Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. To jest wlasnie bledne myslenie. Taki sterownik ustawia sie np zeby krecil pompa przez np 2 minuty, a potem np nie wlaczal sie przez 20 jesli poczuje sygnal z czujki. Po tych 20 minutach znow zakreci jak cos poczuje. Np taki auraton pir cr
 3. popo76

  Sekom Palnik sv200

  Nie wiem czy to tak do końca zda egzamin. Ja mam powiedzmy z 8m do kuchni i łazienki. Wchodząc do łazienki się kąpać w sumie trzeba się rozebrać, więc trochę czasu schodzi, ale jak idziesz myć tylko ręce to zdąży przemielić tyle wody? Aktualnie mam ustawiony harmonogram czasowy. Pompka działa w godzinach, w których z reguły najwięcej się korzysta z wody i dobrze to u mnie działa. Może czas najwyższy sprawdzić inne rozwiązania :)
 4. Od półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem SKAMP-PV13kW. Ogrzewana powierzchnia to około 140 m2, dwa domy połączone łącznikiem. Do tego bojler 140 litrów. Spokojnie ten kociołek daje radę na takim metrażu nawet na gównianym węglu ok 22Mj (nadziałem się na gówniany...). Przy -8 w nocy dochodzi do 40-50% mocy. Domy ocieplone po ścianach, stropy około 25cm gorszej wełny (starszej).
 5. Powinien być czujnik pod klapką, który zatrzymuje wentylator po otwarciu.
 6. Poszukałem instrukcji od innego kotła o podobnej konstrukcji, w niej jest dobrze opisany cały proces rozpalania regulacji itp. punkty 5.2-5.6 str 14-15. Instrukcja_SZAFIR-12_wydanie_2.pdf
 7. Najwidoczniej wcześniej miałeś srerownik dwustanowy -praca/czekaj. Pid tak operuje mocą - naweglenie oraz nadmuch by kocioł był zawsze blisko temperatury zadanej . Jeżeli Ci dymi może masz tam pauze lub w najgorszym wypadku na czas sypania wegla trzeba go wylaczyc A później włączyć . Wszystko powinno być w instrukcji .
 8. Jak otworzę to leci dym, co zatem trzeba zrobić?
 9. Po otwarciu zasobnika kocioł ma się odłączyć.
 10. Dzisiaj
 11. To dlaczego na starym sterowniku przechodził? Teraz nie mam kiedy węgla.wsypac bo sie dym pojawia z zasobnika odrazu
 12. Kolego odpalasz guugla i wiesz co masz :) to co masz pogrubione oznacza jedno . Piec ma tak pracowac cały czas . To ta funkcja odpowiada za to by kocioł nie przechodził w inny stan . Pomijając warunki latem gdy już nie ma gdzie oddać ciepla . Wszystko jest dobrze :) Nie masz powodów do paniki .
 13. Obawiam się, że Ryni ma rację-za duży kocioł szybko się nagrzewa i miarkownik go dusi, bo klapka zamyka się na zero. Można dać mu szczelinę pod klapką, by go nie zadławić, ale trzeba uważać na ryzyko zagotowania wody. Niestety to cecha tych kotłów i dlatego masz w instrukcji wymóg stosowania bufora.
 14. popo76

