Skocz do zawartości

HarryH

Stały forumowicz
 • Postów

  2911
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  41

Ostatnia wygrana HarryH w dniu 3 Października

Użytkownicy przyznają HarryH punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  210m2 / 100m2
 • Instalacja
  12 grzejników alu / instalacja grzejnikowa z 4d
 • Kocioł
  Ciepło sieciowe / Defro Komfort Eko Lux 9kW

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

4113 wyświetleń profilu

HarryH Osiągnięcia

 1. Jestem bliski pewności, że zmiana na 15kW może się udać, bo retorta jest chyba identyczna jak w 20kW. Na pełnej mocy efekt powinien być identyczny, jak na 20kW na 75%, ale za to moc minimalna będzie niżej. A to zapewni stabilniejszą pracę w okresie przejściowym. @Adasko81- spróbuj i melduj, co wyszło 🙂
 2. Tam jest chyba ze 150kg, czyli ok. 10kg. Nie wiem co grzejesz, ale jeśli to ok. 250 m2 no to tak zwykle wychodzi. Sama strata postojowa kotła to ok. 5 kg/dobę. Myślę, że jest już dobrze. Niech pochodzi teraz parę dni, w weekend zrobi się trochę chłodniej, zobaczysz jak się pali. Jeśli będzie w kotle nadal szaro i bez śladu sadzy, to korekta jeszcze -1.
 3. Wyłącz te przedmuchy w cholerę, gdziekolwiek są. Korektę powietrza możesz dać na -1. Reszta jest dla mnie ok, można czekać na zimę.
 4. Daj zdjęcie z retorty, jak się pali w czasie tych zmian, coś jest nie tak. Po każdej zmianie kocioł musi popracować kilka cykli praca-nadzór, na początku nie ma co patrzyć. Na pewno przywróciłeś ustawienia domyślne w menu serwis? Przedmuchy są domyślnie wyłaczone i nie powinno ich być.
 5. Nic się nie dzieje, bo zmieniłeś tylko mac maksymalną, czyli działoby się w momencie, gdyby kocioł przekraczał 70%. Domyślam się, że kocioł chodzi i tak na 1%, czyli nie zmieni się nic. Masz tam jeszcze tylko do obserwacji płomień i retortę i w razie potrzeby korektę powietrza. Zabawa z innymi parametrami nie ma sensu, możesz mi wierzyć - bo sam popełniłem ten błąd.
 6. Dokładnie tak jak pisałem - temperaturę spalin masz poniżej temperatury kotła, bo pewnie kocioł cały czas idzie na 1%. Przyjdzie zima, testy się skończą. To normalne i nie ma co sie przejmować.
 7. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. Może specjalnie prościej dla ciebie: temperatura spalin jest niższa od temperatury CO, dlatego uruchomił się test.
 8. Ekonomii pewnie nie ma, bo już by kasowali po 1500PLN/t, ale technologia tak - produkcja dobowa wszystkich linii konfekcjonowania węgla w pgg sprzedaje sie w minutę. O ile pamiętam to 600 palet/dobę. Zakład Wola, do tego Pieklorz w Chwałowicach.
 9. To normalne. Masz tak małe zapotrzebowanie na ciepło, że temperatura spalin jest dużo niższa od wody w kotle. Zatem sterownik podbija na chwilę moc, żeby sprawdzić działanie czujnika.
 10. Ja mam reduktor ABM, który sam się odblokowuje. Jak dotąd skutecznie, widzę tylko ślad 1 takiej akcji w alarmach.
 11. W sumie nic nigdy mi się z kotłem nie stało, ale o ile wiem alarmu skasować się nie da i trybu ręcznego nie ma. Resztę można ustawiać, łącznie z menu serwis. Można też ustawiać tygodniówkę dla kotła i cwu. Gdybyś miał siłownik zaworu, też można nim sterować. Ogólnie uważam, że to dobrze wydane 6 stów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.