Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O wulgaryzmach i inne takie (z Ogólnie o cenach opału itp...)


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tylko tak informacyjnie. Wydzieliłem jedną wypowiedź:

Nie lubię dyskusji politycznych na forum bo prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto w ten sposób napisze - mimo to ten wątek jest wyjątkiem. Na forum mamy system wykluczania użytkowników z poszczególnych tematów - dotychczas praktycznie nie używany. Informuję, że każda kolejna wypowiedź tego typu będzie powodowała wykluczenie z tematu.

Proszę o kulturalną dyskusję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin napisał:

Chciałbym tylko tak informacyjnie. Wydzieliłem jedną wypowiedź:

Takim sposobem to zostaną za chwilę Ci co karlika przyszli kupić bo drogo wszędzie. A liczyłem  i chciałem o tym Hajerze poczytać. I cały misterny plan w ........ 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do @marcin żeby może przemyśleć sposób moderacji dyskusji, gdyż natury ludzkiej nie zmienimy. jesteśmy tutaj w większości jak starzy znajomi, ktoś komuś czasem nawciska, zaakcentuje wulgaryzmem, ale całość kupy sie jakoś trzyma, a poziom i tak mamy dosyć, że tak powiem, wybitnie przyzwoity. Bywałem na gorszych forach, z naciskiem na bywałem, ale już mnie tam nie ma, a tutaj chciałbym trochę posiedzieć, inni pewnie też.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnijmy więc tutaj chwilę ten offtopic - o co konkretnie chodzi?

Wyjaśnię od razu że post nie został wyrzucony z tego wątku ze względu na wulgaryzm tylko ze względu na to, że tym jednoznacznym wulgaryzmem (a nie samymi kropkami, które zresztą też byłyby jednoznaczne) została nazwana grupa ludzi. Nie pierwszy zresztą raz. Na takie wypowiedzi nie będzie mojej zgody choćbym miał zostać na forum sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób dział śmietnik dyskutowalny, wrzuć tam takie posty tematy i niech sobie gadają ostrzej z kropkami kto chce. Forum to nie jest Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. To tylko bajty zawieszone w próżni. Forum tworzą ludzie a nie administracja. Jeśli nie będzie ludzi na forum, to nie będzie samego forum bo wydmuszka zostanie. W realu byś na to uwagi nie zwrócił nawet. Nie bądźmy świętsi od papieża. jesteśmy tylko ludźmi. Jeden jest bardziej wyrywny drugi mniej. Jednemu baba dała i jest spokojny, innemu nie dała i jest dzisiaj akurat nerwowy. To tak działa i nic na to nie poradzisz. Nie zrobisz z tego miejsca świątyni - zaręczam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już jest swojsko.

Tak na poważnie, nie jestem za obrazą kogokolwiek z osobna czy grupy osób, ale sami dajemy radę kolegę wygasić.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odnosić do tego ale...widzę że kolega administrator bardzo wrażliwy jest na kropki. Sam za ich stosowanie byłem upominany. Czasami aby oddać to co chcemy powiedzieć/przekazać trzeba użyć słów uznawanych powszechnie za obraźliwe. Czytałem ten wpis który był powodem upomnienia i za Chiny ludowe nie widzę tam aby autor chciał obrazić pana premiera i jego kolegów z wiadomo jakiego ugrupowania. Jeśli miało to być słowo,, Historyczny Upadek Japonii" to do właściwego/prawidłowego jego zapisania brakowało jednej kropki Uważam że autor miał na myśli to,że wszystkie te dopłaty i rekompensaty to wielkie NIC i w dalszej części wypowiedzi wyraził nadzieję,że nasz premier nie podda się naciskom UE.
A tak już na koniec,żeby nie było tak smutno przytoczę pewien kawał. A żeby nie być posądzonym o używanie słów obraźliwych użyje słów PTASZEK i PTASZOR
Wnuczka pyta babcię:
Babciu co to jest PTASZEK?
Babcia odpowiada:
To jest część męskiego ciała.
Wnuczka pyta dalej:
Babciu babciu,a co to jest PTASZOR?
Babcia na to:
Kochana wnusiu to jest cała reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin

Mam taką propozycję. Przywróć kolegę na forum, my sobie z nim pogadamy na luzaku i myślę ze już nie będzie sobie chciał iść. Nieraz podejmuje się jakieś decyzje w emocjach (co nie jest dobre), a później się tego często żałuje. Myślę że to wszystko było niepotrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też dostawałem nagany za wulgaryzmy. Nawet jak *** nazwałem w jakimś poście ***. Przecież to zwyczajowe słowo. I każdy zaraz wie o co chodzi. Bo zamiast tego zwyczajowego słowa musiałbym napisać : uchodźca z Iraku, Syrii, Libanu, Kataru, Erytrei, Libii, Czadu, Afganistanu, Nigerii, Bangladeszu albo Maroka czy Pakistanu.