  Sekom Palnik sv200

  Jak to rozwiązać gdy ma się dwie kuchnie i dwie łazienki?
 15. Spróbuj ustawić klapkę tak by szczelina miała 2-5mm, Ze względów bezpieczeństwa ustaw na 2mm i w razie potrzeby powiększaj, otwórz jeszcze do połowy klapki na tych otworach z boku kotła, ale tylko z jednej strony i obserwuj co dzieje się z kotłem.
 16. Dobry pomysl, cyrkulacyjna w sterowniku kotla to przezytek. Sterowanie pompka cyrkulacyjna i bezprzewodowy czujnik ruchu kosztuje ponizej 200 zl i wtedy taka cyrkulacja ma sens... To jest wlasnie zaleta jak jest sterownik z dodatkowym wyjsciem i mozliwoscia korekty softu. Po 5 latach od premiery mozna wprowadzic fajna opcje.
 17. HarryH, Ryni to w takim wypadku pewnie chodzi o długość łańcuszka, ja przy nim nie grzebałem, montażystę do tego pieca miałem bo gdzie ja bym się pchał, chatę bym spalił i to nie przy odpalaniu tylko z nerwów. Moze zamontował na złe oczko, klapa prawie całkowicie się zamyka gdy dobije do 60. Jedno oczko do góry na łańcuszku by prawdopodobnie zmieniło, zwiększyło temperaturę przy opadaniu.
 18. @HarryH wydaje mi się, że kocioł się odstawia, jakby był przewymiarowany, do tego nie widzę w klapce miarkownika śruby do regulacji szczeliny.
 19. Miarkownik ciągu :-) To nie powinno tak działać, powinna być utrzymywana w miarę stała temp., miarkownik unosi i opuszcza klapę wg potrzeb. Coś tu jest nie tak, uszkodzony miarkownik lub długość łańcuszka do regulacji.
 20. Komin 25/14cm/6,5mb na pewno nie będzie za duży, może być co najwyżej za mały, latem mogą się pojawić drobne problemy z ciągiem, jednak tu dużo zależy od samego kotła i mam nadzieje, że problemu nie będzie.. W tym kotle trzeba się nauczyć dokładania paliwa i pamiętać o otwarciu krótkiego obiegu przed otwarciem drzwi załadunkowych, żeby oddymić komorę zsypową. To jest kocioł dolnego spalania co powoduje, że w czasie spalania opał odgazowuje(dymi) i te gazy zbierają się w komorze zasypowej, z czasem zaczynają również osadzać się na ściankach tej komory w postaci smoły, to nie jest nic groźnego,do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Z tego co opisujesz działanie kotła nie jest idealne spadki temp o 20°C to zdecydowanie za dużo, konstrukcja tego kotła wskazuje na to, że w palniku(z tyłu kotła cały czas powinien utrzymywać się płomień, więc wahania temperatury nie powinny być aż tak duże. Pytanie czy chcesz jeszcze coś poprawić w pracy tego kotła, czy taka praca Ci odpowiada? Jeżeli poświecisz trochę czasu i wyregulujesz ten kocioł może nawet zaoszczędzić na opale. MVI_0024.mp4 To jest filmik jak w moim kotle wygląda proces spalania, zwróć uwagę na kolor płomienia, pomijam wirowanie to skutek specyficznej konstrukcji palnika, jednak utrzymanie takiego płomienia prowadzi do oszczędności w opale i braku dymu nad kominem, u mnie ze względu na wymianę kotła spodziewam się oszczędności na poziomie 1/4 w stosunku do poprzednich sezonów, oczywiści uwzględniam ciepłą zimę, bo rzeczywiste oszczędności są większe.
 21. Czujnik to w sumie może nieprecyzyjne nazewnictwo, ma takie coś na lancuszku co podnosi klapę i opuszcza gdy dochodzi do odpowiednich temperatur, podnosi niby w okolicach 40 a opuszcza w okolicach 60. Jak to się fachowo nazywa to nie wiem, dodam fotkę tego ustrojstwa żebyś zobaczył. Edit:regulator ciągu do kotłów na paliwo stałe :) znalazlem kartonik od tego.
 22. Przywróć ustawienia fabryczne w menu serwis i reguluj tylko korektą powietrza! Dłubiąc w podawaniu niszczysz algorytm. Zresztą mocny węgiel powinien iść na tym sterowniku bez żadnych korekt, daj mu tylko kilka godzin na naukę PID.
 23. Galmet kwp 17s Expert pid dynamic 4d Dodam.tylko że jakis czas temu popsuł się sterownik i musiałem zamówić nowy, no i pewnie ma inne ustawienia, tylko że teraz nienwiem jak go ustawić
 24. Tu właśnie ogarnięty w moim przypadku startujący od serii skamp-pv ekogroszkowych jest soft SKZP02 z obsługą zapalarki pod ekogroszki. Zapalarka idzie w gniazdo cyrkulacyjnej (jej kosztem oczywiście) Jest tryb czuwanie Eco pozwalający na wygaszanie ekogroszku gdy nie ma zapotrzebowania od układów CO oraz bojlera. Świeży temat. Testy
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.