Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
  • Postów

    1 997
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    16

Treść opublikowana przez marcus312

  1. Jak tylko wprowadzą taryfy dynamiczne okaże się że prąd w godzinach 11.00 - 14.00 kosztuje 5 gr/kwh a w wieczornym szczycie 5, 8 czy 10 zł/kwh . Przez pierwsze 2 lata taryfy dynamiczne będą dobrowolne dla chętnych, potem obowiązkowe dla wszystkich, a to dlatego że zakłady energetyczne muszą zbalansować sieć przeciążoną nadmiarem podpiętej fotowoltaiki i zrobią to kosztem konsumentów bo tak jeszcze na nas zarobią.
  2. Masz jak kolega pisze wyżej zapowietrzony układ popuść na śrubunku może to na chwilę ruszy ,najlepsze rozwiązanie to odpowietrzyć to w kierunku zbiornika wyrównawczego .
  3. Możesz spróbować takiej metody dokręć mocnej pozostałe śruby w kole potem przez pręt trzpień uderzaj młotkiem w główkę tej śruby którą chcesz wykręcić ,dalej wbij mocny śrubokręt w szczelinę tej śruby i próbuj wykręcić w razie nie powodzenia ponownie bijemy po śrubie aż do skutku .Srubokręt najlepiej ślusarski z możliwością nałożenia ramienia do kręcenia .dużo cierpliwości i trzezwości umysłu . Gdy to nie pomoże spawamy nakrętki jedna po drugiej do tej śruby aż wyjdziemy poza otwór felgi już sama temperatura przy spawaniu zrobi swoje ze to puści .
  4. Dokładnie można się tylko domyślać co kryje trzecia tajemnica fatimska ?
  5. Energia jest droga i będzie tylko drożeć kto szybko to zrozumie i podejmie działania zmierzające w kierunku termomodernizacja budynku ,fotowoltaika ,pompa ciepła (ew podczerwień),magazyn energii ,rozwiązania typu smart,rekuperacja ,kogeneracja,ten ma większe szanse na utrzymanie się w nadchodzącym nowym systemie.Trzeba jeszcze tu dodać że przydało by się zmienić samochód na elektryczny żeby móc w przyszłości swobodnie poruszać się po strefach wyłączonych dla samochodów spalinowych i uniknąć dodatkowych podatków za emisję szkodliwą dla środowiska.
  6. Z zewnątrz ma zarządzać operator systemu przesyłu energii który będzie reagował na zmiany ceny rynkowej i regulował np mocą wytwórczą instalacji fotowoltaicznej żeby nie wpadać w ujemne ceny energii .
  7. Na systemy zarządzania energią jesteśmy jeszcze nie gotowi musiała by istnieć możliwość współpracy przez odpowiednie urządzenie pomiędzy operatorem sieci a odbiorcą który by to korygował i zarządzał naszą energią w zależności od cen giełdowych ,Pytanie kto poniesie koszty związane z montażem takich urządzeń ,na kim będzie spoczywał obowiązek montażu urządzenia kto będzie jego właścicielem tego nie wiemy na obecną chwile dlatego daleki jestem od podpisywania nie pewnych umów o cenach dynamicznych które też nie są znane .
  8. Tym żyją młodzi obecnie kogo obchodzi jakaś granica wszyscy idą na Budda. Dzieciak ‘98”
  9. Kogo by nie oglądać to można zawsze czegoś się nauczyć a jak ktoś ma wiedzę własną to łatwo przesiać plewy .
  10. Wydaje się że to jest standardowy motoreduktor jakich jest wiele dostępnych na rynku.
  11. 5 klasa normy PN-EN 303-5:2012 dotyczy emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz określa minimalną sprawność cieplną kotła – 88%. W celu uzyskania odpowiedniego certyfikatu dany producent musi skierować urządzenie do badań w wyspecjalizowanym w tym zakresie instytucie badawczym.Może się okazać ze takie badanie będzie droższe niż zakup nowego kotła 5 klasy.
  12. Wg moich obserwacji haiera pracującego w instalacji na grzejnikach to pomiędzy np zadaną temperaturą 30 st a 38 st w poborze prądu jest 300 W różnicy .Co do głośności to może w trybie turbo ją bardziej słychać ja go nie używam , w trybie quaiet jest cicha a obecnie używam zworki w ATW obniżającą częstoliwość spręzarki gdzie max pobiera do 1200 W to już wogóle jej nie słysze i to na obecne temperatury u mnie wystarcza .Na noc wyłączona całkowicie ,start jak jest produkcja ze słońca żeby za dużo nie pobierać z zakładu energetycznego.
  13. W Polsce i innych krajach zdalne zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi jest jeszcze w fazie rozwoju ,do tego też trzeba dostosować regulacje prawne i infrastrukturę techniczną ,ale nie wykluczone że to są początki takiej modernizacji na którą będzie miał bezpośrednio wpływ zakład energetyczny który będzie mógł zarządzać naszą produkcją .
  14. Zasady mogą się różnić zależy gdzie jesteśmy przyłączeni .Głownie chyba jednak chodzi o inwertery sieciowe hybrydowe z możliwością wysyłania energii do sieci współpracujące z magazynami energii czyli te które potrafią wysyłać tą zmagazynowaną energię do ZE .Jeżeli budujemy magazyn pracujący wyspowo to jak na razie nie ma takiej potrzeby żeby to zgłaszać.
  15. Głównym zadaniem integratora jest koordynacja pracy obu inwerterów tak aby działały harmonijnie i efektywnie . Integrator zapewnia, że oba inwertery: Synchronizacja fazy - pracują z dokładnie tą samą częstotliwością i fazą, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i stabilności sieci elektrycznej. Równomierne obciążenie - rozkładają obciążenie równomiernie, co zapobiega przeciążeniu jednego z inwerterów. Komunikacja - wymieniają informacje o aktualnych parametrach pracy, takich jak napięcie, moc czy temperatura. Zarządzanie mocą - odpowiednio reagują na zmiany w produkcji energii lub zapotrzebowaniu, na przykład poprzez zwiększenie produkcji w przypadku wzrostu zapotrzebowania lub redukcję, gdy zapotrzebowanie maleje.
  16. Do cyklicznej pracy to na obecną chwilę są lepsze rozwiązania ale do zasilania awaryjnego to pożyją prawdopodobnie dłużej niż w samochodzie.
  17. Nikt by raczej nie zrezygnował ale może to się zmienić że nie będzie to już takie opłacalne ,gdzieś słyszałem że są przymiarki do wprowadzenia dodatkowych opłat za przesył w obu kierunkach czyli zapłacisz za to co wtłoczysz jak również można się spodziewać kar za wprowadzanie do sieci gdy jest nasycona.Oczywiście proszę tego nie traktować poważnie ale takie plotki krążą a od nich się zaczyna a jakieś rozwiązanie trzeba w końcu wypracować żeby pogonić tych na starych zasadach bo za dobrze wg innych mają .
  18. marcus312

