Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 14.10.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  :-) W celu uzyskania najlepszych wynikow wyrtualnych polecam obnižač potencjal podajnika,najmniej o polowe,ale spalanie isto w rzecywistosci wzrastnie....i kociol sa istotno pieknie zabrudzi i jest nastepnie možliwe z popiolu uzyskac wsztecznie opalu i ten wybierač i wrocic do kosza.Perpetum mobile....
 2. 4 punkty
  Kamil Miernik już od pewnego czasu nie bywa na tym forum,gdy załapał się do Maliny na serwisanta. Ale pamiętam gdy sam raczkował z SKZP. Tu na forum dostaniesz tylko wskazówki, a nie gotowa receptę, pewnie setki razy już tu było że każda instalacja jest inna, każdy kocioł i palnik mimo że mogą być identyczne, ale inny komin,ciąg kominowy inny i nastawy nigdy nie będą takie same. Trzeba poznać zasadę działania i wtedy łatwiej ogarnąć temat. Co do temp spalin, pomyśl o zawirowywaczach, mogą pomóc. Zmiana deflektora także może zmienić temp spalin. Czystość wymiennika ma także wpływ na spaliny. Im bardziej zaje.....ny tym spaliny wyższe. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 3. 3 punkty
  Witam z pomocą tego forum wybraliśmy do domu kocioł z palnikiem kipi, nie bylo to łatwe no ale koniec konców się udało. Zestaw grzeje dom 190m2, ocieplony ok, wybraliśmy moc 16 kW, ale chodzi na ~8-9 kW. Jakie jest nasze zdanie po 5 miesiącach uzytkowania? Po 1 - zapomnielismy o kotłowni. Obsługa ogranicza się do zasypywania pieca i co jakiś czas wybranie popiołów. Przy miale trzeba było codziennie wybierać brudy, zasypywać piec, rozpalało się bardzo długo, miał zazwyczaj mokry przez co w kotłowni i kuchni obok wilgoć/zły zapach. Gdy wracaliśmy z wycieczki w środku nocy to koszmarem było rozpalenie pieca i czekanie na wode... Teraz klik, piec podtrzymuje temperature cały czas pompując właściwie tylko podłogówkę. MEGA.. Po 2 - pellet kontra miał... Nie wiem co powiedzieć, w garażu pod ścianą leży 20 worków, syfu nie ma ładnie pachnie, nie muszę latać i zmywać czarnych szram. Ludzie mówią, że to drogie, a nam odziwo wychodzi taniej niż przy miale, w dodatku JAKA WYGODA.. co prawda piec kosztuje, ale myśle że to jak najbardziej warte. Po 3 - podobno sprzęty kipi są awaryjne, ktoś pisał ze dużo ruchomych części itd. nas natomiast instalator zapewniał, że zazwyczaj nie ma problemu i serwis jest prosty, pokazywał nam też jak mniej więcej wygląda budowa i ze jest to konstrukcja modularna. Uruchomienie gwarancyjne przeprowadził nam serwis, Pan mówił co i jak, więc serwis KIPI jak najbardziej na +, serwisant był z firmy BIOSPAL. Nasz palnik to dokładnie ten palnik na pellet. Przesyłam zdjęcie kotłowni w zał... Jeszcze jedno, czy ktoś korzysta z sterownika z połączeniem internetu?? Taki który można kontrolować z telefonu. Warto? Dziękuję za odpowiedź :-)
 4. 3 punkty
  Nie wiem czy byłeś w stanie racjonalnego myślenia czy upojenia ale temat z Tobą zakończyłem i wszystko wyjaśniłem. A ty nie bardzo rozumiesz co czytasz. Żaden znajomy tartak nie bierze pieniędzy od łudzi którzy chcą sobie worek trocin wsypać. Napisałem również że z trocin trakowych pelletu nie zrobisz " bo tam kora, piach a trocina mokra". I nie optuje tylko za pelletem, bo w niektórych przypadkach polecam również ekogroszek ale nie będę polecał DSow bo po co mam cofać łudzi do 20 wieku? Te wasze (Twoje i z tego co ci plusuje) gadanie na temat uzależnienia się od jednego typu ogrzewania jest po prostu bez sensu w tych czasach gdzie każdy ma coraz mniej czasu i potrzebuje wygody. Ja zdecydowałem się na kocioł z automatycznym załadunkiem paliwa kiedy mocno przychorowalem a musiałem "pilnować" ciepła w domu, wtedy powiedziałem sobie że to ostatni sezon kiedy szufluje. A co do spalania, mało ludzi tutaj napisało Ci jak wychodzi spalanie po przejściu ze śmieciucha i groszku? Ale nie, oni się mylą bo palili że sprawnością 40% kiedy ty masz 90. Na koniec poproszę Cię o tę suche, czyste trociny po 30zl bo obiecałeś linka, a ja nadal czekam.
