Skocz do zawartości

Witek-z-Ulicy

Stały forumowicz
 • Postów

  555
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana Witek-z-Ulicy w dniu 30 Czerwca

Użytkownicy przyznają Witek-z-Ulicy punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

2050 wyświetleń profilu

Witek-z-Ulicy Osiągnięcia

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

 • Reacting Well Unikat
 • Dedicated Unikat
 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Maszyna do postowania Unikat

Najnowsze odznaki

174

Reputacja

 1. Zapomniałem, że zarezerwowałem kolejkę w tym temacie. Nadrabiam więc zaległości. Pana Macieja poznałem wirtualnie, tylko dlatego, że zainstalowałem sobie samodzielnie system rekuperacji (nadal nie w pełni dokończony). Z powodu, że nie jestem osobą majętną, to zainstalowana jednostka jest maszyną stosunkowo prostą. Dlatego subskrybuje różne kanały, by mieć świadomość co aktualnie w trawie piszczy. I w taki oto sposób, dzięki kanałowi "iZZi instalacje" poznałem pomiarowca, z kucykiem na głowie. Większość na tym forum, kombinuje jak najtaniej zapewnić komfort cieplny w domu. Pan Maciej twierdzi, że zapewnienie komfortu cieplnego w jego "stodole", prawie nic go nie kosztuje. Zapraszam na reportaż.
 2. To jest moje zdanie, wszystko zależy od zmineralizowania wody, czyli zawartości rozpuszczonych w niej soli mineralnych (twardość wody). W moim przypadku, pierwsza grzałka w zmywarce padła po około 2,5 roku eksploatacji (raczej intensywnej, raz dziennie).
 3. Kantowskie ujęcie mądrości i jego aktualność. ,,, Reguły mądrego działania są jednak czymś zupełnie innym niż mądrość jako taka; mądrość jedynie praktyczna jest czymś zupełnie innym niż opisywana często przez filozofów mądrość teoretyczna. ,,, źródło: https://wuwr.pl/spwr/article/download/11979/10891/
 4. Dziś to tylko kanapowe rozważania, o decyzji podjętej 77 lat temu. Niech liczą trupy - wiersz Anny Świrszczyńskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, sanitariuszki. Ci, co wydali pierwszy rozkaz do walki niech policzą teraz nasze trupy. Niech pójdą przez ulice których nie ma przez miasto którego nie ma niech liczą przez tygodnie przez miesiące niech liczą aż do śmierci nasze trupy. źródło: https://poezja.org/wz/Świrszczyńska_Anna/26466/Niech_policzą_teraz_nasze_trupy "Stare Miasto" to utwór z albumu "Powstanie Warszawskie", nagranego przez zespół muzyczny Lao Che w 2005 roku. Powstanie Warszawskie to zjawisko tak bardzo osobliwe, że trudno przypisać mu jakiekolwiek analogie. Dla nas – bez względu na różnorodne kontrowersje, które ten temat powoduje – jest to okres historyczny przede wszystkim przesycony romantyzmem. Postanowiliśmy napisać płytę o owym czasie, czasie prób człowieczego morale. Bestialstwo kontra uniesienie młodzieńczej odwagi, przyjaźni, współistnienia w warunkach tak dalece ekstremalnych, że niemożliwych do pełnego odczucia przez nas – ludzi teraźniejszości. Jedyne co możemy to iść drogą wyobraźni. źródło: https://laoche.art.pl/dyskografia/powstanie-warszawskie-2005/ „Ocali nas miłość” to nowa płyta zespołu Organek, która ukazała się w lipcu 2021 roku. Utrwalony koncert w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, więc fonia jest fatalnej jakości. Utwór "Idziemy w miasto". Na zakończenie, by nie było tak patetycznie nowy cover Małgorzaty Kozłowskiej, "Dni, których jeszcze nie znamy", Marka Grechuty. Tyle było dni Do utraty sił Do utraty tchu Tyle było chwil Gdy żałujesz tych Z których nie masz nic Jedno warto znać Jedno tylko wiedz Że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy ,,,
 5. Twój błąd moim zdaniem był spowodowany, znacznym napowietrzeniem masy gładzi. Natomiast kolega @piastun używa gotowej masy, którą możemy nakładać na obrabiane powierzchnie dedykowanym wałkiem lub pacą.
 6. Używałeś oryginalnego wałka do nanoszenia masy ?.
 7. Pozwolicie koleżanki i koledzy, że rozpocznę w ten ciepły wieczorny piątek, rozkoszny muzyczny weekend. Zapraszam na muzyczna domówkę. Kasia i Jacek zaprosili do wspólnej muzycznej biesiady, Julię Pietruchę i zespół Kraków Street Band. ps. Mam pewne wątpliwości, czy w obecnych zawirowaniach, drogi nadal mogą być postrzegane jako proste. Fajnie jest, że artyści nadal potrafią używać instrumentów.
