Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 02.03.2020 uwzględniając wszystkie działy

 1. 7 punktów
  To już jest szczyt bezczelności. Wiesz co to jest pomówienie? Dobra osobiste? Żeby samemu preparować sobie sytuacje żeby "pojechać" po moderatorach i nas oczerniać?? My siedzimy po nocach, żeby edytować Twój post żeby mieć pretekst? Oświecę Cię - mam możliwość zablokowania każdego użytkownika także bez pretekstu (to 3 kliknięcia). O co Ci chodzi? Jeżeli chcesz mogę ułatwić Ci decyzję i zablokować konto. Chcesz? Założysz wtedy super forum i będzie sytuacja idealna. Wtedy będziesz np. czytał prywatne wiadomości, żeby wiedzieć jaki instalator "skręca" klienta i zastosujesz kupę innych pionierskich rozwiązań. Za te wyssane z palca insynuacje otrzymujesz ostrzeżenie z punktami. Jedyne z czego czerpiemy zyski na forum to reklamy google, nikt nigdy nie płacił nam za "skręcanie" klientów. Zaznaczam także, że forum nie powstało "wyłącznie" dla reklam jak było sugerowane w innych miejscach. Osłony/reklamy także nie są też jedynym celem istnienia forum. Forum nie jest moim źródłem utrzymania. Wyobraźcie sobie że po prostu cieszy mnie fakt, że stworzyłem coś co mogło komuś pomóc. I to, że ktoś będzie pisał 10 razy że mi na tym nie zależy a kłótnie zostawiam żeby było więcej treści i odsłon tego nie zmieni. Piszę to po raz ostatni. Kolejne takie insynuacje wylecą z forum wraz z ich autorem. Forum działa na podobnych zasadach od początku. Każdy piszący ma tego świadomość. I ma wolny wybór. Może w forum uczestniczyć albo może w nim nie uczestniczyć. Natomiast nie ma potrzeby aby co miesiąc wybuchała taka sama "afera" (a to, że za mało moderujemy, a to że za dużo). Jeżeli komuś nie pasuje może przestać pisać i obserwować, może poprosić o usunięcie konta. Ale przestańcie już co chwila krytykować mnie o to samo - tak zostanie - nie ma możliwości abyśmy zadowolili wszystkich. Jedni chcą sobie ostrzej podyskutować, inni obrażają się o byle co. Jedni chcą większą "wolność" w temacie (dygresje itp), inni każde zdanie na inny temat traktują jak przestępstwo. Ja już nie mam już ochoty dyskutować na takie tematy i dać się ciągle krytykować. To jest bezcelowe. Forum jest jakie jest, pogódź się z tym lub odejdź, znajdź/załóż inne forum - ja mam naprawdę wiele ciekawszych rzeczy do roboty niż bronić się przed ciągłą krytyką a czasami dać się obrażać różnymi insynuacjami. W kółko takimi samymi. Koniec tematu. Życzę zdrowia.
 2. 6 punktów
  Dziękuję za testy wersji 2.35 i informacje zwrotne. Właśnie opublikowaliśmy garść poprawek. Wersja nazywa się 2.35A i można ją pobrać z http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19 Zmiany: Poprawki do wersji 2.35: - zakres korekty dawki paliwa zmieniony na -50 do 200% - w oknie paliwo podawana jest przybliżona kaloryczność paliwa z uwzględnieniem korekty nawęglenia - w oknie palnik doszedł parametr CZAS ETAPU - to jest licznik czasu danego trybu pracy palnika np. modulacji, czuwania itd. (tylko do odczytu) - czyszczenie palnika powietrzem odbywa się z pełną mocą wentylatora z pominięciem skali. - poprawka zakresu korekty podawania paliwa w panelu - poprawka wyłączania sterownika za pomocą panelu - poprawka działania korekty pogodowej przy pracy z mieszaczem (teraz t. ustawiona + korekta nie przekracza t. max ustawionej w oknie temperatur mieszacza)
 3. 6 punktów
  Po co oczyszczać atmosferę na forum jest z tym kupa nie potrzebnej roboty ,czy nie prościej po prostu jej nie wytwarzać nie prowokować nie używać kąśliwego języka zastanowić się zanim się coś niewłaściwego napisze ,lub gdy się to już nieopatrznie zdarzy to grzecznie edytować żeby się nie zdążyło rozprzestrzenić po forum jak ten wirus .
