Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 18.08.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  To tylko świadczy o Tobie jako instalatorze i człowieku. Na pewno zaprocentuje :)
 2. 3 punkty
  Błędów może być więcej to jeden oczywisty który dało się wyłapać. Kurde zwariowalem walczę z problemem konkurencji. Masakra. Dobra spadam spać bo jutro kolejny montaż kotła.
 3. 3 punkty
  A ja niestety musiałem takie dwa świerki na 25 m wysokie wyciąć gdyż rosły zbyt blisko domu i stwarzały zagrożenie. Dokąd rosną cicho i przez lata , mamy cień i inne dobrodziejstwa. Potem zostają tony igieł w rynnach i niepokój w każdy zbyt wietrzny dzień. A wycinka też nie jest darmowa i przy użyciu zwyzki. Posadzić, czemu nie, ale zróbmy to z wyobraźnią . Bo po latach gdy dochodzi do przymusowej egzekucji na żywych i w sumie zdrowych drzewach które rosły na naszych oczach, serce się kroi z żalu.
 4. 2 punkty
  Dostałeś radę co masz źle ale widzę że jej nie rozumiesz lub nie chcesz rozumieć - ta instalacja w sezonie grzewczym nie będzie prawidłowo działać, gdyż masz źle zamontowany kocioł, więc nie zwalaj winy na kocioł, tylko najpierw popraw instalację. Napisz czy to rozumiesz, gdyż z twoich dotychczasowych postów wynika że nie rozumiesz problemu i szukasz winy innych. A co do instalatorów to przecież sam pisałeś że są dobrzy i się znają na robocie, a jak widać z tej instalacji to nic nie umieją.
 5. 2 punkty
  A ja mam przeczucie ze niedługo będziemy toczyć podobna dyskusje tylko pacjentem będzie kocioł na ekogroszek. Ciekawe jakiej firmie się dostanie?
 6. 2 punkty
  Mam Lagunę Zanim kupiłem i zdecydowałem sie na ten kocioł czytałem 3 miesiące różne fora o o ogrzewaniu, wiem że ten kocioł zrujnował mój budrzet ale na tą chwile nię żałuje ani grama. Nie robie przy nim nic sypie co mam pod ręka 6 lub 8 mm działa bez problemu a czytająć problemy użytkowników polskich kotłów dałem sobie spokój mam rodzinę dzieci i swoje hobby i nie am zamiaru mieszkać w kotłowni ,
 7. 2 punkty
  Masz racje, przejęzyczyłem się ale to się zdarza najlepszym ;) Ale co do kotła mam 100 procentową racje chyba się ze mną zgodzisz @eliks ?
 8. 2 punkty
  Kocioł wybrany, zamówiony Skamp-PV20. Dziękuję wszystkim za pomoc. Dla potomnych: Gdyby ktoś jeszcze miał problem z Ecodesign w tym modelu, polecam kontakt z @SUSPENSER ;) Robin60 - DuoKo wygląda bardzo ciekawie i jest to świetny pomysł, ale na start kocioł kosztuje 4 tys więcej, a do tego jeśli będę chciał zmienić na pelet, to muszę wydać jeszcze 7 tys - średnia inwestycja ;)
 9. 2 punkty
  Dokładnie strój jak na marsz żółtych kamizelek potrzebny ciśnienie fest ale bardziej przemawia do mnie mechaniczne czyszczenie w piecu cuda się potrafią wytopić
 10. 2 punkty
  Problem jest jeden - REGULACJA. Większośc Januszy palaczy nie ogarnia za wiele (i nie chce ogarniać), czasem nawet sterownik pokojowy z 2ma przyciskami plus i minus bywa dla nich ciężki. Więc jak ktoś ma świadomość i wie jak ustawić pogodówkę, harmonogramy, obniżania zadanych itp - fajnie, ale ponad 50% użytkowników kotłów na paliwa stałe tego nie załapie! (a nawet więcej)... Sterowanie on off jest proste i skuteczne - dużo zależy wiadomo od instalacji, ale mozna grzać szybko z dużą mocą i stopniowac ją na końcu, żeby tego sinusa spłaszczyć. Do tego instalacja bywa dużo tańsza, łatwiej też zaadoptować te istniejące... Z życia wzięte moge powiedzieć tyle, że większość mieszaczy z pogodówkami i pokojówkami ustawiona jest tak, że po dogrzaniu się zamyka bo ma za zadanie obniżyć temp zadaną. z 20 stopni. Pytam się właścicela czemu tak jest - bo tak instalator ustawił a on nie wie o co chodzi... W praktyce woda w obiegu nie zdąży wystygnąć o te 20 stopni zanim regulator znów zgłosi potrzebę dogrzania - czyli za dużo to od on offa się nie różni, oprócz tego że obwód mieszający z siłownikiem kosztował go +1000, instalator zgarnął swoje i nikt tam pogodówki za życia nie ustawi...
