Skocz do zawartości

Pankiew

Forumowicz
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Pankiew

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  100 m2 drewnianego starego domu
 • Instalacja
  Podłogówa na całości
 • Kocioł
  Heiztechnik Red eko duo 17kw

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pankiew

  Kłamstwo smogowe Fake news

  To o tyle dobrze, jak jeszcze jest w co segregować. Mi od roku dali tylko raz wszytkie worki. Teraz dostaje tylko bio i na szkło. A na kartony i plastik nie. Wcześniej zajeżdżałem do gminy i sam brałem worki jakie trzeba. Później się wkurzylem bo odbierali jak chcą, worków nie dawali wcale lub co jakiś czas jednego rodzaju. Nie dość że mam płacić i segregować to jeszcze sam mam jeździć do gminy załatwiać, mimo, że reszta mieszkańców dostaje wszytkie i w terminie, palić paliwo dodatkowo i tracić czas, za to gmina w innej sprawie nie chce mi pujść na rękę, pomimo że mieli by z tego zysk. Dalej odbierają jak chcą, ale nie robią problemów. Dalej segreguje ale w takie worki jak chce. Często w workach na bio stoją i kartony i szkło i metale. Wymieniałem piec, dotacji nie dostałem. Chciałem solary nie dostałem. Robiłem oczyszczalnie przydomowa to w urzędzie mnie wysmieli i powiedzieli że jak pieniędzy nie mam to mogę zapomnieć o dotacji. Wszytko sam na własną rękę zrobiłem. Rok od tego czasu, dowiedziałem się, że gmina wzięła potężny kredyt i będą dotacje tylko dla wybranych, którzy zapisali się rok wcześniej. Ale długi spłacać będa wszyscy mieszkańcy i brak inwestycji przez kolejne 20 lat w gminie. A jak pytałem czy można gdzieś się zapisać to bym rok poczekał, to burmistrz powiedział, że dotacji nie będzie przez najbliższe 5 do 10 lat. I weź ufaj władzy.
 2. Pankiew

  Bartex Silver.. Idzie za dużo węgla

  A no właśnie patrzę, że na zdjęciu jakoś inaczej wygląda. Na żywo wydaje się że jakby mniej. Zmienię i zobaczę co wyjdzie. Dziękuję wam za pomoc.
 3. Pankiew

  Bartex Silver.. Idzie za dużo węgla

  Teraz popiół się trochę zapadł bo był piec w podtrzymaniu i jak robiłem zdjęcie to akurat się wybudził. Jak pracuje to jest trochę nad retorta, jak stoi w podtrzymaniu to się trochę zapada i mam tak cały czas. W podajniku temperatura stała 21 stopni i nie rośnie,czyli się nie zapada. Ustawienia przestawie i zobaczę.
 4. Pankiew

  Bartex Silver.. Idzie za dużo węgla

  Bardziej sadzy w sumie, bo powrót skopany i mam już dość hydraulików na ten rok. W sumie bardziej wina rusztu wodnego jak czytałem forum. Zdjęcie zaraz podrzucę
 5. Pankiew