 4. 5 punktów
  Kilka moich spostrzeżeń: wielu nowych użytkowników (choć nie tylko) gubi się przy kaloryczności, potencjale i korekcie. Wiadomo, że o ile moc i korekta, to wartości wprost proporcjonalne (zwiększając wartość - zwiększam nawęglanie), to kaloryczność i potencjał, to wartości odwrotnie proporcjonalne (zwiększając wartość - zmniejszam nawęglanie). Moim zdaniem, w poprzednich wersjach softu przyczyniało się do tego zamieszania niewłaściwe zestawienie w jednym oknie kaloryczności i korekty, czyli wartości dla siebie odwrotnie proporcjonalnych. Grafika z kopcem w tym oknie też wprowadzała ludzi w błąd, bo ona dotyczyła korekty, a była też często odnoszona do kaloryczności, a to jest akurat odwrotnie. Osobiście uważam, że kaloryczność powinna zostać i żadnych tam kopczyków na grafice nie powinno być, aby niczego nie sugerować użytkownikom. Dzięki temu każdy wprowadza kaloryczność z worka, niczego nie musi dodawać, mnożyć i odejmować - od tego jest sterownik, a nie żeby to liczyć samemu na pieszo i wprowadzać odpowiednie korekty.. Użytkownik wprowadza odpowiednią kaloryczność i o niej zapomina, nie musi jej poświęcać więcej żadnej uwagi. Natomiast koniecznie usunąłbym z tego okna korektę i przeniósłbym ją do karty moc kotła. To są wartości wprost proporcjonalne i niczego nikomu nie trzeba by tłumaczyć, bo dla każdego byłoby to oczywiste: zwiększam wartość mocy czy korekty > podnoszę kopiec. Proste, logiczne i bez żadnego wydziwiania. Chyba nie byłoby możliwości pomyłki. I ta grafika z kopczykiem wtedy by się zgadzała. To tyle ode mnie
 5. 4 punkty
  To nie tak"szari" ktoś puścił bąka w salonie, a Ty wychodzisz do ogrodu z pretensjami do gospodarza że nie wietrzy. A kiedy ów otwiera okna i drzwi ganisz go ( nie Ty jeden ) o przeciąg. Dla ochłody posłuchajcie-- Pozdrawiam życząc spokoju Hermogenes
 6. 4 punkty
  Co w tym kuriozalnego? Coś trzeba z tym doraźnie zrobić To są przede wszystkim miały energetyczne. Kuriozalne jest to, że jeszcze dwa lata temu PGG była na skraju upadku (to stamtąd pochodzi ten węgiel), a teraz się w dupach przewraca i chcą podwyżek, nagród itp. Osobiście byłem za ratowaniem tych ludzi i tak się stało, natomiast teraz coraz bardziej skłaniam się ku rozpieprzeniu tego burdelu. Jak komuś nie pasuje praca za przyzwoitą pensję na tzw. państwowym i emerytura po 25-ciu latach, to wypier... pracować gdzieś indziej. Notabene Sośnica miała bezwzględnie iść pod nóż, tak jak bliżniacza kopalnia Makoszowy, ale wybłagali i dostali warunkowo czas na odbudowanie opłacalności i jak już trochę dupy odżyły to się zaczyna: nagrody, barbórki, podwyżki. Zamiast zapierdalać i siedzieć cicho ciesząc się ze stałej roboty znowu zaczynają się roszczenia.
 7. 4 punkty
  Schodzi szybko bo teraz ponoć jak jeden kichnie to od razu dziesięciu się zesra ze strachu .
 8. 4 punkty
  W tej zabieganej codzienności warto czasem się zatrzymać, przypomnieć dawne czasy młodości :) I nie ważne jakiej się teraz słucha muzyki, włączyć tą z swoich lat młodości i przenieść się w te czasy :) :) :) Czasem aż łezka się kręci :) Pozdrawiam Wszystkich :)
 9. 4 punkty
 10. 4 punkty
  Z wnętrza Stalmarka to by jeszcze kapliczke na zaprawie postawił. Z praktyki można stwierdzić kilka rzeczy o których trąbie: 1. Użytkownicy nie chcą grzebać w ustawieniach, większość nie ma o tym zielonego pojęcia, a edukować się nie chcą - takie ich prawo. Jak kupujesz pralkę, chcesz włożyć brudne pranie, wyciągnąć suche i nie masz ochoty rejestrować się na forum co by pogadać o algorytmie prania. Pewnie są i tacy - tak jak my gdybiemy na tym forum. Dlatego całe modulacje często są wyłączane i jedziemy jak dwustan w węglaku jak 20 lat temu. 2. Trzeba założyć, że użytkownik nie będzie robić nic, czyli korekt temperatur też raczej robić nie będzie - i tutaj sprawdzają się termostaty lub zawory mieszające z pogodówką i obniżeniem zadanej - dlaczego? Bo klient nie dzwoni - ma ciepło, a czy mu tam trochę temp spada, czy cuś - kto na to patrzy - znów się znajdzie jakiś pasjonat co wykresy przeglądać będzie - ale jak przegląda to i pewnie ustawić coś potrafi. 3. Trzeba dostosować kocioł do kotłowni - więc tutaj czy ma taki, czy sr*ki wymiennik ma mniejsze znaczenie - ma się mieścić. I tutaj czasem kotły kompakt będą mieć wyższość lub takie kotły kompakt z osobnym zbiornikiem - mimo, że czyszczenie na kucka może wnerwiać. Co do cen - polskie kotły są drogie na to co sobą prezentują, ale to już było poruszane w innym wątku (badania, kombinatoryka z piątą klasą, Zusy, ekologie itd). 15k za kocioł pelletowy też bym raczej nie dał, zwłaszcza za np. kipiego obudowanego ceramiką na jakimś podłym wymienniku...
 11. 3 punkty
  Już kiedyś ktoś wymyślił system robót publicznych. Nie widzę powodu, żeby nie wprowadzić go po epidemii dla osób które całkowicie utraciły pracę i nie mają perspektyw na jej uzyskanie. Dla społeczeństwa i państwa jest to lepsze niż wypłacanie tylko i wyłącznie zasiłków. Na pewno bez interwencji państwa się tu nie obędzie, a osobiście jestem ciekawy co było dzisiaj gdyby ziścił się pomysł niektórych samorządowców dotyczący likwidacji administracji państwowej, rządowej - wojewodów i przekazanie wszystkiego w ręce samorządu terytorialnego bez praktycznie żadnej kontoli? No nic. My tu gadu gadu, a trzeba jechać na piętnastą na następną robotę, póki jest taka możliwość. Dla malkontentów, tarcza antykryzysowa nie dla mnie, przekroczyłem w obydwu ostatnich miesiącach granicę przychodów i płacę normalnie ZUS, Vat i dochodowy, oraz ratę leasingową za vana i nie robię z tego powodu rozpierduchy na forum i nie winię wszystkich dookoła. Cieszę się, że pomoc dostaną inni, bo gospodarka to system naczyń połączonych. Im więej firm przetrwa i więcej ludzi pozostanie przy pracy, tym lepiej dla nas wszystkich.
