Skocz do zawartości

Piecuch19

Stały forumowicz
 • Zawartość

  151
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Piecuch19 w dniu 28 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają Piecuch19 punkty reputacji!

Reputacja

16 Wysoki

O Piecuch19

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Wrocławia

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek po obrysie 16,5x11,5=189,7x2 kondygnacje =379,5m' + niska 170 cm piwnica ok 170m' ogrzewana od kotłowni i rur idących pod sufitem piwnicy. Budynek przedwojenny z cegły ocieplony 5cm styropianu Ściany zewnętrzne z pustką zasypaną plewami.
 • Instalacja
  MPM 18 Kw zasobnik CO 120 litrów Pompa na powrocie włączająca się przy 53' Zład wody ok. 200l
 • Kocioł
  MPM 18 Kw

Ostatnie wizyty

169 wyświetleń profilu
 1. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Reakcja kotła i płomienia na opadnięcie zawieszonego opału. Tu widać jak kocioł bierze powietrze skąd mu się dostarcza.
 2. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Mówisz moc nominalna. Moc znamionową odczytujemy z tabliczki znamionowej (lub specyfikacji technicznej) kotła – jest to energia, jaką jest w stanie wyprodukować kocioł. Nominalna moc cieplna to wielkość zawarta również w specyfikacji technicznej kotła. Jest to energia, jaką wprowadzamy do kotła z paliwem (gaz/węgiel/olej) np. wyliczona z kaloryczności węgla (kJ) / czas w jakim został spalony (s). Moc znamionowa kotła / nominalna moc cieplna = sprawność kotła Jaką ma moc nominalną Twój kocioł? Szybkie napełnianie wiąże się z wyższą te mm ostatnią spalin i wyższą stratą kominową. Tak z jazdą autem szybciej chcesz dojechać to spalisz więcej. Co do mojego jak to określiłeś: nie do końca czystego spalania to brak dymu mi wystarcza ( pipiemów nie mierzyłem)
 3. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Moja instalacja daje radę jak wyjeżdżam nawet na dłużej niż wigilię i w okresach przejściowych i temperaturach ok 15' - poprostu przełączam na drugi kocioł który mam na olej opałowy - wykorzystuje go głównie do grzania wody Cw latem lub jak wyjeżdżam. Był jako pierwszy kocioł zamontowany gdy olej opałowy był po 1,20 zł i pozostał do grzania wody latem. Co do buforów to policz normalnie - nie ze złomu ( martwiąc się kiedy będzie basen w kotłowni)
 4. Piecuch19

