Skocz do zawartości

Patrol

Stały forumowicz
  • Postów

    1 039
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    15

Treść opublikowana przez Patrol

  1. Z czasów opisywanych jako "sporo włosów temu" to b.dobrze wspominam wyjątkowy klimat albumu Samael Passage, ale dziś już ciężko do tego wrócić (tzn. słuchawki, żeby domowników nie straszyć), pamiętam też wciągający Moonspell Irreligious. Lubię od czasu do czasu odpalić Ozzy Osbourne - Ozzmosis (szczególnie wciąga Perry Mason) czy nieśmiertelna Metallica Black Album i Master of Puppets.
  2. Problem z DNS ogarnęli i usługa Melcloud wróciła, chyba ok 21ej.
  3. Patrol

    Melcloud

    Ogarnęli wreszcie
  4. No dokładnie, już w tym wątku było info, że temp. zewn. jest granicą dla częstotliwości pracy sprężarki i tego nie przeskoczymy (pewnie taka ochrona kompresora), chyba że nowy soft coś by tu poprawił (niepotrzebne wyłączenia), ale to też od nas niezależne. Te 5-6C na zewnątrz nie utrzymuje się non stop, więc najlepiej nie patrzeć na wykresy i niech pompa robi swoje. Ważne, że działa, a w domu ciepło. @lukaszonprzejdź testowo na samą krzywą bez termostatu, bez autoadaptacji.
  5. Maxa to miałem ostatnio 13.04. na c.o. 6,43. Jaką miałeś zadaną temp. c.o. w tym analizowanym okresie? Ewent. testowo zrezygnuj z autoadaptacji i zostaw krzywą (może w jakimś 'dzikim' miejscu jest termostat pokojowy i bruździ / wysoka nastawa jest).
  6. No jest słabo. Ja bym się odezwał do instalatora i niech się pogłowi w czym problem.
  7. Czynnik w zubadanach dobija się od 15m. O ile nastawy nie były ruszane to nie można wykluczyć ubytku.. Kiedy masz planowany półroczny przegląd serwisowy?
  8. Patrol

    Melcloud

    Piszemy już o tym w co najmniej dwóch wątkach - jest awaria.
  9. @Oldeq17w poprzednim poście wspominałem już o awarii serwerów MEL.. cała Europa ma problem. @lukaszonjak rozbijesz COP na co i cwu to jak to wypada?
  10. Wrzuć wykresy przeglądu pracy z tego dnia to będzie można coś więcej ocenić, poza tym że COP faktycznie marny. Ps. Aktualnych danych nie zobaczysz, bo jest awaria serwerów od wczoraj, ale archiwalne dane widać
  11. Jest awaria - problem z serwerami MEL, więc Melcloud nie zbiera danych. Leży cała Europa..
  12. Na wieczór (w sumie im ciemniej tym lepiej), polecam: ..tylko nie z tv albo z telefonu, bo cała magia znika 😉
  13. @carinusPrzy samym stereo zawsze wybór trochę łatwiejszy niż z kinem. Ja od roku 'katuje' Yamahe rx-v6a z zestawem Diva 660+262+752 i REL HT1003. @o6483256byłem blisko zakupu M4 tylko szukałem kompletu z centralnym+surround i wypadło akurat na komplet Indiany. -- Też nie chciałbym zaśmiecać wątku wrażeniami akustycznymi, ale wiadomo, że im lepszy sprzęt tym więcej detali i smaczków wyciągniemy, więc można się zdziwić jak łatwo poszerzają się muzyczne horyzonty / jak pomijane wcześniej utwory nagle potrafią przykuwać uwagę.
  14. Znowu kuszenie - jak co roku: https://antyweb.pl/spotify-music-pro
  15. Mam Spotify na stałe, próbnie jeszcze Tidala i Deezera. Spotify na pewno wygrywa funkcjonalnością. Różnica jednak wyraźna w stosunku do flac, więc się motam czy Tidala nie zostawić na dłużej, ale reszcie domowników zupełnie nie przypadł do gustu jako aplikacja. Używam amplitunera, bardzo rzadko słuchawek.
  16. Przez jakość YT sporo ucieka. Na Tidalu jest ten album w HiFi i dolby atmos.
  17. Bierz większą powierzchnię (ewent. opcja szeregowego połączenia dwóch wężownic). Mój zasobnik 200L ma wężownicę 3,5m2, długość 23m i fi22 - żadnych problemów z przepływem.
  18. Ustaw off po przekroczeniu 14-15C bo bez sensu się męczy pompa albo zwiększ zapotrzebowanie na ciepło np. otwórz kilka okien (to już półżartem). Jeszcze się ustawiało czas w jakim badana jest temp. zewn. (nie pamiętam tylko czy fabrycznie było to 3godz. czy dłużej).
  19. Wg mnie nie. Możesz w każdej chwili przestawić się wyłącznie na cwu jeśli nie chcesz automatycznego przejścia / obniżyć próg wejścia w tryb lato / pokombinować z harmonogramami. Same nastawy cwu (temp. i histereza) to już kwestia gustu.
  20. Trąbią o tym wszyscy - szacunkowo obniżenie temp. zasilania o 1C daje wzrost COP o 2%. A te 24C w pomieszczeniach to też niemało, ale jak kto lubi. Grzejniki muszą mieć odpowiednią wielkość, żeby zjechać z temp. zasilania.
  21. W obecnych temp. to różnicy nie będzie, bo i tak już na minimum śmiga wentylator.
  22. Zapamiętałem brak krzywej, sztywne histerezy co i cwu (tu 3C z tego co kojarzę, więc musi boleć), brak wifi, przy mrozach wyjec. Ad wydajność to już kiedyś ktoś wykres robił i wyszło co wyszło. Raczej nie planowali tego produktu jako jedynie źródło zasilania.
  23. Nadal tak jest, że nowe modele na R32 potrafią wypaść lepiej w tabelach wydajności od propanowych. Mitsu 'zaszalało' z nowymi R290, bo wersje 8kW mają dwie sprężarki (inwerter na obieg główny i on/off jako dodatkowa) no i przy -15C ma niby wydoić 75C, przy -25C max 65C, ale takie graniczne wartości temp. to raczej do ścigania się w prospektach, bo w 'normalnych' zakresach lepiej od R32 nie jest, ale cały czas przyzwoicie.
  24. Jedna uwaga - moc UPSa musi być dobrana na wszystko co jest z niego zasilane w stanie normalnym, a nie tylko do tego co chcemy by działało w razie zaniku zasilania podstawowego.
  25. To tylko kwestia czasu podtrzymania (pojemności aku) i kształtu napięcia na wyjściu. Najwięcej pompka/pompki obiegowe pobierają (wiadomo, że grzałki nie są brane pod uwagę, bo to inny obwód), ale tak jak pisałem nie jestem w stanie potwierdzić jak się zachowa sterownik przy utracie komunikacji z jednostką zewn. Jak ktoś to już przerabiał to może pojawi się wpis. Muszę u siebie zasymulować zanik dwóch faz i z tego co kojarzę to z trzeciej leci zasilanie hydroboxa i wtedy byłyby jakieś konkrety. Jak będzie alarm i pompki odstawi to ten pobór będzie już znikomy, ale UPSa nie brałbym mniejszego niż 500VA (pompka w hydroboxie do 60W, druga na strefę grzewczą xx W albo jak ktoś ma dwie strefy to i trzecia, a reszta to elektronika, dodatkowe moduły, siłownik zaworu, może ktoś ma cyrkulację cwu jeszcze podpietą).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.