 12. 3 punkty
  Przedstawiamy aktualne zasady naszego forum po aktualizacji i doprecyzowaniu: Dyskutujemy kulturalnie!!! - czyli przede wszystkim dyskutujemy, a nie kłócimy się, nie obrażamy innych, nie prowokujemy innych. Tego punkt regulaminu będziemy szczególnie przestrzegać i dbać o jego przestrzeganie. Nie używamy wulgaryzmów. Wulgaryzmy "wykropkowane" w dalszym ciągu są wulgaryzmami. W dyskusji możemy wyrażać własne poglądy, jednak nie mogą być one sprzeczne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Piszemy na temat - ta zasada będzie stosowana aby nasze forum było czytelne, a dyskusja treściwa i wartościowa. Ta zasada może być nieco rozluźniona w forum "Rozmowy na dowolny temat". Jeżeli odpowiadacie bezpośrednio na post powyżej nie cytujcie - zmuszacie czytelnika do czytania 2 razy tego samego - co innego gdy odpowiadacie na któryś z poprzednich postów - wtedy cytat jest jak najbardziej na miejscu (najlepiej tylko fragment, którego dotyczy odpowiedź). Starajmy się używać akapitów - post napisany jednym ciągiem jest mniej czytelny. Forum ma mechanizm zabezpieczający przed pisaniem tytułów tematów w całości dużymi literami - wiedzcie o tym formułując tytuł tematu. Tematy starajcie się umieszczać w forach do tego przeznaczonych - każde jest w miarę dokładnie opisane i nie powinno być z tym problemów - oczywiście jeżeli zupełnie nie macie pewności napiszcie tam gdzie uważacie - moderator może temat przenieść tam, gdzie to uzna za stosowne. Tytuł tematu powinien jednoznacznie i możliwie dokładnie opisywać jego zawartość. Zastosujmy się do stylu forum - posty pisane np. w całości innym kolorem (zwłaszcza nie pasującym do kolorystyki forum) powodują, że forum staje się nieczytelne - kolory, pogrubienia itp stosujmy tylko tam, gdzie faktycznie coś warto podkreślić. DUŻE LITERY TO W INTERNECIE KRZYK - na forum dyskutujemy kulturalnie, więc bez krzyku. Na forum zakazana jest wszelka reklama - dotyczy to stron www, produktów itp. Zasada ta dotyczy tylko osób, których jedynym celem na naszym forum jest rozreklamowanie swoich produktów, stron, natomiast nie dotyczy (oczywiście w rozsądnych granicach) stałych i udzielających się bywalców naszego forum. Zainteresowanych reklamą prosimy o kontakt. Przed zadaniem pytania rozejrzyj się po forum, czy przypadkiem ktoś już nie uzyskał na nie odpowiedzi. Zadawanie po raz dziesiąty tego samego pytania jest dla stałych bywalców forum bardzo irytujące, tym bardziej, że wyszukiwanie nie jest aż tak trudne. Podając osiągi kotła lub jakiekolwiek mierzalne informacje podaj konkretne warunki, których wartości te dotyczą. W szczególności jeżeli podajesz spalanie kotła podaj o jaki okres czasu chodzi, dokładny opis powierzchni ogrzewanej (w tym ocieplenie), temperaturę utrzymywaną w domu a także warunki zewnętrzne (w chwili gdy ktoś przeczyta Twój post warunki mogą być diametralnie różne). Jeżeli w danym okresie spalałeś jeszcze coś innego (czy też ogrzewałeś innym źródłem ogrzewania) podaj tę informację Na forum piszemy po polsku. Zastrzegamy sobie prawo usuwania wypowiedzi, które ze względu na dużą liczbę błędów ortograficznych są nieczytelne. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie (polecamy używanie przeglądarek z funkcją poprawy pisowni). Dodatkowe uwagi: Za złamanie zasad forum moderatorzy przyznają punkty. Przekroczenie określonej liczby punktów skutkuje czasowym ograniczeniem korzystania z forum. W przypadku nagminnego łamania zasad Użytkownik może zostać zablokowany na stałe. Dokładne powody ostrzeżeń, odpowiadająca im liczba punktów oraz limity punktów poniżej. Możliwe restrykcje to czasowa lub bezterminowa moderacja postów, ograniczenie w możliwości dodawania postów lub blokada dostępu do forum. Nie dyskutujemy publicznie na temat postów łamiących powyższe zasady. Wszelkie uwagi proszę przekazywać w formie raportu klikając "Zgłoś" obok postu i ew. opatrując zgłoszenie odpowiednim komentarzem. Nie dyskutujemy publicznie na temat decyzji podjętych przez moderatorów. Wszelkie uwagi proszę zgłaszać w formie prywatnej wiadomości do moderatorów. Jest to jedyna dopuszczalna forma odwołania. Podjęta po niej decyzja moderatora jest ostateczna. Posty użytkowników będących w moderacji będą zatwierdzane po przeczytaniu przez moderatora tylko jeżeli nie łamią regulaminu. Także te posty w przypadku złamania regulaminu zostaną ukarane ostrzeżeniem. Nie ma gwarantowanego czasu zatwierdzenia posta. O zatwierdzenie lub odrzuceniu publikacji użytkownik nie będzie dodatkowo informowany. Czasem moderator decyduje się na edycję wypowiedzi pod kątem tych zasad (np. ale tylko pod tym - w żadnym razie nie ingerujemy w treść wypowiedzi). Część postów łamiących powyższe zasady może być przeniesiona do kosza. W szczególnych przypadkach posty