Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 26.04.2020 uwzględniając wszystkie działy

  1. 5 punktów
    @RadoRado jak tam sygnały z czujnika ? Masz jak sprawdzić ? Zmontowałem moduł z prowizorycznym czujnikiem , sygnalizacją i powiadomieniem na telefon . Zobacz sobie jak to działa https://drive.google.com/file/d/15mO2QryLQ_2xrTtzsH5IolYnh7L_YUnu/view?usp=sharing jak widzisz Ty masz czujnik i sygnalizację brakuje tylko powiadomienia . Podaj mi co dostajesz na wyjściu to przygotuję wersję z samym powiadomieniem. A jak ktoś chciałby taki czujnik zamontować w swoim zasobniku to pisać . Moduł mogę zrobić w obudowie na szynę din z wbudowanym brzęczykiem , lub wyprowadzonymi przewodami do sterowania dowolnym urządzeniem na 12V - 230V
  2. 3 punkty
    Wprowadzę może trochę zamieszania, ale wydaje mi się, że opcja nr3 była by najlepsza, myślę, że można by nawet zasłonić tą dolną listwę napowietrzającą na tylnej ścianie. Zasyp się zmniejszy, więc gazów do napowietrzenia będzie mniej i bardzo możliwie, że dodatkowego powietrza wystarczy nawet gdy ta listwa będzie zasłonięta. "Trójkę wybierz Panie, trójkę" ;-)
  3. 3 punkty
    Należy mieć świadomość że st81 to nie to samo co st81 PID.:) Żeby spełnić oczekiwania kolegi Fanatyk 19 , po kosztach żeby był zadowolony, z własnych doświadczeń doradzam tak: - włóż do komory nawet luzem cegły szamotowe do wysokości tych otworów do nawiewu , nie więcej jak do połowy rusztu .Pod cegły daj blachę by odciąć lewe powietrze. - czerpię wentylatora zasłon w 3/4 by podawala mniej powietrza.. - zrób otwór PW w górnych drzwiach. - kup najprostszy sterownik bez PID by w ogóle było jak sterować procesem spalania. Jak taki zwykły masz to dokup regulator do regulacji obrotów. - obroty wentylatora na 40-45% Kocioł będzie palil w dwustanie, ale będziesz go miał w ryzach. Cegły zmniejszą komorę i lepiej będzie się palić bo na mniejszej powierzchni.Podając mało powietrza (40 %), kocioł powoli dochodzi do zadanej i się wyłącza. Co 10 minut przedmuch z mocą 100% na 20sekund. Histereza kotła na 1. Po spadku temperatury wody o 2 stopnie, wentylator znów się uruchomi i tak wkoło Wojtek do wypalenia wsadu. Klapka PW w górnych drzwiach poprawia także spalanie. Nie bój się , na 40% nadmuchu nic się nie stanie. Jeżeli takie coś budzi twoje wątpliwości, kup ST 81 z PID ale cegły i tak włóż do kotła. Klapka PW też niezbędna.
  4. 3 punkty
    Powietrze powinno być dostarczane cały czas podczas procesu spalania w kotle zasypowym. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie miarkownika ciągu i KPW w drzwiczkach zasypowych tak jak pisze @Ryni. Zmniejszenia komory zasypowej i zamontowanie sterownika z regulowaną prędkością dmuchawy napewno trochę pomoże ale idealnie nie będzie. Jak zostaniesz przy tej opcji to musisz dokupić sterownik z PID najlepiej z czujnikiem temperatury spalin. Zmniejszyć komorę zasypową możesz układając cegły szamotowe po bokach, w ten sposób otwory napowietrzające nie będą zasłonięte.
