Skocz do zawartości

mkwapisz

Stały forumowicz
  • Postów

    1 002
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana mkwapisz w dniu 29 Listopada 2023

Użytkownicy przyznają mkwapisz punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    ok 220m2, podwójne ściany z izolacją między nimi (lata 80/90)
  • Instalacja
    15 grzejników, typy mieszane: tzn. część żeberkowych, część panelowych (pół na pół), zawór 3d + sprzęgło + zawór termostatyczny 3d ATV 55C na małym obiegu do zabezpieczenia powrotu
  • Kocioł
    Zębiec KPP DUO (Merkury) 25KW zredukowany do 15KW, SKZP02 + Brager BCA-02 + RCK

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia mkwapisz

  1. Od dwóch tygodni walczę z podtrzymaniem. Działa kilka dni, grzeje wodę i jeb, zanik płomienia, a w szufladzie węgiel wymieszany z popiołem. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z węglem. Chcę wypalić to co mam w zasobniku i wyłączyć już kocioł.
  2. W zasadzie dzisiaj podsumowałem sezon 2023/2024. Był bardzo podobny do wcześniejszego, z tym że rok temu ostatni węgiel wrzuciłem do kotła 22.04 (zacząłem 18.09). W tym roku 07.04, a zacząłem 23.09. Jeszcze dogrzewam CWU, żeby wypalić zasobnik, a potem przechodzę na elektrykę. Sezon zamykam zużyciem 2835, poprzednio 2765. Paliłem: Pułkownikiem (1t) Karlikiem Karolinką (1t) Ogniem ultra (stare zapasy) Lwem (stare zapasy) Największe badziewie to Karlik z Karolinką generującą niezmierzone ilości popiołu. A jak wrzuciłem Lwa i Ognia to aż się łezka zakręciła, taki to kiedyś był węgiel. Teraz to nie ma węgla 😉
  3. Ale taki uderzeniowy sposób jej pracy pomaga także przepchnąć powietrze w samej instalacji. To ciekawe, bo w instrukcji moich odpowietrzników od Afriso jest napisane że mają być cały czas odkręcone Na kanale YT Globe Enerygy bardzo często pokazują czyszczenie instalacji. W większości przypadków montują sobie do tego celu specjalne zawory do których się mogą podłączyć. Ale zobacz to:
  4. Wg mnie instalacja odpowietrzy się już dalej sama, oczywiście jeżeli są przepływy. Czasami w pompach jest dodatkowa funkcja do odpowietrzania (np. Wilo). Jak coś będziesz robił w tej instalacji jeszcze, to dodaj zawory odcinające i separator powietrza/cząstek. Wymiana pompy, czyszczenie filtrów i inne czynności serwisowe w kotłowni można wtedy wykonać bez spuszczania całej wody. Swoją drogą masz zawory na belkach, to dlaczego wszystko wypuściłeś?
  5. A te odpowietrzacze co masz w belkach to mają łebki odkręcone czy zakręcone. Jeżeli to są tzw. standardy, to ta czarna nakrętka powinna być odkręcona.
  6. Czyżby już wiosna zawitała w Tauronie? Coś im ceny mocno spadły. Chociaż i tak u nich zawsze było za drogo.
  7. @VinsRetorty lubią się zapychać, tzn tworzy się spiek i węgiel nie może wyjść. Bratu przez to zawleczką zrywało. A co do reklamacji to zawsze można złożyć. Niech zabierają na swój koszt. Zrób zdjęcia i wrzuć, tylko daj coś dla skali.
  8. Ale tylko wtedy kiedy z tego węża wylatuje. Zaciśnij węża po środku i już takiego efektu mieć nie będziesz. U mnie w dmuchawie żadnej przysłony nie ma i jakoś to od 12 lat działa. Takie fajne spieki jak u @faker196 odpowiedzialny jest sam węgiel, jak i zbyt duże różnice w nadmuchu. Czyli najpierw full speed i rozgrzewamy wszystko na max, a potem minimum i schładza się to sklejając w takie gówno. Trzeba ograniczyć powietrze od góry, żeby węgiel i popiół się nie topiły. Dołu bym nie ruszał bo będzie dużo sadzy. Tego się nie da wyeliminować, ale ograniczyć tak. Przykładem takiego cudnego węgla była Wesoła. Na małym nadmuchu paliła się świetnie (lato), ale na dużym generowała cudne kalafiory.
  9. Czy ty w tej instalacji to masz jakieś zawory zwrotne? Bo bez nich to choćbyś na głowie stanął to nie będzie działać.
  10. Nie, on zaczyna się otwierać przy 55, pełny przepływ przy 65 albo 60 w zależności od wkładki
  11. Sprawdziłem w swoich zapiskach. W 2019 paliłem tym węglem w okresie "letnim". Gościu ze składu sprzedał nam go w promocyjnej cenie, bo nikt nie chciał tego kupować. Klienci podobnież skarżyli się na gigantyczne kalafiory. Wzięliśmy na próbę po tonie. Najlepsze było to, że u nas spaliło się to całkiem dobrze i bezproblemowo. Wtedy sterownik ST48zPID Nawet w notatkach załapała się wymiana ślimaka i rury kominowej. Ta ostatnia akurat została po prostu zżarta przez rdzę. Wytrzymała 7 lat. To była moja pierwsza rozbiórka kotła, teraz robię ją raz do roku. Na tym forum są z tego zdjęcia, więc można zobaczyć jak to wygląda ( wesola 100 50 50 25 kwiecień 75 50 50 50 50 maj 25 25 50 50 50 czerwiec 50 25 lipiec 25 wymiana ślimaka, uszczelek, czyszczenie, wymiana rury od czopucha 50 50 sierpień 75 50 wrzesień 75
  12. Nie jestem użytkownikiem tego palnika, mam zwykła retortę, która bezawaryjnie pracuje w kotle od 12 lat (u brata identyczna 14). Jeszcze nic w niej nie wymieniłem, może z wyjątkiem ślimaka. Wymiana okazała się niepotrzebna. Tylko że jak już wszystko miałem rozebrane, to dałem nowy, a stary leży jako zapas. Wytłumaczcie mi jak wołu pasącemu się łące, jak takie awaryjne rozwiązanie techniczne może być stosowane w kotłach. Większość części tego palnika to takie części eksploatacyjne. Jak w samochodzie: wymień olej po 10k km, wymień filtr paliwa, powietrza, kabinowy. Tylko że tutaj prawie całe palenisko trzeba wymienić. Tak jest u wszystkich, czy tutaj na forum to tylko jakieś wadliwe przypadki?
  13. Dzisiaj zrobiłem ostatni zasyp w styczniu. Łącznie poszło 625kg ekogroszku. Dziadowska pogoda. Na dworze 2C, głowę chce urwać i pada. W kotłowni już myślałem że się RCK zaciął, ale nie. Taki przeciąg przez komin jest. Spalanie w ostatnich dniach 18kg/dobę, max w styczniu dobijał do 25.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.