Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 19.08.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Dlatego że to jest moje zdanie, a palniki obrotowe nigdy nie były popularne - zbyt skomplikowane a awaryjne mechanicznie. Przecież taki rozwiązania były popularne 20-30 lat temu, tezaz od tego producenci odeszli, a a u nas mają "renesans" po marketingowym określeniu - palnik na słaby, gorszy peller, spali wszystko co jest totalną bzdurą - może i spali ale ze słabego , złego pelletu praktycznie nie ma ciepła, a ten lepszy to spali się bez obrotu. Nie mam obrotu i palę już 8 lat i wiem jak się pellet zapali i spali a nie zwęgli to go spalę. A jak pellet się zacznie zwęglać bez ognia lub sklei do palnika to żadne obroty mu nie pomogą.
 2. 2 punkty
  Akurat Benton ma rację w tym co pisze i odnośnie cen peletu i utylizacji peletu w palniku ekogroszkowym. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że im mniejszy, lepiej ocieplony dom, tym ogrzewanie wychodzi na korzyść peletu. Patrząc na chatke rodziców czy sąsiada to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że dom koło 120m2 lata 90te ze ścianą pustak 36cm + 10cm styro wciągnie identyczną ilość grochu jak i peletu.
 3. 2 punkty
  Sprzedać? Myślę że napisać. Czy było coś nie w temacie? Czy komuś coś wciskam? Czy wymieniony sprzedawca/monter nie ma w swojej ofercie kotła SKAMP? Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
 4. 2 punkty
  Pod koniec września. Jest sporo rzeczy w nowym sofcie do przetestowania.
 5. 2 punkty
  Ja tylko przedstawiłem ci jak powinno się wykonać inst w kotłowni, a ty robisz jak chcesz. Dla mnie to możesz nawet i bambusa te rury zrobić - wytrzymają też kilka lat.
 6. 1 punkt
  Dla mnie komora obrotowa to nieporozumienie Pellas na początku robił głównie duże palniki do piekarń zamiast palników gazowych i nie miał obrotu. A jak już jesteśmy przy palnikach to który producent wreszcie rozdzieli automatykę palnika - czyli nastawy spalania o automatyki kotła - pompy, czujniki temp itp..... U mnie tak jest i jest to wg mnie optymalna wersja, gdyż wtedy można dopracować sterownik palnika a pozostałe moduły są dobierane wg potrzeb danego domu.
 7. 1 punkt
  Z całym szacunkiem, ale zajrzałeś choćby na strony producentów? Są tam krótkie historie. Nie wprowadzaj w błąd. http://kipi.pl/o-nas/ http://pellasx.pl/o-pellas-x/
 8. 1 punkt
  I nie ma szans się zmieścić w planowanych 7tyś.Potrzebne będzie sprzęgło hydrauliczne+dla Buderusa:moduł sprzęgła WM10+moduł mieszacza MM10+moduł obsługowy RC35 +zawór 3D z siłownikiem(o dobranym odpowiednim Kvs)+2pompy +jeszcze kilka "drobiazgów" A może jednak Termet Ecocondens Gold?Co prawda nie ta półka ale jest całkiem całkiem(i tani serwis)Za kocioł dasz ok.3600+gotowy moduł strefowy Sim ok 2600(tylko podłączyć rury-wszystko zintegrowane w jednej obudowie ze sprzęgłem, pompami i zaworem mieszającym tylko że niestety elektrycznym)Możesz kupić nawet 25kW(większa moc dla ładowania zasobnika)a moduluje od tej samej wartości co 20ka)i cenowo nie różni się wiele od 20ki
 9. 1 punkt
  Po pierwsze kipi są robione od 2013r, to polski patent i polska produkcja, a palniki Pellas już na rynku były co najmniej 2009r , gdyż w 2010 postawiłem swoją kotłownie z Vikingiem Bio i były prywatne moje próby porównywania Pellasa z tym Vikingiem . Podobnie jak porównywanie z kipim opisane później na tym forum. Po moim poście odezwał się do mnie rzecznik prasowy firmy i mocno wypytywał co jest nie tak z ich palnikiem. Nie wiem czy po moich uwagach, ale wtedy zmienili sterownik i kilka dupereli. PS Gdyby kipi było skandynawskie to kosztowałoby pewnie 2-3x drożej.
