Skocz do zawartości

Ptaszniko

Stały forumowicz
  • Postów

    347
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Ptaszniko w dniu 13 Czerwca 2023

Użytkownicy przyznają Ptaszniko punkty reputacji!

O sobie

  • Lokalizacja
    Gorlice

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Ptaszniko

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Oddany Unikat
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

-2

Reputacja

  1. Kilka osób już wcześniej radziło mi żeby z ekogroszku przejść na palenie pelletem mając SV200 w wersji mini. Mam obawy i ciągle się przed tym wzbraniam żeby nie narobić jakiegoś bałaganu czytaj pożaru bo palnik nie ma tej jakiejś przystawki czy jak to się tam nazywa. Do instalacji kotła gazowego skłania mnie też to, że od maja do września grzeję wodę w bojlerze prądem. Miałbym z tym spokój. Przez ostatnich 10 lat grzania tak wody to można mieć finansowo dość.
  2. Planuje ktoś w tym roku montaż kotła gazowego w starym budownictwie? Cały czas biję się z myślami, bo jeśli faktycznie ma dojść do uwolnienia cen gazu to ciul wie ile m3 gazu ziemnego w PGNiG może kosztować? Projekt instalacji muszę zrobić i przyciągnąć gaz do wewnątrz. Podchodziłem do tematu w zeszłym roku, ale że miałem jeszcze 2 tony ekogroszku to się wstrzymałem. Jedną tonę muszę dokupić i ten sezon zamknę.
  3. Na tych zdjęciach faktury zakupu nie widać, to tak gwoli ścisłości. Pozdrawiam✌️
  4. W II połowie lutego muszę kupić jedną tonę na marzec i kwiecień. Generalnie najlepiej byłoby gdyby ekogroszek nie był z tych spiekających bo w cieplejszych miesiącach niż środek zimy może to być spory problem. Może być coś słabszego. Ten eko Pułkownik ze zdjęć taki średniak jak na moje oko. Z całym szacunkiem, ale szukanie ekogroszku bezproblemowego nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie każdy ma czas i ochotę doglądać kilka razy dziennie kotła i pitolić się z kamieniami.
  5. Uwiarygodnij jakoś swoją opinię. Może być faktura zakupu tych dwóch ekogroszków. Swoje dane ukryj, sorry ale świeży użytkownik na forum jesteś.
  6. Będzie ktoś z Was jeszcze w tym sezonie zimowym dokupywał ekogroszku? Ten Bimerex ekogroszek Plus jest cokolwiek warty? Cena zachęca, ale cholera wie co jest w workach.
  7. W punkt. Nie będę wchodził w szczegóły, jest jak jest na razie i nie zamierzam przez spory zejść na serce z tego świata. @luceo opisywane spalanie jest za sezon zimowy. Po wyłączeniu pieca CWU grzeję prądem. @Piecuch19 u mnie nie ma kratek wentylacyjnych. Reszta opisanych przez Ciebie rzeczy tj. drzwi i okna jest OK. Myślę co raz poważniej o zamontowaniu kotła gazowego ale jest sporo problemów z tym związanych w tym domu, głównie to, że najlepiej byłoby kocioł wstawić w kotłowni obok kotła na ekogroszek i wykorzystać obecną instalację, ale nie można tak bo nie ma gdzie wypuścić spalin (okna nad piwnicą). Generalnie straszne kombinacje.
  8. @luceo Nie wiem skąd Ci wyszedł wynik powyżej 2 ton ekogroszku w zimie, skoro w zeszłym roku było to 3150 kg. Jeśli uważacie, że na takie "metry" co podałem powyżej i zerowego ocieplenia strychu takie spalanie jest OK to niech tak będzie. @o6483256 Ocieplenie strychu (stropu) to może w przeciągu 2-3 lat byłbym w stanie zrobić jeśli chodzi o finanse, ale w moim przypadku problem jest innego sortu więc na razie o tym nie myślę. To urządzonko co zapodałeś to termometr czy ma też inne przydatne funkcje?
  9. Czyli u mnie spalanie jest duuuże. Fakt że na strychu nie ma żadnego ocieplenia, ale jak mi to kiedyś pewien Pan siedzący w branży grzewczej powiedział "szok i niedowierzanie".
  10. Witam. Ostatnio wziąłem się za podliczanie dobowego spalania ekogroszku na SV'ce200 9kW i przy obecnych temperaturach tj. w dzień trochę na plusie, w nocy koło 0*C wychodzi 16 kg na dobę. Ogrzewam: 2 pokoje, kuchnię, łazienkę i korytarzyk. Łącznie 60 m2. Grzanie wody: bojler 120 L (albo 140). Przy najzimniejszej temperaturze dobowej w tym sezonie przekroczyłem 20 kg ekogroszku na dobę.
  11. @mkwapisz cena ze zdjęcia jest na składzie budowlanym, który sprzedaje też opał. Skład znajduje się pomiędzy Gorlicami a Nowym Sączem. @mirjas Czy tegoroczny Karlik jest również bezkonkurencyjny (jak zeszłoroczny) w zasyfianiu kotła - odkładaniu kożucha sadzy na ściankach?
  12. Dziękuję za te informacje. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego na jaką partię człowiek trafi kupując tego Sztygara.
  13. Jako że mieszkam w otoczeniu lasów Beskidu Niskiego sporą większość mieszkańców ogrzewa domy drewnem, na palcach pewnie można policzyć ile gospodarstw używa węgla w tym ekogroszku. I powiem Wam, że ludzie nawet nie wiedzą w jakiej cenie jest węgiel bo z kilkoma osobami rozmawiałem to pojęcia nie mają. Ci bardziej zamożni pozakładali w ostatnich kilku latach piece gazowe. Ci biedniejsi nie zamierzają wymieniać kotłów bo nikt ich nie zmusi, bo jak mi to kiedyś kobieta powiedziała "Ja mam piec z 91 r. i drzewo składowane minimum 4 lata do przodu to po jakiego czorta na stare lata mi trzeba szukać problemów". Tak więc przy takiej drożyźnie nie mam pojęcia co inni starsi niezamożni ludzie będą robić.
  14. @Derek82 U mnie po 4 dniach palenia Karlikiem mam jeszcze drugie tyle zasyfiony kocioł niż Ty więc wszystko się zgadza i Cię rozumiem. Mimo, że ekogroszek suchy jak pył i uchylam okno w kotłowni tak z 5 cm, żeby więcej powietrza wpuścić i nic żadnej poprawy. Niecałe 2 tony zostało mi z tamtego roku i trzeba to jakoś zmęczyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.