Skocz do zawartości

Piecuch19

Stały forumowicz
  • Postów

    2 980
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    57

Ostatnia wygrana Piecuch19 w dniu 25 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Piecuch19 punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Budynek po obrysie 16,5x11,5=189,7x2 kondygnacje =379,5m' + niska 170 cm piwnica ok 170m' ogrzewana od kotłowni i rur idących pod sufitem piwnicy. Budynek przedwojenny z cegły ocieplony 8cm styropianu Ściany zewnętrzne z pustką zasypaną plewami. Stropy oci
  • Instalacja
    MPM 18 Kw zasobnik CO 120 litrów Pompa na powrocie włączająca się przy 60' Zład wody ok. 450l
  • Kocioł
    MPM 18 Kw 5 klasa - bez bufora - zmodyfikowany: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/28788-mpm-ds-5-klasa-%E2%80%93-przer%C3%B3bki-%E2%80%93-modyfikacje-do-palenia-ci%C4%85g%C5%82ego-bez-bufora/#comments

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Okolice Wrocławia

Ostatnie wizyty

20 378 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Piecuch19

  1. Moim zdaniem w każdym powiększonym otworze palnika powinny być skosy, które zapobiegają zablokowaniu i powodują że nawet przy małych mocach płomień się utrzymuje i spalanie jest prawidłowe. Taki otwór: daje taką możliwość, bo podciśnienie wynikające z różnicy średnic otworu przegrody ( skosy), oraz okrągły, a nie kwadratowy kształt otworu nie pozwolą na zanik czy przerwy w paleniu nawet przy małych mocach (sprawdzone doświadczalnie na swoim przypadku). Radzę o tym nie zapomnieć, bo to jest bardzo ważne i przy każdym ciągu skupia płomień w palniku.
  2. Mógłbyś zważyć ten wsad? -bo prędkość spalania jest imponująca. Jaka temperatura spalin?
  3. Podwyższenie temperatury załączania pompy np. 65' 70' z histerezą 5' poprawi spalanie, bo kocioł łatwiej się rozbuja do wyższych temperatur, a obieg wody będzie zbliżony do grawitacji ( radzę spróbować).
  4. Daj sobie spokój - co ta sonda platynowa jest? 10 tys to 50 M3 drewna - zanim kocioł zgnije to oszczędności z jej posiadania nigdy się zwrócą ( pomijam jej awaryjność). Jak zapragniesz mieć sondę to sobie założysz, tylko w normalnej cenie. Producenci wykorzystują nie wiedzę klienta. Podobnie było jak wprowadzali dmuchawy z " komputerem sterującym" do śmieciuchów i to miało dawać super oszczędności, a super były tylko wyższe ceny kotłów. Poza tym nic nie było super. No może w ślad za dmuchawami super poszła sprzedaż wkładów kominowych, bo dmuchawy ze względu na cykliczność pracy produkowały kondensat w kominach. Ale wszyscy temat głównie naszpikowany reklamą pięknie łykneli.
  5. Płynąca cały czas woda nie ma porównania do kapryśnego wiatru czy słońca. Wydatki na montaż PV + wymuszenie dodatkowo kupna magazynu z nadzieją że kiedyś tam się zwróci z polowaniem na tańsze godziny prądu będą dużo droższe niż "alternator że Stara + kabelki pierdółki"
  6. 500W to 0,5 kWh x 24h x 365 dni = 4380 kWh/rocznie Szersza i długa rura zakopana pod dnem strumyka z wejściem dużo wyżej ( większy słup wody) powinna dać więcej W ( strumyk płynie cały czas). Do tego mały magazyn akumulatorów To by trzeba zrobić szybko i bez gapiów pod pozorem prac melioracyjnych/udrażniania strumyka, bo np. zalewa staw itp. i się tym nie chwalić ( tak bym zrobił - bez pozwoleń). Tylko przepływ przyzwoity powinien być. Widziałem kiedyś takie proste rozwiązanie w górach na wartkim strumyku był rower wodny na uwięzi którego łopatki napędzały prądnicę. Nie wiem jakie były uzyski i czy wymagało pozwoleń i jakich pozwoleń statyczne pływanie rowerem wodnym w strumyku, ale posesja była ładnie oświetlona.
  7. A jaka jest intensywność przepływu tego strumienia? Może przepływ strumienia wykorzystać do produkcji prądu? Ukształtowanie terenu można pod to dopasować - tylko żeby przepływ był przyzwoity.
  8. Brak wojny i dostępność gazu z Rosji nie załatwi nam zimą słońca dla PV. Choć nadal jeździmy na ruskim LPG. Jedyne ekonomiczne uzasadnienie to CWU latem z PV. PC przy cenie prądu ok 1,6 zł/kWh wiąże się z dużo wyższymi kosztami ogrzewania niż węglem czy drewnem - choć reklamy i w TV twierdzą inaczej.
  9. Mamy najwyższą cenę energii w Europie https://www.energyprices.eu/ Najpierw zmiany powinny dążyć do obniżenia kosztów wytworzenia energii, a nie zmuszania ludzi przepisami do zakładania PV + magazynów. Co mi z PV i magazynu zimą kiedy potrzebuję prądu do ogrzewania i produkcji ze słońca nie ma, a muszę kupować prąd po najwyższych cenach w Europie? Najpierw ten zielony ład niech zaczną od siebie, a nie zmuszają ludzi do czegoś co w rezultacie nie przyniesie im wymiernych korzyści tylko energetyce. Lepiej zrobić generator gazu drzewnego z silnikiem i prądnicą na swoje potrzeby, a oni niech sprzedają komu chcą ten drogi prąd. Albo poszukać działki z rwącym strumykiem i wykorzystać przepływ wody do produkcji prądu na własne potrzeby.
  10. Które z państw kupi w tej cenie? https://www.energyprices.eu/ Co się dzieje z nadwyżką prądu, której nikt nie kupi, bo swojego też ma nadmiar.
  11. Nie chodzi mi o cenę, tylko co się dzieje z nadwyżką prądu, której nikt nie kupi, bo swojego też ma nadmiar.
  12. Sąsiedzi nie potrzebują prądu, bo też mają nadmiar i komuś by sprzedali, ale nie ma kupca.
  13. W krajach ościennych też świeci słońce i są święta.
  14. Nie uczestniczę w polowaniu na tańsze 5 kWh energii w określonych godzinach. Nie mam też zamiaru dostosowywać porządku dnia do tych godzin. Przyglądam się tylko kierunkowi poganiania i jak on wpływa na decyzję innych, oraz ich mylne postrzeganie rzeczywistości.
  15. To co się dzieje z nadmiarem prądu, który jest nikomu niepotrzebny w słoneczne dni?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.