 5. 3 punkty
  Jak chłop usłyszał to co my tu wymyslilismy to napewno poprosił o to wiadro
 6. 3 punkty
  Ja mam takiego kuzniecowa, mam też bufor 2m3. Tak się w nim pali: https://youtu.be/KvhC4K8knDU Planowałem na początku podłączyć kuzniecowa do bufora ale stopień komplikacji i koszty mnie zniechęciły.
 7. 2 punkty
  Dobre :) Podlaczy sobie razem dwa. Pusci bypassy i jeden bedzie reanimowal drugiego w trakcie pracy.
 8. 2 punkty
 9. 2 punkty
  Brawo Bercus. Jak zawsze trafna riposta. P.S. Do osób które co godzinę sprawdzają spalanie: 1. Jak chcesz mieć ciepło to musisz wsypać węgla. 2. Jak chcesz mieć niskie spalanie to wyłącz sterownik z prądu. 3. Przykra prawda jest taka: nie można jednocze zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko.
 10. 2 punkty
  W Polsce każdego roku mamy zimę/lato stulecia-przynajmniej teoretycznie i przed sezonem :) Jedyne co się nie zmienia to zaskoczeni drogowcy :)
 11. 2 punkty
  Pamiętacie jak kiedyś Amerykanie wydawali kosmiczne pieniądze na konstrukcję długopisu działającego w kosmosie?Rosjanie wzięli ołówek.Jak blacha się wygina to połóżcie na to jeszcze szamot,ja tak zrobiłem i oprócz spieków na szamocie nie mam więcej problemów.Cegiełki wytrzymują długo dopóki nie próbuję zbijać z krawędzi spieki.
 12. 2 punkty
  Lepiej zobacz za co ja daję plusy, bo na to czy ktoś daje je dla mnie nie mam żadnego wpływu.
 13. 2 punkty
  Co wy ciągle z tą opłacalnością ? To jest najważniejsze w życiu, żeby na opale zaoszczędzić jak się da ?! Bo jeśli tak, czemu mielonych opon i butelek nie palicie (a może palicie ?!) Ja cenię sobie wygodę i czas tak naprawdę mam w d..., czy zapłacę 200zł więcej, czy mniej. Jak fotowoltaika trafi na dach będę grzał prądem. PS Jamjestcichy, możesz minusować ! Pozdrawiam.
 14. 2 punkty
 15. 2 punkty
  A za co, jak my o samych świniach gadamy i kurach?
 16. 2 punkty
  Bez względu na to, czy będzie to 4D, sprzęgło, 3D termostatyczny, czy pompy będą się wyłączać, czy nie, to w każdym przypadku potrzebna jest pompa kotłowa, aby zapewnić stabilność pracy kotła i oczekiwaną temperaturę powrotu. Jeżeli ktoś montuje 4D z jedną pompą za zaworem, to musi się liczyć z tym, że sterownik nie zapewni jednocześnie zadanej temperatury na instalację i ochrony powrotu. Albo jedno albo drugie i ciągłe targanie w tę i z powrotem.
 17. 2 punkty
  Ciekawe kiedy doczekamy możliwości zgrania wszystkich ustawień przed aktualizacją softu, tak, żeby je można było później szybko wgrać a nie siedzieć w kotłowni i zastanawiać się czy wszystko przywrócone.
 18. 2 punkty
  Teraz już nie masz wyjścia, trzeba ustawić. Jak potencjał masz pomierzony "tam i z powrotem" to zacznij od mocy minimalnej gdyż jest to najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap. Temperatury zewnetrzne sprzyjają więc nie zmarzniesz. Nie ustawiaj absurdalnych (jak dla mnie) mocy min typu <1kW tylko zacznij wyżej, np od 3kW i schodź stopniowo niżej o oczko/dwa blokując moc na ustawionym poziomie, niech popracuje parę godzin. Obserwuj płomień, kopiec, koryguj powietrze. Musisz znaleźć taką moc minimalną gdzie przez ten czas nie zgubisz płomienia, kopiec będzie OK, nie będzie kopcić i dymić. To będzie ten poziom gdy nie ma już sensu ciągnąć palnika za uszy niżej. Zapisuj sobie powietrze byś wiedział do czego wrócić jak przedobrzysz z mocą w dół. Wyłącz na początku przedmuchy i dodmuchy gdyż rozwalają proces na niższych mocach :-) . Z powietrzem górnym podobnie, potem moce pośrednie ale to już łatwiej pójdzie.
