Skocz do zawartości

Witek-z-Ulicy

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  413
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Witek-z-Ulicy w dniu 28 Marzec

Użytkownicy przyznają Witek-z-Ulicy punkty reputacji!

Reputacja

114 Doskonały

O Witek-z-Ulicy

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

1163 wyświetleń profilu
 1. Podobnego zdania jestem także ja. Skoro kolega @HarryH rozpoczął muzyczny weekend nutą radziecką, to ja także pójdę w tym kierunku, chociażby ze względu na dzisiejszą datę. Булата Окуджавa - По смоленской дороге. Moim zdaniem, najlepsze polskie wykonanie i interpretacja tej pieśni Bułata Okudzawa. Sława Przybylska - Na smoleńskiej drodze. ps. Ze względu na dzisiejszą datę, dwa podcasty. Piotr Wroński pułkownik w stanie spoczynku Agencji Wywiadu, oficer służb specjalnych PRL i III RP. Od momentu przejścia na emeryturę zajmuje się pisarstwem i publicystyką. Z emeryturą około 700 zł, tuła się wraz swoją 21-letnią kotką po ościennych krajach (Norwegia, Niemcy, obecnie Wielka Brytania).
 2. Aktualnie AliExpress posiada magazyny dystrybucyjne w następujących krajach Europy: Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Czechy, Włochy, Niemcy, Belgia, Turcja. Nie wszystkie towary są dostępne w danym regionalnym magazynie.
 3. Na pewno pod betonową warstwą wyrównująca podłogi nie znajdziesz styropianu. To jest niemożliwe. Co możesz znaleźć ?. Żużel, a poniżej piasek.
 4. @Dawid99 , czy pod Twoim mieszkaniem jest piwnica ?.
 5. Problem w tym, że musisz spełnić pewne warunki by proces spalania był całkowity. Homogenizacja (wymieszenie) gazów palnych z powietrzem, odpowiednia temperatura procesu (spalania), odpowiedni czas (długi) procesu spalania. Jak spojrzysz na przekroje kotłów do spalania drewna, to zapewne zauważysz, że tam nawet powietrze nim zetknie się z gazami palnymi, jest podgrzewane do bardzo wysokich temperatur.
 6. No to zrób ognisko, na dworze czy polu. I obserwuj czy się kopci czy nie.
 7. Maty grzewcze pod podjazdy, plus regulacja temperatury, plus wyłącznik różnicowo-prądowy.
 8. Witaj @Dawid99 na forum Info-Ogrzewanie. Teraz jest ciemno, to nikt tego nie zauważy. Zostaw kapcie (buty) w domu i w samych skarpetkach pobiegaj trochę po ulicy. Wtenczas zrozumiesz, że ciepło nie koniecznie "idzie do góry".
 9. NIE. Nie dla błędnej nazwy artykułu, bo nie daj Boże, ktoś to przeczyta i zastosuje taki drut oporowy w mokrym środowisku. Szukaj i czytaj o przewodach i kablach grzewczych samoregulujących. Jeżeli ta opcja będzie zbyt kosztowna, to szukaj i czytaj o przewodach i kablach np. zapobiegających oblodzeniu oraz zamarzaniu rynien.
 10. Nachylenie dachu nie ma żadnego znaczenia, w odniesieniu do montażu. Problemem jest znalezienie pod pokryciem dachowym, konstrukcji dachu, czyli krokwi. Najprościej jest przy poszyciu dachu dachówką. Po prostu rozbieramy częściowo małymi połaciami dach i widzimy gdzie mamy zamontować uchwyty montażowe do mocowania szyn (profili montażowych). W blachodachówce nigdy nie miałem możliwości montażu, konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Na dachu pokrytym papą termozgrzewalną wykonywałem konstrukcje pod panele fotowoltaiczne tylko jeden raz (u siebie na dachu) i to zapewne będzie mój ostatni montaż.
 11. Chociażby z bardzo dużą trudnością, z wyznaczeniem punktu wkręcenia wkrętu dwugwintowego, do konstrukcji dachu.
 12. Fakt, nie napisałeś. Ale preludium, Twojej poprzedniej wypowiedzi było pewną sugestią, skierowaną w stronę użytkowników generatorów fotowoltaicznych.
 13. Kolego @emigrant ile dostajesz gaży od admina tego forum, za takie newsy lub literówki ?. Komenda Powiatowa PSP w Wieliczce. 16 marca 2021 r. o godzinie 07:38, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Gdów. ,,, ,,, Po niespełna 7 minutach od zgłoszenia na miejsce zdarzenia dojechały pierwsze zastępy, które stwierdziły wydobywający się dym z poddasza budynku mieszkalnego. Dodatkowo na dachu budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. ,,, źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-wieliczka/pozar-budynku-mieszkalnego-w-miejscowosci-gdow
 14. Kolego @nesiasps w tytule Twego tematu widnieje kocioł tłokowy, natomiast na tabliczce znamionowej widnieje, że jest to kocioł z automatycznym podajnikiem opału typu retorta. Ponadto, te roczne zapotrzebowanie na ciepło do celów grzewczych, przy tym metrażu i ociepleniu, wydaje mi się zbyt duże. Na dodatek masz tylko podłogówkę, więc to jest duży plus.
 15. Ten temat był już poruszany na tym forum i w tym temacie. źródło: ps1. Ja nie bronię nikomu zaglądać na takie wirtualne blogi. Natomiast zalecam roztropną analizę i wyciąganie wniosków. ps2. Niedawno kolega @berthold61 ogłosił tutaj na forum, że dnia 2021.03.30 nastąpi ostateczny rozbiór i grabież pozostałości po III Rzeczypospolitej. źródło:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.