Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kijasr napisał:

To jest 40wattwa jak się nie mylę

Tak, masz rację.  Coś chyba źle wpisałem za pierwszym razem, i tak mi pokazało.

 

Panowie, pokażcie wymienniki, bo u mnie czarno, a dzisiaj nawet deflektor musiałem wyczyścić :(

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to już go poskrobałem, ale jutro coś wrzucę, po zmianie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel podobno nie jest najwyższych lotów, ale na szczęście jak na razie kupuję po kilka worków, więc poszukam czegoś lepszego, i za 68 kilogramów zacznie palić coś innego.  Rozmawiałem na składzie ze sprzedawcą, i twierdził, że robią pomiary, i że wychodzi nawet powyżej deklarowanych 26.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz mam pytanie. Piąty sezon palę Jaretem Plus no i jego mutacja Tauron. Miałem stary kociol Klimosza - stara fajka, teraz trzeci sezon mam SEKO MAXX LE 25 - obrotowa retorta z kompresja popiolu. Nie chce innego wegla! Dlaczego SV-200 go nie trawi?

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam parę sezonów wstecz paliłem Jaretem Plus i to był bardzo dobry węgiel. Z naciskiem na był. Teraz pod Tauronem i zmianą składu mieszanki to jeden z najgorszych w tym przedziale mocy. To podoba sprawa jak z Wesołą. Jego przy wyższej mocy i pechu w zakupie nie trawi żaden palnik i wszyscy płaczą...

 

RV13AMS to 40W wentyl. Dół 20% a góra 50-55%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja ostatnio kupowalem rok temu w Krzeszowicach w BOSTAR (oni maja go jako EKOSTAR) . Po wymianie kotla zużycie mi spadlo o 50%.Wiec nie wiem jak obecnie wyglada jakość bo dopalam zapasy. Dzięki za info. Pozdrawiam Krzysiek 

Edytowane przez Khojdys
Uzupelniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniacz ja z trochę innej beczki. Widzę na pierwszej fotce w poście #67 że naprzeciwko palnika masz jakąś blachę, o nią uderza płomień wylatujący z palnika. Miałeś to fabrycznie czy sam dorabiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak zrobione jak kupiłem kocioł. Zdaje się, że wszystkie Skamy są w taką blaszkę wyposażone :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia danego węgla albo ciągu kominowego.

Jak masz dmuchawę ustawioną?

Powinno być dół 5% a góra od 23 po 25 dla kotła 13-15kW

 

Jak masz niższy komin albo widzisz że go przydusza z ciągiem, to wyjmij z pionowego grilla spalinowego jeden lub oba zawirowacze. Najpierw zobacz po wyjęciu jednego tego z węższego kanału. Jak wyjmiesz zawirowacz to wkręcić należy w jego miejsce śrubę M12, tam są naspawane nakrętki.

IMG_20191121_101644967.jpg

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeden zasyp ekomiału, nasyfiłem tylko i kupa popiołu. 4worki ekomiału po ok. 33kg to cały pojemnik 15l popiołu. Tyle to miałem z dwóch pełnych zasypów kosza opałem super mocny.

 

Teraz na palniku już ogień Ultra i już widzę, że jest fajnie, spaliłem jakieś 2worki i popiołu śmiech... Powietrze na dole mam 7% a na górze 23% do tego węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz, jaką sugerujesz dmuchawę do SV 200 25 kw, mam WPA X6 67 w mpm i mam odczucie jak by współpraca z palnikiem nie bardzo się jej układała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 20:55, pochłaniacz napisał:

W kotle czarno, więc to możliwe, aczkolwiek zdarzają się spieki.

Niektóre węgle się tak spalają, że jakbyś nie ustawił to przykapcają niestety - jakbym obecnie coś miał polecić to KGM bo testowałem Gold-a  a jak widac Pieklorz sprawdzał Super Mocny.

Mam jeszcze worek testowy z Tauronu różowy w kolejce do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misiu napisał:

Pieklorz, jaką sugerujesz dmuchawę do SV 200 25 kw, mam WPA X6 67 w mpm i mam odczucie jak by współpraca z palnikiem nie bardzo się jej układała.

 

WPA X6 do większego kotła i palnika 25 może być. Ona jest ciut tańsza. Część producentów z tego względu ją kupuje i stosuje. To takie coś pośredniego, bliżej dużej dmuchawy leżące ale z dołem ustawianym jak do małej

Dla niej dół ok. 17% a max ok.38%

 

Ja polecam RV13AM ewmaru przesłona typu X kabel 2m albo DM80 DOMER przesłona typu X silnik EMC lub EBM albo RMS120 Polfans na ZiehlAbegg. 

RMS120 domyślnie stosuje technix i takie dmuchawy ma też w sprzedaży. Producent palnika sv200

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pieklorz napisał:

 

Dla niej dół ok. 17% a max ok.38%

Dzięki za podpowiedź akurat na bartexie goldzie mam takie nastawy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie regulatora ciągu kominowego  czy miał do czynienia z polmar SMARTFLOW montowany na końcówkę komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wymiennika po 48 godzinach palenia.  Powietrze 20-50.  Po pierwszej dobie spalanie wzrosło do 13,5 kg/ dobę. Wczoraj zajechałem mocą do 9 kw.  Spalanie będę wiedział za kilka godzin dopiero.

20191212_170817.jpg

20191212_170829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie są moje zdjęcia z parametrami.  Powrót jest bardzo zbliżony do zasilania, chociaż czasem spadnie też o kilka stopni, jak jest duży odbiór. 

To prosta instalacja jest, i ochrona powrotu przez bojler zabezpieczona.

 

Popiół był wybierany w poniedziałek wieczorem.

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 56 stopni i na powrocie 1 do 2 stopni mniej czasem taka samą - pompa kotłowa założona. Kocioł był czyszczony w sobotę, na palniku bartex gold, zawór 4d różnice temperatur na nim między wyjściem a wejściem Wacha się między 2 stopnie a 3 stopnie. Nie mam cwu. Czujnik z cwu podaje temp powrotu na 4d.

IMG_20191212_182725.jpg

IMG_20191212_182704.jpg

IMG_20191212_182648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo niski poziom popiołu w palniku.  U mnie jest o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.