 11. 1 punkt
  Czyja dobrze czytam? Mecenas idzie do sadu, bo ktos zle pisze o kotle? Hahaa :) Wydaje mi się, że mecenas jednak nie wie kogo wpuścił na forum i słabo to wygląda. Nic nie pomogłeś a grozisz? Ten serwisant który podjeżdżał do kolegi to skąd był? Miał części zamienne więc zapewne od Was po szkoleniach u Was..
 12. 1 punkt
  Coraz trudniej ogarnąć o co ci dokladnie chodzi. Wskazano ci bledy w instalacji - poki tego nie poprawisz dalsze rozprawy na temat twojego kotla i instalacji to strata czasu.
 13. 1 punkt
 14. 1 punkt
  Witam Czy nie dało by rady wprowadzić ułatwienia pod tytułem "update softu przez internet (Aplikację)?
 15. 1 punkt
  Przede wszystkim kolega musi podać swoje ustawienia i odpowiedzieć na pytanie, czy wydajność podajnika została prawidłowo ustalona i wpisana
 16. 1 punkt
  Takie rozładowanie nadmiaru ciepła to chyba po przekroczeniu temperatury alarmowej kotła winno się wydarzyć , anie tak ot tak .
 17. 1 punkt
  Do tej pory dojdziesz do perfekcji i Ci opomiarują przy kontroli stwierdzając że nie musisz nic zmieniać :-))
 18. 1 punkt
  Jeśli wspomniane wyposażenie to bufor (bo taką konfigurację zaleca producent) to będzie OK i obędzie się bez modyfikacji. Warunek jest w zasadzie jeden: konkretny ciąg kominowy. Bez bufora raczej odradzałbym, jeśli nie chce Ci sie grzebać i kombinować. Myślę że wtedy żałowałbyś zakupu.
 19. 1 punkt
  Johny, od razu kontaktuj się z: Powiatowy Rzecznik Konsumentów ul. Skłodowskiej-Curie 7 58-100 Świdnica tel. 74 850 04 06 faks 74 853 09 27 e-mail: danuta.mazur@powiat.swidnica.pl Szkoda czasu na pertraktacje ze sprzedawcami- bandytami, będą Cię zwodzić do końca gwarancji.
 20. 1 punkt
  Dramatem to jest powszechne szpiegowanie, już nawet nie można przeczytać "darmowego" artykułu. Co z tego że będziesz miał zdrową wątrobę jeśli Twój mózg będzie wyprany i to po trzykroć. Pozdrawiam Hermogenes
 21. 1 punkt
  To przecież będzie ponad 2.30m nad gruntem,więc zgodnie z przepisami.Wrzuciłem Ci zrzut jak to zrobić.
 22. 1 punkt
  Hi, w poprzednich dniach warszawka zabrudziła mi Wisłę (kontrolowany zrzut kilka km. powyżej Jabłonny) no i teraz mogę ryby wyjmować z gnojówki, a nie wędkować. Miałem sporo czasu i zrobiłem plik w excel pod sterownik skzp, a właściwie pod jedną daną ze sterownika, spalanie całkowite. Plik ma dwa arkusze, pierwszy kupiony opał, drugi ogrzewanie. W pierwszym deklarujemy co kupiliśmy, a w drugim wsypujemy do kolumn Podajnik to co kupiliśmy i wypełniamy kolumnę całkowite. Oczywiście można sobie zapisać jeszcze inne dane tyczące ustawień, czy temperatur. Plik można zapisać w docs.google i będzie on line. OK, jeśli ktoś jest zainteresowany, a nie będę umiał pliku wstawić na forum można pisać na PW. Dzięki za uwagę. kotłownia.xlsx
 23. 1 punkt
  Jeśli dostałeś duże dofinansowanie, to wybieraj między tymi "Mercedesami" : RTB, Blackstar, Edilkamin Laguna...
 24. 1 punkt
  K jak Kostrzewa = K jak kłopoty. Daruj sobie i kocioł jak i serwis.... Pozdrawiam.
 25. 1 punkt
  Tam nie ma czego czyścić raz w miesiącu, no chyba że pyłek odkurzyć dookoła kosza palnika żeby ładnie wyglądało.