mogą być całkowicie usunięte z forum. Nie mamy możliwości dzielenia postów, może się więc zdarzyć że wraz z treścią łamiącą regulamin zostanie usunięta treść prawidłowa. W takim przypadku prosimy o napisanie jej ponownie. Poglądy wyrażane przez użytkowników nie są poglądami administratorów i moderatorów forum. To, że jakiś post widnieje na forum nie oznacza, że się z nim zgadzamy. Tematy przenoszone do kosza są automatycznie zamykane. W przypadku chęci usunięcia konta z forum prosimy o kontakt z administracją forum. Usunięciu podlegają wszelkie dane osobiste użytkownika (adres email, adres ip, wszelkie dane, które pozwalają na identyfikację osoby). Nie są usuwane wpisy. W szczególnych przypadkach wynikających z obowiązującego prawa (autorskiego, ochrony prywatności) na prośbę użytkownika możemy usunąć także wybrane posty lub ich części. Powody ostrzeżeń i domyślna liczba punktów: Pisanie bez związku z tematem 3 pkt Użycie wulgaryzmów 1 pkt Spam 5 pkt Obraźliwy/agresywny język (w tym prowokowanie kłótni, obrażanie innych, inwektywy) 9 pkt Naruszenie warunków w stopce. 3 pkt Podbijanie tematu 2 pkt Powtarzanie tej samej treści w wielu miejscach. 2 pkt Pisanie w nieodpowiednim dziale. 2 pkt Niepotrzebne cytowanie poprzedniej wypowiedzi. 1 pkt Niedozwolona reklama 5 pkt Liczby punktów mogą zostać zmienione przez moderatora w zależności od przypadku. Limit punktów i restrykcja, która nastąpi po jego przekroczeniu 10 pkt = blokada 1 dzień 20 pkt = blokada 7 dni 30 pkt = blokada 31 dni 40 pkt = blokada na czas nieokreślony Moderator może indywidualnie zmieniać limity i zastosowane restrykcje w zależności od przypadku. Data ostatniej aktualizacji: 01.04.2020
 13. 3 punkty
  I każdy wózek jest nosicielem wirusa - lepiej to nikt nie wymyśli!
 14. 3 punkty
  W jakim sasie? Miałem sasa nwt zwykły kopciuch z kanałami pionowymi i czyściłem go raz na sezon wiaderko sadzy było które osadzały się na spodzie na więcej nie miałem ochoty i było . O jakiej modulacji wy dyskutujecie po co to wszystko ? wpisujesz moc dla palnika np 20 kw moc maks 20 pośrednią 10 kw i minimalną 5 czy 6kw i tyle do tego dobierasz nadmuch w oparciu o wygląd płomienia i masz to w d....e jak pellet nie totalny syf to wystarczy , grzeje to nie ma co grzebać , jak dom nie ocieplony ,do tego instalacja spieprzona pelletu dużo schodzi to ludzie zaczynają grzebać modulować szukać przyczyny a to na niewiele się zda , jak nie używacie kipiego to nie wciskajcie ludziom opini z palca wyssanych
 15. 3 punkty
  Film, jeśli się pojawi, to dopiero wtedy, gdy będę gotowy, aby go zrobić - nie wcześniej. Do tego potrzeba czasu i szeregu testów, popartych dość wnikliwą obserwacją i analizą wielu różnych ustawień.
 16. 3 punkty
  od kilku dni palę ekogroszkiem KGM Gold 29MJ, Wcześniej paliłem KGM Standard 26MJ, Retorta ekoenergia 25KW, wegiel zakupiony zimą koszt 960zł/t z transportem ,opał w workach bardzo mokry, granulacja podobnie jak w standardzie trochę miału, nie widać kamienia, Podobnie jak do Standarda do Golda dosypuję ok 5% pelletu różnice są spore na korzyść Golda, już sama różnica w spalaniu rekompensuje wyższą cenę, spalanie spadło o ok 20%, ale oszczędność ta to nie tylko sprawa kaloryczności, ten węgiel w porównaniu do standarda inaczej się pali, jest rozżarzony na wskroś, Standard opalał się dookoła a w środku był kamień, z uwagi na sposób palenia ilość powietrza została zmniejszona niemal o połowę, co ma ogromny wpływ na spalanie bo kocioł potrzebuje mniej (zimnego) powietrza do spalania, ciepło spalania jest sporo wyższe, można zauważyć po temperaturze podajnika , u mnie +10stC, Gold zawiera bardzo mało popiołu, gdzieś o połowę mniej od standarda, ok 3-4%, popiół jest sypki ,nie robią się spieki, co do czystości w kotle to Gold minimalnie kopci, wymaga nieco więcej powietrza wtórnego, i dobrego deflektora, w kotle pojawia się trochę czarnej sadzy, na zdjęciu pył na półkach ze Standarda przykryty świeżym z Golda, i jeszcze jedna bardzo ciekawa sprawa, sterownik skzp02 zupełnie inaczej prowadzi spalanie tego węgla, kocioł łatwo wchodzi w modulacje, a wykresy same się prostują, Gold jest też spalany w innym kotle na podajniku rynnowym, i tam występują spore problemy z kopceniem, Zalety , Wysoka kaloryczność, mniejsze zapotrzebowanie powietrza, mniej popiołu,mniej opału,łatwiejsza modulacja Wady, Dużo wody przy zakupie zimą, podziarno, możliwe kopcenie, trudny do spalania na rynnie
 17. 3 punkty
  @ThomaSz Wcześniejszy soft miał zakres 10,8 do 32,4 . U Ciebie będzie około 57 na minusie . Podziel sobie różnice od 25 ( w pdf jest podane 24,8 MJ.)do 32,4 przez 90 i wyjdzie ci ile kroków trzeba dac by dojść do danej kaloryczność . W dół czyli przy wpisywaniu mniejszej kaloryczność mamy 100 kroków i przez tyle dzielimy różnice .
