Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, bo masz palnik sv200-15 o przesypie ok 12 do 12,4kg/h w zależności od paliwa.

Sławek ma mniejszy sv200-9 o przesypie 4,7 do 5kg/h na mniejszym ślimaku. 

 

Tutaj moje ostatnie testy z analizatorem na domowym kotle z sv200-25 na dmuchawie 80W dla paliwa o nazwie Super Mocny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie ustawiać czy zmieniać parametry, to Kamil dzisiaj rano spłodził filmik z instrukcją jak to ustawiać. Wrzuciłem go także na stronę SEKOM do działu FAQ

Kamil lubi takie filmy po 12-15minut, dla mnie ciut za długie. Nie mniej fajnie to w tym filmie pokazał. Moja uwaga jednak taka, że ja wolę na dole aby modulować w zakresie 8 do 10% dla mocy minimalnej. Wyżej nie ustawiam, bo zaczyna się zabawa w ustawienie podtrzymania.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9350a02a3231773c28b776e574a6b841.jpg

Moj kolega ma taka dmuchawe. Kocioł od Maliny 12Kw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14f5d5e487c7b2ebedf9511e0e9c0ccc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca5cccb226d769ae22801c996def7221.jpg

A ja mam taka dmuchawe.
Chyba zła co????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malina taka założył. Kociol ma może koło 1,5 miesiąca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro pisze reklamacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekorfi

Jak kocioł 12kW ma palnik sv200-15 to dmuchawa DM80 jest dobra, jak kocioł 12kW ma palnik sv200-9 to dla SKZP02 lepiej by było, jakby pracowało to na DM85

DM80 czy DM85 to praktycznie prawie taka sama cena. Są na dobrych silnikach, kwestia doboru do danego sterownika i palnika

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam ekogroszek Skarbek 

Tydzień było ok mało popiolu i roboty  w czwartek zaspałem ponownie kosz dzisiaj wchodzę do kotłowni. Otwieram drzwiczki do palnika A tam z palnika wisi spiek 

Do tej pory było ok , co mogło się zdarzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nic. Wegiel masz spiekajacy. Generalnie z moca trzeba zejsc w dol. Ale nie bede sie tu wymadrzal bo o tym palniku nie wiem praktycznie nic.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam SV 200 25 kw w malinie 19 kw, i dmuchawę WPA X6 67 w sterownik skzp02 .Mój pierwszy sezon z kotłem z podajnikiem, wg mnie ciekawy palnik, nie trzeba kombinować z wysokością "kopczyka", ale na małych mocach pali się blisko ślimaka, testowałem kilka ekogroszkow i varmo - ciekawa alternatywa fajnie się paliło ale wg mnie nie zalecam do pracy na małej mocy i żeby kocioł się odstawial, krótki podajnik temp miałem 38- 45 stopni i istnieje możliwość cofnięcia się żaru do zasobnika, zdarzyło się kilka spieków.  Fajnie chodzi na stałej modulacji , od średniej z 12 godzin modulacji odejmuje 2 do 4 procent i ustawia jako minimalna modulacje a górna +40%. Czyli np mam 26 - 60. Uważam że mniejszy przedział mocy możemy dokładniej dopasować powietrze do podawanego węgla . Takie moje drobne spostrzeżenia. 

IMG_20191205_124441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Mam palnik na pierwszy rok. Myślę, że mam problem z napowietrzaniem, z jednej strony daje więcej powietrza w całym zakresie mocy. Próbowałem różnych ustawie ń, ale wynik jest taki sam. Dwa razy wyczyściłem grill i komorę powietrzną pod nim, zbierając popiół.

IMG_20191114_114934.jpg

IMG-2f5c4f43c4e634bf6dda7b87c8959cc1-V.jpg

IMG-f61b6800b43b635e9da6b4a1d69641c2-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zobaczyć:




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki
Problem polega na tym, że nie rozumiem języka i używam tłumacza do czytania. Uświadomiłem sobie, że w ten sposób płomień powinien wyglądać na małą i dużą moc, pokazując, jak pali się dużą ilością powietrza i małą ilością powietrza. Nie mogę zamówić tak gęstego, skupionego płomienia, niezależnie od mocy i wiatru. Dla mnie z jednej strony jest zawsze grubszy, az drugiej prawie tak lekki jak mgła.

Edytowane przez ValterZheliazkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maniek130 napisał:

Witam, 

Mam ekogroszek Skarbek 

Tydzień było ok mało popiolu i roboty  w czwartek zaspałem ponownie kosz dzisiaj wchodzę do kotłowni. Otwieram drzwiczki do palnika A tam z palnika wisi spiek 

Do tej pory było ok , co mogło się zdarzyć 

Witam 

Mam w uproszczeniu podobny palnik, zabudowany z boków i przykryty szamotem. Ze spiekami żużlowymi właśnie tak jest przez dłuższy czas nic się nie dzieje ale jak powstanie spiek w poprzek palnika to on się blokuje, palnik podaje nowe porcje paliwa z którego jest coraz więcej popiołu i coraz większy spiek. U mnie z miału który kupiłem na próbę tego roku powstawały takie spieki, że blokowały wylot palnika i ciężko je było hakiem wyrwać.

Najlepiej zrezygnować z takiego węgla a jak masz go dużo to zejdź z nadmuchem podawaj mniejsze porcje paliwa.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki
Problem polega na tym, że nie rozumiem języka i używam tłumacza do czytania. Uświadomiłem sobie, że w ten sposób płomień powinien wyglądać na małą i dużą moc, pokazując, jak pali się coraz więcej powietrza. Nie mogę zamówić tak gęstego, skupionego płomienia, niezależnie od mocy i wiatru. Dla mnie z jednej strony jest zawsze grubszy, az drugiej prawie tak lekki jak mgła.



Zablokuj palnik na 30% mocy i ustaw do niego powietrze i węgiel, potem zablokuj na 100% mocy i ustaw powietrze żeby ogień był tak jak w filmie u Kamila i na koniec odblokuj modulacje od 15% mocy palnika do 100% mocy i powinno być ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek61 napisał:

Witam 

Mam w uproszczeniu podobny palnik, zabudowany z boków i przykryty szamotem. Ze spiekami żużlowymi właśnie tak jest przez dłuższy czas nic się nie dzieje ale jak powstanie spiek w poprzek palnika to on się blokuje, palnik podaje nowe porcje paliwa z którego jest coraz więcej popiołu i coraz większy spiek. U mnie z miału który kupiłem na próbę tego roku powstawały takie spieki, że blokowały wylot palnika i ciężko je było hakiem wyrwać.

Najlepiej zrezygnować z takiego węgla a jak masz go dużo to zejdź z nadmuchem podawaj mniejsze porcje paliwa.

Niestety, mam go 4tony jeszcze 

Palę na pid,  muszę na spokojnie obejrzeć filmiki Kamila 

Wczoraj zmniejszyłem nadmuxh, ale teraz kopci trochę więc chyba muszę zwiększyć o 1% I obserwować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ValterZheliazkov napisał:

Problem polega na tym, że nie rozumiem języka i używam tłumacza do czytania.

Na początku filmu jest pokazana prawidłowa praca palnika ustawionego na 30% mocy. Taki właśnie płomień powinien wtedy być.

Od 4 minuty filmu pokazana jest prawidłowa praca palnika na 100% mocy. 

Od 5: 30  pokazuje palnik na 100% mocy, ze zbyt małą dawką powietrza.Tak nie może być.

Od 7:30  pokazuje palnik na 100% mocy, ale ze zbyt dużą dawką powietrza. Tak nie może być.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.