Skocz do zawartości

Ogrzewania podłogowe

 • wpisów
  7
 • komentarzy
  43
 • wyświetleń
  13 906

Instrukcje


tomekb

3 727 wyświetleń

Witam serdecznie, tutaj w tym wpisie będę zamieszczał instrukcje urządzeń, które są wykorzystywane w naszych wyrobach. Takie jak pompy, zawory, systemy sterowania.  Pierwsza będzie instrukcja do pompy ,,Wilo UPM3 Auto QG" 

99754362_1019_UPM3_AUTO_QG.pdf

Edytowane przez tomekb

5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Instrukcja pompy Wilo UPM3 Auto L    zobacz  Film

 

Pompa upm3 Auto L posiada 10 możliwości ustawień w trzech trybach pracy, można je zmieniać przy pomocy 1 przycisku.
Krok 1.
Wybór statusu pracy i ustawień pompy :

Pięć diod na panelu pompy wyświetla status pracy, przy jednokrotnym naciśnięciu przycisku wyświetlacz diodowy pokaże aktualne ustawienie pompy, które może być ustawieniem fabrycznym, lub twoim wybranym ustawieniem .Po 2 sekundach, wyświetlacz diodowy powraca do wyświetlania statusu pracy pompy .
Krok 2.
Wybór ustawień pompy( zmiana ustawień)
Aby zmienić ustawienia pompy należy przytrzymać przycisk powyżej 2 sekund, kiedy wyświetlacz zacznie migać można zmieniać ustawienia pracy poprzez naciskanie przycisku. Przykładowo ,naciskamy przyciski 4x aby uzyskać charakterystykę stałego ciśnienia – charakterystyka 1. Po 10 sekundach wyświetlacz powraca do pokazania statusu pracy pompy . Ostatnie ustawienia zostają zapamiętane. W instrukcji można zobaczyć jak obecnie jest ustawiona pompa .
Krok 3.
Sprawdzenie nowych ustawień :
Aby sprawdzić nowe ustawienia należy nacisnąć 1X przycisk ,a po 2 sekundach wyświetli się status pracy pompy .

Instrukcja-mieszacza-Finish-A-z-pompą-UPM3_poprawione(3).pdf

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza

Instrukcja montażu siłownika trójpunktowego  Ara ESBE na zawór 3d -montaż boczny w grupie pompowej mixer S

 

                                                        obraz.png.74b3d248a99d5a0e61e7b152cc8b9126.png 218                                           obraz.png.4eeba4797a54a248b37cdd51b0280d45.png 

                                                                               80

 

 

Grupa pompowa przeznaczona do regulacji temperatury w ogrzewaniu płaszczyznowym za pomocą sterowania pogodowego .

 

Mixer-S jest dostarczany, jako kompletny zestaw z pompą Wilo lub Grundfos Posiada zawór 4,1 KV z siłownikiem trójpunktowym, firmy ESBE Ara 561 230V. W komplecie znajdują się nyple z uszczelkami do podłączenia rozdzielacza , zawory kulowe odcinające, oraz termometry do kontroli temperatury. Siłownik  jest fabrycznie  zamontowany na zaworze, w gotowości do pracy, pozostaje tylko podłączyć go pod sterowanie pogodowe, które posiada większość kotłów. Zaleca się nie demontować siłownika z zaworu. Pasuje do rozdzielaczy mosiężnych, oraz stalowych z rozstawem belek około 218mm . Rozstaw przyłącze z zaworami kulowymi wynosi 80mm .

 

 

-siłownik jest założony na zaworze w pozycji pionowej, gdzie przewód zasilający siłownik skierowany jest w dół . (fot.1)                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

                                                                                                                             obraz.png.7369608d2cf67d408c7d2013110660f2.png

 

 

 

 

-fabrycznie siłownik i zawór są ustawione na 50% przepływu . ( pokrętło jest ustawione w połowie.(fot. 2)

 

                                                                                                   

obraz.png.33f036498e2f1b0cc9ef77fbd21fb7cc.png

 

- siłownik posiada 3 przewody niebieski (wspólny) , brązowy i czarny ( prawo,lewo ) w zależności od automatyki. ( fot. 3)

               

                                                                                                          

obraz.png.a11abf52decb7afd5c0c005dd84928bf.png

 

 

- po podłączeniu przewodów pod automatykę i podaniu informacji, że zawór ma otworzyć zasilanie, pokrętło zaworu i wskaźnik na nim, powinien przekręcić się w prawo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli jest odwrotnie   przewody, brązowy i czarny należy zamienić miejscami , przewód niebieski należy pozostawić zawsze w jednym miejscu.