  5. 3 punkty
    Witam. Spróbuje krotko wypunktować co moim zdaniem jest nie tak. -Za duży kocioł, można to częściowo rozwiązać zmniejszając komorę zasypową wypełniając ją cegłami szamotowymi. -Brak możliwości regulacji mocy dmuchawy, należy dokupić sterownik, bądź przerobić kocioł na sterowany miarkownikiem ciągi. -Brak dodatkowego źródła powietrza (PW) podawanego przez drzwiczki zasypowe lub dodatkowymi kanałami wewnątrz komory zasypowej. Teraz musisz zdecydować w którą stronę mają iść modyfikacje kotła, czy zostaje dmuchaw, wtedy trzeba kupić sterownik, zrobić kanały do PW wewnątrz komory zasypowej i zamontować klapkę przeciwwybuchową w drzwiczkach zasypowych, to akurat wynika z przepisów BHP. Możesz również przejść na sterowanie miarkownikiem, wtedy trzeba wspawać w kocioł mufę do miarkownika, jeżeli kocioł jej niema, zamontować rozetkę PW w drzwiczkach zasypowych i najlepiej od razu KPW(kierownica powietrza wtórnego) oraz w dolnych drzwiczkach klapkę miarkownika.
  6. 3 punkty
    Jak byłem mały, to chciałem być kierowcą ciężarówki ...
  7. 3 punkty
    Ale polecasz bo używasz czy zmieniłeś dostawcę? Ja bym prosił o uczciwe podejście, nie ogłoszenia handlarzy jeśli chcecie faktycznie pomagać. Najpierw "siedziałeś" głównie w jednej firmie z Kipim, potem próba szwedzka, teraz Kołton z Techem na którego tak plules, no i laddomat, przestały Ci się nagle siłowniki podobać? Nie zrozum mnie źle, ale jesli mamy komuś pomóc to róbmy to uczciwie.
  8. 3 punkty
    pospisz.Oczywiście coś tam mogę na ten temat napisać.Byłem jednym z pierwszych osób które zdecydowały sie na zmianę sterownika Plum na Skzp-02.Wymieniłem kpl sterowania z pogodowym i pokojowym czujnikiem na kpl Skzp-02.Mając piec przewymiarowany to sterownik jakbym nie ustawił to kocioł mi sie odstawiał.Jestem zwolennikiem pracy ciagłej i czystości w kotle.Nie wiedziałem do końca na co będzie stać ten sterownik Skzp-02,ale że lubie wyzwania i nie za bardzo znając się choćby na przełożeniu sterownika,dorabianiu wtyczek itd zakupiłem i nie załuję do dzisiaj.Przełożyłem wszystko sam i co mnie ucieszyło po odpalenie pieca obeszło sie bez sygnalizacji alarmu kotła że coś jest żle podłączone.Wywaliłem czujnik obrotów odpopielenia,który i tak często wywalał bład i kocioł stawał.Do dziś nie zerwało mi zawleczki,a raczej śrubek podajnika.Czasami po długiej pracy zabijało sie odpopielanie tam przy kolanku do worka na popiół,ale przerobiłem wycinając u dołu okienko i rure skracając o 15 cm i po problemie.Spalanie ekogroszku przebiega poprawnie a kocioł nie odstawia sie.Spalanie na tym sterowniku na pewno jest mniejsze i bardzo dobrze daje radę sobie na ekogroszku.Podsumowując.Sterownik daje radę,są też dodawane aktualizacje,spalanie mniejsze niż na oryginalnym sterowniku kotła seko maxx le 25 kw.Kocioł w tej chwili chodzi u mnie na 8kw z modulacja w min 5% a maks 100%.Jeśli ktoś nie wierzy że chodzi na 8kw z 25kw i moduluje cały czas to moge zapodać fotki.Zapewniam że nic się nie dzieje ,nie zapada sie kopczyk a wykres z pracą sterownika na ekogroszku 27 Mj wygląda tak jak ponizej.Na drugim zdjęciu jest kocioł z nowym sterownikiem skzp-02.Nie piszę ile spalam mniej w tym samym okresie grzewczym z temperaturami bo i tak nie uwierzycie.Algorytm w tym sterowniku jest na pewno lepszy niż w Plum.Spokojnie radzi sobie z ekogroszkiem.Pozdrawiam.
  9. 3 punkty
    Witam szanownych Kolegów Mój junior podesłał mi dzisiaj linka do poniższej piosenki i chciałem się nią z wami podzielić. Nowa piosenka Kazika, w opisie macie tekst. Jakże trafne na dzień dzisiejszy. Kazik zawsze potrafił pokazać w cudowny sposób aktualne sytuację.
