Skocz do zawartości

PioBin

Stały forumowicz
 • Postów

  2579
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana PioBin w dniu 26 Lipca

Użytkownicy przyznają PioBin punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Parterówka 180 m2. Ocieplenie 20cm podloga, 20cm sciany, 30cm strop.
 • Instalacja
  8 grzejnikow
  80 m2 podlogowka
 • Kocioł
  Defro Duo Uni 15kw, Grzałka + bufor

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sochaczew
 • Zainteresowania
  Mechatronika, Automatyka

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

PioBin Osiągnięcia

Arcymistrz

Arcymistrz (14/14)

 • Reacting Well Unikat
 • Dedicated Unikat
 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Maszyna do postowania Unikat

Najnowsze odznaki

227

Reputacja

 1. Spokojnie sam podkręcasz akcje. Odniosłeś się chyba do burd w Grodzisku i podpalenia w Zamościu? Dwie różne/podobne sprawy. Grodzisk: a) głupki chcieli zaistnieć medialnie, są takie akcje pokaz się nie ważne jak. b) była to typowa ustawka mająca na celu oczernić postawy ludzi „anty”, dająca pretekst do wzmocnienia medialnego słuszności akcji szczepień. Od czasu tej „akcji” cisza o jakiejkolwiek odpowiedzialności tych ludzi, chodziło tylko o przekaz: zobaczcie co oni wyprawiaja… Zamosc: a) glupki zrobili sobie zabawę jak tysiące innych w całej Polsce, ale ze trafiło to w punkt szczepień wiec medialnie podciągnięto pod „anty” b) to samo co wyżej (b) Zauważ ze sam napisałeś: „za chwilę to strach będzie się zaszczepić bo taki debil jeden z drugim…” Oba przypadki wzmacniają medialnie przekonanie o słuszności tych punktów szczepień i oczerniają medialnie (rzucają cień pogardy) na ludzi myślących tylko inaczej. Przypadek? Kto traci kto zyskuje?
 2. Dwa źródła ciepła. Zbiorniki przeponowe zamontowalbym oddzielny dla bufora(grzałki) - większy i oddzielny dla kotła - mniejszy. Według schematu nie da się tego odciąć ale… czy napewno nie będzie tam zaworów odcinających? Bojler CWU następny tak samo. Zawory bezpieczeństwa również. Polaczyles powroty z rozdzielaczy a maja być do każdego zaworu 3D „swoje”.
 3. Zdania są podzielone na tych kierujących się rozumem i na tych kierujących się sercem.
 4. Takie inwestycje nie na forum. Wymagają uzgodnień i projektu. Analizy na miejscu, zapoznania się z charakterystyka możliwości budynku i wielu innych rzeczy. Jak Wy to robicie bez powyższego to mnie to wisi.
 5. Moje próby amatorskiej wykończeniowki kończyły się tak samo. Dwoch specow od gipsów jak robili później u mnie nie miało takich problemów. Podobno ważne jest wszystko 🙂 od gruntowania podłoża poprzez właściwe proporcje mieszania z woda i prędkość mieszania i czas odstawienia aż po sposób nakładania, wiec nie wiem gdzie był błąd 🙂
 6. Włos się jeży jak czytam na forum takie pomysly: Kup 2x pompy… Ciekawe gdzie je postawi, czym zasili - jaki przydział mocy i instalacja el., czy jest zgoda na ich tak se postawienie (budynek może być w strefie np. ograniczen konserwatora lub inne). Kto będzie i za ile i co ile to serwisował? Jak z rozliczeniami wewnętrznymi zużycia ciepła/prądu? Nic nie wiadomo o istniejącej instalacji CO… @M50Tego tutaj nie zrobisz ale próbuj…
 7. Prof.. Mieczysław Gałuszka z UM w Łodzi Tytuł opracowania: MEDYKALIZACJA W KULTURZE STRACHU: PRZYKŁAD MEDIALNEJ EKSPOZYCJI GRYPY A/H1N1 - to jest opracowanie chyba z 2013 Moze ktoś znajdzie chwile na zapoznanie się… 03_Galuszka.pdf
 8. My tam serwisujemy regularnie albo sami klienci robią indywidualnie. Ale i tak instalacje 20letnie są czasami/często na eksport wschodni i wymieniane (całe lub częściowo) na nowe. 40 lat jak piszecie i lepiej to baniaki i rury z kwasowki zostają, reszta wymiana.
 9. Tylko ze przemysłówki serwisujesz co roku lub dwa lata za grube EUR. Nikt w domu oringa nawet nie wymieni profilaktycznie - jedzie aż się rozcieknie.
 10. Słusznie zauważyłeś mieszam te sprawy i nie podważam wiedzy medycznej - daleko mi do tego - mimo ze zdania również są tutaj podzielone na temat sposobów walki z ta infekcja. Zauważ ze Ci sami ludzie (w końcu kompetentni lekarze) we współpracy z władza podejmują niezrozumiałe i jak się okazuje niepotrzebne (wycofują się z nich) decyzje (o maseczkach na zewnątrz, wejściach do lasu, cmentarzach, godzinach seniorów i pewnie wiele których nie wymieniłem) teraz nawołują do szczepień. To burzy zaufanie. Sprawia wrażenie ze sami nie wiedza jak z tym walczyć. Ja dalej zadaje pytanie co stoi za tym ze szczepienia sa dowolne a nie obowiązkowe? Jest całe spektrum szczepień obowiązkowych - większość, mam nadzieje ze wszyscy byli im poddani.
 11. Ja wytrzymam ten czas spekulacji, pomówień, oskarżeń ze to przeze mnie, ze jestem anty, ze świat chce pogrążyć, ze spiski widzę, ze wiedzę mam z YT lub Fb (którego nie mam) i wiele innych - spływa to po mnie, jednak straconego czasu pseudo edukacji i izolacji moich dzieci nie zwróci już nikt.
 12. Jak narazie to „eksperci”, „rada medyczna” i „rzad” szykują się na obwieszczenie społeczeństwu IV fali od połowy sierpnia. Euro2021, olimpiady, wakacje do ziemi świętej i… szczepienia. Bawić się i szczepić się!!! Wladza dała Ci przywileje wiec władza ma prawo odebrać, czego nie rozumiesz obywatelu?
 13. Przyspawać śrubę. W większości przypadków puści. Gorzej jak to głęboko siędzi i nie ma dojścia. Rozwiercanie tez ok. Ale ciężko złapać oś, zawsze mi się przesunie i centrycznie nie wyjdzie.
 14. Nie strasz bo to nie ta skala. Przy takiiej liczbie zgonów nie będzie potrzebna telewizja, loteria fantowa i „eksperyment medyczny” wszyscy się zaszczepia. Ale realia wokół nas jakie są każdy widzi (przynajmniej ten co nie czerpie ich z mediów). Wyjsc z domu i przejść się ulica, plaża, pójść do pracy (nie biurowej). Gdzie tu szukać 60%? Gdzie tu w ogóle szukać czegokolwiek? Przyjdzie jesień pogoda się zmieni to i jak co roku przybędzie chorych na różne / przeróżne infekcje.
 15. Dodać do szczepień obowiązkowych i nie będzie „tematu” a skoro jest dowolność to jakie „anty”?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.