Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, berthold napisał(a):

wielcy uznali że wyczerpiemy zapasy wszelkich bogactw naturalnych do 200 lat postanowili ukrócić dobrobyt i od tego odwrotu nie ma

Tempo przyrostu ludności: w 1950r 2,5 mld, a obecnie 8 mld.

 
Dlatego kombinują jak konsumpcję surowców zmniejszyć/wyhamować, bo to nie jest studnia bez dna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec czerwca kupiłem zasilanie awaryjne do kotła Sinus Pro 800 za dokładnie 485 zeta. Możecie mi podać choćby jedną przyczynę dlaczego to tak teraz wygląda ?

https://allegro.pl/listing?string=sinus+pro+800&order=p

Jak by ktoś zobaczył gdzieś te zasilacze w normalnej cenie to dajcie znać bo jeszcze jeden dla znajomego jest potrzebny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma towaru na stanie, firmy nie chcą tracić ogłoszenia i podbijają ceny do niebotycznych kwot. Kilku prywatnych widzi te ceny i podnosi swoje, licząc na dobry zysk.

 

 

W styczniu 2020r płaciłem za to samo 340zł. 🙂

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daromega napisał(a):

Pod koniec czerwca kupiłem zasilanie awaryjne do kotła Sinus Pro 800 za dokładnie 485 zeta. Możecie mi podać choćby jedną przyczynę dlaczego to tak teraz wygląda ?

To jest reakcja na panikę. Wszyscy są straszeni blackout, a jak wszystkim wiadomo, pompa nie może nagle się zatrzymać, bo instalacja zrobi "kuku". Są teraz na fali. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, przeleciałem Internet faktycznie niedostępne, a ceny z kosmosu.

 

Ktoś chętny, na używanego 2 letniego za 1500zł 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tam tym roku używaka sinus pro800 za 250 zl akumulator nówka agm 600zl
Cena aku zależna jest od jego pojemności, oczywiście także od technologii w jakiej jest wykonany.

Ja we wrześniu kupowałem ups Volt sinuspro 1000 i aku agm 150AH i zestaw kosztował 1900zł. Ups 800zł, aku 1100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim cena zależy od jakości-Europower, Panasonic czy Furukawa kosztują grubo ponad 2 000 pln, ale żyje długie lata. Te chińskie wydmuszki (prawdziwe ekumulatory o tej pojemności ważą ponad 52 kg) z cyklu na cykl mają niższą pojemność, a szansa na przeżycie gwarancji jest prawie zerowa. Volt, greencell czy ciul wie co jeszcze to ta sama chińska imitacja agma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co teraz nie ma chińskiego? Chińczycy podrabiają chińskie produkty, które są podróbką innych chińskich produktów.

