Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    4 600
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    101

Ostatnia wygrana carinus w dniu 26 Marca

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2 domek bliźniak, stare budownictwo, dobrze docieplony
  • Instalacja
    60m2 podłogówki, reszta na panelach z termostatami
  • Kocioł
    PC Panasonic monoblok 5kW, awaryjnie MPM 10kW 2015r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubuskie
  • Zainteresowania
    mechanika pojazdowa,automatyka

Ostatnie wizyty

21 273 wyświetleń profilu

Osiągnięcia carinus

  1. Dlatego jak kiedyś zobaczyłem co się działo w starej ocynkowanej instalacji wody pitnej, to już wolę coś w tworzywie sztucznym lub ostatecznie w miedzi.
  2. Druga sprawa to jakość materiałów, gdzie szybkie przepływy potrafią wypłukać materiał na kolanku miedzianym a obecne odlewy na kształtki korodują na potęgę.
  3. Ze wszystkich źródeł płynął przekaz, że to będzie opłacalne bardziej dla nowych prosumentów z magazynami i zaawansowanym sterowaniem funkcją ładuj-wysyłaj, o ile będzie bezproblemowy dostęp do aktualnych stawek cenowych.
  4. Sonda sondzie nierówna. Są różne typy i różne ceny. Zwykła lambda potrafi tylko określać czy istnieje nadmiar tlenu, czy nie ma go wcale. to jest ta najtańsza i najpowszechniejsza. jeśli zastosowana jest sonda wide band, czyli szerokopasmowa, która potrafi stwierdzić jakie dokładnie mamy proporcje powietrze paliwo, to jej cena może być zaporowa.
  5. Możesz zrobić takie kaskadowe rozmieszczenie grzałek na różnych wysokościach zbiornika, tylko musisz przemyśleć czy grzanie połowy zbiornika będzie miało sens i potrzebę, bo ciepła woda nie pójdzie w dół.
  6. Dlatego gdy ktoś stworzy kocioł odporny na tępego palacza i zabezpieczony jako idiotoodporny, to trzeba za wszystkie te pomysły i dodatkowe osprzęty swoje zapłacić. Na pewno jest to wygodne, bezpieczne i mniej stresujące, ale czy warto przepłacać, to już pozostaje kwestią kupującego, jak sam się ocenia w roli użytkownika.
  7. Nie ma się czego bać, skoro inni już wybadali co mu dolega i nie ma żadnej tajemnicy. Na tym forum chyba wszystko zostało opowiedziane i pokazane co z nim zrobić. To duży plus i wsparcie lepsze niż fabryczne, bo prawie darmowe i poprawione po tej fabryce.
  8. Montujemy niezbędne minimum dla sprawnego działania i komfortu obsługi. Można montować cuda na kiju, ale zróbmy też sobie awaryjną furtkę gdyby coś odmówiło działania.
  9. Dla całkiem zielonych pozostaje gotowy zestaw do montażu w instalację, lub wpięcie pompki obiegowej i UPS.
  10. Taki agregat ma sens jeżeli są częste wyłączenia prądu. Bierzcie pod uwagę usterkę samej pompy, i co wtedy? Agregat będzie zasilał wszystko oprócz tej wspomnianej pompy.
  11. Niekoniecznie wojna, a raczej prostota układu na grawitacji jest tym co kusi do jej wykorzystania. Też mam zamiar dołożyć pompkę do układu kocioł-bufor, który na razie pracuje tylko na grawitacji, ale czasem jest potrzeba wymuszenia przepływu.
  12. Najdokładniej wejdzie wełna, gdyż można to plastycznie wcisnąć wszędzie, ewentualnie styropian i pistolet z pianką. Nie myśl też, że skoro nie miałeś myszy, to nigdy ich nie będzie, szczególnie jak stworzysz im dogodne warunki do gnieżdżenia.
  13. Sterowania przy takim stanie nie uświadczysz żadnego, wszystko idzie na żywioł i tyle dobrego że instalacja nie zamarza i coś tam oddaje do otoczenia. Nigdy nie sprawdzałem u siebie jak to się zachowa gdy faktycznie wyłączę obiegówkę, ale gdy nie zakręcę zaworu bufor dosyć szybko się wychładza, więc jakaś cyrkulacja zawsze jest.
  14. Zdecydowanie poszedłbym w ten układ wymuszania obiegu. Jest skuteczniejszy i bardziej bezpieczny niż zlewanie wody z układu, bez gwarancji że cała woda zleci i nic nie zostanie w układzie. Można taki układ zrobić na gotowym zestawie pompowym, ale tańszym i bardziej skutecznym sterowaniu bezpośrednio z akumulatora, z niewielkim stycznikiem który zwiera styki po zaniku zasilania.
  15. Ja bym to widział też zaizolowane wełną na połaci dachowej a podłoga wysypana perlitem albo wełna czy styropian między dodatkowymi legarami i na to płyta OSB, deski, cokolwiek. Szkoda marnować taką fajną przestrzeń.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.