Skocz do zawartości

Pieklorz

Stały forumowicz
 • Postów

  3046
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  42

Ostatnia wygrana Pieklorz w dniu 23 Czerwca

Użytkownicy przyznają Pieklorz punkty reputacji!

11 obserwujących

Ostatnie wizyty

19043 wyświetleń profilu

Pieklorz Osiągnięcia

 1. Ten program działa. Chodziło o to, że przy zmianach silników w dmuchawach w tej wersji nie w całym zakresie liniowo rosną obroty dmuchawy. Pracowałem na tym sofcie u mnie w domu. Błędów funkcjonalnych w nim nie ma. Później zmieniono w sofcie nieco charakterystykę dmuchawy- doszło inne tło, zmiany funkcjonalne w postaci bardziej rozwiniętej obsługi dotykowej. Tj pyknięcie w chmurkę - wejście do pogodówki, pyknięcie w mieszacz - wejście do mieszacza itp udogodnienia użytkowe. Doszła obsługa solarów, doszedł nowy termostat, dopisane zostało więcej instrukcji.
 2. @smigllo Tak w tym sofcie już się dało tak zrobić. To Twoje ostatnie zdjęcie tam po podłączeniu termostatu musisz zaznaczyć, że jest aktywny. Do tego ustawiasz sterowanie pogodowe wg swoich potrzeb.
 3. @realg Wszedł pan na forum, dużo wiedzy a wniosków nie udało się wyciągnąć. Od jakiegoś czasu jest w sofcie wybór dmuchawa 80W oraz dmuchawa 40W Masz dmuchawę 40W - taką wybierasz w menu. Prościej już nie potrafię. Co do sterowania, tu mam kopię wpisu od kolegi makog używa APP na ogniwie, przeszedł z SKZP... "Hej jestem milo zaskoczony najnowszym softem do Agros pid plus wersji 1 pali teraz czysciutko na dmuchawie WPA 07 i nastawy w sterowniku dmuchawa 40.i to na starej ekoenrgi, na grupie dalem filmik jak to pali. Na skzp 02 tak fajnego i czystego spalania nie umiałem ustawić" Więc co kraj, to obyczaj. Jeden woli blondynki a drugi brunetki. To ma działać i tyle.
 4. To wszystko zależy od tego gdzie kupiony kocioł i jaki ma soft. Przez bardzo długi czas mimo moich prac do seryjnych był wgrywany stary soft. Dopiero niedawno uległo to zmianie. W sofcie który pomagałem rozwijać jest opcja o której piszesz i sam e swoim domu z niej korzystam. Tj. pogodowe + termostat pokojowy. Pogodowy wylicza jakaś wartość, pokojowy gdy ma swoją zadaną temperatura powietrza dodatkowo obniża u mnie za zaworem o 6st.C
 5. Pomoc ma jakieś granice. 1. Nie mój kocioł, nie jestem jego producentem. 2. Nie produkuje sterownika. Pomogłem przy jego testach i odrobinę przy rozwoju, czego nie miałem w planach robić, nikt mi za to nie płaci. Na nim zarabia marka TECHNIX oraz konstruktor EM. Musiałbym sterownik kupić a używany przyjąć. Blacka u siebie stosuje mocno sporadycznie. No z całym szacunkiem ale sponsoringu nie będę robić. 3. Jak pan nie chce wyjść na przeciw chęci pomocy, to proszę od producenta kotła, gdzie pan złożył zamówienie załatwić sobie sterownik zastępczy, dosłać wówczas swój do wgrania nowego softu i tak pomóc mogę.
 6. Jest instrukcja to raz... Dwa jest dedykowane forum do APP i tam są wszelkie informacje na jego temat. Jest wątek do aktualizacji, są najnowsze softy do pobrania. W nowych softach jest wybór dmuchawy 40W / 80W.
 7. Telepatycznie się tego zrobić nie da. Albo wysłać Albo zdemontować, zapakować żonie do samochodu, podjedzie, programista ogarnie i może wrócić. Prosić syna czy sąsiada aby kostki podłączył jakby nie dała rady albo niech zrobi zdjęcia i wówczas będzie wiedzieć co do czego. Mogę pani jeszcze to pokazać na miejscu i wytłumaczyć. W taki sposób mogę pomóc mimo, że to nie mój kocioł.
 8. Z wysyłką to ok 3-4dni. Kwestia wysyłek lewo-prawo. Możesz podjechać byle przed 14ta to się ogarnie w tygodniu od ręki z programistą.
 9. @jolal Soft udało się cały zmienić i funkcjonuje. - ustawiana delta spalin detekcji plomenia. Domyślnie 8stC zamiast wcześniejszych sztywnych 20st.C - ustawienie minimalnej mocy dmuchawy - dodanie opcji obnizki za zaworem przy współpracy z termostatem. Musiałbyś mi sterownik dostarczyć do aktualizacji.