  10. 3 punkty
    Do mniejszych działek ,nieregularnych, nierównych (spadki) polecam coś lżejszego, ok 25 kg. Z koszem,ale też z możliwością bocznego wyrzutu. Dlaczego: czasami nie ma sensu na całej działce zbierac trawy do kosza,zwłaszcza tam,gdzie się często nie chodzi. Skoszona trawa po 2-3 dniach wyschnie,pokruszy się,skompostuje i nic nie zauważysz. Poza tym można kosić wyżej i częsciej,zwłaszcza w czasach posuchy. Kosiarki z napędem ważą ponad 40 kg,a to już jest coś. Manewrowanie tym w ciasnych miejscach,wokół drzew,krzewów wymaga większego wysiłku. Jeśli masz równą działkę,bez różnych zakamarków,powyżej 20 ar to jak najbardziej polecam te z napędem. Traktorek przy równej działce,powyżej 40 ar powierzchni do koszenia. Mam porównanie, starsza kosiarka z napędem 190 ccm Toro z serii 675 i no name z serii 300 - 125 ccm pchana,bez kosza. Oba silniki Briggs&Stratton.Ta duża waży ok 46 kg a mała 25 kg i wolę kosić tą mniejszą,zwłaszcza,że mam nietypową działkę,spadki,sad etc. Powierzchnia do koszenia ok 20 ar. Waga odgrywa tu dużą rolę,bo moge kosiarką łatwo manewrować,zwłąszcza,że nie używam kosza. Stwierdziłem,że w moim przypadku nie ma to sensu - skoszona trawa,zwłaszcza,gdy tnę jak jest sucho, znika na drugi dzień. Może moje dywagacje komuś pomogą. Silniki Briggsa są ze średniej półki,dość popularne w Polsce i cenowo przystepne. W wielu modelach kosiarek, NAC chyba je też jeużywa. Ideałem byłaby kosiarka np z silnikiem Hondy 160 ccm,ale to wyższa półka cenowa. Modeli ci nie podam,możesz kierować sie np tym opisem https://cedrus.com.pl/silniki-briggsstratton-infografika
  11. 3 punkty
    A może ja coś w stylu muzyki łatwej, lekkiej i przyjemnej/beznadziejnej??? Coś szybszego, do samochodu, na słoneczną pogodę i fajną drogę... No i może tak na fali ... Do auta też może być fajne...
  12. 3 punkty
    Oczekujecie cudów , piec na węgiel ma swoją bezwładność i pewnych rzeczy nie przeskoczymy . Sterownik to tylko sterownik i nie wiadomo jak jest zajebisty to nie przewidzi zużycia wody czy jakiś dziwnych skoków temperatury w instalacji. Podstawa to dobrze dobrana moc i w miarę poprawnie wykonana instalacja
  13. 2 punkty
    Jeżeli grubość stali żarodpornej nie ma znaczenia to może jakość tej stali jakieś ma. U mnie palnik Biawara PBMAX dwa sezony zasówa przy buforze na mocy max. Jak go czyszczę to nie nosi on śladów najmniejszej degradacji. Ciekawe dlaczego. Palnik ten po wprowadzeniu na rynek miał wadę. Przy najmniejszych problemach przyjeżdżał serwis z zmodernizowanym palnikiem i bez zbędnych pytań montował wolny od wad. Można? Można. Jeżeli twierdzisz kolego, że to przypadek incydentalny to dlaczego firma wypina sie na klienta, zakładając z góry że to wina pelletu. I niech użytkownik sam sobie ponosi koszt naprawy pięciomiesięcznego kotła? A nie jest to przypadek analogiczny z praktykami VAG? Masowo sypiące się TSI, tez były przypadkami incydentalnymi.
