Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1227
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana carinus w dniu 17 Wrzesień 2017

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

Reputacja

36 Bardzo wysoki

O carinus

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubuskie
 • Zainteresowania
  mechanika pojazdowa,automatyka

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  180m2 domek bliźniak,stare budownictwo,dobrze docieplony
 • Instalacja
  50m2 podłogówki,reszta na panelach z termostatami
 • Kocioł
  MPM 8-10kW,załadunek górny

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. carinus

  Dobór kotła Dobór pieca do 70m2. MPM DS?

  Jak masz zamiar skusić się na MPM-a to potraktuj go jako tworzywo do zrobienia sensownego kotła.Troche trzeba pogrzebać żeby dopasować do swoich potrzeb.Jak chcesz spalać tylko węgiel,to można darować sobie bufor,lub zrobić mały zbiornik pełniący niejako funkcje małego bufora/sprzegła z zaworem mieszającym.Na Twój metraż mały kociołek powinien na jednym zasypie przepracować ponad dobę.
 2. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Nie mam jakość zapędu żeby zrobić tę właśnie przegrodę z betonu,zbyt długo trzeba to ubijać i suszyć a później ciężko to wywalić i robić nową.Postawiłem jednak na zabudowę szamotową,szybko idzie to zrobić i przerobić.Idę nieco dalej i jednak wytnę dotychczasową konstrukcję nośną dla obecnego palnika i dopasuję to do niższej przegrody na wysokość cegły szamotowej.
 3. Ty ani liczyć nie potrafisz,ani czytać ze zrozumieniem,nie wspomnę już że nie rozróżniasz sarkazmu od realnych wypowiedzi.Jak ktoś na płocie napisze *** to będziesz drzazgi z przyrodzenia wyciągał.Normalnie wróżka jesteś,skoro obliczyłeś coś,nie mając wszystkich danych.Masz chyba uraz do wszystkich użytkowników MPM-a,bo jedziesz ostro,na mnie wsiadłeś aż mi duszno.
 4. Nie mam za bardzo czym się chwalić.Pochwale się jedynie zadowoleniem z opanowania ciągłej pracy kotła na węglu (teraz 18kg/dobę).Kocioł pracuje na mocy ok.3-4kW i obecny bufor 1000l okroiłem do pojemności roboczej ok.500-600l,reszta to zabezpieczenie potrzebne do awaryjnego wychłodzenia kotła pracującego na drewnie.Na węglu bufor nie jest ładowany a jedynie korzystam z górnej warstwy do zasilania instalacji i tak w sumie nic nie wnosi.
 5. Ja nie wiem po co ładować bufor paląc węglem i narażając się na straty kominowe marnować opał,który może być spalany pod kontrolą.Inna sprawa to spalanie drewna i tutaj jak najbardziej bufor jest przydatny,bez dwóch zdań.Przy węglu taka pojemność bufora jest przesadą,może on przejmować jedynie niewielkie piki temperaturowe od nie dającego sie opanować kotła.
 6. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Temperatura tutaj rośnie szybciej niż w dobrym kotle.Nie wiem po co te przepychanki i oskarżenia o jakieś naganianie ludzi do jakiś zakupów.Ja czegoś takiego tutaj nie zauważam.Mogę się na ten temat wypowiadać gdyż nie jestem fanem żadnej marki.Wszyscy od dawna wiedzą jakie mam zdanie o MPM-ie,ale dziwię się że ktoś strzela focha,po tym jak brandzluje się patrząc na papier z wynikami kotła,którego jeszcze nikt nie przetestował w działaniu i swoimi wywodami nie daje złudzeń co do swoich sympatii dla jedynie poprawnego kotła bo..na papierze jest lepszy.Ludzie poczekajcie aż to zacznie pracować i wtedy będziemy dyskutować co lepsze i co warto kupić.Dla mnie na razie oba kotły to kupa pospawanej blachy,z czego jeden jest do du..y, a drugi jeszcze nie wiadomo czy do du..y.
 7. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Trochę wcześniej była już dyskusja na ten temat i sam słup wody z tych 2 pieter powinien wytworzyć ciśnienie nie mniejsze niż 0.8bara plus ciśnienie wstepne samej przepony.
 8. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Dokładnie tak jak piszesz,znajduję dwa wiadra węgla.Ulepszam swój kocioł i będę ulepszał dopóki będę czuł potrzebę i miał na to ochotę.Nie będziesz nikomu zaglądał do kotłowni i wyśmiewał ile spalił opału.Ty się śmiejesz,ale pewnie czujesz jak Cię zlewam ciepłym moczem.
 9. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Nie wiemy czy normalne,bo nie wiemy gdzie masz to naczynie,na jakom poziomie instalacji.Nikt mi nie powie że przy poziomie kotła i pietrowym domku,na dole będzie ciśnienie 0,1bara.Na samej górze instalacji jak najbardziej takie ciśnienie jest realne.
 10. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Jak powiem że spaliłem do tej pory ok.300kg węgla i trochę drewna,to pewnie też powiesz że jestem fanboyem swojej marki.Tak naprawdę to krasnoludki mi przynoszą i dokładają opał w nocy.
 11. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Ale masz fajny kociołek,nie dymi tak jak nasze MPM-y.Pamiętam jak wszyscy się brandzlowali na widok MPM-a i jego możliwości.Pożyjemy,zobaczymy co potrafi nowy kociołek.
 12. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Mnie też to ciekawi czy kocioł jest kotłem dopiero jak się rozgrzeje,czy też od momentu rozpałki.
 13. carinus

  Kocioł Ds DREW-MET UNI DS BW

  Wyglada jak wygląda,ale tak samo musi pracować z buforem na pełnej mocy,więc nic nowego sobą nie wniesie.Poczekamy na pierwszych testerów i wtedy bedziemy dyskutować nad jakością tego kociołka.
 14. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  W obecnej sytuacji aż się prosi o rozbicie tematu na osobne kierunki w wąskiej tematyce.I coś na wzór już istniejącego wątku o opale,stworzyć wątki np MPM-palnik,miarkownik itp.Ogarnięcie całości materiału dla kogoś,kto chce poznać zalety i wady tego kotła,jest drogą przez mękę.
 15. carinus

  Co sądzicie o tym piecyku?

  Sw W swojej konstrukcji muszę niestety odbiec nieco od założeń oryginalnego rozwiązania,jednak pewne zasady będą przeszczepione i połączone z resztą innych już działających wynalazków kotłowych.Na szkicu jest tak na szybko zobrazowane pierwotne moje założenie zbudowania paleniska,które musi przyjąć oprócz węgla także drewno.Lekkie zimy wymuszają na mnie stosowanie oprócz węgla pewna część opału w formie drewna.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.