 18. 3 punkty
 19. 3 punkty
  Miałem przygotowaną dla szanownych koleżanek i kolegów wieczorną niespodziankę muzyczną, coś w stylu kołysanki na dobranoc. Dwóch kolegów mi ją spaliło, nad czym mocno ubolewam. Przejdźmy do sedna. Utalentowanych muzyków z Charl du Plessis Trio w poprzednim moim poście już przedstawiłem. Założycielem grupy jest urodzony w RPA Charl Petrus du Plessis. W RPA urodził się także Wouter Kellerman flecista i kompozytor. To była tylko kwestia czasu, by drogi tych utalentowanych muzyków w pewnym momencie zeszły się razem. No i poczęli. Cover Bohemian Rhapsody Freddiego Mercury'ego.
 20. 3 punkty
  Jeszcze żaden z Was dwóch dni nie popalił a już krytyka leci. Moim zdaniem uproszczono, cofnijcie się w tym wątku i zobaczcie co było z korekcjami. Kupiłem węgiel 25-27 i co wpisać? Teraz podajemy przesyp, moc kotła i ewentualnie robimy korektę jak kopczyk za mały lub za duży. Bokami jest rysuneczek z sugestią co robi korekcja. Wymyślanie problemów robicie. Wgrać, pobawić się tydzień i można rozmawiać
 21. 3 punkty
  Szukanie ilosci wegla w kryształowej kuli ?????? Dziekuje,nie potestuje. 2 kroki wprzod,1 do tylu.
 22. 3 punkty
  Zajeb.... :) :) :) To też jest dobre :) :) :)
 23. 3 punkty
  I ten szelest igly po płycie...
 24. 3 punkty
  Kawałek stary,ale tak naprawdę to chyba aktualny :-)
 25. 3 punkty
 26. 3 punkty
  Wiarygodność Pana Kamila jest wątpliwa,handlarz nie może być sędzią w swojej sprawie.
 27. 3 punkty
  Śpisz w nocy zamiast przeglądać wykresy? Nie sprawdzasz odcieni sadzy i struktury popiołu? Nie korygujesz ustawień by zwalczać skoki zapotrzebowania? :D Tak to właśnie wygląda - nie ma co się nad tym tak zmóżdzać. Idziemy do kotłowni, robimy co trzeba, trzaśniemy drzwiami a czy spalił dzisiaj czapkę mniej czy więcej pelletu - kogo to obchodzi jak ma święty spokój? Biawara faktycznie widziałem kilka razy niezłe ceny, jak się uda wyrwać w fajnej cenie to spoko opcja.
 28. 3 punkty
  Oj, wiesz, nikt nie jest idealny. Ale pisanie w takich tematach często nie pozwala na netykietę. Lecz wracając do tego tematu nikt nie powinien być z niego niezadowolony. po pierwsze piszącym posty lecą, po drugie można pisać co ślina na język przyniesie ( pardon, na co palce na klawiaturze wcisną) po trzecie admin jest zadowolony bo ma ruch i posty, moderator bo może się wykazać, chłopaki że mogą sobie nawrzucać i ewentualnie zaszczuć tych co mogą mieć coś do powiedzenia i wszyscy powinni być szczęśliwi. Za wyjątkiem tych co na pomoc czekają i jej nie dostają, gdyż łatwiej jest pisać takie banialuki niż technicznie wspomóc potrzebujących.
 29. 3 punkty
  Visitor poprosił o skasowanie konta w związku z zaistniałą tu sytuacją. Niestety tracimy użytkownika, kolegę który dużo wniósł i poświęcał sporo czasu na tym forum.
