Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    2 968
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    38

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. @Pablowski a na ile ci starczą te bufory na dzień dzisiejszy ? Powiem strzeże że jak bym teraz spalał 25 kg peletu na dobę to bym był załamany . Tak na dwie doby w tym okresie te 25 kg było by ok .
  2. To nie możliwe , albo grzałka coś nie tak , albo gumeczka uszczelka spadła , to jest nowy palnik ? takie mam parametry od lat i pali od pierwszago jaki by nie był pellet A dawkę do rozpalania mam 110 gram
  3. Zmniejsz , ja mam 25 % , zmniejsz czas rozgrzewania na 15 s bo czas rozgrzewania to czas w którym nadmuch nie chodzi grzałka grzeje i cierpi a dawka paliwa już w palniku czeka w zasadzie to jak dawka paliwa zostaje podana to w tym momencie powinien rozpocząć się nadmuch , wiec czas rozgrzewania tak dobierz .
  4. Zmniejsz o dwa trzy procent , dawkę możesz dać na 120 gr choć przy tych 100 gramach też powinien palić . Czas rozpalania na ile ustawiony?
  5. przede wszystkim ładowanie buforów do 80st mija się z celem , będą straty kominowe , palnik ma zapalarkę . Test podajnika zrobiłeś /? pellet przeważyłeś wydajność podajnika zapisałeś ? na początek dobrze by było poobserwować temperature spalin , Palnik powinien odpalać za pierwszą próbą , oprócz dawki ważny jest nadmuch do rozpalania .
  6. Jest teraz pełno różnych wynalazków , maty ,kable , trzeba się zorientować czy to jest odporne na zalanie jak by to miało być na spodzie .
  7. Ja tym promiennikom nie wierzę , wolę konwekcionalne grzanie a zrobić prowizoryczną konstrukcję taką szklarenkę w szklarni i okryć folią i to dogrzewać , jedyne co to trzeba pamiętać by w słoneczny dzień uchylić to okrycie by nie ugotować roślin .
  8. W dzień chyba nie grzejesz ?najlepiej jakiś termostat załóż i ustaw temperaturę by nie grzać bez potrzeby , dodatkowo jak sadzonki male możesz taki prowizoryczny tunel wykombinować i włókniną okryć by nie grzać całej szklarenki U mnie pomidorki już mają 60 cm wysokości w dzień się samo nagrzeje a na noc mam ustawioną temperaturę 13 st jak zajdzie potrzeba to się ogrzewanie samo włączy .
  9. Flansze montażową też sobie zamów ,trzymaj się wytycznych by zachować wymagane odstępy .
  10. To bierz ten palnik 20kw i będziesz zadowolony . Co do montażu w górnych drzwiczkach to weż pod uwagę podajnik tak byś się wyrobił ,rura spiro powinna być jak najbardziej pionowo i prosto by pelet się nie zawieszał .
  11. Jaki masz ten kocioł ? Ja bym dołozył palnik ,bufory są dwa po ? czy jeden .
  12. Trochu mnie zastanawia fakt że ten zawór rozpoczyna otwieranie przy 30 st .
  13. Z drugiej strony jest tak że ktoś spuści perę litrów wody i znów się pompa włączy , mimo że jeszcze sporo ciepłej w zasobniku .
  14. Dwa bary będzie ok , możesz dołożyć drugie naczynie 35 litrów na powrocie do bufora z co między bufor a zz . To co masz do 60- 65 st w buforze powinno styknąć wyżej tego ciśnienie zacznie rosnąć .
  15. Ten jest bardziej właściwy do cwu .
  16. https://allegro.pl/oferta/zawor-trojdrozny-mieszajacy-1-nordic-tec-zawor-3-drogowy-z-silownikiem-10-14829162958 Podłączyć jak na schemacie z pierwszego postu tylko jedna pompa za mieszaczem .
  17. Jak faktycznie uważasz że chcesz mieć rozdzielone obiegi na dwie pompki , to przydały by się dwa zawory mieszające z siłownikami i sterownik który to obsługuje , wtedy nie ważne jaka temperatura jest w buforze , mieszacze będą pilnowały każdy z osobna swoją zadaną Jak uważasz że to zbędne jest , to jeden mieszacz i jedna pompka , ale z silownikiem byś nie załował później ,
  18. Trochę . Ale trochę mu pewnie brakuje do blaze .
  19. Jak się nie skończyła ? od 21 marca ponoć wiosna jest 😆
  20. A nie myślałeś nad splitem ? hydraulicznie też zamontujesz sam a instalator podepnie rurki z gazem , uruchomi i gwarancje podbije i problem z głowy , te zawory anty , ups -y też swoje kosztują .
  21. Jak decydujesz się na bufor to dobrze by było by ten bufor miał króciec w dennicy u samej góry odpowiedniej średnicy ,tam wkręcisz np czwórnik i z niego zasilanie na jedną stronę co i drugą cwu a w górę odpowietrznik , Możesz też pomyśleć by zrobić jakieś obejście i na przykład na lato przymknąć zawory wyłączyć obsługę bufora i grzać cwu bezpośrednio z kotła . To wrzuć ten schemat .
  22. Ale tu nie ma żadnej filozofii , nawet dla zielonego Ups akumulator i pompka na bajpasie . Ja tak zapytam jeszcze , co producent akceptuje do gwarancji ? Chyba że ją olewasz?
  23. Odpowiedź na pytanie 1 . Sterowniki z obsługą bufora często działają tak że jak włączysz obsługę bufora , to kocioł odpala się tylko by naładować bufor i jak zajdzie potrzeba ładowania cwu sterownik nie odpali kotła jak bufor naładowany tylko załączy pompkę ładującą cwu i będzie się kręciła na daremnie doputy kocioł nie odpali się by naładować bufor , chyba że wyłączysz obsługę bufora wtedy kocioł odpala się normalnie w razie potrzeby grzania co i cwu, bufora wówczas nie widzi . Tak że to trzeba przemyśleć i przewidzieć .
  24. Schemat jest prawidłowy , jak to pompa 5kw to calowe będą ok zawór 3d przełączający dał bym 5/4 cala ,przy buforze 50l nic złego się nie stanie jak powrót z zasobnika cwu puścisz przez bufor , lepiej do defrostu jak się trafi przy grzaniu cwu ,przynajmniej tak mi się zdaje .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.