  Bartex Silver.. Idzie za dużo węgla

  Spoko. Ogarnięty w temacie nie jestem jeszcze, bo to pierwszy mój sezon gdzie mieszkam i palę od września. W tamtym roku trzymałem tylko minimalne temperatury i sobie pykał piec na tyle by w domu nie zmarzło i dało się prowadzić remont. Ciągle się uczę, temperatury jakoś mocno nie zmieniły się w stosunku do tego co było, chociaż fakt że częściej było plus. A drugi fakt, że mieszkam prawie przy Białorusi. Chciałem tylko się upewnić, że wsio ok. Bo się przestraszyłem, że może idzie za dużo tak z siebie, a nie z warunków. I jeszcze więcej popiołu itd. Skoro to norma, to przynajmniej spokojniejszy jestem.
 6. Miałem się podłączyć pod istniejący temat ale patrzę, że każdy zakłada oddzielny że swoim pytaniem, więc i ja tak robię. Problem mam taki, że Silvera idzie mi więcej jak retopala. Retopal schodził mi przez około 9 dni, bo mam zapisane w kalendarzu kiedy sypałem. Skończył mi się ten węgiel i zmieniłem na Silvera. Teraz idzie 3 tydzień na nim. Nie minął jeszcze tydzień a muszę dzisiaj dosypac, bo nie wiem czy wytrzyma do jutra i będzie to 6 dni. Próbowałem palić w pidzie i sam ale wychodzi to samo. Własne ustawienia mam podawanie przez 10sekund (nie mogę zmienić na mniej) przez 65 sekund. Podtrzymanie 18 minut. Dmuchawa 15%, przerwa na wentylatorze z 2 cm. Spala się lepiej niż retopal ale o wiele wiele więcej mam popiołu. Muszę 2x w tygodniu wysypywac i czyścić piec. Na retopalu robiłem wszytko raz w tygodniu. Co może być nie tak? Gdzie szukać? Ps: piec 17kw, na rozdzielacz puszczone 32 stopnie, w domu 21,5 jeżeli to istotne. Piec ustawiony na 68 stopni.
 7. Telefon mi się rozładował. Na dzisiaj koniec. W poniedziałek zapytam hydraulika co ma sterować ten zawór z siłownikiem, może i heintechnik odpisze do tego czasu. Czujnik w pobliżu 3d spowodował tylko grzanie na maksa ile fabryka dała.
 8. Teraz właśnie jest po przeróbkach. Ja tego mam dosyć powoli, bo jeszcze nic żaden fachowiec nie zrobił mi tak, że to działa. Na razie odpiąłem czujnik zaworu z siłownikiem od powrotu, na sterowniku jego temperatura spadła do 20 z 25, a zawór zaczął się zamykać do 0. Na podłogę zaczęła temperatura spadać. Przed odłączeniem miałem ustawione 28 stopni, teraz mam 25. I wygląda że stoi. Tryb pogodowy podłogowy. Jednak nie stoi, poszło ponad 40 stopni na podłogę. Ehh Teraz dam czujnik w pobliże zaworu 3d
 9. Inaczej niż do piwnicy nie mogę. Kanalizacja jest wyżej od piwnicy... Trudno. Jeszcze zaraz spróbuję przestawić czujnik w inne miejsce zobaczę czy coś zaskoczy
 10. Nie nie. Inaczej. Na ochronie kotła jest zawór 3d bez siłownika. Ten z siłownikiem jest do sterowania pogodówka, przed zaworem 3d od temperatury podłogi. Zaraz się sam zamotam. Ustawione zawory są od pieca w stronę skrzynki rozdzielczej. Strzałki się zgadzają na zaworach. Idę zrobić jeszcze jedno zdjęcie, może się uda dać lepsza perspektywę. Teraz tak. Z zasilania idzie woda do wężownicy (to czarne okrągłe), potem albo na cwu albo na zawór z siłownikiem. Ten z siłownikiem idzie na ochronę kotła i powrót do pieca albo na zwykły zawór 3d do skrzynki i na podłogę.
 11. A więc tak. W hydraulice zbyt ogarnięty nie jestem, więc wytłumaczenie będzie utrudnione. Jakieś 2 czujnik podpięte są przed i za ochroną kotła. Teraz zdjęcie z 3 pompkami. Górna pompka jest od cwu. Niżej po lewej jest zawór 3d z siłownikiem, hydraulicy wstawili mi go w to miejsce bo miało działać sterowanie pogodowe. Gdzie jest czujnik od niego nie mam pojęcia. Po środku te pokrętło, to od regulacji jaka temperatura wody idzie na podłogę. W tamtym roku sam ustawiałem ile ma puścić. Po zamontowaniu zaworu z siłownikiem był otworzony przepływ na maksa, bo pogodówka miała sama sterować jaka temperaturę dać na podłogę za pomocą krzywej i temperatury zewnętrznej. Nie robi tego, więc wczoraj skreciłem ręcznie na 25 stopni, bo był ukrop w domu. Dalej po prawej jest pompka z 3 biegami, od podłogi i termometr pracujący jaka idzie temperatura. Jak trzeba zdjęcie zrobić na konkretny element to nie ma sprawy, o ile będę wiedział o co chodzi. Ps: a teraz patrzę, że piec stoi w podtrzymaniu, a temperatura powrotu 25 ehh a miało trzymać 40 minimum przez większość czasu. Już mi nerw strzela przez ten piec ehh Edycja : Zastanawiam się czy nie jest w złym miejscu czujnik od siłownika. Udało mi się wymusić by rosła temperatura powrotu. Automatycznie zaczęła rosnąć temperatura zaworu z siłownikiem i przybiera takie same wartości. Temperatura powrotu zaczęła spadać, spada temperatura zaworu z siłownikiem. Mogę przenieść czujnik w inne miejsce tylko nie wiem gdzie powinien być i czym go zakleic - zwykła taśma izolacyjna czy jest specjalna. Temperatura powrotu jest też skopana chyba. Jak grzeje wodę, to powrót trzyma w okolicy 50 stopni. Woda się nagrzeje, powrót spada do 25 stopni.
 12. No to ja już nie wiem. Wygląda, że podłączone dobrze. Może to ten sterownik coś nie trybi.
 13. Raczej nie jest na odwrót. W sumie w która stronę powinno się otwierać? Od 0 do 10 czy odwrotnie. Ja teraz mam od 0 do 10. Jak piec wygrzewałem to z 10 spadł do 0. A po kilku minutach wszedł na 10. Teraz bawiłem się ustawieniami i jak zmieniałem opcje na sam grzejnik albo na wyłączone, to sterownik reagował i kręcił zworem. Ale jak tylko opcje pogodowa ustawie to od razu siłownik ustawia się na 10 i nic nie zrobię. Ehh czemu zawsze musi być jakiś problem. Napisałem na forum haintztechnik, zobaczę czy odpowiedzą.
 14. Sterownik ht tronic - 700. Właśnie u mnie też otwiera się całkowicie. Ciągle na 10 stoi. Ustawione w sterowaniu było :pogodowy podłogowy, do wyboru jeszcze normalny i grzenikowy podłogowy. Próbowałem to zmieniać i nic nie daje.
 15. Rok temu używałem sterowania ręcznego. Zimno to odkrecam zawór 3d mocniej, ciepło to skrecam. W tym roku dołączyli mi sterownie pogodowe, bo chciałem mieć wygodniej, a na razie muszę myśleć co jest nie tak. Chłopaki dostawili zawór 3d z siłownikiem. Ustawione jest 28 dla - 10 na zewnątrz I 20 dla +10. Czujnik wyrzucony na północ. Piec wczoraj podłączony, a cały czas puszcza na podłogę 40 stopni. W sterowniku zmieniłem, że sterowanie pogodowe. Nie było reakcji to musiałem ręcznie zmienić żeby puszczalo 25 bo miałem już ukrop w domu. Pytanie, co jest nie tak.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.