 30. 3 punkty
  Problem jest taki, że za wyższe pieniądze możemy myśleć już o przyłączu gazu, gazu z butli, pompie ciepła itd. Odpada nam kwestia komina, doładowania opału, składowania opału itd. Moim zdaniem pelleciak za 20 tysi to już trochę nieporozumienie - i tak trzeba chodzić, doładować opał, a czy przy tym oczyścisz kocioł czy nie - co to za różnica. Dalej musisz mieć składowisko opału, czyścić komin, pilnować czy drożny, czyścić kocioł czy 1 czy 5 razy na sezon. Z kolei jak kupujesz kocioł za mniejszą kasę i wiesz co za tym idzie - nie narzekaj. Albo albo - wygoda kosztuje i tyle. Co do schodzenia z mocą - przestańcie się tym tak "jarać :D" - pelleciaki się wyłączają, więc wodę można zagrzać z mocą 2kw czysto i wygasić jak i 15kw i wygasić. Przeciętnemu kowalskiemu różnicy to nie robi. Jak już wspomniałem - może spali wiaderko pelletu więcej, ale jest w stanie tyle dołożyć za święty spokój z ustawieniami. Najwyżej od czasu do czasu grzałkę wstawi. Powoli się robi paranoja jak z buforami - jak nie wstawisz banioka 800 litrów to lepi nie wstawiaj nic w ogóle... Co do mojego zdania na temat kotłów do 10k: Ferroli - kotły proste, wymagają ręcznego trzepania koszyka, więc trzeba pilnować pelletu by był jako taki. Wielki plus za went. wyciągowy - można łatwo komin uzbroić w rurę fi100 przez co koszty komina dużo spadają. Dokładając Techa i2 lub i3 mamy też wypasione sterowanie - łączna cena niezła. Minus - brak czyszczenia, popiół może zasypać palenisko w skrajnych przypadkach, sterownik od kotła trochę toporny ale można nadgonić techem, mały zbiornik na opał. Kotły na Kipi - jak ogólnie tanie to bardzo dobra opcja (np. Kotły Leszka) - pionowy wymiennik przy dobrych wiatrach można nie czyścić przez sezon, palnik coś przepali, wydmucha, sterowanie OK, zbiornik też pojemny - można rozbudować o co klient chce, internety, pogodówki itd itd. Minus taki, że komin musi być już o dużej średnicy więc dochodzi frezowanie i wkład przy wymianie. Z buforem już całkiem fajny zestaw. Tutaj dojdą myśle kotły na SV200 z pelletem - jakcena i sterowanie będzie OK. Reszta do 10 tys to raczej kiepski pomysł - jak nie palnik do d... to sterowanie.
 31. 3 punkty
  No mój kosztował 9 tysięcy i hula i to całkiem nieźle tylko że 20 kw , neta ma ,termostat pokojowy ma ,nowoczesne sterowanie ma na 3kw pójdzie ale tylko nadzór bez obsługowy nie jest bo : pellet muszę dosypać , popiół od czasu do czasu wynieść , kocioł też raz na jakiś czas wyczyścić trzeba ,w środku szary pył a przecież Polski jest dziwne to trochu bo powinno być czarno , a ja powinienem stale w ustawieniach grzebać , na dodatek zużycie pelletu jakieś wyjątkowo niskie jest jak na mój metraż hmm sam nie wiem co o tym myśleć , coś musi być nie tego z tym moim Polskim kotłem .
 32. 3 punkty
  Może masz palnik tuż pod rusztem i płomień jest studzony ,płomień nie powinien ocierać się o ruszt wodny . Jest kilka powodów czarnego osadu za mało powietrza , za krótka praca palnika na mocy maksymalnej , niska temperatura kotła i powrotu , długa praca na małych mocach , syfiasty pellet . Kocioł powinien mieć okazje żeby mocniej pohulać podobnie jak samochód .
 33. 3 punkty
  Podsumowując: Jamjestcichy NIE powinieneś tak wszystkiego brać do siebie,oprócz obelg. Admin DZIAŁAJ skuteczniej,a Visitor 1230 POPRAW słownictwo. Koniec panowie tych utarczek,to forum nie po to stworzono [emoji846] Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 34. 3 punkty
  Ostra dyskusja OK ale z zachowaniem zasad. Używanie wobec kogoś słów jakie tu padły ze strony kolegi Visitor 1230 jest co najmniej naganne. Każdy ma prawo wrazić swoje zdanie,choćby było inne niż wszystkich pozostałych. Zaczepki słowne jakich to niby używał kolega Jamjestcichy nijak mają się do tego co zaprezentował nam Visitor 1230. Moim zdaniem takie zachowanie jest nieakceptowalne, a brak reakcji ze strony admina tylko upewnia agresora że jest bezkarny. Z tego co zauważyłem to żaden z adminów nie upomniał publicznie kolegi Visitor 1230,a wobec Jamjestcichy takie upomnienia pojawiły się. Wracając jeszcze do konserwacji takich wypowiedzi to chciałem przypomnieć że w naszym kraju groźby i nękanie są karalne. I niech nikogo nie zmyli przeświadczenie, że jak jesteś ukryty pod nickiem i za ekranem/klawiaturą to jesteś nie do odnalezienia lub jesteś bezkarny. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 35. 3 punkty
  Szanowni Koledzy nie pytajcie na priv ile w moim przypadku można zarobić jako hydraulik, gdyż tego nie wie ani US ani nawet moja Żona.
