Skocz do zawartości

Animus

Stały forumowicz
  • Postów

    3 538
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    27

Ostatnia wygrana Animus w dniu 13 Sierpnia 2023

Użytkownicy przyznają Animus punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 440 m2 ściany trójwarstwowe.
  • Instalacja
    Ogrzewanie podłogowe + grzejniki.
  • Kocioł
    PV 9,72 kWp dach + Kocioł 38kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnie wizyty

7 902 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Animus

  1. To teraz trzeba wygrzać mury, a do tego potrzeba czasu, około tygodnia zanim temperatura się ustabilizuje, wtedy kocioł będzie uzupełniał tylko stratę dobową. Teraz musi odbudować temperaturę, oraz uzupełniać stratę dobową, dlatego zużycie gazu jest większe. Nawet przebywanie, temperatura odczuwalna będzie niekomfortowa, dopóki mury nie złapią tej bezwładności. Potrzebna cierpliwość.
  2. Nic nie piszesz o temperaturach zewnętrznych, jak było cieplej to mógł spalać max 8m3, a wystarczy teraz silny wiatr i z takiego domu robi się sito. Jak będzie sytuacja podbramkowa, to śpijcie w jednym, lub dwóch pokojach, a w pozostałych pomieszczeniach obniż temperaturę, wtedy kocioł gazowy dźwignie temperaturę na 22 st.
  3. Te dwie cegły co najpierw odwrotnie wsadził, tu już mają rowki na górze.
  4. Rury bez izolacji, grzejemy kotłownię?
  5. To najprawdopodobniej się dzieje jak kocioł się odstawia, na czuwanie, ale dzięki za podpowiedź. Podniosę temperaturę powrotu zobaczymy.
  6. Zastanawiam się czy da się jakoś usprawnić czyszczenie wymiennika. Wymiennik zarasta suchym pyłem, czyszczę go szczotką stalową, takim wyciorem, 2-3 razy w sezonie grzewczym. Co 2-3 tygodnie stukam też drewnianym młotkiem w wymiennik i prawie cały osad zlatuje wtedy do komory spalania. Wpadłem na pewien pomysł żeby użyć jakiejś malej petardy i teraz pytanie, jakiej, żeby nie odkurzać potem calej kotłowni. Albo czegoś nie uszkodzić np. komina. Znalazłem np. film jak można wyczyścić komin, facet niefortunnie dmucha spalinami pod wiatr. A z petardą tylko to. https://www.cda.pl/video/1659781cf
  7. POczytaj sobie ten wątek.
  8. Dalej męczysz dmuchawkę. A czy ty wiesz, że zbyt duża ilość powietrza dostarczana do procesu spalania, lub odpowiednia ale podana w złym miejscu komory spalania. powoduje tylko stratę, wychłodzenie wymiennika.
  9. Z takim kotło-pasibrzuchem to bym jechał na złom, na drugi dzień.🤣 A masz termometr na czopuchu? Musisz sprawdzić czy grzejesz podwórko.
  10. Ma strasznie krótki wymiennik, będzie drogi ogrzewacz, poszukaj gdzie są zawirowywacze. Jak sypiesz węgiel na żar, to automatycznie masz stratę, to co się odgazowuje, ucieka w komin. Musiałbyś wybrać żar, nasypać węgiel i żar wsypać wtedy na wierzch. Albo spalać go krocząco, czyli odsuwasz żar na jeden bok i obok sypiesz świeży węgiel.
  11. Wentylator do kosza, termometr na czopuch i założyć pomocnika palacza-miarkownik.
  12. Są dwie wtyczki, jedna od dmuchawy, którą wpiąłeś prawidłowo, dmuchawa pracuje, druga mała wtyczka, tam sprawdź, bo w gnieździe nawet styki mogą się podgiąć, urwać jedna żyła, to delikatne badziewie.
  13. Samoróbki tak wyglądają, jak znajdziesz coś zintegrowanego to będzie ze dwa mniej. 😀
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.