Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1040
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana carinus w dniu 17 Wrzesień 2017

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

Reputacja

18 Wysoki

O carinus

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubuskie
 • Zainteresowania
  mechanika pojazdowa,automatyka

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  180m2 domek bliźniak,stare budownictwo,dobrze docieplony
 • Instalacja
  50m2 podłogówki,reszta na panelach z termostatami
 • Kocioł
  MPM 8-10kW,załadunek górny

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Maronka-sam rodzaj palnika jeszcze o niczym nie przesądza,najważniejsze są same przewężenia na wlocie do palnika i pierwszym kanale.Gdziekolwiek przytkasz przelot a na rusztach sporo gazującego paliwa,to komin nie wyssie skutecznie dymu z komory.
 2. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Znowu wchodzimy w temat doboru przekroju palnika,do możliwości komina i wydajności rusztu.Palenisko produkuje,komin ciągnie jak ciągnie a palnik nie pozwala na swobodny przepływ gazów,po prostu dławi kociołek.Komina raczej nie poprawimy,trzeba zwiększyć gardziel palnika lub zmniejszyć porcję spalanego paliwa.Wybór zależy od palacza.
 3. carinus

  Dobór kotła Wybór kotła DS - węgiel-drewno

  Jak przyjdą niższe temperatury na zewnątrz to ciąg się poprawi,powinno być znacznie lepiej.Komin może nie ma kiepskiego ciągu,tylko przepustowość dla tak wielkiego paleniska może być zbyt mała.Jednak gdy kociołek pracuje na pół gwizdka problemu nie będzie.
 4. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Tak,wszystko się zgadza,tylko kolega pytał czy podstawowy palnik wygeneruje więcej mocy,no nie wygeneruje.Równie dobrze moc moglibyśmy regulować szybrem.Lektura tego wątku powinna dostarczyć informacji że przekroje palnika dobieramy do wielkości rusztu,niezależnie jaki model,typ czy kolor będzie zbudowany.
 5. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Chyba nie warto się w to bawić.Drewno nie zapopiela palnika w takim stopniu jak węgiel a palnik wirowy lepiej natleni i dopali.Moc generuje ruszt,samym palnikiem niczego nie zwiększysz,jedynie poprawisz lub pogorszysz sprawność spalania.
 6. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Kiedyś brałem spore ilości trocin do opalania.Najlepszy był suchy sosnowy granulat z kołczarek,super sie spalał.
 7. carinus

  Przeróbka Kotła Na Dolne Spalanie. Prośba O Rady Czy Warto?

  Dlatego najpierw trzeba dokładnie ustalić co wydostaje się z komina,potem dopiero szukać rozwiązania problemu lub stwierdzić że problemu nie ma.
 8. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Moim zdaniem rębak tarczowy zrobi coś na wzór drobnego groszku i to powinno lepiej się spalać,mniej zawieszać i wygodniej to magazynować w workach.
 9. carinus

  Przeróbka Kotła Na Dolne Spalanie. Prośba O Rady Czy Warto?

  Dymek od pary da się odróżnić po tempie zaniku lub braku zaniku kawałek za kominem.Wiadomo że wieksza temperatura spalin nie pozwoli na szyką kondensację pary wodnej zaraz na czubku komina.
 10. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Nie mam za bardzo pojęcia jak zachowuje się regulus,sam brałem polecanego często honeywella i sprawuje się super.Ramię przy miarkowniku można swobodnie przesuwać,pozostaje dorobienie jeszcze sensownego ramienia z regulacją przy klapce.Temat już był tutaj poruszany i chodzi głównie o miejsce i kierunek wyprowadzenia ramienia przy klapce.
 11. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Długość ramienia można (nawet trzeba) regulować,w zależności od potrzeb uzyskania wielkości otwarcia klapki i tempa otwarcia w zależności od skoku temperatury.Każde przesunięcie łańcuszka na którymś z ramion,powoduje spore zmiany.Większość ludzi zawiesza łańcuch na gotowych otworkach i narzeka że nie działa jak powinno.To wymaga nieco cierpliwości ale rezultat może być zarypiście dobry.Warunek jest jeden-dobry miarkownik,z gówna bata nie ukręcisz.
 12. carinus

  Czyżby przewymiarowany kocioł? Teoria a pratktyka...

  Zapewniam Cię że możesz mieć max.otwarcie tylko na kilka mm.Wystarczy odpowiednio dobrać długość ramion i miejsce zamocowania łąńcuszka.Jestem zwolennikiem upraszczania sterowników i zwiększania niezawodności działania w każdych warunkach.
 13. carinus

  Czyżby przewymiarowany kocioł? Teoria a pratktyka...

  Jak trochę pomyślisz i dobierzesz długość ramion miarkownika i klapki,na których zawieszony jest łańcuszek,to będziesz mógł dowolnie regulować kąt otwarcia klapki w zakresie od kilku milimetrów,do wyrwania z zawiasów.Możliwości są ogromne tylko trzeba to ogarnąć i działa bez prądu.
 14. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Ten z nożami na wałku będzie miał większy problem z suchym i twardym drewnem.Konstrukcja na tarczy,podobnie jak tarka,bedzie skrawać znacznie drobniej ale powinna dać sobie radę z twardym drewnem.Odpowiednia średnica drewna i wszystko ześrutuje.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.