 19. 1 punkt
  Gdy zamawiałem serwis w celu aktualizacji oprogramowania nikt nie pytał o bebechy modułu, tylko o wersje jakie posiadam. Robin miał zasięgnąć języka ale gdzieś zaginął. Może jeszcze z flagą idzie do domu. Taki z niego patriota ;-) Jak kupowałem sterownik to w Plumie jeszcze nie myśleli o opcji "zużycie paliwa", a jednak aktualizacja była możliwa.
 20. 1 punkt
  Przed oczami mam już szwagra jak schodzi do kotłowni i śpiewa " zielono mi" :)
 21. 1 punkt
  Tak jest właśnie. Ilość spalonego paliwa, praca na czas. To są zauważalne dla użytkownika zmiany. Nie jestem pewny ale z 5.xxx może być problem z przejściem na najnowszy. Jest kilku użytkowników na forum, którzy mogą pomóc w tym temacie. Co do regulatora ciągu spalin. Jaki masz komin?
 22. 1 punkt
  No, i to jest cena. Przy zakupie 1 tony, econet jest już gratis. Jak wczoraj kolega podał cenę swojego pelletu, to o mało nie spadłem z fotela.
 23. 1 punkt
  Osobiście nic mi te nazwy pelletu nie mówią. Nadmuch, tak jak napisałem. Ja przy 30 kw mam 30%. Nie mówię, że ma być tak samo, ale te 80%.... Pewnie musisz się trzymać drzwi kotłowni, żeby Cię do palnika nie wciągnęło. Daj na początek 40 % na max mocy, choć wydaje mi się,że może być jeszcze mniej. W tym Ci nie pomogę, bo nie widzę twojego płomienia. Ma być długi, równomierny w miarę, pomarańczowo-żółty.
 24. 1 punkt
  Na pierwszy rzut oka widzę trzy rzeczy. - Ustawienie stałej temperatury zadanej kotła. - Korekta nadmuchu. Na max mocy nieźle pewnie ten wymiennik przewiewa. Tym bardziej, że wymiennik ma 50kW. - Korekta mocy minimalnej. 3kW dla tego palnika (36kW) nie istnieje. Nalepiej jakbyś miał czujnik temperatury spalin.
 25. 1 punkt
  A dodatkowo po miesiącu palenia mam wiaderko popiołu który w dodatku jest świetnym nawozem do warzywniaka
 26. 1 punkt
  .... i zapycha otwory na końcu palnika :) A w ogóle to jaki kol. @Michaelkw ma podajnik?
 27. 1 punkt
  Nieprawde piszesz. Możesz poszukać moje posty. Piszę że jak ktoś ma durszlaka to lepiej wstawić groszka. Że opłacalność pelletu ma kilka kwestii, takie jak rejon gdzie mieszkasz, czy masz możliwość wyboru pelletu w ludzkiej cenie i czy masz gaz. Ciągle pisze że jak bym miał palić peletem po 1000zl to wolał bym gazem, ale są ludzie którzy gazu nie mają a chcą mieć czysto i w miarę bezobsługowo, wtedy montaż takiego kotła to bardzo dobry wybór. Piszę o tym zawsze i szczerze, tak samo jako przy wyborze tej wyżej wspomnianej Pani która szybko zniknęła (ale wróci), gdzie pisałem że kupuje kocioł na dobry pellet i ona o tym wiedziała i z tym się liczyła. Nie zarzucisz mi w tej kwestii stronniczości. Tak samo jak pisze prawdę po ile kupuje i ile spalam oraz jakie warunki mam w domu. Natomiast nie lubię podziałów które ty właśnie tworzysz. Wszystko jest be bo DS jest najlepszy i nie dymi i bezobsługowy i cały dzień masz stałą temperaturę w domu. Nikt nie wytyka Cię palcem że jesteś Polakiem gorszego sortu j(ak to robi jedna z partii), tylko nie wymyślaj tutaj glupot, nie wymyślaj historii bo widzę że ten temat Cię strasznie boli, chyba że się bardzo nudzisz. Co do filmów, też mogę wstawić film jak rozbierałem przewód kominowy i ile miałem syfu po 4 tonach.
 28. 1 punkt
  Mnie wychodzi ok 3,5 tony na rok a nie na sezon i wcale filmów o tym nie kręcę - uważam to za całkiem naturalne zjawisko przyrodnicze.
