Skocz do zawartości

Witek-z-Ulicy

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Witek-z-Ulicy w dniu 24 Maj

Użytkownicy przyznają Witek-z-Ulicy punkty reputacji!

Reputacja

45 Bardzo wysoki

O Witek-z-Ulicy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Niestety to już historia. ps. 1 Miałem już nie pozostawiać swojego śladu elektronicznego na Tym Forum, ale zawsze jakiś pretekst się znajdzie, by postanowienie chwilowo zawiesić. ps. 2 Autor tego kanału na YouTube umiał skorelować w dosyć prosty sposób prostotę życia z nowoczesnymi środkami przekazu. Niestety nie jest to kanał dla typowych mieszczuchów (szczególnie tych widywanych ostatnio na ulicach).
 2. Bieda i surowość życia jaką pamiętam, gdy byłem bajtlem.
 3. Witaj @baron333 na forum Info-Ogrzewanie. Zrób małe jacuzzi i problem z zanieczyszczeniami będzie rozwiązany, poprzez wymianę wody przy każdym użytkowaniu SPA. Ty nie martw się o zanieczyszczenia powstałe z wymiennika ciepła, martw raczej się o naturalne rozmnażanie bakterii, a także glonów i grzybów w wodzie.
 4. Pieśniarz prawie nikomu nie znany, ale promuje coś co mnie urzekło. To nawiązanie do mojego postu, w innym temacie. Świat, który stworzę - Bryce Langston.
 5. Myślę, że to dobry kącik, by zaprosić szanownych forumowiczów do zapoznania się z kanałem YouTube, podróżnika i piosenkarza Bryce Langston. Poznajmy świat Tiny Houses, niesamowitych projektów małych domów i ich przestrzeni. Nie namawiam nikogo do budowania domu wielkości kontenera, ale gorąco namawiam wszystkich do zapoznania się w niedzielne popołudnia i wieczory z ciekawymi pomysłami zamieszczonymi na kanale YouTube Bryce Langston. Na początek pieśń. Kanał Tiny Houses. https://www.youtube.com/c/livingbig/videos
 6. Tutaj nie rozchodzi się o wygląd tego drugiego końca przewodu, uziemienia instalacji fotowoltaicznej (moim zdaniem jest prawidłowy). Podaj wyniki pomiaru rezystancji uziemienia.
 7. NIE. Gdzieś jest przerwany proces spalania węglowodorów. Są strefy w komorze spalania, w których proces spalania węglowodorów się rozpoczyna, ale po pewnym czasie (etapie) zostaje brutalnie przerwany. Stąd ta sadza, na ściankach paleniska. ps 1. Moim zdaniem, jest to zjawisko (proces) w komorze spalania zdecydowanie lepszy, niż to samo zjawisko (proces) w kominie, lub poza kominem.
 8. Iga Świątek. Gdybym słuchał tej muzyki, która motywuje i nakręca przed wejściem na kort Igę Świątek, to zapewne byłbym nieszczęśliwym człowiekiem. Ale, mimo to jestem niezmiernie uradowany z jej sukcesu sportowego w finale Rolanda Garrosa.
 9. @dimek proponuje najpierw zapoznać się czy nadmierna wentylacja pomieszczeń po ukończeniu wylewek, nie wpłynie negatywnie na wytrzymałość betonu. Ja się na tym nie znam, ale z moich obserwacji prac, w jaki sposób wykonywane są podłoża betonowe w pomieszczeniach (halach) przemysłowych, to tam starają się tą wilgoć w betonie utrzymać jak najdłużej (nakładają na beton folie). Mam trochę inne zdanie niż kolega @o6483256. Wilgoć na pewno nie uszkodzi rekuperatora i nie zaszkodzi kanałom wywiewnym rekuperatora, do tego właśnie celu stosujemy wentylacje mechaniczną, by usuwać nadmierne ilości wilgoci z pomieszczeń (budynku). W trakcie wykonywania wszelakich prac remontowo budowlanych, oprócz wilgoci jest także mnóstwo pyłu. To ten pył jest problemem. Osiądzie na wewnętrznej powierzchni kanałów wywiewnych i zabrudzi filtr. Proponuje inne rozwiązanie. Rozszczelniasz okna, wyjmujesz z rekuperatora wymiennik ciepła, zatykasz mechanicznie w rekuperatorze obydwa króćce wywiewne i odłączasz elektrycznie (lub programowo) wentylator wywiewny. No i cała naprzód.
 10. Ja rozpoczął bym ocieplenie przedwojennego domu od drenażu opaskowego i izolacji poziomej oraz pionowej fundamentów.
 11. @Fozgas ,Ty masz nadzieje na nowe porządki, a ja wspominam to co dawno minęło i pozostał we mnie jakiś żal, że to co minęło doskonałe nie było. David Gilmour - Żal Roger Waters - Widziałem to, wydarzyło się kiedyś. ps1. Koledzy. kiedyś byliśmy młodzi, pełni energii, pozostały jedynie wspomnienia. ps2. Pink Floyd - High Hopes Za linią horyzontu tego miejsca, gdzie żyliśmy, gdy byliśmy młodzi, W świecie magnesów i cudów Nasze myśli stale błądziły stale, bez granic, Oto zaczął brzmieć Dzwon Podziału. Wzdłuż Długiej Drogi i jeszcze dalej wzdłuż grobla, Czy oni wciąż się tam spotykają? Istniała banda obdartusów, która podążała z naszymi krokami, Gnaliśmy, nim czas odebrał nam marzenia Zostawiając małe miriady, próbujące przywiązać nas do ziemi, Do życia trawionego powolnym rozkładem. Trawa była bardziej zielona, Światło było jaśniejsze, Otoczeni przyjaciółmi, W noce pełne myśli. Patrząc wstecz na żar płonących za nami mostów, Na wspomnienie, jak zielono było tam po drugiej stronie, Kroki zostały już podjęte, lecz znowu lunatykujemy, Ciągnięci mocą jakiejś wewnętrznej fali. Na większej wysokości, z rozwiniętą flagą, Osiągnęliśmy zawrotne szczyty, o jakich marzył świat. Obarczeni na wieki pragnieniami i ambicją, Wciąż istnieje niezaspokojony głód, Nasze znużone oczy wciąż błąkają się na horyzoncie, Mimo, że już kilka razy szliśmy tą drogą. Trawa była bardziej zielona, Światło było jaśniejsze, Otoczeni przyjaciółmi, W noce pełne myśli. Otoczeni przyjaciółmi, Mgła świtu błyszczała, Woda płynęła w Niekończącej się rzece Na zawsze, już do końca. źródło: https://www.groove.pl/pink-floyd/high-hopes/piosenka/781608
 12. No to próbuj. Jedynie opróżnij zasobnik z opału, by nie zrobić z niego drugiej retorty.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.