 10. @czarek99 1. Odkręcić dmuchawę i sprawdzić czy to już wersja SV200 z wyjściem na zapalarkę i uchwytem do niej. 2. Zamówić i kupić ruszt do pelletu - 200zl 3. Wysłać SKZP02 do firmy Timel i przerobią tj dołożą płytkę z obsługą zapalarki i wygrają odpowiedni soft. 4. Zakupić dedykowaną grzałkę - 200zl Tyle wystarczy aby dobrze wytestowac palenie pelletem (dbać aby kosz był szczelnie zamknięty) Mądrze paląc z dobrymi nastawami spokojnie można tak działać. ********* Na przyszłość zostanie zakup rury pelletowej z motoreduktorem i ślimakiem. Tu TECHNIX ostatnio kasował w detalu bodajże 1045zl Zakup czujnika pojemnosciowego pelletu, coś w granicy 200zl Ten czujnik wraz ze sterownikiem wysłać do Timel i ponownie przerobią aby sterownik obsługiwał dwa podajniki oraz pojemnościowy pelletu. Zdaje się, że dostawka do tego celu w Timel kosztowała 250zl
 11. Myślę, że jest sens zaczekać i jak się uda Blacka popchnąć to go zaktualizować i sprawdzić czy Ci po zmianach będzie wszystko odpowiadać.
 12. To nie prawda. Pierwsze były z tego co wiem na płycie Black i tyle to x-Czasu temu miało wspólnego. Obecny Max leży lata świetlne od Blacka w każdym aspekcie. 5pomp, 2zawory mieszające, wykresy, opcje obniżki za zaworem przy pracy z termostatem, przy pogodowym i termostacie kompensacja wyliczeń. Regulacja górnej granicy pracy pida, regulacja testu palenia i wiele innych rzeczy, których Black nie obejmuje. Dodatkowo obsługa 6pompy solarnej, czujnika solara. Blacka da się zaktualizować. Nie znam jednak żadnej historii jego softów, za rzadko go używałem aby śledzić co i dlaczego. Tu decyzje podejmował producent. Dzisiaj akurat testuje zręby softu które dało się przerzucić z Maxa na Blacka. Jeszcze mi brakuje dwóch rzeczy, więc jak tylko czas i zdrowie pozwolą to może w przyszłym tygodniu wytestuje jak miejsca w pamięci Blacka na te zmiany wystarczy. Jak się uda, to będzie można Blacka zaktualizować. Testuje aktualnie pośredni sterownik na nowszej platformie, gdzie aktualizacja softu wchodzi z Pendrive przez gniazdo USB. Tu 1zawór, 4pompy, 2podajniki, dmuchawa, zapalarka, pogodówka itd., to będzie w dobrym budżecie.
 13. Podchodzi na 50, bo robi test płomienia. Jak spaliny są w granicy 20stC względem wody to może testować. To bym też chciał zmienić, ale nie wiem czy miejsca w sofcie na to wystarczy. W Maxie zrobiłem ustawiany test od granicy 3st.c i zupełnie inne zachowanie i równiejszy wykres pracy. Na dole czarno bo brak regulacji minimalnej dmuchawy a ciagi komina w swoich kotłowniach mamy różne. To udało się dodać i jak mi się odpali to będę go sprawdzać.
 14. Paląc pellet w fabrycznym miejscu montażu czujnika mam temperatury 28-32. Żeliwo się nagrzewa, to normalne. Normalnym też będzie przy rozłączeniu przez pokojowy pompy (tak robi black) że temperatura na kotle podskoczy 10-12stC odcinamy odbiór ciepła a kocioł je naprodukował. Co do podrabianego palnika, nie mam pojęcia co tam ma być. Tu trzeba producenta tej kopii pytać. @xyz14 to dysza pod zapalarkę. Jest założona w każdym palniku z małym otworkiem. Tutaj owszem żar zobaczysz, bo w tym miejscu przy zamontowanej zapalarce ma odpalać. Bez zapalarki na węglu ta mała dysza to powietrze wtórne (jak w retorcie w kolanie) aby było mniejsze ryzyko zgaszenia palnika. TECHNIX do węglowego SV200 12-24 wydaje od dłuższego czasu jedną płytkę z doborem danych nastaw. Widzę też, że dmuchawa z Ziehl-Abegg, na to też już żadnej rady nie ma, bo brakuje silników, ostatnio prawie wszyscy producenci dmuchaw ratują się EBM bo tylko one są względnie dostępne. EMC czy Ziehl-Abegg braki. Zawsze najwazniejsze rzeczy oprócz nastaw to właściwy ciąg kominowy i właściwe napowietrzenie kotłowni. Jak coś z tego zawodzi, to wówczas pojawia się jakiś dym w koszu, to palnik przykopci albo mocniej nagrzeje się rura.
 15. Żeliwo się nagrzewa. To normalne. Jak wygląda kocioł u Ciebie jak schodzi na niskie moce? Jest szaro czy raczej robi się czarno i rosi w palenisku? Bardzo mi się nie chciało rozwijać softu przy Blacku, ale mając rozwinięte nowe rzeczy w Maxie oraz kolorze 4,3" wczoraj coś dłubnąłem przy Blacku. Lepiej chodzi dmuchawa, ustawiana dikna moc kotła ale też ze względu na obecne problemy z silnikami dmuchaw dodałem ustawianą dolną moc dmuchawy. Zapiąłem dzisiaj Blacka po tych zmianach u siebie do testu. Pewnie wieczorem jakieś pierwsze wnioski będą. Już wiem, że chcę jeszcze dwie rzeczy jakoś przenieść z Maxa kolora, nie wiem tylko czy mi programista powie, czy jest dość pamięci na dodanie tych dwóch rzeczy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.