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daromega napisał:

Nie zrobisz z tego miejsca świątyni - zaręczam.

Nie zamierzam i nigdy nie zamierzałem. Ale jeszcze bardziej nie chcę zrobić tu miejsca gdzie ludzie będą się wzajemnie obrzucać obelgami.

56 minut temu, carinus napisał:

Tak na poważnie, nie jestem za obrazą kogokolwiek z osobna czy grupy osób, ale sami dajemy radę kolegę wygasić.

Kilka wątków (głównie w koszu - polecam poszukać) pokazuje, że takie wątki to raczej nie w kierunku wygaszania idą. Najczęściej nie idą także zgodnie z własnym tematem.

29 minut temu, Popcorn1 napisał:

Jeśli miało to być słowo,, Historyczny Upadek Japonii" to do właściwego/prawidłowego jego zapisania brakowało jednej kropki https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

To co teraz widać zgodnie z opisem zostało wyedytowane. Generalnie ja stwierdzenie "Wiem że to k....... ale nic nie poczniemy" zrozumiałem dość jednoznacznie. Dodam jeszcze że nic nie miałem do dalszej części wypowiedzi i gdyby nie to pierwsze zdanie nie byłoby żadnej reakcji.

Autor chyba zdawał sobie sprawę co pisze i dobrze wiedział z naszych poprzednich relacji, jaka będzie reakcja. Mimo to postanowił pokazać, że za nic ma zasady. Już nawet nie będę roztrząsał jego tłumaczenia o "samych kropkach".

14 minut temu, daromega napisał:

Przywróć kolegę na forum

Jest to technicznie niemożliwe.

13 minut temu, Outsider napisał:

No właśnie. Też dostawałem nagany za wulgaryzmy. Nawet jak *** nazwałem w jakimś poście ***. Przecież to zwyczajowe słowo. I każdy zaraz wie o co chodzi. Bo zamiast tego zwyczajowego słowa musiałbym napisać : uchodźca z Iraku, Syrii, Libanu, Kataru, Erytrei, Libii, Czadu, Afganistanu, Nigerii, Bangladeszu albo Maroka czy Pakistanu.

Kolego - fajnie, że dla Ciebie to słowo nie ma negatywnego wydźwięku - możesz to rozumieć jak chcesz. Ale wg wszelakich słowników to słowo pogardliwe (przykład) . Wiem, że Ciebie to mało interesuje (bez złośliwości), ale za tego typu słowa forum może wpaść w filtr wyszukiwarki i skończyć faktycznie jako "wydmuszka" bez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak ich nazywać inaczej. Oni z mlekiem matki to wyssali. Dla relaxu coś napiszę. 

W ubiegłym roku sprzedawałem starąGrand Vitarę. Stare auto służyło z 20 dni w roku. Uznałem to za zbędny luxus i postanowiłem, że sprzedam. Na ogłoszenie odpowiedzieli Rumuni hurtem. Jeden przez drugiego pozabijać się chcieli. Auto stało długo więc podłączyłem prostownik pod akumulator i zaczęły ekipy panów z ciemną karnacją zjeżdżać. Jedni by chcieli za darmo, inni może żebym dopłacił no ale w końcu przyjechało dwóch normalnych z Rumuni. Dogadaliśmy się w języku bliżej nieznanym, auto sprzedane. Ale ich było dwóch ja sam. Do domu nie wpuściłem więc poszedłem po dokumenty, a to im coś tam dołożyłem z garażu i generalnie nie panowałem nad tym co w podwórku się dzieje. Miałem bardzo porządny prostownik z rozruchem za ładny grosz i on został na podwórku. Gdy odjechali poszedłem posprzątać i już prostownika nie było. Nie nazwę ich na C, ale zgodnie z obyczajem tego forum wyrażę swoją opinię o nich.

Penis im w cztery litery i wagon szkła bo to same kobiety lekkich obyczajów i złodzieje.

I jestem w zgodzie z regulaminem. Wyraziłem co chciałem i nie ma się za bardzo do czego doczepić. Mógł bym napisać to inaczej. Sens taki sam ale obrazowo ładniej dla mnie by wyglądało 🙂      

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinęliście tutaj temat wulgaryzmów. Natomiast ja chciałbym po raz kolejny napisać, że post który spowodował całe "zamieszanie" został wyrzucony ze względu na obrażanie innych osób że tak powiem "w warunkach recydywy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, daromega napisał:

Na ogłoszenie odpowiedzieli Rumuni hurtem.

