Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiamy aktualne zasady naszego forum po aktualizacji i doprecyzowaniu:

 1. Dyskutujemy kulturalnie!!! - czyli przede wszystkim dyskutujemy, a nie kłócimy się, nie obrażamy innych, nie prowokujemy innych. Tego punkt regulaminu będziemy szczególnie przestrzegać i dbać o jego przestrzeganie.
 2. Nie używamy wulgaryzmów. Wulgaryzmy "wykropkowane" w dalszym ciągu są wulgaryzmami.
 3. W dyskusji możemy wyrażać własne poglądy, jednak nie mogą być one sprzeczne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego.
 4. Piszemy na temat - ta zasada będzie stosowana aby nasze forum było czytelne, a dyskusja treściwa i wartościowa. Ta zasada może być nieco rozluźniona w forum "Rozmowy na dowolny temat".
 5. Jeżeli odpowiadacie bezpośrednio na post powyżej nie cytujcie go w całości - zmuszacie czytelnika do czytania 2 razy tego samego. Co innego gdy odpowiadacie na któryś z poprzednich postów - wtedy cytat jest jak najbardziej na miejscu (najlepiej tylko fragment, którego dotyczy odpowiedź). Dozwolone jest cytowanie fragmentu poprzedniego posta, jeżeli odpowiedź dotyczy tylko tego fragmentu.
 6. Starajmy się używać akapitów - post napisany jednym ciągiem jest mniej czytelny.
 7. Forum ma mechanizm zabezpieczający przed pisaniem tytułów tematów w całości dużymi literami - wiedzcie o tym formułując tytuł tematu.
 8. Tematy starajcie się umieszczać w forach do tego przeznaczonych - każde jest w miarę dokładnie opisane i nie powinno być z tym problemów - oczywiście jeżeli zupełnie nie macie pewności napiszcie tam gdzie uważacie - moderator może temat przenieść tam, gdzie to uzna za stosowne.
 9. Tytuł tematu powinien jednoznacznie i możliwie dokładnie opisywać jego zawartość.
 10. Zastosujmy się do stylu forum - posty pisane np. w całości innym kolorem (zwłaszcza nie pasującym do kolorystyki forum) powodują, że forum staje się nieczytelne - kolory, pogrubienia itp stosujmy tylko tam, gdzie faktycznie coś warto podkreślić. DUŻE LITERY TO W INTERNECIE KRZYK - na forum dyskutujemy kulturalnie, więc bez krzyku.
 11. Na forum zakazana jest wszelka reklama - dotyczy to stron www, produktów itp. Zasada ta dotyczy tylko osób, których jedynym celem na naszym forum jest rozreklamowanie swoich produktów, stron, natomiast nie dotyczy (oczywiście w rozsądnych granicach) stałych i udzielających się bywalców naszego forum. Zainteresowanych reklamą prosimy o kontakt.
 12. Przed zadaniem pytania rozejrzyj się po forum, czy przypadkiem ktoś już nie uzyskał na nie odpowiedzi. Zadawanie po raz dziesiąty tego samego pytania jest dla stałych bywalców forum bardzo irytujące, tym bardziej, że wyszukiwanie nie jest aż tak trudne.
 13. Podając osiągi kotła lub jakiekolwiek mierzalne informacje podaj konkretne warunki, których wartości te dotyczą. W szczególności jeżeli podajesz spalanie kotła podaj o jaki okres czasu chodzi, dokładny opis powierzchni ogrzewanej (w tym ocieplenie), temperaturę utrzymywaną w domu a także warunki zewnętrzne (w chwili gdy ktoś przeczyta Twój post warunki mogą być diametralnie różne). Jeżeli w danym okresie spalałeś jeszcze coś innego (czy też ogrzewałeś innym źródłem ogrzewania) podaj tę informację
 14. Na forum piszemy po polsku. Zastrzegamy sobie prawo usuwania wypowiedzi, które ze względu na dużą liczbę błędów ortograficznych są nieczytelne. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie (polecamy używanie przeglądarek z funkcją poprawy pisowni).
 15. Do wypowiedzi nie dołączamy żadnych dopisków w stylu: "Wysłane z mojego ... przy użyciu ..." i podobnych. Proszę o wyłączenie tej opcji w ustawieniach aplikacji zewnętrznej.
 16. Na całym forum nie dyskutujemy na tematy polityczne. Wyjątkiem jest sytuacja w której w jasny sposób jest to dozwolone przez administratorów w postaci np. informacji w pierwszym poście lub w ramce nad tematem.

Dodatkowe uwagi:

Za złamanie zasad forum moderatorzy przyznają punkty. Przekroczenie określonej liczby punktów skutkuje czasowym ograniczeniem korzystania z forum. W przypadku nagminnego łamania zasad Użytkownik może zostać zablokowany na stałe. Dokładne powody ostrzeżeń, odpowiadająca im liczba punktów oraz limity punktów poniżej. Możliwe restrykcje to czasowa lub bezterminowa moderacja postów, ograniczenie w możliwości dodawania postów lub blokada dostępu do forum.