    Mpm 6kw

    Kupno kotła jako dodatkowa rezerwa nie jest złym pomysłem ,ale skoro kocioł już jakiś w instalacji istnieje to może warto było by się zastanowić czy nie zainwestować w magazyn energii żeby obniżyć nadchodzące wysokie rachunki za prąd chyba od czerwca a przy okazji stworzyć sobie zasilanie awaryjne .
  19. marcus312

    Mpm 6kw

    Podoba mi się pomysł w tym kociołku z oddymianiem komory załadunkowej .
  20. Tak mi się wydaje że czynnik R 290 powinien mimo wszystko lepiej sprawdzić się na instalacjach grzejnikowych niż R 32 który jednak dedykowany jest bardziej pod instalacje niskotemperaturowe.Co do Haiera to po mimo że go mam to nie mam porównania z innymi podobnymi modelami wiec nie mogę za wiele się wypowiedzieć jakie są różnice .Nie mam też zamiaru w nieskończoność trzymać na siłę tej obecnej jednostki chętnie kupię następną ale już na R 290 w tedy będę miał jakieś realne porównanie.
  21. Ostatnio gdzieś coś słyszałem że jeżeli jesteś na starych zasadach to możesz tam sobie pokombinować tak żeby nie przekroczyć powyżej wysyłki za licznik 10 kWp żeby nie wpadać w próg 70 % .Inną jednak sprawą wydaję mi się gorszą jest to że być może zostaną naliczone większe stawki za przesyły i to w obu kierunkach czyli im więcej wepchniesz do sieci tym więcej zapłacisz za przesył . Kolejna sprawa to że mogą być naliczane tzw kary za wpychanie energii do sieci kiedy będzie nadmiernie nasycona .Ogólnie trzeba będzie się poważnie zastanowić nad koniecznością zastosowania magazynu energii bo to kolejna nagonka na tzw usprawnienie sieci ZE względem rosnącej rozbudowy PV.
  22. marcus312

    Suchy Czy Mokry Miał

    Do kotła z podajnikiem to suchy a do zasypowego to musi być zwilżony i najlepiej wymieszany na takie uklejone ulepy w tedy jest większa szansa że po zasypaniu będzie lepszy przepływ powietrza przez palenisko .
  23. Dużo 55 st na grzejniki ja daję 38 st na grzejniki i CWU i wydaje mi się że to za dużo zastanawiam się czy nie wymienić pompy ciepła na R 290 żeby obniżyć zużycie energii a jednocześnie być bardziej ECO i podnieść wzrost temperatury na zasilaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.