Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Palił ktoś może czymś takim jak Propal ? - frakcja 5-20 mm 

 

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 11:12, Piecuch19 napisał(a):

Teraz PGG kusi kuponami 250 zł za każdą tonę - co świadczy o tendencji zniżkowej ceny i małym popycie ( jest ciepło). Jednak za transport do KDW doliczają. Może w czerwcu/lipcu zniosą doliczany  koszt transportu do KDW jak w poprzednim roku? - wtedy można brać.

Ja tu raczej dopatruję się takiego piar'u trochę kulawego, typowo polskiego, tak aby wyglądało to, że coś tam robią aby było taniej, ale z drugiej strony coś innego jest droższe, co w przełożeniu na cenę jest w gruncie rzeczy bez większego znaczenia, albo nawet i jest drożej. Niektórzy ludzie tego nie widzą, a niektórzy nie maja lepszej alternatywy, więc i tak kupią z PGG.

 

Dla przykładu. Za węgiel kupiony w zeszłym roku zapłaciłem 2907 zł (3 tony)

1 tona - 1107 zł - cena regularna

2 tona 700 zł - cena w promocji (-400 zł na zakup drugiej tony)

3 tona 1100 zł - cena regularna

Brak kosztu transportu do KDW.

Do tego koszt dostaw z KDW z 2 transportów, już dokładnie nie pamiętam ale jakoś po 180 zł za transport.

Dało to łącznie 3267 zł.

 

Teraz, według mnie zapewne do lipca nic się nie zmieni z warunkami. Węgiel jest po 1100 zł. Kupując 3 tony mam 3300 zł + transport do KDW 720,33 zł. To daje 4020,33 zł za węgiel. Minus 3x 250 zł = 3270,33. No i jeszcze do tego trzeba to zwieźć do domu, czyli 180 zł jeszcze dopłaty oczywiście jeśli ceny się nie zmieniły. Mamy łącznie 3450,33 zł.

Tak więc, jak widać na wyliczeniach mi węgiel wyjdzie drożej.

 

Zapewne, aczkolwiek nie wiem na jakie miesiące ludzie mają te kupony, to do lipca nie będzie żadnych zmian, a potem znowu coś wymyślą aby cena była mniej więcej na tym samym poziomie. 

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko WORKOWANE cena z 1t:

 

1 - KAROLINKA PGG 27-29MJ - 1600 PLN z dostawą KURIER

2 - Sobianek LEW 27-29MJ - 1699 PLN z dostawą KURIER

3 - GENERAŁ 28-30MJ - 1899 PLN z dostawą KURIER (NIEDOSTEPNY)

 

A - PUŁKOWNIK 26-28MJ - 1479 PLN z dostawą KURIER

B - TAURON SOBIESKI 25-27MJ - około 1550 PLN z dostawą KURIER

C - SOBIANEK PANTERA 25-27MJ - 1579 z dostawą KURIER

D - PIEKLORZ PGG 26-29MJ - 1600 PLN z dostawą KURIER

 

LUDZIE CO BRAĆ CO DOBRE !? Co się teraz opłaca ? WORKOWANE oczywiście.

Karlik strasznie dużo popiołu i kalafiorów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EKOGROSZEK EXCELLENT (28)- 1 449zł z dostawą
EKOGROSZEK LUXURY (29) - 1 549zł z dostawą (ten mam i mogę polecić)
EKOGROSZEK STANDARD (25) - 1 419zł z dostawą (darmową do 150km)
Ekogroszek PREMIUM® (wyrobywęglowe.pl) (28) - 1 489zł (transpoport zależnie od dystansu)
Dodatkowo polecam zestawienie większej ilości węgli. Da się taniej kupić niż za 1600 z pgg czy tauronu 🙂
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Snptt1gzU1Ak_8go6Z_nBoFGlSQ6hsjQLgn2_1sULZc/edit#gid=0

Edytowane przez Pjottter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pjottter napisał(a):

Da się taniej kupić niż za 1600 z pgg czy tauronu

Mi i tak z dostawami wychodzi w okolicach 1600 +- za wszystko prawie (26-27MJ PRZYNAJMNIEJ). Jedynie pułkownik 1479 bo kurier w cenie.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci może wychodzić w okolicach 1600 skoro dostawę masz za darmo?

image.thumb.png.ceef6cb1859d41140e0b0b9411780717.png

Nie wiem jak pułkownik się pali ale podobno ludzie polecają. Natomiast karolinkę odradzają, dużo spieków i średnio się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.