  14. 2 punkty
    Dziś miałem pierwszą próbę palenia mimo jeszcze niewstawionych cegieł szamotowych które kupię dopiero w środę. Ale już jestem mega zadowolony. Dmuchawa na 30% oraz zakryłem na szybko prowizorycznie wlot od dmuchawy. Duża poprawa. Po pierwsze dym z komina wylatuje dużo spokojniej , po drugie już jest on bardziej biały niż szaroczarny i częściej przeztoczysty. Nawet jak pojawi się chmurką czarnego czy szarego dymku to jest ona delikatniejsza i już nawet nie jest wstyd palić. Już bez zatykania wlotu powietrza przy dmuchawie było super, zakrycie pomogło nieznacznie. Oczywiście paliłem suchym drewnem , nie testowałem na węglu. Później jak miałem wyjazd a trochę już wypaliło się w piecu to dołożyłem kilka drzewek na jeden bok nie zakrywając ognia , to wtedy zaczęło trochę kopcić na mocny gęsty szary ale to pewnie z powodu dołożenia na górę opału, mimo że dałem go na bok. W środę kupię cegły i postaram się je jakoś ułożyć i znów przetestuje. Dzięki wielkie, to dzięki Wam :)
  15. 2 punkty
    @Trener40 takie czasy , robi się z byle czego żeby tylko ładnie wyglądało a ceni się jak by to za złota było , a klientowi wciska się ciemnotę że zły pellet za wysoka temperatura i że to jego wina a to przecież jest palnik i mają prawo występować wysokie temperatury , ale cóż takie czasy taki trend produkuje się śmieci i złom taka nowoczesna ekologia i dotyczy to prawie wszystkiego ,dziś kupić coś porządnego to ciężko jest .
  16. 2 punkty
    Na razie kolega kupił sobie kocioł, na który ma 5 lub 8 lat gwarancji. Serio powinien wymienic sterownik? Jak kupujecie nowy samochód, to też zaczynacie od wymiany silnika?
  17. 2 punkty
    Stala w zakresie jego mozliwosci. Jak kupisz za maly to zdlawi cisnienie. Jak kupisz za duzy to moga byc wahania temperatury na wyjsciu przy malym przeplywie. Zapoznaj sie z charakterystyka przed zakupem. Od siebie polecam baterie termostatyczna pod prysznicem.
  18. 2 punkty
    Przymknijmy na chwile powieki, następnie chwila oddechu i wsłuchajmy się w piosenkę aktorską (tym razem, okrojoną z środków muzycznych), w wykonaniu aktora Mateusza Damięckiego.
  19. 2 punkty
    Do jednaj, czy dwóch prób możesz użyć zwykłych cegieł, bloczków betonowych, czy nawet kostki brukowej, szamot wykorzystuje się ze wzgledu na jego odporność na wysokie temp. by wytrzymał cały sezon, albo i dłużej.
  20. 2 punkty
    @Fanatyk19 , więc klapka jednak jest, a ja szukałem na korpusie dmuchawy, zanim kupisz dodatkowy regulator zapoznaj się z tą instrukcją i pogrzeb w swoim sterowniku, być może Twój typ jest jeszcze starszy i faktycznie nie da się zmienić mocy dmuchawy, ale sprawdź. Najpierw palenisko, to najczulsze miejsce, stąd biorą się Twoje kłopoty, nie ma takich regulatorów które dadzą radę prowadzić kocioł w takim układzie jak obecnie, zanim coś dokupisz zrób to co napisali poprzednicy, bez tego będziesz wyrzucał pieniądze i dalej borykał się z problemami. Masz ogromną komorę, dla miału i braku ocieplenia może tak mogło być, ale nie dla aktualnych warunków, @witek4321 szacunkowo określił jak zdecydowanie powinieneś ją zmniejszyć, to podstawa, jak z tym się uporasz wrócisz do dmuchawy, KPW i innych podpowiedzi. plomyk.pdf
  21. 2 punkty
    @Fanatyk19 Pytałeś gotowe klapki, rozetki do górnych drzwiczek, to jest akurat klapka do miarkownika: Ale też można ją zastosować, na Allegro ten sprzedawca ma więcej klapek w ofercie, da się wybrać(link na priv.) O dodatkową blachę w górnych drzwiczkach nie musisz się aż tak bardzo martwić, ona nie jest idealnie szczelna, powietrze, czy gazy sobie poradzą żeby ją ominąć, ale zawsze można w niej wyciąć prostokątny otwór. U mnie klapka przeciwwybuchowa była w oryginale, w sumie był to kawałek rury wspawany w dziczki i nad tym była przyspawana klapka z zawiasem, to wszystko i za tym była to dodatkowa blacha. Koledzy piszą o zdławieniu dmuchawy, najprościej zakleić ją taśmą przynajmniej na czas testów i dmuchawy promieniowe najlepiej dławić na wejściu, ja wykorzystałem do tego przepustnice od wentylacja, nie wyglądało to w prawdzie, ale korzystałem z tego co miałem i działało to dobrze. Do dodatkowego PW w komorze zasypowej miałem taką rurę: Okrągła rura była postawiona pionowo na ruszcie, tak by powietrze z pod rusztu bez problemu do niej wlatywało, a ta prostokątna opierała się o kawałek płaskownika przykręconego do kołnierza dziewczynek zasypowych, w wylocie zrobiłem dodatkową przepustnice połączoną z prentem, który leżał na opale(węglu) i w miarę jak węgiel się wypalał(i odgazowywał) opadał w dół zmniejszając ilość PW i w miarę to działało jednak problemem był brak regelacji wstępnej tego powietrza, to działało dobrze z miałem, na grubszym węglu PW było za mało nie wspominając o drewnie. Na koniec jeszcze dodam, że jeśli @witek4321 (witam) i @Duck chcą komuś pomóc to kocioł po ich poradach zaczyna pracować idealnie.