 

 

 -pokrętło zaworu można podważyć np.( płaskim wkrętakiem) i regulować przepływ ręcznie, aby automatyka sterowała siłownikiem pokrętło musi być wciśnięte do pierwotnej postaci. (fot.4)

                                                                                 

obraz.png.b79904914512b48905321acb9318ad84.png

 

Uwaga:  

 

Wszelkie podłączenia elektryczne powinna wykonywać osoba posiadająca odpowiednie uprawniania. Po każdym wymontowaniu pompy z rozdzielacza należy przy jej powtórnym montażu wymienić uszczelki fibro

 

                                                        

 

                                                                                                           Kalibracja zaworu :

 

Gdyby z jakiś przyczyn była potrzeba demontażu siłownika z zaworu i założenia go na nowo, należy to wtedy zrobić zgodnie z poniższą instrukcją:   

 

- ustawić płaską część pokrętła (trzpień) zaworu na wprost w osi blokady zaworu (czarny wkręt ,,robaczek”)  ( fot.5) w tej pozycji zawór ma zamknięty całkowity przepływ z zasilania , a otwarty przepływ pod-mieszania.

 

 

 

                        obraz.png.82abfa6a4df9e0a42eff2c74cbb52ba1.png                                                 obraz.png.58212a553a4412ddb2a421709108e49d.png                                    

 

 

- założyć na trzpień adapter z tworzywa, które pasuje tylko w jednej pozycji a jego wzdłużne wyżłobienie powinno być ustawione także w osi (czarnego wkrętu ,,robaczka”) . (fot 6)

 

 

           

obraz.png.8facc9858b3ad3704840e85848c5b929.png                                                      obraz.png.f93572b4498925778e4e042f4c523c2a.png

 

 

 - podważyć pokrętło siłownika np. płaskim wkrętakiem i ustawić ręcznie w pozycji zamkniętej (maksymalnie w lewo ,odwrotnie do ruchu wskazówek zegara) . ( fot 7), można też podać odpowiednio napięcie na siłownik do momentu kiedy siłownik się sam ustawi w pozycji zamkniętej . Nie potrzeba wtedy podważać pokrętła.

 

                                                                                                                                                            

obraz.png.06ac8bb40f1d71e8485f48287e68892c.png

 

 

- ostrożnie nałożyć siłownik na zawór i dociskając do oporu, jednocześnie przykręcić śrubę, wkrętakiem krzyżakowym, przy skręcaniu pokrętło będzie się przesuwało do oporu w prawo aż pokrętło się zamknie, po zamknięciu z wyczuciem dokręcić śrubę. (Fot 😎 .

 

obraz.png.badbb261b2231f5163d709ae1d1a5e31.png

                     

obraz.png.00c33727f3898cbfb3d4be92c45a9fa2.png

 

obraz.png

obraz.png

obraz.png

Mixer S instrukcja montażu.pdf

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza

Witam, poniżej wklejam link do filmików z Yutube , które kiedyś nagrałem, przedstawiające czyszczenie zaworów termostatycznych firmy ESBE. Jeden filmik przedstawia czyszczenie  zaworu  1” VTA 372 ESBE  3,4 KV  , a drugi jego starszy odpowiednik , ale o mniejszym przepływie kv. .

Czasami się zdarza, że taki zawór zajdzie kamieniem, lub jakimś brudem i należy go troszkę zregenerować , a objawem może być to, że zawór cały czas miesza wodę w podłogówce i nie dopuszcza nam ciepłej z kotła. Po wyczyszczeniu należy przesmarować o-ringi oraz części ruchome , najlepsza do tego jest wazelina techniczna . Zauważyłem, że problem pojawia się często u klientów którzy mają wodę ze studni. Gdyby ktoś nie umiał ,lub nie chciał tego robić, to można wysłać zawór do naszej firmy i możemy taki mieszacz zregenerować. Ewentualnie gdyby u kogoś problem się pojawiał nagminnie, to możemy podmienić sprężynę na mocniejszą.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=Dj-0yP6CRWA

 

 

foto2.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie , poniżej przedstawiam filmik , jak rozebrać i przeprowadzić konserwację zaworu termostatycznego 3d Afriso . Niestety nie mam na stanie niedziałającego zaworu , ale jak ktoś ma to można przesłać i zrobię  bezpłatnie konserwację i nagram filmik 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Witam.Co do tych zaworów esaba trujdrogowych do ogrzewania podłogowego to na filmiku widać że już ten zawór trochę już służył w instalacji....Ja miałem ostatnio sytuacje że po 4 miesiącach mi się zablokował (puszczał tylko i wyłącznie minimalną temperaturę około 24C)  Stukanie i pukanie nie pomoglo więc postanowiłem go zdemontować.Nie chciało mi się  go  wysyłać na serwis gwarancyjny więc rozebrałem sam  .... Okazało się że oringi pracują na sucho żadnych dużych osadów jedynie delikatna powłoka kamienia w miejscu w którym go zablokowało.... Wyczyściłem delikatnym papierem ściernym posmarowałem taka pastą silikonowo i skręciłem wszystko do kupy i działa! Według mnie zapieklo go dlatego że temperatura zasilania było w granicy  70 C a po drugie zawór był bez siłownika i on stał nie kręcony  na jednakowej temperaturze przez dwa miesiące. Nigdy wcześniej nie miałem takich przygód z zaworami esaba. A filmiki bardzo przydatne! Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.