No u mnie też działa. Tylko że to ma być rzecz która raz uruchomiona powinna działać latami bez potrzeby sprawdzania i zaglądania tam co chwilę. A tak nie jest - myślę że działa, ale dopiero jak zajrzę to się okazuje że od tygodni leży. Z różnych powodów - to się coś rozłączyło, to się komputer przegrzał, to znowu jakaś aktualizacja postanowiła się zrobić i się wypieprzyła.... ostatnio mi się home assistant zaktualizował, ale coś wyleciało w powietrze i stracił wszystkie zapisane dane. Zapewne wszystko da się ogarnąć, wyjaśnić logicznie, znaleźć problem i go rozwiązać. Tylko że mi się już nie chce. Fajny software, nie ukrywam że mi się podoba, tylko im więcej mam tych komputerów tym większa szansa że się spieprzy i tym dłużej będę musiał ślęczeć nad szukaniem rozwiązania. Na dodatek co chwilę aktualizacje i nowe wersje, inne pliki konfigurayjne, co rusz trzeba od nowa ustalać co się zmieniło i gdzie, szukać nowej dokumentacji, sprawdzać na forach jak to po nowemu ustawić...
Ten sam problem mam z monitoringiem i kamerami - niby postawiłem linuxa, niby gada z kamerami, niby wszystko fajnie ale od czasu do czasu coś się spieprzy i tylko mi się wydaje że rejestracja działa. Przyjdzie co do czego - monitoringu brak.
Oczywiście wiem gdzie to zmierza - żeby postawić kolejny system, który będzie monitorował czy pozostałe działają. Ale nie idę tą drogą, bo skończę w wariatkowie