 26. 1 punkt
  Jak kolega wyżej pisał a jak wiekszy budżet to BlackStar+ ewentualnie Laguna kocioł pierwsza klasa, zachowuje sie jak gazówka prawie bez obsługowy. Wystarczy sypać pellet i raz w roku go wyczyścić.
 27. 1 punkt
  Obecny chyba i na tym forum "Pieklorz" obszernie ci opowie o Skampie. Na forum Muratora sa obszerne watki na temat Ogniwa i Skampa. Podobnie na forum "esterownik"
 28. 1 punkt
  Już odpowiadam z mojego punktu widzenia bilans energetyczny całego budynku prawie się nie zmieni. Zmieni się natomiast bilans poszczególnych stref, w tej pod przegrodą na plus a nad przegrodą na minus. pozdrawiam Hermogenes
 29. 1 punkt
  Nie ma to znaczenia czy pracuje w otwartym czy w zamkniętym. Pod warunkiem że jest prawidłowo wpięta tzn. są zachowane odpowiednie wysokości montażu naczynia wzbiorczego w systemie otwartym bo tu przeważnie "fachoffcy" leżą.
 30. 1 punkt
  Montaż naczynie - do dołu czy do góry - nie ma znaczenia, kolejność montażu jest dobra, czasem jeszcze dają dodatkowy zawór odcinający przed samym bojlerem, aby w razie czego nie spuszczać wody z bojlera.
 31. 1 punkt
  To, że Kostrzewa go rozdaje nie ma nic wspólnego z gwarancją producenta. Skoro jest uszkodzony, to sprzedawca powinien Ci go wymienić w ramach gwarancji... Lepiej daj księdzu na tace, aby Ci tego samego serwisanta nie przysłali :)
 32. 1 punkt
  To są dwa różne obiegi - obieg grzania bojlera - tam jest potrzebny ZZ aby był jeden kierunek przepływu oraz obieg zasilania bojlera wodą , która jest w nim grzana . Z tego co widać brakuje ci naczynia przeponowego na zasilaniu bojlera i dlatego kapie ten ZB, ponadto z tego co wiem krajowe bojlery są na 6 bar ciśnienia roboczego, więc nie wiem kto wstawił ci tam ZB=8 bar, przecież powstałe ciśnienie może rozwalić co bojler!. Powinien być taki porządek zasilania bojlera - zaw zwrotny, trójnik na naczynie przeponowe 10bar zielone lub niebieskie - dla ciebie pewnie 12-18l , drugi trójnik z zaw bezp =6bar i dopiero podłączenie do bojlera.
 33. 1 punkt
 34. 1 punkt
 35. 1 punkt
  Zaraz się okaże, że Koledzy zadowoleni z Marcela to Ci, którzy jako Marcela kupili ruska. A niezadowoleni (koksiki, smoła) kupili prawdziwego Marcela :-)
 36. 1 punkt
  Czyli święta zasada: Nie ruszaj g**na jak nie śmierdzi :P
 37. 1 punkt
 38. 1 punkt
  Paliłem Marcelem na koniec sezonu i przy ruszcie wodnym i na miarkowniku nie do ogarnięcia. Palone oczywiście od góry. Zawsze masa niedopalonego koksu. Ciekawy jestem jak będzie wesoła się zachowywać.
 39. 1 punkt
  To zaleta a nie wada. Taka opinia ma na celu uzmyslowienie, ze w kotle sie nic nie grzebie. Niezaleznie od zapotrzebowania, rodzaju i jakosci pelletu. Wloskiego kotla Janusz-palacz raczej nie rozreguluje. Dlatego mozna je zaliczyc do tych prawie bezobslugowych.
 40. 1 punkt
  A widziales gdzieś temat że ktoś ma za mały kocioł? Zobacz Jaro, pisałem Ci że nie lubi pracy na niskiej mocy a ty celujesz w 19KW. Znajomy ma 100m2, mury bez ocieplenia, chciał żeby kocioł działał mu w trybie ciągłym ale nie szło bo kopcił i tworzyły się czarne sadzowe pęcherze. W trybie modulacji jest ok, gdy kocioł nagrzeje dom i się wyłączy, również nieszczęsna instalacja mieszana (podłoga + grzejniki). Widzisz w stopce jaki mam domek? Metraż podobny ale ocieplony gorzej i mieszkam w zimnym miejscu Polski. Kocioł o mocy 11,5KW w dobę przy -19* potrzebował średnio 7,5KW. Naprawdę musisz dobrze planować to co robisz bo zmuszając kocioł do zejścia bardzo nisko, będziesz miał problemy i będziesz tu częstszym gościem :-)
 41. 1 punkt
  Jak ktoś zrobi taki kolejny temat, wklejcie to co napisał.