 36. 3 punkty
  @Ryni płyty krzemianowo wapniowe są nietrwałym rozwiązaniem choć do prób i testów bardzo dobre bo łatwe w obróbce. To są płyty izolacyjne ( nie trwałe) i nie sprawdzą się w palniku z bezpośrednim działaniem płomienia. W palniku ważna jest masa akumulacyjna, odporność na wysokie temperatury i trwałość. Płomień który wiruje z drobniutkimi cząsteczkami działa na komorę palnika i przegrodę jak piaskarka tylko przy dużej temperaturze dlatego to za słaby materiał, ale dla prób i testów dobry. Płyty izolacyjne daje się w dużych piecach ale po przeciwnej stronie szamotu - nie od strony ognia. Rozmawiałem dość długo z głównym technologiem fabryki materiałów ogniotrwałych na temat materiałów stosowanych w palnikach ( w dużo większych piecach jak nasze i spalarniach). Oni mi zaproponowali materiał na przegrodę. Oczywiście można było kupić coś lepszego, ale ten był w miarę tani jeśli chodzi o jego skład i przydatność do mojego zastosowania. Na razie dobrze się sprawdza - lepiej niż zwykły marketowy szamot ( choć są lepsze ale droższe materiały). Zwykły szamot w wysokich temperaturach wypala się i odpada płatami podobnie jak rdza z metalu. Pomysł @carinus z klockami bardzo dobry bo to tanie i praktyczne rozwiązanie jak się ma szablon do tych najbardziej narażonych na destrukcję elementów bo szybko je można wymienić. Szamotów w kotle lepiej nie kleić tylko układać bo one pracują pod wpływem temperatury ( rozszerzają się i kurczą). Wystarczy tylko uszczelnić powierzchnię od strony paleniska zwykłą gliną by nie ciągło lewego powietrza czy gazów z miejsc które nam nie pasują. Glina na styku z zimnymi ściankami kotła nie wypali i nie stwardnieje szybko - poczeka na maksymalne rozszerzenie się rozgrzanego szamotu i będzie zawsze miększym materiałem od szamotu ( podda się pierwsza na nacisk). Drobny popiół też dobrze i skutecznie uszczelnia - to dobra dyletacja. @Trx9 ja uciekłem od bufora i dobrze mi z tym. Nie można wyciągać wniosków na podstawie folderów reklamowych producentów czy rozważań teoretycznych osób które nigdy nie paliły w tych kotłach. Na forum jest wiele osób, które palą w MPM-ie bez bufora. Jedni przepalają a inni palą ciągle - tylko do tego trzeba dopracować kocioł i dostosować do swych warunków i preferencji. Znam takich co z buforem palą ciągle i sobie chwalą. Lepiej i wygodniej im się pali niż wcześniej tzn. jak ładowali bufor na full i czekali na jego rozładowanie by znów odpalić kocioł i wszystko rozgrzewać. Wszystko zależy od potrzeb.
 37. 3 punkty
  Cennik to jedno a klienci to drugie, raczej ważniejsi niż cennik.
 38. 3 punkty
  Najlepiej zrób to tak żeby równolegle przyszli do niego i Ciebie. Pozdrawiam Hermogenes
 39. 3 punkty
  One nie wracają. One już wróciły, pod innym szyldem, ale podobieństwa są uderzające.
 40. 3 punkty
  Nie ma warunków, odliczasz to od dochodu (czyli tak jakbyś tych pieniędzy nie zarobił) - nie zrozumiałem, tak wystraczy wymiana samego kotła https://www.pit.pl/ulga-termomodernizacyjna/ulga-termomodernizacyjna-objasnienia-mf-964854 Wykaz materiałów i usług: materiały budowlane wykorzystywane do docieplenia przegród budowlanych, płyt balkonowych oraz fundamentów wchodzące w skład systemów dociepleń lub wykorzystywane do zabezpieczenia przed zawilgoceniem; węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury; kocioł gazowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin; kocioł olejowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin; zbiornik na gaz lub zbiornik na olej; kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz.Urz. UE L 193 z 21.07.2015, s. 100); przyłącze do sieci ciepłowniczej lub gazowej; materiały budowlane wchodzące w skład instalacji ogrzewczej; materiały budowlane wchodzące w skład instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej; materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego; pompa ciepła wraz z osprzętem; kolektor słoneczny wraz z osprzętem; ogniwo fotowoltaiczne wraz z osprzętem; stolarka okienna i drzwiowa, w tym okna, okna połaciowe wraz z systemami montażowymi, drzwi balkonowe, bramy garażowe, powierzchnie przezroczyste nieotwieralne; materiały budowlane składające się na system wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła lub odzyskiem ciepła i chłodu. 2. Usługi - ulga termomodernizacyjna: wykonanie audytu energetycznego budynku przed realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego; wykonanie analizy termograficznej budynku; wykonanie dokumentacji projektowej związanej z pracami termomodernizacyjnymi; wykonanie ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej; docieplenie przegród budowlanych lub płyt balkonowych lub fundamentów; wymiana stolarki zewnętrznej np.: okien, okien połaciowych, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych, powierzchni przezroczystych nieotwieralnych; wymiana elementów istniejącej instalacji ogrzewczej lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej lub wykonanie nowej instalacji wewnętrznej ogrzewania lub instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej; montaż kotła gazowego kondensacyjnego; montaż kotła olejowego kondensacyjnego; montaż pompy ciepła; montaż kolektora słonecznego; montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego; montaż instalacji fotowoltaicznej; uruchomienie i regulacja źródła ciepła oraz analiza spalin; regulacja i równoważenie hydrauliczne instalacji; demontaż źródła ciepła na paliwo stałe.
 41. 3 punkty
  Witam.Po przeczytaniu forum musiałem napisać parę zdań o piecyku Edilkamin Laguna.Jestem w jego posiadaniu od 2018r.Muszę przyznać ze naprawdę spisuje się rewelacyjnie,był to strzał w dziesiątkę.Tym bardziej, że kupiłem go w okazyjnej cenie.Kocioł bez obsługowy,odpalony i pracuje do chwili obecnej-to jest to.Dosypujesz pellet i to wszystko,żadnych zbędnych ustawień.Oczywiście prawidłowy montaż to podstawa!Super.W załączeniu zdjęcia.
 42. 3 punkty
  Z ciekawości spytam . Ilu ma z was pompki elektroniczne z ustawionym trybem auto ? Też wiele kombinowalem z tymi trybami I w sumie to o kant D.. Rozbic . Trzeba pompke ustawić na jeden staly przeplyw , dobrać tak by ster mógł opanować grzanie i wychladzanie się wody płynącej przez kociol . Wracając do innych trybów . Ster goni i grzeje nagle przepływ wody zwalnia co powoduje skok temperatury . My tu mamy do czynienia z weglem .A ten ma charakterystykę kamienia , ciężko go ruszyc a jak się to zrobi to znów ciężko go zatrzymać ( tak obrazowo by porównać to do gór i dolin na wykresie ). Nie wiem co na to tesciowa hmm jednak spróbujcie dopasować sobie przepływ wody a zobaczcie że modulacja zalatwi resztę .
