Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś nie znał tej strony:

https://jakiekogroszek.pl/

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym pisałem. Kalorycznie raczej jest ok. Na dzień dzisiejszy cena/jakość to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten. Różnym towarem już paliłem, ale ten to dla mnie prawdziwy samograj. Prawie czysto w kotle, spalanie 20 kg/24h, ciepełko w chacie, ciepła woda w kranie i co najważniejsze, ani razu nie zerwał zawleczki na ślimaku, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię, obym nie napisał w złą godzinę. Polecam i na wiosnę, nawet jak cena nie spadnie i tak go dokupię na nowy sezon. Spokojny sen jest dla mnie bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wleciał do podajnika ten PUŁKOWNIK, dostawa szybka, trochę wilgotny ale nie bagno. Frakcja średnia. Lubi na pewno więcej wiatru niż Karolinka PGG ale jutro dopiero będę dokładnie ustawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w lato tonę tego Pułkownika. Nie ma nic wspólnego z opisem. To bardziej miał, z dużą ilością kamieni. 

Tak więc jak widać, to jest loteria. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam duży problem z ekogroszkiem Karolinka w workach z PGG, zakupionym 2 miesiące temu. Granulacją tego ekogroszku jest fatalna, węgiel ma nieregularny kształt - zbyt duży rozmiar w porównaniu ze standardowym materiałem lub zbyt mały - jest w formie proszku, miału. Wszystko wymieszane w jednym worku. Podajnik mojego kotła kompletnie nie radzi sobie, ślimak się blokuje. Dostawa Karlika z ubiegłego roku nie miała takich wad, rozumiem jednak, że może być to i na kopalnia. Czy mieliście z ekogroszkiem z PGG podobne problemy w przeszłości? Czy tego typu wadę można efektywnie reklamować u producenta? Czy ktoś moze pomóc powołać się na konkretne przepisy, normy, aby pomóc w takim zgłoszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vins napisał(a):

Granulacją tego ekogroszku jest fatalna, węgiel ma nieregularny kształt - zbyt duży rozmiar w porównaniu ze standardowym materiałem lub zbyt mały - jest w formie proszku, miału. Wszystko wymieszane w jednym worku. Podajnik mojego kotła kompletnie nie radzi sobie, ślimak się blokuje.

Jaki masz ten palnik? Ile ton opału już spalił? Na twoim miejscu szukałabym przyczyny w samym podajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VinsRetorty lubią się zapychać, tzn tworzy się spiek i węgiel nie może wyjść. Bratu przez to zawleczką zrywało. A co do reklamacji to zawsze można złożyć. Niech zabierają na swój koszt. Zrób zdjęcia i wrzuć, tylko daj coś dla skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem w tym sezonie trzy tony tego Pułkownika. Pół roku walki z ustawieniami. KALAFIORY. Zrzucony deflektor to była codzienność. Na próbę kupiłem na lokalnym składzie groszek w niebieskich workach, od tamtego czasu spokój. Fakt że popiołu jest więcej, i oblepia piec w środku, ale wolę czesciej wyczyścić piec, niż non stop chodzić i sprawdzać czy kalafior zaraz nie wyjdzie przez komin. 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już wiosna zawitała w Tauronie? Coś im ceny mocno spadły. Chociaż i tak u nich zawsze było za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czuć tą bezczelną formę marketingu.

Ja już opracowałem sobie sposób na luz i jeśli KDW nadal będzie w cenie węgla, to przy zamówieniu 5ton wychodzi mi po 1330zł/T z dowozem pod dom. 

Dla porównania, w tauronie transport kosztowałby mnie łącznie 978zł za 6 palet po 800kg. Czyli łącznie 7362zł za 4800kg opału i kupę folii.

A to, że komuś pułkownik wypuszcza kalafiory lub zakleja wymiennik, to nie wina opału, tylko złe nastawy powietrza lub/i za niska moc minimalna.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się. Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyło się KDW w cenie węgla. Sprawdziłem. W moim przypadku przy zamówieniu 5T doliczają 1571zł (i jeszcze 15 groszy - żenada). A ja już wypraktykowałem sobie szybką i sprawną metodę przewożenia i dosuszania luzu. ...Fak.