 42. 1 punkt
  Im dłużej ma pracować pompa tym szybciej się zwróci inwestycja w taką pompę. Rury w kotłowni ociepl, niech więcej ciepła idzie tam gdzie powinno.
 43. 1 punkt
  Zaw 3-D jest OK, czujnik musi być za pompą w stronę odbiorów - mierzy temp wody po zmieszaniu, ja robię w odległości ok 0,3-0,5m od pompy ZZ OK Jak rura idzie do ostatniego grzejnika to kolanko wystarczy, oczywiście na tym grzejniku musi być odpowietrznik ręczny.
 44. 1 punkt
  Zaworów przed odpowietrznikami z zaworem stopowym praktycznie się nie montuje. Montowało się jak nie było zaworów stopowych i wówczas zawieszający się odpowietrznik ciekł i można było go sprawnie wymienić i nie zalać mieszkania w bloku. Zawory motylkowe przed odpowietrznikami miały wadę. Wadą tego rozwiązania jest fakt że lokatorzy zakręcają te zawory "bo coś syczy" albo zawiesił się odpowietrznik i ciekło i nie wezwali nikogo, wówczas taki odpowietrznik zostawał zakręcony na wieki do czasu wymiany zaworów termostatycznych albo napraw centralnego odpowietrzenia instalacji. Przez co instalacja mogła niezbyt dobrze się odpowietrzyć. Odpowietrzniki automatyczne mogą się zawiesić i niejednokrotnie to robią, wynika to z powodu zanieczyszczonej instalacji albo zbyt szybkiego napełniania czynnika do c.o., zawieszony nie oznacza uszkodzony. Zawór stopowy nie ulega uszkodzeniu, jedynie oring co jest rzadkością. Tylko raz miałem sytuacje że zawór stopowy nie do końca wrócił na swoją pozycję.Wynikało to z powody źle nawiniętych na gwint konopii, które naszły na stopę i w momencie jej cofnięcia wcięły się pomiędzy oring a część zaworu. Pozdrawiam.
 45. 1 punkt
  I co jeszcze? Ja magazynuję w stodole i nie mam problemów z wilgocią, grzaniem i innymi bzdurami. Regulatorem podstawowym jest 10 ton siana i 20mp desek sosnowych, ale nie na opał. Nadzoruje to 5 kotów.
 46. 1 punkt
  Mdf to też biomasa ,I nie ma nigdzie zapisanie że nie można z niego produkować.Wiec nie ma żadnej podstawy żeby uznać to za nieprawidłowości.
 47. 1 punkt
  Oczywiście że możecie opisać. Co do nieprawidłowości to w jednym ze zdań jest że biomasa nie może być min. robiona z płyt MDF a o to się piekliłem. Nie chodzi już jaka będzie kara ale jest to sygnał poprzez nagłośnienie dla innych producentów, którzy nie dość że nas okradają to produkują truciznę. Pozdr.
 48. 1 punkt
  Też jestem ciekaw. @ace2 możesz ich dopytać? Poza tym rad bym opisać sprawę na czysteogrzewanie.pl jeśli nie masz nic przeciw. czystepowietrze@mpit.gov.pl Albo UOKiK / PIH.
 49. 1 punkt
  Boleć nie bolało ale trzeba było się przemóc i zacząć robić. Jeszcze raz dzięki Sambor za pomoc i dla wszystkich innych z których wiedzy korzystalem. Teraz zostało czekać na sezon i cieszyć się mniej my nadzieję jakimiś oszczędnościami. Pozdrawiam. P.s. jeśli ktoś chce poobserwować jak teraz pracuje kocioł to zapraszam na stronę wojszyma lub apke i wpisać nick lechumb i pin 0313.
 50. -1 punktów
  Jeszcze daleka droga przed Tobą. Przyczyn tak dużych problemów użytkowników kotła dolnego spalania jest kilka: 1. Porwanie się na kocioł który wymaga wiedzy a nie eksperymentów. To tak jakby porwać się na jazdę samochodem ciężarowym z przyczepą mają kategorię A. 2. Niespełnione wymagania dotyczące ciągu kominowego oraz nieprawidłowa moc kotła do danej powierzchni grzewczej. 3. Niewłaściwe paliwo (mokre) oraz błędy w trakcie rozpalania wyniesione z poprzednich kotłów, które przy kotle dolnego spalania ujawniają się spotęgowane.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.