 43. 2 punkty
  Preppers generalnie dąży do samowystarczalności w czasie jakiejś "katastrofy". Zgadzam się w całości z kol. @Fozgas, że ludzie mieszkający na wsi, są niejako naturalnie przystosowani do tego i generalnie jest im łatwiej byś samowystarczalnym. W związku z tym, że na stałe mieszkam w mieście, może niedużym, ale w gęstej zabudowie, co nie bardzo mi odpowiada, zacząłem rozglądać się za "swoim kawałkiem ziemi". Udało mi się takie miejsce znaleźć: na odludziu (tak jak chciałem) , w niepopularnej okolicy. Dzięki temu mam swój azyl i odskocznię od szybkiego życia w mieście. Miejsce, w którym zazwyczaj panuje przejmująca cisza, "zakłócana ;-)" porannym koncertem ptactwa, gdzie po wyjściu na podwórko można zobaczyć jelenie, łosie, sarny, a nawet wilki. W takim miejscu, być preppersem, jest chyba łatwiej. Oczywiście do samowystarczalności potrzebne są umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, o co niestety coraz trudniej w obecnych "wygodnych czasach". Jak słusznie zauważyli przedmówcy, do życia generalnie potrzebujemy ciepła, wody i jedzenia, a więc... - Trzeba umieć zapewnić sobie opał. W mojej okolicy jest to dosyć łatwe. Sporo lasów naokoło, więc zawsze można sobie pójść i nazbierać gałęzi. W razie "W" będzie z tym trochę pracy, ale można nimi zapewnić sobie ciepło, jeśli się posiada kominek czy też piec. Wiadomo, dla preppersa piec jest lepszy, zapewnia dłużej ciepło. - Przydatny jest choćby nieduży ogródek. - Własne kury też są dobre. - Posiadając kozę zapewnimy sobie mleko, a i koszenie trawy w gratisie mamy również zapewnione. - Przydałoby się gromadzić deszczówkę, żeby nie zużywać wody pitnej na cele sanitarne czy też do podlewania ogródka. - Własna piwniczka jest bardzo użyteczna i nie trzeba tłumaczyć w jakim celu. - Woda... Posiadam własną studnię głębinową. W mojej okolicy takie studnie o głębokości przekraczającej nawet 50 m nie są rzadkością. Nawet studnie kopane często przekraczają kilkanaście metrów. O ile ze studni kopanej wody możemy nabrać wiadrem, zasilanym własnymi mięśniami, to przy studni głębinowej zaczyna być problem. Wobec tego... - Przydatny jest agregat, aby zasilić pompę w studni. Preppers dodatkowo zgromadzi jakiś zapas paliwa, choćby do zasilenia tego agregatu. Oczywiście w ekstremalnych sytuacjach możemy mieć wodę z jakiegoś naturalnego źródła, rzeczki. Ale bycie preppersem nie przekreśla chyba zaprzestania korzystania z dotychczasowych zdobyczy cywilizacji. Kolejne punkty można bez końca dopisywać, ale na tym poprzestanę. Bycie preppersem to jednak ciężka praca i bez umiejętności zrobienia czegoś z niczego, może być trudno.
 44. 2 punkty
  Bałem się napisać że 3 dni aby mnie nie ...... i !
 45. 2 punkty
  Ale optymista. We Włoszech kobiety rodzą po domach, coroczne szczepienia są zawieszone, starsi ludzie umierają nawet nie na koronawirusa, a na wylew, czy zawał w domach. Umarło sporo lekarzy, część personelu się rozpierzchła, inni na kwarantannie, to nie są żarty. Personel medyczny nie miał się czym zabezpieczyć, nie robiono im ciągłych szybkich testów, zarażali się nawzajem, to tylko kilka z błędów, które mamy zamiar popełnić.
 46. 2 punkty
  Zaklej sliconem na 1500st.C dwa ostatnie rzędy otworów (te od strony popielnika). Jak będziesz potrzebował większej mocy, to odetkasz gwoździem.
 47. 2 punkty
  https://youtu.be/hVz0xPyWZG0
 48. 2 punkty
  Każdy ma inne gusta i dlatego nie jesteśmy tacy sami[emoji16] Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 49. 2 punkty
  Nie rozumiem tego, ludzie logują się szukając porady i wsparcia, opinii itd. Dostają konkretne wskazówki i propozycje a i tak robią po swojemu. Później wracają z problem że źle działa, za dużo pali itd. Na końcu są jeszcze obrażeni że ktoś krytykuje niewłaściwe wykonanie instalacji czy źle dobrany kocioł. Ludzie ogarnięcie się. Często dostajecie tu wsparcie od naprawdę dobrych fachowców zupełnie za darmo a wiedza i fachowość kosztuje. Docencie to. Chcesz byle jak i tanio to rób, tylko później nie zawracaj dupy ludziom których sugestie olałeś.
 50. 2 punkty
  Wiecie jak jest w komunistycznych Chinach w biznesie do 56 tysięcy dolarów rocznie nie ma podatków ubezpieczeń i VAT powyżej tej sumy jest VAT automatycznie ściągany z konta przy każdej fakturze. Każde przyłapane miganie się od podatku jest ścigane z urzędu z karą dożywocia i podobno rekwirowanie majątku. Proste jak drut . Pozdrawiam Hermogenes


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.