Skocz do zawartości

Animus

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2383
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Animus w dniu 2 Lipiec

Użytkownicy przyznają Animus punkty reputacji!

Reputacja

94 Doskonały

O Animus

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warmia&mazury

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom 2 piętrowy 440 m2 izolowany cieplnie -ściany trójwarstwowe .
 • Instalacja
  Mieszana ,ogrzewanie podłogowe + grzejniki w pokojach.
 • Kocioł
  Kocioł Rakoczy 38kW,p. ślimakowy, sterownik-MultiFun i Ecoal-odczyt, ruszto-deflektor, komora szamot. po modernizacji http://muratordom.pl/galerie/budowa/modernizacja-kota-rakoczy-gigar,2029/

Ostatnie wizyty

5901 wyświetleń profilu
 1. Jest jeszcze jedno pytanie do @Diabeł89, jak wszedłeś w posiadanie tego kotła? Jeżeli kupiłeś go teraz od kogoś, to według przepisów nie możesz go już podłączyć do swojej instalacji, wymieniając kocioł w kotłowni powinieneś kupić nowy kociołek w 5 klasie. Zasypowce w dodatku muszą pracować z buforem.
 2. Wszystko jasne, jedne wyjścia możesz zaślepić lub podłączyć oddzielnie C.O. i CWU albo C.O. z 2 stron, albo do jednego naczynko otwarte, jest wiele kombinacji. To sobie wydrukuj. https://docplayer.pl/24184551-Dokumentacja-techniczno-ruchowa.html
 3. Są zawory na pętlach wystarczy założyć głowice z elektroniczną regulacją, nie widać pomieszania, jest gdzieś zawór N-drogowy.
 4. Może jest na lewo i prawo, wtedy dwa się zaślepia. Musisz dać zdjęcie kotła, tabliczki znamionowej.
 5. Konserwacja to pastowanie posadzki, malowanie ścian, okien oraz drzwi. Czyszczenie kotła wymiana zużywających się części, ruszta, szamot itd.
 6. @latonio Na forum jest sporo "koni trojańskich", oni zachwalają - reklamują swoje wyroby pod kilkoma nickami. Nawet rzetelny opis nic by ci nie dał, jeden lubi chłodno np. 17*C w pokoju, ty może potrzebujesz 25*C, w dodatku w grę wchodzi krotność rozpaleń, zapotrzebowanie domu na ciepło, przegrody są różne, izolacje też, to skok w pozaprzestrzeń.
 7. Remont to wymiana kotła na taki sam, który stanowi integralną część obiektu (urządzenie technicznie). Obiekt budowlany. budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi. Remont to wymiana okna a kotła czy instalacji C.O. już nie?
 8. Remont kotłowni to też remont, na niektóre prace takie jak wymiana kotła, czy wymiana instalacji C.O . nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, przebudowę czy rozbudowę. Wystarczy zgłoszenie więc
 9. W Polsce jest zakaz zakupu innego kotła, tylko w klasie 5. Czyli po zakupie jest nakaz spalania paliwa w takim kociołku, czy zestawie. Teraz kto po 1 stycznia 2009 r wymienił okna, drzwi czyprzykleił gdzieś styropian itd... łapie się do grupy ze zmianą charakterystyki energetycznej budynku. Może okazać się, że ciężko kogoś znaleźć co się nie łapie.
 10. W budynkach już użytkowanych świadectwo energetyczne czy audyt to warunek konieczny do ubiegania się o dofinansowanie na wymianę starego, nieekologicznego pieca na urządzenie spełniające europejskie normy ekoprojektu.. W dodatku przy remoncie budynku np. wymiana okien, trzeba robić świadectwo energetyczne, stare traci moc, każde ważne 10 lat
 11. Bezpieczna odległość to odsunięcie się od lawy fundamentowej pod kątem 45* licząc od dna wykopu sondy. Znalazłem jeszcze wpis min. 8% głębokości odwiertu dla sond.
 12. Dobór w tej chwili kotła to raczej nieporozumienie, najpierw trzeba zrobić termomodernizację domu, albo zrobić ją na papierze i do zapotrzebowania po modernizacji dobrać kocioł.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.