Większość elektroniki świata ma chińskie podzespoły. Nawet typowo polskie manufaktury mają w sobie chińskie podzespoły. Polskie panele Brukbetu są na chińskich częściach. Zasilacze awaryjne APC są produkowane w chinach. Elektronika z Mercedesa, Volvo, i innych jest prosto s Chin. Świat jest totalnie uzależniony od nich. Niektórzy producenci kotłów węglowych składają je z chińskiej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci 3 marki akumulatorów nie produkowanych w Chinach, a ty wylewasz jakieś żale i przykłady z dupy-jak chińskie od wielu lat Volvo nie ma być chińskie? I żeby nie było wątpliwości- Chińczycy potrafią zrobić dobry akumulator ołowiowy, ale polscy pośrednicy ich nie kupują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim cena zależy od jakości-Europower, Panasonic czy Furukawa kosztują grubo ponad 2 000 pln, ale żyje długie lata. Te chińskie wydmuszki (prawdziwe ekumulatory o tej pojemności ważą ponad 52 kg) z cyklu na cykl mają niższą pojemność, a szansa na przeżycie gwarancji jest prawie zerowa. Volt, greencell czy ciul wie co jeszcze to ta sama chińska imitacja agma.
Moja chińska 150-siątka waży 45kg. Ile pożyje to zobaczymy. Od września dopiero jeden raz prąd wyłączyli i ciągło z aku może z 5godzin. Więc nawet pełnego cyklu ładowania nie było. Po drugie to dosyć duża pojemność więc jak nawet trochę mu spadnie to krzywdy nie będzie.
Co innego jak ktoś takie aku kupuje do magazynu energii pod foto i ciągłe cykle ładowania i rozładowania, to lipa. Przy moim kotle i upsie będzie żył długo.
Przez 6lat miałem z samochodu już 5cioletni 100ah, do samochodu się nie nadawal a przy upsie dawał rade i napędzal elektronike w kotłowni po 10 godzin nieraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłego kwasiaka wyciągnięte z auta i też żyje już kilka lat w domu, a wcześniej "żył" w aucie. Przy tych niewielkich poborach prądu, nie ma obaw o gazowanie. Nawet stary aku z auta pociągnie głupi podajnik i pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już temat UPS się zaczął. Jak to jest, że na wszelkich specjalistycznych stronach trąbią, że zwykły akumulator jest do kitu, bo nie jest stworzony do pracy buforowej, ogólnie kiszka, tragedia, po paru miesiącach będzie po bateryjce? Tylko AGM za kupę kasy. Tutaj jednak wychodzi z Waszych postów, że może być nawet zwykły kwasiak i to już w stanie nie nadającym się do użytku w aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór jak pobór, ale na parametry ładowania mało kto ma wpływ, nie mówiąc już o czujniku temp. na bateriach. Jak ktoś sobie stworzy stos z ogniw 2V to ma spokój z wymianami na 15 do ponad 20lat, tylko w domowych warunkach to się nigdy nie opłaci i nawet technicznie mało kiedy do ogarnięcia (brak miejsca). Na kocioł i pompki to można tanio używki ogarniać i częściej wymieniać - kosztowo na jedno wyjdzie. 100Ah nie wydaje się dużo ale jak taki aku wybuchnie to smród i syf do posprzątania ogromny, więc warto zadbać o warunki jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing czyni cuda. 🙂 

Zadam inne pytanie. Dlaczego akumulatory trakcyjne, nie nadające się do użytkowania zgodnie z ich celem, lądują w magazynach energii i dobrze się mają przed bardzo długi czas ? Bo wbrew pozorom mają jeszcze bardzo długi żywot przed sobą, ale żaden sprzedawca magazynu energii Ci tego nie powie, bo nie będzie miał sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś wywali zwykły rozruchowy aku to doświadczy działania kwasu na większości znajdujących się w pobliżu przedmiotach. Czasami dostanie się przetwornicy jak tutaj:   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3298790.html (przy czym w tym linku i tak wygląda to jeszcze niegroźnie, bo aku nie rozsadziło na wióry) a w przypadku jak będzie to garaż i auto wewnątrz to niech każdy sam sobie odpowie na czym chce oszczędzić. Już chyba bardziej obrazowo się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, to jakie parametry ładowania ma taki UPS. Odpowiem sobie sam, dużo lepsze niż parametry ładowania/obciążenia  niż w samochodzie.

Co do aku kwasowych, jako magazynu energii, wypada w takim wypadku zadbać o odpowiednią wentylację, bo przy ładowaniu, czy rozładowaniu mogą gazować.

 

PS Jest taki jeden D... na youtube, który udowadnia, że to najlepsze rozwiązanie i kupimy taki magazyn, za 3,czy 5tyś zł, ale to człowiek który nawet śrubokręta poprawnie nie potrafi trzymać.

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "zapewnieniu" odpowiednich warunków, wszystkie akumulatory wybuchną. Nie ma w 100% bezpiecznych rozwiązań, ale można wiele zrobić, aby do wybuchu nie doprowadzić, ewentualnie zabezpieczyć pomieszczenie przed takim wybuchem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korkach są tłumiki płomieni (na oko jakieś włókniny białe), wodór w atmosferze strzeli zawsze, ale nie rozerwie akumulatora. Oczywiście ta centra z linku miała zwykłe labirynty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Može ta z linku miala nawet jescze korek transportowy z wydechu nie usuniety 🙂 Jesli wystrzelal cisnieniem wodoru,potym nie dziwie sia wybuchu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.