 29. 1 punkt
  Z Heitzem nie powoduje wiele na pelecie przy takim metrażu i ociepleniu. Wiem, bo mam Kipi w Heitzu 16 M. Niby wszystko ok. ale na 120 M2 potrzebuje 4,5 t peletu od połowy października do połowy maja. W domu dwie osoby, prysznic, podłogówka na parterze
 30. 1 punkt
  No to lapiesz jednego z drugim i do obi po groch . Co się nie da wytłumaczyć :) . Obserwuj czy nie okapca kotla . Gold jest spoko bo sam nim pale :) Ale musi być suchy , z tym w obi różnie bywa .niestety . Tu też moze fałszować nam przyslona . Póki co nie ruszaj . Chyba że chcesz to otwórz ja na maksa i dopiero dostrajaj powietrze . No i oczywiście daj mu czas niech popracuje .
 31. 1 punkt
  Zgadza się.Jak podłogówka/grzejniki grzeją to 21°C jest bardzo fajną temperaturą. Większy komfort jest przy 21°C,gdy grzejniki grzeją niż przy 22°C gdy grzejniki są zimne.
 32. 1 punkt
  Tak przedtem płomień był podobnie jak u kolegi miśka teraz niemal cały czas na 100%
 33. 1 punkt
  Pompa pewnie nie wyrobi, ale to trzeba policzyć, ale kolega 'przyklepał" to bierz w ciemno.
 34. 1 punkt
  Przywitać wszystkich - zrobione :) Dużym problemem w kotłach jest sposób umieszczenia gilzy do pomiaru temperatury. Fabryczne czujniki są w mosiężnych gilzach, w moim przypadku termistor to KTY 81-110. Ale nawet fabryczne czujniki są wykonane kiepsko. Gilza mosiężna ma rozmiar wewnwtrzny około 6mm, sam termistor jest włożony luzem i zaciśnięty na końcu gilzy. Jeżeli dodamy do tego, że najczęściej kruciec czujnika temperatury jest stalowy i do tego o średnicy większej niż 8mm ( w moim przypadku średnica wewnętrzna to 9,5mm) to samo włożenie gilzy czujnika powoduje bardzo dużą bezwładność pomiaru. Poniżej rozwiązanie: PotrzebujemyL 1. Rurka miedziana 6,35mm x 0,8mm (12zł / m) 2. Złącze GW do przewodów paliwowych M12x1 do przewodu 6mm (3zł) 3. Złącze GZ jak wyżej (2zł) 4. Termistor KTY 81-110 (2,5zł) Jedną stronę rurki miedzianej należy zaspawać - ja zrobiłem to spawarką TIG (zwiększyć przepływ argonu, prąd 50A - trzeba uważać, bo miedź doskonale rozprowadza ciepło i grzejemy, grzejemy i dopiero po chwili płynie jak woda). Po oszlifowaniu mamy gilzę. Proponuję najpierw zostawić rurkę o długości 10cm - docinać będziemy według potrzeb) Złącze z gwintem wewnętrznym trzeba rozwiercić wiertłem 8mm. Złącze z gwintem zewnętrznym proszę dokładnie przeszlifować w środku. Następnie dobieramy długość (w tym celu skręcamy obie złączki i przymierzamy w zależności od miejsca montażu) i lutujemy. Ja lutowałem cyną ołowiową, można zastosować lut twardy. Złącze z gwintem wewnętrznym możemy doszlifować np. do kształtu rury. Ja te czujniki zastosowałem jako czujnik temperatury kotła (płako), jako czujniki temperatury zasilania i powrotu (doszlifowane do rury 1"). Po wybraniu miejsca montażu wiercimy w rurze otwór (10mm) i spawamy złącze z gwintem wewnętrznym do miejsca montażu bez wkręconego czujnika!!! Reszta to przylutowanie kabla (średnica zewnętrzna maksymalnie 4,5mm), włożenie w gilzę wraz z pastą termoprzewodzącą i zaciśnięcie brzegu gilzy. Dzięki takim zabiegom udało mi się skrócić czas pracy palnika o połowę bez zmiany parametrów. Skrócedniu uległy również czasy postoju, dzięki czemu praktycznie nie ma pracy w podtrzymaniu. Jeżeli macie jakieś pytania to śmiało.
 35. 1 punkt
  Brawo serwis! To się nazywa podejście do klienta.