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Spróbuj położyć rurkę wzdłuż rusztu przyciętą jak kiełbasę - by się nie zapopielała ( tak na próbę ) Dodatkowe powietrze podane konkretnie w przewężenie powinno wzmuc palenie i tym samym wzmuc ciąg - wtedy powinno bardziej odpopielić twój ruszt zabrać popiół - ciąg to załatwi. ( Patrzyłeś jakie parametry ma mieć komin? - powierzchnia przekroju/długość? - w tym piecyku ?) Oni tam robią piec z kominem ( tu chodzi o proporcje - przyepływu gazów / proprcja powierzchni przekrojów komina - kanały przepływów spalin gorących - ilość powietrza - w odpowiednim ..miejscu). Sprawdź to. Ciąg jest motorem napędowym paleniska - zmiana parametrów jednego nie powinna odbiegać za bardzo od drugiego. Edison miał wiele prób - o wiele więcej od Ciebie ;-)) Sam wiem po swych eksperymentach że pierdoła (niewielka zmiana może zrobić wiele) Śledzę, popieram i oczekuje konstruktywnych rozwiązań praktycznych i wytrwałości w dążeniu do celu. Pozdrawiam
 5. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Czy nie lepiej jest dostosować palenisko do potrzeb energetycznych ? i nie pchać się w koszty buforów , wielkich naczyń wyrównawczych, instalacji do bufora, dodatkowych pomp i zaworów 3-4 drogowych ( przecież najprostsze rozwiązania są najmniej awaryjne) - by mieć komfort że jak w piecu wygaśnie to 6-8 godzin nie będzie potrzeby rozpalania kotła. Każdy wie że szybkie napełnianie w energię instalacji kosztuje więcej niż by był stały pobór zgodny z zapotrzebowaniem energetycznym budynku ( efektywne spalanie na małej powierzchni rusztu - nie kiszenie). Nie ma też żadnych danych co do mniejszego zapotrzebowania energii budynku z powodu zainstalowania bufora. Uważam że nie potrzebne koszty i nieadekwatne do "wygody" rozpalania ( a nie dokładania) parę godzin później. Bilans wydatków i problemów z bardziej skomplikowaną instalacją ( więcej może się popsuć) jest nieekonomiczny. Każdy wie ile kocioł zjada na starcie i jak to się ma ( ta ilość) - do spokojnego palenia zawiązanego z utrzymaniem temperatury. Jestem przeciw. ( może mniej wygodny - a bardziej ekonomiczny).
 6. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Nie widziałem Cię u siebie w kotłowni byś mógł zobaczyć różnicę. Jedna osoba z tego forum zrobiła już tego moda - jak to określiłeś i jest zadowolona z efektu. Jednak nie wiem czy będzie chciała odpowiadać na pytania sceptyków - teoretyków na forum.
 7. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Chodzi o to że gazy w samej zwężce się ścieśniają by przejść przez przewężenie i nabierają prędkości rozprężając się za nią. Można to nazwać większym podciśnienie lub zwiększonym ciśnieniem w samej zwężkę. Tylko za zwężką kiedy się rozprężają gorzej mieszają się z tlenem. W samej zwężce najlepiej się mieszają - stąd moje rozwiązanie lepszego dopalania, które działa i nie jest to teoretyzowanie.
 8. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  W zwężce jest ciśnienie, a w palenisku jest podciśnienie i w popielniku ( ssanie) I właśnie o to chodzi że gazy pod ciśnieniem się lepiej mieszają ( w samej zwężce). Jak to widzisz skoro masz zamknięty popielnik?
 9. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Też mam zmniejszoną powierzchnię rusztu. Ruszt sztabkowy tu nic nie zmienia jeśli odseparuje się PW z popielnika od gazów które wytwarza palenisko i spowoduje że zmieszają się w przewężeniu, ale przed wejściem do komory spalania PW tam podane spowoduje że nie zmieści się tam ( w przewężeniu) duża ilość nie wymieszanych z tlenem gazów. Natomiast ciśnienie w zwężce spowoduje ich lepsze wymieszanie niż poza nią.
 10. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Zasada którą opisałem dotyczy prawie wszystkich DS-ów z palnikiem - przewężeniem. Modyfikacje którą wcześniej opisywałem zastosowałem w palniku oryginalnym MPM-a co znacznie poprawiło efektywność spalania i temperaturę spalin. Nie pisałem że podanie PW za przewężeniem - w komorze spalania nie działa. Działa tylko dużo gorzej niż podanie go w samej zwężce - przewężeniu ( z powodów wyżej opisanych). Nie wiem jakiej konstrukcji Ty masz palnik? Odnoszę się do konstrukcji oryginalnej i jak niewielkim nakładem pracy go usprawnić by poprawić efektywność spalania? Palę węglem drewna używam tylko do rozpalania.
 11. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Jeśli odseparujesz je od palącego się opału (mowa o PW z popielnika) i podasz we właściwym miejscu i w odpowiedniej ilości to spalanie na pewno będzie lepsze - dużo mniej potrzeba wtedy PW - oryginalnego i co za tym idzie mniej opału się spali. Lepiej się wymiesza zanim wejdzie do komory palnika bo w komorze jest już rozprężenie gazów i wtedy trudniej się mieszają z powietrzem. Ponadto jeśli ustali się właściwe proporcje to ilość powietrza wtórnego z popielnika która przechodzi przez otwór palnika nie pozwala na przejście w tym samym czasie większej ilości gazów niedopalonych - nie wymieszanych z tlenem. Za duża ilość gazów niewymieszanych z tlenem - już w komorze palnika powoduje kiepski płomień i co za tym idzie dym, bo jak zaznaczyłem w komorze palnika ( po rozprężeniu) mieszanie gazów z tlenem jest dużo gorsze. Widać do szczególnie na podtrzymaniu (przymknięty miarkownik) - wtedy nie widać reakcji na regulację powietrza wtórnego ( musztarda po obiedzie - za późno podane pw)
 12. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Daje - bo wtedy dopala się tlenek węgla ( niebieskawy odcień płomieni - warunek: musi być gorąco i tlen jest potrzebny) Co do testów termoparą to tą z kompletu można mierzyć wyżej pod warunkiem że osłoni się tę parcianą otulinę ( ona wytrzymuje do ok 400') Najlepiej wsadzić w jakąś rurkę by tylko końcówka wystawała lub zaizolować taśmą miedzianą lub aluminiową Na końcu termopary jest koszulka termokurczliwa więc trzeba ją usunąć bo spali się najszybciej.
 13. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Tak się pali po modyfikacji o której wcześniej pisałem i próbowałem wytłumaczyć, ale myślę że obraz zrobi więcej. To jest stan stabilizacji ( nie rozpalanie) temperatura na kotle 75' spaliny 130' VID_20190119_122148.mp4
 14. Piecuch19

  Kocioł Ds Mpm

  Pokaż mi opinie osób które palą w kotle 5 klasy ( nie w starszych bo się różnią) węglem. Ja wyrażam jedynie swoją opinię na temat tego kotła i nie próbuje nic udowodnić. Nie dam się też zakrzyczeć czy zdyskredytować takim jak Ty. To mojej opinii nie zmieni. Nie wypowiem się na temat kotła w którym nie palę w odróżnieniu od Ciebie. O idealności tego kotła świadczy ilość stron tego forum oraz ilość przeróbek dokonanych przez przez użytkowników. Czy kocioł powinien być dla tych co w nim palą? Czy dla producenta który może je sprzedawać?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.