Skocz do zawartości

Pieklorz

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2256
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana Pieklorz w dniu 3 Lipiec 2018

Użytkownicy przyznają Pieklorz punkty reputacji!

Reputacja

112 Doskonały

2 obserwujących

O Pieklorz

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

12329 wyświetleń profilu
 1. 12kW na maxa na stanowisku badawczym ze stałymi przepływami i obciążeniem utarga, ale nie do tego powstał. 12kW na tym małym to kocioł malinowy i jeszcze bodajże Cirus . Ten drugi to o tyle słabo to wygląda, że nie wiem czym to się różni od 9ki... Technix9 kW oryginalnie ma na górze te rurki i koszyk na czapkę śliwek 70-75kg, bo z założenia miał być na mieszkania w kamienicach czy na bloki na wsiach. Tu jak patrzę na szkic, to dla mnie jest to taka 9ka Technix. U nas ten mały jest tylko w Technix 9kW Do Technix 12kW oraz do Skamp-pv 13 idzie sv200n-15ka.
 2. Palnika nie ma co rozbierać na cześci, bo to bez sensu. Jak komuś taki dziwny pomysł przychodzi do głowy, to najpierw zamówić komplet uszczelek. Z obsługi palnika to raz na jakiś czas klapka pod palnikiem i co drugi raz wysunąć płytkę w celu kontroli drożności paleniska i to wszystko. Tu jest albo kwestia problemu z ciągiem kominowym. Nastawy dmuchawy są dziwnie chore, jakby tlenu brakowało albo ciągu. Komin jest bardzo wysoki i znajduje się na zewnętrznej ścianie budynku w dodatku 3jego ściany wystają. Jak za mocno schłodzi i tak nie za ciepłe w 5ej klasie spaliny , to zaczynać się mogą schody. Palnik ma przesyp w granicy 5kg, normalne, większe modele 12,2-12,4kg/h... W sekundy to on poda tyle, co nic. 7-10sekund czas podawania. Wykresy i stabilizować instalację. Jestem ciekawy jaka temperatura spalin jest na wylocie z komina i jak wygląda jego ciąg.
 3. Jak nie zmieniłeś opału, jest z tej samej dostawy i wypalał się bardzo dobrze a teraz cos takiego.. To albo coś źle przy czyszczeniu złożyłeś albo czegoś nie wyczyściłeś. Dmuchawa rozumiem chodzi i przewód łączy (wyjmij wtyk od dmuchawy i włóż ponownie)? Czyszczenie komory powietrznej pod paleniskiem SVki robimy co 2-3miesiące a częściej to sam wymiennik Osłonka wyczystki Odkręcić klapkę Każda dźwignie po 5-6razy w górę i puścić Minimum po zakończonym sezonie grzewczym należy wykonać dokładne czyszczenie, wymontować wyżej pokazane czyszczaki z kotła i dołączonym narzędziem ze szczotką dokładnie oczyścić pionowy grill spalinowy Po wyczyszczeniu szczotką grilla spalinowego wyjąć skrzynkę popielnika, podnieść klapkę wyczystki dolnej komory osadczej i narzędziem wybrać do przodu zanieczyszczenia z komory. Wysunąć skrzynke popielnika Klapka od nawrotu w górę Wybrać to co spadło z pionowych
 4. Pisałeś, że kocioł czyścisz, a powiedz czy czyścisz też rurę łączącą kocioł z kominem co jakiś czas. To wewnątrz 127mm, jak się przytka pyłem to komin ma ciężej zbierać
 5. Pieklorz

  Sekom SKAMP PV 13 KW

  Na forum jest wyszukiwarka i nie ma potrzeby powielania tematów. Kolega założył temat o sv200 tam ostatnio najwięcej się dzieje, można przeczytać.
 6. Mocniejszy ma dwa rzędy otworów więcej. Nie liczyłem tych dziur, może założona mocniejsza płytka jest.
 7. Nightwatch Zobacz mój post nr.#165 i filmik Tam był spalany Super Mocny, pali się bardzo dobrze, nie kopci i kocioł szary. Ja miałem fajną suchą dostawę (paliwo musi być suche) Jak pamiętam przy suchym opale miałem w SKZP02 na dużej dmuchawie dół nadmuchu 5 a górę na 22. Jak masz wilgotne paliwo dół trzeba nawet po 8 dźwignąć a góra 23-24 i dodmuch 4
 8. Ja czyszczę co 1t do 1,5t. Technix zaleca zajrzeć co ok.3mce Dostawę ostatniego opału Ogień Ultra miałem mocniej wilgotną i musiałem dmuchanie przy podawaniu zrobić ją 4. Wcześniej chciałem ładnych równych emisji i ostatnia tona Super Mocny szła bez tego. Tydzień temu z ciekawości wyjąłem płytkę paleniska i miałem przytkane 4otworki. Nie wiem czy to kwestia braku tego dodmuchu czy wilgotnego węgla. Do tej pory nigdy mi się jeszcze żadne otworki nie przytkaly. (Wcześniej cały czas pracowałem z tym dodmuchem)
 9. To podobnie jak dla wersji ekogroszkowej. Zajrzeć po ok.3m-cach do komory powietrznej pod palnikiem. Ja przy ekogroszku czyszczę co ok. 1,5tony spalonego paliwa. To jest chwila i zrobić idzie podczas pracy palnika bez wygaszania.
 10. Sv200 ekogroszkowy bardzo poprawnie spala pellet w sensie emisjii. Ten palnik budową przypomina rurowe palniki pelletowe Jest po badaniach już także jego odmiana pelletowa. Z zapalarką, separacją paliwa, sterownikiem z opracowanym softem, modułem internetowym w komplecie tej elektroniki jest jeszcze czujnik tlenku węgla. Do pelletu wymienione zostało dolne palenisko, jest z mniejszymi otworami inaczej rozmieszczonymi.
 11. Przy 4d z pompą kotłową różnica może być w granicy 3st.C, bardziej stabilna praca, lepszy wykres, lepszy popiół przy okazji rowniejszej pracy. Przy grawitacyjnym ogrzewaniu powrotu jeżeli działa różnice są większe, bywa, że trzeba mieć wyżej na zasilaniu aby powrót podnieść powyżej 45
 12. Skamp-pv 20 kW jest w laboratorium, liczyłem, że będzie przebadany oraz miał nowe dokumenty do końca zeszłego roku a to się w tych jednostkach badawczych ciągnie niemiłosiernie. Czekamy na potwierdzenie od labo kiedy wreszcie to ruszy na stanowisku.
 13. Tego nie przesuniesz, masz wymiennik 20kW z pochylona płytą z innymi otworami i jej się nie da w inne miejsce ruszyć Jak Ci brudzi na ciemno, to za mało powietrza-, trzeba ciut mocniej dmuchać
 14. Bez mega dyskusji Dla opisywanego domu oraz propozycji mocy 17-20kW Lepiej ekonomicznie, taniej dobry kocioł na ekogroszek. Tu mniej komplikacji mechanicznej oraz elementów serwisowych. Czyściej, ładniejszy zapach, drożej w spalaniu, wyższy stopień komplikacji mechanicznej, wyższy koszt serwisu. Większy reżim przechowywania paliwa w odpowiednich warunkach, mniej ilościowo popiołu.
 15. Bo ma palnik SV200-9 a on ma inny przesyp, inny ślimak. Na tym wychodzi nam akurat częściej 4,7 pod 5,3kg/h
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.