 36. 1 punkt
  @TomekBrz Po 13.miesiącach użytkowania SKZP-02, ustawiony czas spóźnia się o około 2 minuty. Nie wiem czy będę mógł z tym żyć :)
 37. 1 punkt
  @Natben aby prawidłowo ustawić sterownik do pracy, trzeba poznać jego podstawowe funkcje w przynajmniej elementarnym zakresie. Z Twoich wypowiedzi i z tego, co pokazujesz, wynika, że zwyczajnie do tej pory ich nie przyswoiłeś. Proszę Cię, zacznij od uważnego przeczytania Instrukcji obsługi, a sam zobaczysz, że wszystko stanie się o wiele prostsze. Będzie o wiele łatwiej udzielać Ci odpowiedzi, jeżeli nie trzeba będzie tłumaczyć podstaw funkcjonowania sterownika. Bo w tej chwili to wygląda tak, że udzielający porady jeszcze musi się tłumaczyć z tego, co doradził...
 38. 1 punkt
  @sielim -zrób jak uważasz , ale i tak tu wrócisz po pomoc , bo MAM PROBLEM TYPU "" Modernizacja/poprawa ogrzewania podłogowego '' ja sam parę lat temu psioczyłem poco ZZ a no po to aby ukierunkować przepływy TEJ LENIWEJ WODY . I dobrze Ci mówi @gmaj22 poczytaj , albo daj zarobić hydraulikowi .
 39. 1 punkt
  A Puławiak zaraz napisze, że jest abstynentem i będzie z wiadra pił... wodę hehehe
 40. 1 punkt
  A ty @Mamma nie siedź przy kompie tylko instalatora pilnuj.
 41. 1 punkt
  Kolega @SONY23, zapyta zaraz, co będzie, jak PC się popsuje przy zimie stulecia? :-):-)
 42. 1 punkt
 43. 1 punkt
  Życie trzeba sobie ułatwiać, by mieć więcej czasu na ciekawsze rzeczy, niekoniecznie uprawiając samo...łt. :-):-)
 44. 1 punkt
  A masz Pan internet ? Pierwsze lepsze zdjęcie po wpisaniu Luksus RT w Googlu na pewno wystarczy. Wiedziałem że z kulturą i nastawieniem na forach specjalistycznych jest kiepsko, ale nie wiedziałem że aż tak. W ogóle zdziwiłem się, że producent nie potrafi udostępnić schematu dla sterownika z przed ponad 10 lat, jakby to była jakaś magiczna wiedza techniczna. Pozdrawiam.
 45. 1 punkt
  Tak, wydajność podajnika. Ustaw 8kg/h A i jeszcze jedno, musisz nauczyć się (przyjąć do wiadomości ) że praca takiego kotła i ładowanie bufora przez niego, to zupełnie inna sprawa niż w smieciuchu. Tu nie ma tak, że hajcujesz na maxa do upadłego. Nie mam panelu pokojowego, ale ustawienia rób bezpośrednio na kotle. Dane z panelu wprowadzane są z opóźnieniem I mogą mieć przeklamania. Ten panel to jest od Biawara? Czy ma naklejkę Biawar?
 46. 1 punkt
  Ja mam taką i coś takiego wspawane pod lekkim kontem w stronę kotła
 47. 1 punkt
  Sprawność kotła pelletowego, jego ustawienia, ciągły nadzór, oraz paliwo, wielka niewiadoma, pellet może znacznie odbiegać od siebie jakością, jest produkowany z odpadów w większości przypadków drzewnych. Patrzymy zawsze na cenę, możemy trafić na domieszki farb, laminaty, impregnaty do drewna, resztki plastiku, piasek, pyły itd. Nawet ma znaczenie siła, z jaką pellety były prasowane, dlatego to jest ciągła walka o ogień. Pompa ciepła powietrzna, czy nawet kocioł gazowy kondensacyjny nie generuje takich problemów.
 48. 1 punkt
  "Właściciele kotłów DS z buforami łączcie się" Dajcie jakie argumenty że warto mieć dolniaka.
 49. 1 punkt
  W "lepszych" systemach umieszcza się czujnik w jednym z pomieszczeń ("pomieszczenie wzorcowe"), którego zadaniem właśnie jest weryfikacja, czy ustawieniona w tym pomieszczeniu temperatura jest realizowana. Różnica w temperaturach (temperatura ustawiona a temperatura zmierzona) jest mnożona przez parametr "wpływ pomieszczenia" i o tyle jest przesuwana krzywa grzewcza. Dzięki temu sytuacje takie jak: silny wiatr oraz mocne słońce mogą mieć aktywny wpływ na dynamiczne przesunięcie krzywej grzewczej.
 50. 1 punkt
  To jest dopuszczenie wody do instalacji :)ze względu że w piwnicy nie ma licznika wody, więc tak to rozwiązali ;) bo ciągnięcie rurki na dół do piwnicy to za dużo plastkiu by poszło ;)


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.