  22. 2 punkty
    O ceglach napiszę potem, natomiast masz parę zdjęć klapki w camino3 która też z założenia jest przeciwwybuchowa ale po dolozeniu Kierownicy Powietrza Wtórnego, robi za klapke Powietrza Wtórnego. No i jak ja mam cegły.
  23. 2 punkty
    Z tymi PID-ami to nie jest tak, że dmuchawa będzie chodzić cały czas na małych obrotach. Przykładowo na kotle zadasz temperaturę 60°C, sterownik zacznie zmniejszać obroty dmuchawy np. od 55°C. Po przekroczeniu tych 60°C dmuchawa będzie pracowała na minimalnych obrotach ale temperatura i tak będzie powoli rosła i po przekroczeniu np. 65°C sterownik wyłączy dmuchawę i będzie załaczał ją "stosując" przedmuchy (tak jak w sterowniku bez funkcji PID). Dlatego sterownik z czujnikiem temperatury spalin jest lepszy.
  24. 2 punkty
    @Ryni działa i steruje funkcją ochrony powrotu na zaworze podpiętym do wspólnego sterownika. Za utrzymanie prawidłowej temperatury powrotu w tym układzie głównie odpowiada pompa na bypassie (czujniki to tylko sygnał wejściowy i same nic nie robią) a zawory mają jej tylko pomóc w sprawniejszym przywróceniu rządnej temperatury powrotu oraz zapobiec nadmiernemu schłodzeniu kotła. Koledzy mieszacie jeszcze dwie sprawy: 1. To Pompa kotłowa na bypassie która fizycznie wykonuje robotę i dogrzewa powrót kotła poprzez tłoczenie gorącej wody z góry kotła na jego dół czyli powrót. W tej konfiguracji nie potrzebuje ona żadnego sterowania poprostu ma działać cały czas i może być podpięta na "sztywno" do gniazda elektrycznego. Oczywiście jeśli sterownik pozwala można nią sterować na zasadzie włącz wyłącz wraz z uruchomieniem i wygaszeniem kotła. Przy instalacjach poprawnie zmontowanych i idealnie zestrojonych można pokusić się o sterowanie z histerezą zależną od aktualnej temperatury powrotu. 2. Ochrona powrotu realizowana przez zawory 3 czy 4D, w tym wypadku działa ona na prostej zasadzie, jeśli temperatura powrotu kotła ( nie danego obiegu) spadnie poniżej ustalonego minimum ma za zadanie odciąć odbiór ciepła od kotła tym samym odcinając powrót z obiegu grzewczego schłodzonej wody do kotła. Co daje możliwość szybszego dogrzanie powrotu kotła przez punkt 1, oraz w konsekwencji mniejszy spadek temperatury zadanej (wyjściowej) z kotła. Do poprawnego realizowania tej funkcji sterowniki zaworów potrzebują danych z czujnika-ów temperatury powrotu na wejściu do kotła, niema to znaczenia czy jest to czujnik wewnętrzny sterownika kotła czy czujnik dodatkowego sterownika zaworu, pod warunkiem poprawnego jego umieszczenia na instalacji.