Bardzie Cygani. Rumunii nie sadze! Tymbardziej mogles sie pomylic gdyz:

23 minuty temu, daromega napisał:

Dogadaliśmy się w języku bliżej nieznanym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, daromega napisał:

Do domu nie wpuściłem

I dobrze 😉

32 minuty temu, daromega napisał:

Penis im w cztery litery i wagon szkła bo to same kobiety lekkich obyczajów i złodzieje.

I jestem w zgodzie z regulaminem

No nie byłbym tego taki pewny  ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat wyczerpany więc jeszcze chwila i kończymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to pewnie zostanie wydzielone.  A w przeklinaniu Włochów nie pobije chyba nikt. Oprócz tego, że robią świetne peleciaki. Aż szkoda, że nic tu legalnie nie da się nic wkleić.

https://www.vice.com/pl/article/4wjx5p/przeklenstwa-obelgi-jezyki-europa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daromega napisał:

To zrób dział śmietnik dyskutowalny

A jeszcze w temacie tego - mi osobiście nie zależy na tym bo całkiem dobrze mi się dyskutuje bez takiego działu. Natomiast w tym temacie proponuję osobom, które mają ochotę założenie prywatnego klubu (z treścią widoczną tylko dla jego członków - i oczywiście administracji, ale jak już kiedyś pisałem w takie kluby ingerować nie zamierzam jeżeli będą prowadzone w granicach prawa).

2 minuty temu, Outsider napisał:

I tak to pewnie zostanie wydzielone.

No pewnie tak - nie jest na temat opału 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin

Rumuni bo adres pisałem na umowie.
A język jak język. Oni trochę po Polsku ja trochę po cygańsku + język migowy + kali być kali mieć i jakoś poszło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co temat wszedł na właściwe tory i musimy kończyć, a tak fajnie było...

Tam myślę że musimy się sami trochę kontrolować, niejednokrotnie jest to trudne, czasami nawet niemożliwe jak emocje poniosą, ale @marcinpostaraj sie trochę poluzować rygor, choćby do momentu gdy wymknie się faktycznie za daleko. Wszyscy będą zadowoleni..chyba.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rumunii spedzalem 2-3 miesiace w roku. Ostatnio mniej bo tylko miesiac wiec wiem co nie co o obyczajach. Nawet „pare” slow znam i rozumiem. Dowod czy adres o niczym nie swiadczy.

PS. To co nie dotyczy tematu (lacznie z tym moim) do kosza proponuje…

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres z paszportu spisywałem. Reszty nie wnikałem. Auto wyrejestrowałem i zniknęło z naszego państwa.

@marcin do pozatematycznych to wydziel. Jeszcze sobie pogadamy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, carinus napisał:

Wszyscy będą zadowoleni..chyba.

W to akurat nie wierzę 😉

10 minut temu, carinus napisał:

ale @marcinpostaraj sie trochę poluzować rygor

Już od dłuższego czasu liczymy się w gronie moderatorów z tym, że niektóre osoby lubią (i będą) przeklinać - ta ostatnio zablokowana tak robiła. Zasada taka na forum jest od początku więc kropkujemy (zwykle), ostrzegamy ale generalnie za przekleństwa nikt bana czy zakazu pisania na forum nigdy nie dostał i nie dostanie.

Natomiast jak już pisałem nigdy (przynajmniej na publicznym forum, zarządzanym przeze mnie) nie będzie pozwolenia na obrażanie innych.

9 minut temu, PioBin napisał:

PS. To co nie dotyczy tematu (lacznie z tym moim) do kosza proponuje…

Za moment tak się stanie ale chciałbym aby wszyscy zdążyli się wypowiedzieć.

7 minut temu, daromega napisał:

@marcin do pozatematycznych to wydziel. Jeszcze sobie pogadamy 🙂

To może się dobrze nie skończyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję, że ja nie napisze inaczej jak kobieta lekkich obyczajów

W sumie to wyszło do bani. Kolega będzie tego Hajera montował. Byśmy podyskutowali, popatrzyli na fotki wiedzieli z pierwszej ręki co i jak. Mało jest ludzi którzy dzisiaj chcą podzielić się wiedzą, coś opisać, zrobić fotki i zwyczajnie opowiedzieć to czy tamto. To nowe szlaki które zaczynamy przecierać, a tak będę teraz szukał wiatru w polu. Tego mi najbardziej z tej całej akcji szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sensowne i nienachalne używanie wulgaryzmów, świadczy o wysokiej inteligencji osoby tak wypowiadającej się. Nie wiem ,nie znam się, tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.