Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

W leroy Merlin sztygar z dnia na dzień - 35%. Wiec idzie powoli bo powoli ale w stronę normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć że  2016 r ekomiał kupowałem po 260 zł 1 t luzem   😃.Ogólnie to wydaję się że jednak opał pójdzie jeszcze w dół .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, daromega napisał(a):

W leroy Merlin sztygar z dnia na dzień - 35%. Wiec idzie powoli bo powoli ale w stronę normalności.

obserwuje sobie lokalny tartak i pellet też poleciał z dnia na dzień, wprawdzie o 10%, ale synchronizacja jakaś w tym wszystkich jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zajrzałem na stronę Leroy Merlin. Ekogroszek Popularny (całkiem wg mnie ok) - równe dwa tysiące tona. Zaczyna się robić normalniej, ale jeszcze poczekajmy. Drewno też tanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dostali już cynę i pozbywają się towaru, póki jeszcze można to sprzedać za sensowne pieniądze. 

Myślałem czy nie dokupić że dwie tony, ale odpuściłem. Mam jeszcze ponad 3 tony, a mamy już luty. Nie mam ciśnienia.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robią czyszczenia magazynów z obnizkami to coś wiedzą że rynek się nasycil. Warto poczekać do momentu aż wahania cen dojdą do stałego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczcie, taka była tragedia, tak biadolili i nagle z dnia na dzień takie obniżki. No powariowali, sprzedają taniej niż kupili🙈. Teraz widać jakie żniwa sobie urządzili naszym kosztem. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja do zarobku, trzeba to zrobić! 

Możesz mi cos sprzedać 10x drożej niż kupiłeś, to sprzedasz mi to tylko 2x drożej?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ceny trzymają jakiś wyższy poziom to starają się wyprzedać zapasy. Brykiet i pellet nie poleży za długo u kogoś, kto nie ma dobrych warunków do przechowania. Czują że sezon idzie ku końcowi a zaradni rodacy poradzili sobie z zapasami opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 19,20. Więc nie ma się czemu dziwić że w koło się wyprzedają z zapasów. Ciekawe kiedy PGG zrobi cenę około 1000pln.

PGG.png.9b4dcb048d4917c5d7690435e4e781d1.png

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej celowałbym w 1600zł z dostawą. To jest moim zdaniem realna cena w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 1600 jak w porce jest po 600. Jak prywatni się zatowarują  kto im to kupił po 1600 ?. Poczekajmy spokojnie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 wszystko rozumiem, tylko po co piskali jak to im źle i drogo w zakupie. Mogli powiedzieć: "Słuchajcie jest panika i koniunktura, więc walimy nieziemską marzę, a jak Wam się nie podoba to zbierajcie sobie gałązki i mech". Wszystko przejrzyście i prosto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spróbuję sprzedać Ci coś z 10-krotną przebitka, to nie powiem Ci o niej, bo na pewno mi towaru nie kupisz.

Będę jęczał, że drogo, co zrobić itd.

13 minut temu, daromega napisał(a):

Jak 1600 jak w porce jest po 600. Jak prywatni się zatowarują  kto im to kupił po 1600 ?. Poczekajmy spokojnie.

To jest cena na "cały" węgiel. To trzeba posortować na frakcje, dowieźć narzucić marże etc. 

Docelowo eko będzie w tej cenie, a miał w dużo niższej.

Jaka jest cena skupu mleka, a jaka na półce sklepowej?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, no ale ten owczy pęd znikąd się nie wziął - gdyby ludzie wyluzowali z tymi zakupami to ceny by nie polecialy w kosmos. Ale panika rządzi się swoimi prawami, jak się biją o każdą tonę to tylko ceną można to rozstrzygnąć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tak kuszące że chyba kupię worek do piecyka w garażu. Opalanie drewnem to męka z ciągłym podkładaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak zrobili z cukrem. Nakręcili jakiś reportaż z cukiernikiem. On powiedział że nie ma skąd cukru brać, bo są braki. Puścili to w wiadomościach na tvp info i machina ruszyła. Przez kilka dni nie robili dostaw cukru, ceny poszły z 2,50 do 10,00 zł. Następnie dostarczyli cukier, a ludzie się cieszyli że kupują w promocji po 5,00 złotych.

Z wszystkim tak robią, bo zależy im na wysokiej inflacji. Im wyższa, tym więcej kasy z podatków wpada do budżetu. A to że cały kraj na tym cierpi, to mają głęboko w d...

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ceny węgla w portach ARA spadły do poziomu sprzed wojny. Nie są to dobre wieści dla samorządów, które miały zapewnić mieszkańcom to paliwo — pisze "Rzeczpospolita".

Ani dobre ani zle. Samorzad nie straci, budzet doplaci (z naszych podatkow).

„Składy musiały wyprzedawać zapasy nierzadko na stracie, aby móc choć w niewielkim stopniu konkurować z węglem gminnym. Ten etap spadku cen odbył się z dużą szkodą dla prywatnych sprzedawców węgla – wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem Łukasz Horbacz, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.”

No rozumiem niezadowolenie Pana Łukasza ale biznes to biznes.

„Jego zdaniem, gdyby nie rządowy program dotacji, ceny mogłyby być jeszcze niższe.”

Klamstwo nikt nie zabrania kupic obecnie ten tani wegiel i sprzedawac go taniej niz samorzadowy… w czym problem?

 

zrodlo: https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/czarny-absurd-wegiel-tanszy-samorzady-maja-klopot/mqgj6tj

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w czem problem Pan sie pytasz w czym problem ... 

Panie kochany geszeft  na weglu sie nie uda,ł a ten sie pyta w czym problem. 

Pamiast zarobić trzeba bylo za marne 500 zł na tonie tyrac i on sie  pyta ...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie gminy i sprzedaż po preferencyjnych cenach, to prywatni przedsiębiorcy dalej sprzedawaliby węgiel w granicach 3tys. Sprzedałby się i kupili by teraz ten tańszy, a tak zostali z tym po 3tyś.

Teraz ludzie cierpliwie czekają na obniżki, a prywatne składy zaciskają zęby i liczą straty. Nie jestem przedsiębiorcą sprzedającym węgiel i w d... mam ich zyski, czy straty. Cierpliwie czekam na obniżki. 

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w castoramie i węgiel jest po 64zł/20kg, tańszego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castorama zawsze miała wysokie ceny opału. Jak centrala zda sobie sprawę, że nikt tego nie kupuje, to ruszą z obniżkami. Tylko ta centrala to strasznie wolno reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.