Cza bedzie co nabyć na początek. Może excellent z eko nowex? Może palił tym ktoś i może nieco nawinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz bon, który w jakimś stopniu pokryje kosz transportu do KDW. U mnie za 3T orzecha wychodzi 720 zł. Tak czy siak za transport z KDW będę musiał zapłacić, to wyjdzie pewnie minimum 3500 zł.

Tego się można było spodziewać. Nie może być przecież za tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu/lipcu będą promocje, bo mocno spadnie sprzedaż. Jak ktoś nie musi to lepiej poczekać z zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecuch, skąd masz taka wiedzę?. Ja zazwyczaj robiłem zapasy na następny rok do maja i też chciał bym, w tym roku, zrobić. Przeglądam oferty, nie znam tych ekogroszków, dlatego ważny jest ten wątek. Dobre są, na dziś , propozycje z taurona i energobielsk, proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oxalis3 prawo podaży i popytu. W okresie czerwiec/lipiec jest najniższa sprzedaż, bo ludzie mają urlop w głowie, a nie węgiel. Kopalnia ma wydatki, a chętnych na kupno brak ( poza sytuacjami wojennymi). Zwykłe węgiel był najtańszy w tym okresie i suchy. Od połowy sierpnia idzie nieznacznie do góry. Ja zwykle kupuje latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu najtańszy? To trochę sprzeczne z opinią pewnej pani z pobliskiego mi składu węgla. Jak pytałem (w 2021r.) kiedy węgiel jest najtańszy, to odpowiedziała, że w marcu, może jeszcze też w kwietniu, a od czerwca zaczynają się zwyżki, w sierpniu/wrześniu mocniej drożeje.

Rok 2022 pokazał, że może być drogo przez cały rok, a kolejny rok to sztucznie napędzana cena przez te całe importy rządowe (mocno spóźnione), dotacje i unijne handlowanie wymyślonymi certyfikatami.

Jeden czort wie kiedy i czy w ogóle kiedykolwiek będzie tańszy.

Kupony zrobili po to aby móc podnieść ceny węgla nie płosząc przy tym klientów. To zwykłe mydlenie oczu.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dozy napisał(a):

Kupony zrobili po to aby móc podnieść ceny węgla nie płosząc przy tym klientów. To zwykłe mydlenie oczu.

Wszystko z czasem zaczyna się składać w jedną całość.

 

14 godzin temu, Piecuch19 napisał(a):

W okresie czerwiec/lipiec jest najniższa sprzedaż

Czy w czerwcu, lipcu zrobią jakąś promocję, być może tak, ale tego nie wiadomo, nie wiadomo co wymyślą. A jak zrobią jakąś podwyżkę?

Ja jednak będę kupował w maju z kuponami. Koszt będzie porównywalny do poprzednich lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwie poczekam i zrobię zakupy w połowie sierpnia. Niekoniecznie w PGG, bo aktualnie z tymi cenami to sobie mogą "jeleni" szukać. 

Obstawiam cenę ekogroszku workowanego na połowę sierpnia na ok 1300zł lub mniej.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekałem i po pozytywnej opinii eko Taurona od kolegów z "mojego" forum esterownik kupiłem 3 palety różowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o Sobianek Pantera? zrażony właśnie wysokokalorycznym pułkownikiem, wolałbym chyba spróbować czegoś mniej kalorycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 12:34, lriuqs napisał(a):

Czy w czerwcu, lipcu zrobią jakąś promocję, być może tak, ale tego nie wiadomo, nie wiadomo co wymyślą. A jak zrobią jakąś podwyżkę?

Ja jednak będę kupował w maju z kuponami. Koszt będzie porównywalny do poprzednich lat

Teraz PGG kusi kuponami 250 zł za każdą tonę - co świadczy o tendencji zniżkowej ceny i małym popycie ( jest ciepło). Jednak za transport do KDW doliczają. Może w czerwcu/lipcu zniosą doliczany  koszt transportu do KDW jak w poprzednim roku? - wtedy można brać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.