  25. 2 punkty
    Kto bogatemu zabroni nawet w lipcu palić :) A tak na serio to u mnie za oknem jest mokro i zimno więc czemu mam siedzieć w swetrze jak mogę w krótkim rękawku.
  26. 2 punkty
    Dodatki kory a co za tym idzie więcej popiołu i jest ok , taki pellet również dobrze się pali . Ale śmieci i plastik to już zbrodnia , a jak jest zbrodnia to i powinna być kara .
  27. 2 punkty
    Użytkuje rok mam porownie do Defro. Przepaść. Posiadam RTB z czyszczeniem pneumatycznym wymienika kotła. Z czystym sumieniem popiół dwa razy na 4 tony pellletu. I jedynie wsypuję pellet nic poza tym. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  28. 2 punkty
    Była kotłownia ;) a teraz jest Pompownia ;) Uruchomione 2 tygodnie temu, pompa gruntowa Caliane 9T, wymiennik gruntowy poziomy 5 pętli po 75m na 100mkw (dwa poziomy). Ktoś posiada podobną u siebie, chętnie wymienię doświadczenia. Obecnie na CWU grzanie jeden cykl na dobe, zbiornik 250l z temperatury 40 stopni do 50 grzeje w ok 40 minut przy czym pobiera ok 1, 7kwh.
  29. 2 punkty
    Nieeeee, nic nie bronię :) Większość tu opisywanych palników jest ok (i niektóre są bardzo dobre bo potrafią spalać czysto na niskiej mocy) , ale tak jak piszesz dużo zależy od instalacji, komfortu cieplnego (oczekiwań) no i pelletu również. Ja bynajmniej od początku (eko potem pellet) nie miałem jakiś szczególnych problemów. Dlatego nie mogę nic złego powiedzieć. Ale to moja opinia :)
  30. 2 punkty
    AD 1. Kocioł 14 KW, to tam okien i drzwi pewnie nie ma. Ad2. Pewnie cena...,bo te lepsze to 14 tys, a groszkowiec za 7. AD. 3. Ja akurat ten etap ominalem, ale proponuję zestaw antyalergiczny podczas czyszczenia kotła z syfu.
  31. 2 punkty
    Panowie, a jak ocenicie moją komorę i palnik?
  32. 2 punkty
    Dwie łazienki czyli 2 drabinki i 24h cwu grzane cały czas ponieważ jest wpięte w pionie łazienek oraz termostaty cały czas otwarte i mieszacz wpusza od 20 do 30 stopni w zależności od czujnika pokojowego. Pracuje między 0,5 kw do 2,8 kw.
  33. 2 punkty
    W pelleciaku po to masz zapalarke żeby jej używać. W takim kotle nieekonomiczne jest palenie stałe jak w ekogroszku.
  34. 2 punkty
    Cały pic z zawirowaniem tej strugi polega na lepszym oddaniu ciepla ze spalin do blach kotla . Ta struga powietrza jest bardziej chlodna na zewnątrz niż wewnątrz . Zawirowywacz przede wszystkim miesza to powietrze :) A dzięki temu mamy lepsze odebranie go . Nie wiem co ma tu przepływ wody wspólnego . Jedyne to że im większa różnica pomiedzy wodą a spalinami tym lepsze pobranie tego ciepla . Więc mając czysty kociol bez izolacji w postaci sadzy czy też pyłów . Stosujac zawirowywacze możemy liczyć się z jakimś zyskiem , to normalne . Jednak z drugiej strony to nie jest lekarstwo na np wadę konstrukcji kotla . Ciekawa dyskusja wyszła , lecą polubienia :)
  35. 2 punkty
    @Heiztechnik popracujcie nad sterowaniem i bezobsługowościa to nie będzie potrzebna reklama. Wystarczy tylko opinia klientów, jak to mówią jeden zadowolony klient to 10 nowych. Wygrane przetargi w gminach raczej wam tych plusów nie przynoszą, wychodzą niedoskonałości sprzedaży leżaków magazynowych. To też o czymś świadczy i przynosi odwrotny skutek.
  36. 2 punkty
    Dzięki Panowie za porady, reasumując pokrótce, do mojej działeczki kosiarka z napędem nie za bardzo się nada, bo sprzęt będzie ciężki i trudniejszy w manewrowaniu. Hermogenes, twój park maszynowy jest godzien podziwu.