 10. 1 punkt
  Sondy do zwykłych silników pracują tylko w okolicy mieszanki stechiometrycznej i moim zdaniem nie nadają się do kotłów, które w terminologii samochodowej pracują na mieszankach skrajnie ubogich. Potrzebna jest tzw.sonda szerokopasmowa, jak w mitsubishi GDI lub w zastosowaniach sportowych. Sportowe sondy czesto są już w zestawach z wyświetlaczami, skad można odczytać AFR.
 11. 1 punkt
  Jc polecam coś takiego - jest tanie a robi robotę sprawdzałem ten termometr z innym podrzewając olej do 200;C - pokazywał idealnie tak samo jak drugi 20X droższy sprzęt .Jak wygaśnie aukcja szukać po haśle: termometr do wędzarni 350 . Montaż sprowadza sie do tego ze wiercimy w czopuchu wierłem 6mm otwór i wykładamy sonde - nie trzeba nawet rokzrecać rur kominowych- wystarczy włożyc na styk i działa. https://allegro.pl/termometr-do-wedzarni-pieca-chlebowego-350-st-bbq-i7390147746.html Tak btw przed montażem u mnie nowego pieca MPM Ds wypróbowałem termometr w 23letnim Zebcu SWK (GS) - różnice są mega - na starym piecu zebca przy rozpalania temp przekraczała 350' - musiałem wyciągac ten termometr aby go nie zniszczyło, przy stabilizacji temp wynosiła jakieś 250-270. Teraz w MPM mam przy rozpalaniu 180-200, przy stabilizacji 100-120. Polecam to urzadzenie.
 12. 1 punkt
  U mnie waga z testu to 1600 g i znacząco się nie zmienia , widocznie trafiłeś na twardy pellet a taki potrzebuje więcej czasu tak jak tedi napisał żeby się rozpalić i wypalić ,też miałem taką sytuacje że procent spadał do 0 mimo że płomień był , poradziłem sobie z tym wydłużając czas cyklu praca do 30 s oraz rotacyjny obrót komory na 70 s ,czasem trzeba wydłużyć czas rozpalania ,ale wszystko to musisz dobrać doświadczalnie .
 13. 1 punkt
  Witam kolegów. Pozwoliłem sobie zamieścić kilka fotek z wczorajszego palenia. Rankiem jest cisza i spokój wiec wysypałem popiół i zważyłem (musiałem pójść o 6.00 rano w sobotę do siebie na halę bo w domu wagi nie mam...tak się dla kolegów poświęcam :-)) i było tego z 40kg gejowego (kolor) Tautona 3,4kg popiołu i kamyczków jak kreda.. Wiadomo jakaś część poszła sobie z wiatrem(widoczna waga po tarowaniu bez wiaderka). Oczywiście odbieram jako żart , i mogę zapewnić że czapy popiołu na kominie nie mam, a tutaj fotki z tej łopaty od śniegu z tymi kawałkami jak kreda Zamieszczam również widok wymiennika i jeszcze Dodaję jeszcze fotkę groszku wysechł na popiół ale przez ten gejowy kolor worków aparat zgłupiał i węgiel wyszedł brązowy na zdjęciu. Węgiel jest czarny i matowy leciutko połyskujący i dosyć gruba granulacja A teraz idę na poranną kawę z wnuczkami. Pozdrawiam Forumowiczów :-)) YARO
 14. 1 punkt
  A tak z ciekawości zapytam którego wodza ty miłujesz ? tego którego sponsouje Soros czy Berlin bo czasem warto wiedzieć też coś o drugiej stronie , są też osoby co są bezstronne ale oni przeważnie się nie wypowiadają .
 15. 1 punkt
  Jakieś głupoty kolego @user2018piszesz. Gmina nie finansuje 500+
 16. 1 punkt
  PM- to pyły zawieszone w powietrzu np PM10 i PM2,5 , więcej tu http://sojp.wios.warszawa.pl/?page=pm
 17. 1 punkt
  Palnik nie jest chyba aż taki zły jak by się wydawało po małej przeróbce dało by się go przerobić na rurowy , chętnie bym taki przygarnął na modyfikację dla testu .
 18. 1 punkt
  Jesli caly proces spalania zakonczymy w palniku czyli przed rusztem to w czym ma on wtedy przeszkadzac?
