, ale to być może kwestia regulacji, osobiście na razie wypaliłem jeden worek żeby sprawdzić co to za wynalazek. Zaryzykował bym nawet stwierdzeniem, że kaloryczność się zgadza. Mi się trafiły worki średnio wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętajcie że oficjalne stanowisko polskich kopalni jest takie,  że nie mamy polskiego wegla powyżej 24MJ więc może być to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie zobaczył ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stanowisko polskich kopalni, tych, które uczciwie odpowiedziały na zapytanie odnośnie grochu do ekoprojektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 18:51, eliks napisał:

Pamiętajcie że oficjalne stanowisko polskich kopalni jest takie,  że nie mamy polskiego wegla powyżej 24MJ więc może być to prawda. 

 

19 minut temu, eliks napisał:

To stanowisko polskich kopalni, tych, które uczciwie odpowiedziały na zapytanie odnośnie grochu do ekoprojektu.

 

A to?

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/7%2CKarlik+Ekogroszek

 

(...)Śląski węgiel Ekogroszek „Karlik” jest nowym paliwem w ofercie PGG S.A. o wysokiej wartości opałowej wynoszącej powyżej 26 MJ/kg. Uziarnienie ekogroszku mieszczące się w granicach 6-25 mm, a także niska zawartość popiołu i wilgoci minimalizują emisję szkodliwych czynników do powietrza atmosferycznego przy zachowaniu wysokich parametrów cieplnych. Ekogroszek „Karlik” jest produktem dedykowanym do kotłów 5 klasy i ECO Design, zalecamy jednak sprawdzenie zgodności z parametrami podanymi przez producenta kotła (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry i co jeszcze byś chciał?  PESEL? Jak wrócę z pracy to znajdę to źródło.  Generalnie sprawa wyglądała tak, że chłopaki pisali pisma do kopalni, te które pofatygowaly się o odpisanie, stwierdzily że w Polsce nie ma węgla powyżej 24MJ.  Wg tego,  to co powyżej to polska kopalnia z domieszką,  ale na żadnym worku o tym nie wspominają.  

 

A do Ekoprojektu węgiel musi być taki: Węgiel kamienny: wartość opałowa >28 MJ/kg, zawartość wilgoci ≤11%, zawartość części lotnych>15%, zawartość popiołu 2-7%;

 

 

@HarryHOdnośnie tych info z kopalni zapytaj Pana z Dobrekotly.pl 

Tel. : 512 369 388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci tylko delikatnie powiedzieć, że kłamiesz. I przypomnieć, że na początku napisałeś "Pamiętajcie że oficjalne stanowisko polskich kopalni jest takie,  że nie mamy polskiego wegla powyżej 24MJ ". A to oczywista bzdura,  w Polsce jest nawet węgiel powyżej 30MJ/kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks ja też nie rozumiem o czym piszesz, jakim oficjalnym stanowisku kopalń (i których kopalń) i czemu odsyłasz na strone z kotłami. Ja, na chłopski rozum, bym powiedział, że wszystko co jest deklarowane jako polski węgiel, a ma mniej niż te 25 MJ to jest podejrzane. Mi się kojarzy, że właśnie 23-25 MJ to młode rosyjskie węgle, a nasze stare złoża to od tych powiedzmy 26 MJ się zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

Chciałem Ci tylko delikatnie powiedzieć, że kłamiesz. I przypomnieć, że na początku napisałeś "Pamiętajcie że oficjalne stanowisko polskich kopalni jest takie,  że nie mamy polskiego wegla powyżej 24MJ ". A to oczywista bzdura,  w Polsce jest nawet węgiel powyżej 30MJ/kg. 

"Kłamiesz" to takie mocne słowo. Widocznie kłamie ten Pan,  który to mówi to co napisałem. Chciałeś źródło to Ci dałem,  dzwoń i mu to powiedz. Mnie też wydaje się to dziwne z tą kalorycznościa, ale tak podobno napisały im kopalnie.  

Zresztą,  chyba nikt nie wierzy że to co na worki to i w worku. To nie pellet z certyfikatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oficjalne stanowisko" dużej spółki (największej wydobywczej w Europie) to nie jest plotka rozpuszczana przez nieznanego spawacza z nieznanej firmy o śmiesznej nazwie . Bądźmy poważni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry @eliks ale skończyłem oglądać po 1/3. Jak dla mnie brednie i facet myli pojęcia, bez urazy ale szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa lobby..... szczególnie tłu mówi samo za siebie. 100% reklama bez słowa o produkcie ....  znany chwyt...

Niestety z punktu widzenia marketingu film wykonany co najmniej bardzo dobrze, aktor pięknie ma wyuczone gesty rękami i mowy ciała, prawidłowe zachowania przerw intonacji i graniu na emocjach widzów.  Nie ulega wątpliwości że dopóki pellet jest robiony z odpadów można przyjąć że ekologiczny, ale jeżeli surowe drewno jest przerabiane z "bala" prosto na pellet z ekologią już ma niewiele wspólnego.....(to tylko moje zdanie).

Drugim niezaprzeczalnym faktem jest zanieczyszczenie powietrza czego nie należy pomijać .....

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

Bo to reklama i uprzedzenie do ekogrocha.

No tak, oglądnąłem tylko trochę i nie doczekałem myśli przewodniej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie tak działa reklama skierowana do konkretnego odbiorcy.........odbiorca, czyli nieświadomy, potencjalny nabywca, szukającego źródła ciepła do nowego domu, lub modernizujący swój przestrzały dom,  oglądający "przypadkiem" film z modnym tematem smogu, słucha, elaboratu jakiegoś aktorzyny, po pięciu minutach jak większość oprócz skierowania na niego wzroku zaczyna jak nudzące dziecko oglądać tło ....a tam stoi coś o czym ani słowa w jego gadaninie, ale popatrz uważniej co jest w tle...patrzy i widzi...bierze wujaszka googla i ma gotową odpowiedź.... kocioł, ekologiczny, zasilany bio, eko, eco---pelletem ...itd...itp...etc...

Ty tego nie zauważysz, bo nie jesteś zainteresowany zakupem kotła, gdyż tylko (cytat.):... No tak, oglądnąłem tylko trochę i nie doczekałem myśli przewodniej ;)  ,  ale potencjalny nabywca już tak...i to co pieprzy aktorzyna nie ma nic wspólnego z tym filmem a zamysł i efekt końcowy osiągnięty..... jeszcze raz powtórzę...100% lobby i 100% reklama produktu...kotła firmy klim....

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jest cecha węgla której szczególnie poszukiwałem i ten groszek ją posiada: nie syfi kotła. Popiół jak z papieru, kocioł po dwóch tygodniach nie ma jakiegoś znaczącego nalotu. W porównaniu do np. karlika to niebo-ziemia. Z kalorycznością może być słabiej, ale przy tej cenie i oszczędności wysiłku na czyszczenie kotła i tak się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.