Skocz do zawartości

HarryH

Stały forumowicz
 • Zawartość

  652
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana HarryH w dniu 6 Grudzień

Użytkownicy przyznają HarryH punkty reputacji!

Reputacja

48 Bardzo wysoki

O HarryH

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dolny Śląsk

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  210m2
 • Instalacja
  12 grzejników alu
 • Kocioł
  Ciepło sieciowe (wcześniej Per-Eko KSW 12 kW)

Ostatnie wizyty

479 wyświetleń profilu
 1. Na podróbie jest Made in Japan:-) A na serio - nie rozpoznasz bez pomiarów elektrycznych.
 2. Tak, to jest bardzo dobry akumulator. Ale uważaj na żródło zakupu, Panasonic, Yuasa i Furukawa są masowo podrabiane w Chinach.
 3. Akumulatory kwasowe zwierają sie od tzw opadu masy czynnej. Jeżeli wybierzesz solidny akumulator z separatorami kopertowymi lub AGM, a dodatkowo zadbasz o napięcie (nie przeładujesz i nie rozładujesz nadmiernie), to ryzyko zwarcia będzie praktycznie zerowe. Akumulator nadal będzie mógł się zasiarczanić i będzie tracił z czasem pojemność, ale zwarcia nie będzie. Co 1 - 2 lat pracy buforowej warto przeprowadzić formowanie akumulatora: rozładowanie prądem I20 z pomiarem pojemności i ponowne ładowanie I20. Jeżeli pojemność spadnie - ładowanie osiarczaniajace połówkowym prądem I50. Do celów diagnostycznych warto też brac akumulator z korkami, aby można było mierzyć gęstość elektrolitu. Przy okazji wrzucę link w temacie łaczenia producenta popularnych na tym forum przetwornic: http://voltpolska.pl/pl/content/9-czeste-pytania#pyt_3 W p. 5 napisane jest jak byk: W przypadku łączenia równoległego możliwe jest łączenie: - akumulatorów o różnej pojemności; - akumulatorów różnych producentów; - znacznie różniących się stopniem zużycia;
 4. Podpuszczasz mnie? Bo to takie podstawy, że zwątpiłem. Ale jeśli serio, to chętnie wyjaśnię.
 5. Tutaj to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy aku jest do pracy buforowej, jak w typowym UPS, czy cyklicznej. Jeżeli cyklicznej, to takie prawdziwe akumulatory (np. Trojan) kosztują krocie. Tańszy zamiennik, który pochodzi kilka lat, to aku żeglarskie lub samochodowe do aut z systemem start-stop. Przy okazji tu macie stronę, gdzie jest wszystko przystępnie wyłożone: https://batteryuniversity.com/
 6. Bez problemu możesz łaczyć równolegle, akumulatory oddadzą większy ładunek niż przy rozładowaniu sekwencyjnym i bedą trwalsze. Jedyne ryzyko polega na tym, że gdy w którymś akumulatorze zrobi się zwarcie wewnętrzne, to cały pakiet pociągnie na dno. Dlatego sensownie zastosować jakikolwiek układ monitorujacy. W sklepach żeglarskich jest tego masa w dobrej cenie.
 7. Sorry, ale to bzdura. Takie warunki muszą być spełnione w połaczeniu SZEREGOWYM. Oczywiście w praktyce nawet w połaczeniu szeregowym pakiet będzie się rozjeżdżał i potrzebne sa układy elektroniczne do wyrównania stanu naładowania poszczególnych ogniw (tzw. balansery). Gdy rozjazd pakietu ma wpływ na bezpieczeństwo, balansery są wymagane prawnie (np. w ogniwach litowo-polimerowych). Z kolei ogniwa ołowiowe sa bardzo tolerancyjne na takie rozjazdy i w luksusowych samochodach prawie zawsze jest akumulator startowy i podtrzymujący, zawsze podłaczone równolegle i nigdy nie ma z tym najmniejszych problemów, choć stosunek pojemności jest często jak 1:10. Z kolei w samochodach dostawczych typu wozy serwisowe, kamperach, snowbusy prawie zawsze są 2 akumulatory podłaczone równolegle.
 8. HarryH

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Bo teraz lokaje Putina uzależniają nas od ruskiego węgla?
 9. HarryH

  Ceny Węgla W 2018 Roku.

  No i co z tego, jak przywiozą Ci inny niż oglądałeś i próbowałeś - to jest istota oszustwa.
 10. HarryH

  Ekogroszek Skarbek problem

  Węglokoks zapowiadał zamknięcie kopalni Piekary, ale pozostawienie zakładu przeróbczego i produkcję ekogroszku z ruskiego węgla. Chyba właśnie zaczął :-)
 11. HarryH

  Defro Jestem niezwykle zadowolony!

  bertold61 jest debeściak :-) Jak ja jeszcze miałem kotłownię, to chyba od ostatniego bombardowania w 45 żadnej kobiety w niej nie było :-)
 12. Cena węgla w portach Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia to aktualnie 88 USD/tonę, więc nie dziwi mnie ten import. Nawet uwzgledniając koszty przeróbki i transportu zysk w stosunku do węgla polskiego jest gigantyczny. Kopalnie kolumbijskie są odkrywkowe, złoża bardzo jednorodne, zawartość popiołu co najmniej 3 razy mniejsza od najlepszych polskich węgli z czasów niestety minionych. Z punktu widzenia etycznego - zerknij na to: https://www.politico.eu/interactive/in-pictures-the-cost-of-coal-in-colombia/
 13. HarryH

  Pestka wiśni

  Słabe, pominąłeś wątek kwasu PRUSKIEGO.
 14. HarryH

  Ekomiał Greenpal

  Chwalili, bo był dobry i tani jak na MIAŁ.
 15. HarryH

  Pestka wiśni

  Zaiste, fermentują pestki tylko menele.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.