 19. 1 punkt
  Trzeba wyłączyć telefon odwieźć dziecko do przedszkola zamknąć dom i sam w pełnym spokoju skupić się na tym co ma się zrobić. Samo rozebranie palnika jest banalnie proste nie ma tam nic skomplikowanego co by wymagało specjalistycznych narzędzi. Jedynymi narzędziami to są klucze imbusowe przedłużane z okrągłą główką gdyż nie które śruby odkręcamy pod kątem. Dobrze jest mieć sprężarkę pod ręką gdyż trzeba przedmuchać kulki w łożyskach pomimo ich wypłukania w nafcie ale zawsze coś może z paprochów pozostać i sprężone powietrze to załatwi na amen. Smar Łt 43 , nafta , kawałek szmatki frote do dokładnego oczyszczenia bieżni łożysk po których one biegają, pędzelek do nakładania nafty do mycia części. To są te medykamenty potrzebne do profesjonalnego serwisu naszego palnika. I w taki oto sposób jak zrobimy przegląd coroczny naszego palnika i oczyścimy jego mechanizm z zanieczyszczeń głównie z drobin trocin których jest masa, możemy być pewni , że będzie nam służył długie lata niezawodnie i nie będziemy się martwić zimą o jego sprawność. (Poza oczywiście takimi nieprzewidywalnymi awariami jak grzałka do rozpalania którą trzeba mieć w zapasie to według mnie podstawa.) Nie wiem jaki jest koszt takiego serwisu ale sądzę , że oszczędzamy około 300 zł i na pewno zrobimy to lepiej niż serwis, ponieważ to jest nasza własność a o swoje dbamy 100 razy lepiej jak o cudze. Polecam raz w roku po sezonie zrobić taki przegląd z przesmarowaniem jego elementów mechanicznych.
 20. 1 punkt
  Bo te spaliny są cięższe od powietrza.
 21. 1 punkt
  Oczywiście że powietrzem można testować ciśnienie 2-3 bary powinny wystarczyć. Ale z powietrzem trzeba uważać - takie ciśnienie to już potrafi zrobić "kuku" jak coś puści na złączu. Ja do każdej , nawet małej instalacji robię projekt - nawet taki na kolanie, wtedy wiem co mnie czeka i dotychczas nie miałem problemu z instalacją wykonaną wg swoich obliczeń.
 22. 1 punkt
  Nie stosuje się rozstawów większych niż 20cm (chyba że w garażu)W programie SDG masz możliwość wyeliminowania rozstawów 25cm i 30cm.SDG absolutnie nie może posłużyć jako projekt to taki uproszczony program jak sama nazwa wskazuje Szybki Dobór Grzejników.I widzę że przyjąłeś temp.zasilania z "powietrza" wcale nie jest powiedziane że temp.zasilania 35st da radę(może dać ale nie musi)zwłaszcza gdy na zewnątrz będzie np.-20 (w zależności w jakiej strefie klimatycznej w Polsce mieszkasz)
 23. 1 punkt
  Średnica rury nie ma nic wspólnego z tą co wychodzi z kotła. Średnice rury między kotłem a rozdzielaczem dobiera się do przepływu w instalacji - sumy tego co wyliczyłeś z kalkulatora oraz dopuszczalnych strat w instalacji oraz możliwości pompy kotła - ta akurat jest spora , więc wydoli.
 24. 1 punkt
  Temperaturę zasilania dla OP określa się na podstawie pomieszczenia które ma największe straty ciepła w przeliczeniu na 1m2 przy danym pokryciu podłogi nie wliczając w to łazienek.Różnica temperatur dla OP pomiędzy zasilaniem a powrotem powinna wynosić 5K-8K
 25. 1 punkt
  A kolega umie czytać tekst ze zrozumieniem? Podzieliłem się tutaj przede wszystkim swoimi obawami związanymi z takim rozwiązaniem, dlaczego w ogóle pojawiła się taka myśl i z pytaniem, czy Ktoś się z takim frezowaniem realnie spotkał. Jeśli kolega nie ma z tym żadnego doświadczenia, a chce tylko błysnąć intelektem, to poproszę więcej takich celnych uwag, będzie śmieszniej :lol:


×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.