 8. Money, money, money. Dlaczego sądzisz, że będą to sami spożywać ?. No bo jak w tym przypadku, ubój rytualny komórek zwierzęcych przeprowadzić ?. No ale jest już faktem niezaprzeczalnym, że niedawno podpisali umowy z Brazylią i Japonią na dostawy mięsa wyprodukowanego z komórek zwierzęcych. Widzę, że jesteś smakoszem. Nie smakuje Ci stek wychodowany w laboratoryjnych warunkach, bez GMO i glifosatu to polecam kurczaka SuperMeat. źródło: https://supermeat.com/our-mission/ https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://supermeat.com/&prev=search&pto=aue ps. Zapomniałem wspomnieć o pewnej wizji, która w mojej głowie się od jakiegoś czasu błąka. Czy te ostatnio wymuszone szczepienia, nie są przypadkiem po to, by NAM kubki smakowe nieco przeregulować.
 9. Nie podoba Ci się mięso wegańskie?. No to zapraszam do Izraela. Były premier Benjamin Netanjahu już rozkoszował się mięsem wychodowanym poza krową, bezpośrednio z komórek krowich w kontrolowanych warunkach. źródło: https://www.aleph-farms.com/ https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.aleph-farms.com/&prev=search&pto=aue https://www.aleph-farms.com/blog https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.aleph-farms.com/blog&prev=search&pto=aue
 10. To może pochylmy się nad danymi, podobno liczby nie kłamią, interpretacja tych liczb to już inne zagadnienie. To co podam widnienie na stronach ministerstwa zdrowia. Źródła strony nie podam, zachęcam do własnej analizy. portal z rozszerzeniem gov.pl . Rozpatrujemy dane od dnia 2020.12.31 do dnia 2021.06.30. Dlaczego taki zakres dat, ponieważ w tym okresie moim zdaniem dane zostały prawidłowo poszeregowane. 11 248 - zgon z powodu COVID-19, przy czym osoba zmarła nie miała innych schorzeń. 35 752 - zgon z powodu COVID-19, przy czym u osoby zmarłej występowały inne schorzenia, zwykle przewlekłe, które mogły mieć wpływ na zakażenie i przebieg COVID-19. Ludność Polski w roku 2021 37 660 000. Rok 2020. Z powodu samobójstwa zginęło w Polsce 5 165 osób. W wypadkach drogowych zginęło w Polsce 2 491 osób. Z powodu pandemii liczba wypadków drogowych spadła o ponad 22 proc. w całym roku.
 11. Nawiercić trzpień urwanej śruby i użyć specjalnego wykrętaka. Jeżeli nie masz wykrętaka, to możesz stopniowo nawiercać na całej długości trzpień śruby, wiertłami o coraz to większych średnicach. Cały czas kontrolując by nie uszkodzić gwintu. Potem użyć płaskiego śrubokręta. Można także jeżeli jest to możliwe, podgrzać element. Olej i inne płyny smarownicze obowiązkowe.
 12. Zapomniałem wczoraj dodać o jakiej książce wspomniałem. Tytuł - Wielki Reset. Autor - praca zbiorowa. Co prawda wydawca książki oznajmia, że: Żadna część tej książki nie może być powielana i rozpowszechniana, w jakiejkolwiek formie ,,, Zrobię wyjątek i powielę spis treści.
 13. Ładnie śpiewa, doskonale można się wczuć w brzmienie muzyki Chorwackiej. Tylko się pytam, po diabła celowo i jaskrawo epatuje swoją cielesnością, co doskonale widać w jej pozostałym repertuarze. No dobrze niech będzie, że jestem starym zgredem. Proponuje więc pozostać nieco dłużej przy muzyce Chorwackiej. Z mojej strony proponuje dwa utwory chorwackich muzyków z zespołu Klapa Rišpet. Pierwszy nawiązuje do "męskiej cielesności". Drugi, to ballada o spełnionej miłości.
 14. Przedmowa. ,,, Władza to nie środek do celu; władza to cel. Nie wprowadza się dyktatury po to, by chronić rewolucję; wznieca się rewolucję w celu narzucenia dyktatury. Celem prześladowań są prześladowania. Celem tortur są tortury. Celem władzy jest władza. ,,, George Orwell, rok 1984. Od marca 2020 roku świat pogrążony jest w walce z globalną pandemią koronawirusa COVID-19. W książce tej czytelnik znajdzie przekłady istotnych dokumentów z ostatnich lat, z których wynika, że owa pandemia to jedynie pretekst do przeprowadzenia „wielkiego resetu”, dzięki któremu stanie się możliwa budowa nowego ładu światowego. Dokumenty te pokazują, że mamy do czynienia z finalizacją rozpoczętego wraz z końcem zimnej wojny projektu przebudowy świata zgodnie z globalistyczną ideologią „zrównoważenia” i „inkluzywności”, która jest nową maską światowego komunizmu. Tekst ten widnieje na tylnej okładzinie książki (koloru czarnego), której co prawda jeszcze do końca nie przeczytałem, ale z nielicznymi fragmentami tekstu zdołałem się już zapoznać. Sam osobiście, mam także spore wątpliwości. Niestety, w ostatnim czasie "świat" się zmienił w zakresie sposobu zarządzania przepływem informacji (Public Relations) .
 15. @Ryni podlinkowałeś nam cztery materiały filmowe nie tylko złej jakości wizualnej, alej także marnej jakości poznawczej. Moim zdaniem gościu jest tylko dobrym showmenem medialnym i nic więcej. Podaj nam jego cztery publikacje i opracowania naukowe, zamieszczone na jakiś wiarygodnych portalach naukowych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.