  37. 2 punkty
    Dlaczego teoretyzowanie robię tak od wielu lat, średnio co 3-4 dni ale zawsze przed koszeniem. Dodatkowo specjalnie dla Ciebie poszedłem do jednego z pomieszczeń gospodarczych żebyś nie pisał że koloryzuję. Pozdrawiam Hermogenes A jak jest większa trawa to podłączam rotacyjną do tego sprzętu z ostatniej fotki.
  38. 2 punkty
    Jeśli CO grzeje to raczej nie problem filtra, przy wspólnej pompie. Chyba że z kaloryferami też jest problem? @BasiaM które rury robią się ciepłe a potem stygną? Możesz wstawić zdjęcia rur idących od bojlera aż do kotła.
  39. 2 punkty
    @Kordjano @Trener40można by nawet stały etat palacza rozważyć. @BasiaM może ktoś przez przypadek przymknął któryś zawór?
  40. 2 punkty
    Mam Husquvarna 450 (lub 445 musialbym sprawdzic) od 4 lat - tyle ze Ty ich nie chcesz. Wyciety spory kawalek lasu glownie sosna i brzoza czasem akacja, olcha itp. Zajechana prowadnica druga jeszcze ciagnie i kilka lancuchow. Zdarzalo sie trafic na gwozdzie w deskach. Pilarka smiga ale przynam ze wymienialem zebatke od napedu gdyz wytarta byla. Zamiennik okazal sie lepszy niz z oryginal. Ogolnie to lancuch ostry i myslec przy robocie a nie kupowac kilkanacie KM.
  41. 2 punkty
    Ja bym poszedł w klimę. Ta Kaisai z linku kosztuje niecałe 1800zl. Masz pełny podgląd przez internet, pilota który robi Ci za czujnik pokojowy i przy tych warunkach jakie mamy robisz COP na poziomie 3,5. Nie ma sensu mazać się w podkładanie do pieca. https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-klimatyzator-kaisai-fly-kwx-2-6-2-9kw-7930391475?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=NWY5MThmZWUtNzkzOS00NDMzLTg4ZWMtYTc0MGI3ODg3NDQwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4474093d-eb91-4629-9c23-806cbe8c27e5
  42. 2 punkty
    Nie ma jak oryginał :) I jeszcze z fajnych czasów I to też fajne z tych czasów :)
  43. 2 punkty
    Matko Bosko. Czego wy panowie słuchacie. U mnie w aucie panują ostatnio ciężkie klimaty.
  44. 2 punkty
    Ściągnę se na" pendrajva " fajne... Ja nadal po polsku... Czy Wy też byliście jeszcze tacy sami jak wczoraj?
  45. 2 punkty
    Ta wcześniej mogła głosem przeprowadzać głosem operacje na otwartym sercu , ale jakby komuś było mało, to ta może jaja urwać od 2.29. Mogę jej słuchać jak śpiewa, ale nie jak się wypowiada...
  46. 2 punkty
  47. 2 punkty
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli np start pompy jest ustawiony na 55 st, a histereza kotła wynosi np 10 stopni, to pompa powinna przestać pracować poniżej 45 st. Od temp startu pompy trzeba jeszcze odjąć histerezę kotła i wtedy mamy temp wyłączenia pompy.
  48. 2 punkty
    Dziękuję bardzo - świetne pomysły a także jakość nagrań. Dziś, jakoś tak… innego rodzaju wspomnienia i pozdrowienia dla forumowych, współczesnych „riders”.
  49. 2 punkty
    To może tak przy niedzieli. Moje dwie ulubione Francuzki. France niestety nie m a już wśród nas.
  50. 2 punkty
    Nadszedł weekend, więc nastał czas by uzupełnić propozycje na Forumowej Liście Przebojów. Dziś postanowiłem oddać głos dosyć niekonwencjonalnie. Poniżej koleżanki i koledzy odnajdą link do audycji w „Jedynce” Polskiego Radia. Dlaczego ta audycja. Ponieważ w niej ukazane jest dosyć dokładne, DNA dwojga skromnych artystów (taka retrospektywa). Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania materiału archiwalnego „Jedynki”. źródło:


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.