Nie dyskutujemy publicznie na temat postów łamiących powyższe zasady. Wszelkie uwagi proszę przekazywać w formie raportu klikając "Zgłoś" obok postu i ew. opatrując zgłoszenie odpowiednim komentarzem.

Nie dyskutujemy publicznie na temat decyzji podjętych przez moderatorów. Wszelkie uwagi proszę zgłaszać w formie prywatnej wiadomości do moderatorów. Jest to jedyna dopuszczalna forma odwołania. Podjęta po niej decyzja moderatora jest ostateczna.

Posty użytkowników będących w moderacji będą zatwierdzane po przeczytaniu przez moderatora tylko jeżeli nie łamią regulaminu. Także te posty w przypadku złamania regulaminu zostaną ukarane ostrzeżeniem. Nie ma gwarantowanego czasu zatwierdzenia posta. O zatwierdzenie lub odrzuceniu publikacji użytkownik nie będzie dodatkowo informowany.

Czasem moderator decyduje się na edycję wypowiedzi pod kątem tych zasad (np. ale tylko pod tym - w żadnym razie nie ingerujemy w treść wypowiedzi).

Część postów łamiących powyższe zasady może być przeniesiona do kosza. W szczególnych przypadkach posty mogą być całkowicie usunięte z forum. Nie mamy możliwości dzielenia postów, może się więc zdarzyć że wraz z treścią łamiącą regulamin zostanie usunięta treść prawidłowa. W takim przypadku prosimy o napisanie jej ponownie.

Poglądy wyrażane przez użytkowników nie są poglądami administratorów i moderatorów forum. To, że jakiś post widnieje na forum nie oznacza, że się z nim zgadzamy.

Tematy przenoszone do kosza są automatycznie zamykane.

W przypadku chęci usunięcia konta z forum prosimy o kontakt z administracją forum. Usunięciu podlegają wszelkie dane osobiste użytkownika (adres email, adres ip, wszelkie dane, które pozwalają na identyfikację osoby). Nie są usuwane wpisy. W szczególnych przypadkach wynikających z obowiązującego prawa (autorskiego, ochrony prywatności) na prośbę użytkownika możemy usunąć także wybrane posty lub ich części.

Powody ostrzeżeń i domyślna liczba punktów:

 • Pisanie bez związku z tematem 3 pkt
 • Użycie wulgaryzmów 1 pkt
 • Spam 5 pkt
 • Obraźliwy/agresywny język (w tym prowokowanie kłótni, obrażanie innych, inwektywy) 9 pkt
 • Naruszenie warunków w stopce. 3 pkt
 • Podbijanie tematu 2 pkt
 • Powtarzanie tej samej treści w wielu miejscach. 2 pkt
 • Pisanie w nieodpowiednim dziale. 2 pkt
 • Niepotrzebne cytowanie poprzedniej wypowiedzi. 1 pkt
 • Niedozwolona reklama 5 pkt

Liczby punktów mogą zostać zmienione przez moderatora w zależności od przypadku. Punkty wygasają po upływie 3 miesięcy.

Limit punktów i restrykcja, która nastąpi po jego przekroczeniu

 • 10 pkt = blokada 1 dzień
 • 20 pkt = blokada 7 dni
 • 30 pkt = blokada 31 dni
 • 40 pkt = blokada na czas nieokreślony

Moderator może indywidualnie zmieniać limity i zastosowane restrykcje w zależności od przypadku.

Data ostatniej aktualizacji: 03.04.2020

Edytowane przez marcin
Aktualizacja zasad
 • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem punkt 15:

Cytat

15. Do wypowiedzi nie dołączamy żadnych dopisków w stylu: "Wysłane z mojego ... przy użyciu ..." i podobnych. Proszę o wyłączenie tej opcji w ustawieniach aplikacji zewnętrznej.

Użytkowników aplikacji Tapatalk proszę o zmianę odpowiedniego ustawienia (lub usuwanie tego tekstu z wypowiedzi):

(ikona ludzika) --> Ustawienia --> Sygnatura --> forum.info-ogrzewanie.pl --> (odznaczyć) Pokaż sygnaturę.

lub (aby wyłączyć sygnaturę dla wszystkich for:

(ikona ludzika) --> Ustawienia --> Sygnatura -> (odznaczyć) Sygnatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem punkt:

Cytat

16. Na całym forum nie dyskutujemy na tematy polityczne. Wyjątkiem jest sytuacja w której w jasny sposób jest to dozwolone przez administratorów w postaci np. informacji w pierwszym poście lub w ramce nad tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.