Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatek węglowy


genesis72
Wiadomość dodana przez marcin,

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale jak sobie to wyobrażasz? Nigdzie w ustawie nie ma słowa, że musisz za dodatek kupić węgiel!

 

Ja kupiłem za ten dodatek dużo wódki, rozgrzewa lepiej niż węgiel, a 3tyś powinno mi wystarczyć na cały sezon 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kontrola może być, żeby sprawdzić czy faktycznie węgla używasz. A czy gmina ma na to środki, żeby takie kontrole realizować, to inna para kaloszy. Jak państwo kasy nie da, to kontroli nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, o6483256 napisał:

Ja kupiłem za ten dodatek dużo wódki, rozgrzewa lepiej niż węgiel, a 3tyś powinno mi wystarczyć na cały sezon 

Czy można dołączyć do tego zacnie zastawionego stołu? 😁

@mkwapisz Kontrola może być, czy to co podałeś do CEEB zgadza sie ze stanem faktycznym, a czy kupiłeś węgiel czy go nie kupiłeś, to nikogo to nie obchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mkwapisz napisał:

Ale kontrola może być, żeby sprawdzić czy faktycznie węgla używasz. A czy gmina ma na to środki, żeby takie kontrole realizować, to inna para kaloszy. Jak państwo kasy nie da, to kontroli nie będzie.

Oczywiście że moga wpaść w każdej chwili. Nawet o tym oficjalnie napisane jest w wileu miejscach. Pierwsze z brzegu

https://muratordom.pl/aktualnosci/zlozyles-wniosek-o-3000-zl-dodatku-weglowego-urzednicy-przyjda-i-sprawdza-czy-na-pewno-palisz-weglem-aa-fKHc-nTQT-1dHk.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ten węgiel po 996?
Coś nie zauważyłem
Albo tak szybko się rozszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa domy pod różnym adresem (numer 1, 1a) ogrzewane jednym piecem, czy dodatek węglowy należy się na obydwa adresy czy tylko na ten przy którym jest piec
Znam taki przypadek, pisałem o tym kilka postów wcześniej. Jeden kocioł ogrzewa dwa mieszkania i każda z rodzin dostała dodatek węglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że sam trochę zamieszałem wydzielając tutaj posty o zakupie węgla od gminy i odnosząc się do nich jako dotyczących dodatku węglowego - naprawiam błąd i wydzielam nowy temat o tymże zagadnieniu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 17:08, sambor napisał(a):

Dzisiaj wpłynęły na konto 3 tysie dopłaty do pelletu.

Wniosek składany 26 09 .

składałeś online?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z dodatkiem dla ogrzewających prądem ? Niby dodatek jest, a nigdzie wniosku nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sambor napisał(a):

Wniosek składany w kancelarii Gminy , za potwierdzeniem.

Ja składałem online przez epuap.Dostałem UPO.Jednak pisali,że na maila też ma przyjść potwierdzenie.Teraz nie jestem pewien czy potwierdzenie złożenia czy wypłaty?Składałem tak jak ty 29.09 br.Pisało,że do 4rech tygodni powinna być wypłata.Narazie ni widu ni słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem maila z wiadomością o wypłacie.Teraz czekam na sianko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przysługuje mi dodatek węglowy, jęsli zabrałam 94 letniego ojca do siebie. Na jego mieszkaniu nikt teraz nie mieszka, ale potrzebuję ogrzewać 75 metrowe mieszkanie ( w starym bardzo budownictwie), aby zapobiec np. pęknięciu rur w przypadku srogiej zimy, lub zapobiec powstaniu i rozszerzaniu się wilgoci, pleśni?
Będę wdzięczna za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek jest na adres i na osobę. Jak ojciec ma mieszkanie opalane węglem i nikt na to mieszkanie nie wziął dodatku, to dodatek się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U nas w giminie i ościennych dają 2 dodatek węglowy pod warunkiem że są 2 rodziny 2 kuchnia i 2 łazienki. Ktoś z gminy ma chodzić i sprawdzać żeby wyłudzan nie było. Kilka osób z pracy złożyło już wnioski. Zastanawia mnie to w jakim celu to jest robione 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mieszka w kamienicy z ojcem pod jednym adresem  i każdy z nich ma kominek do ogrzania " swoich kątów". Złożyli dwa wnioski i o dziwo Pani z MPOS-u zadzwoniła do nich w tej sprawie. Przyjechali na kontrole w celu sprawdzenia czy nie kłamią. Otrzymali dwa dodatki po 1000 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.