Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skład opału Lublin - Ceny opału


lriuqs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

potrzebuje pomocy od bardziej doświadczonych użytkowników.

Poszukuje jakiegoś sprawdzonego składu węgla w Lublinie, bądź rejonach. Czy ktoś coś może polecić? Może jest jakiś średnio reklamujący się na internecie, a jednak warto go odwiedzić?

Druga sprawa, jak to jest z oszustwami na rodzaju węgla po wejściu tej nowej ustawy. Dalej można się naciąć czy jednak jest to jakiś bat na sprzedawców.

Chcę kupić teraz węgiel. Myślę o Mysłowice Wesoła.

Ceny tego węgla są dość dziwne.

Skład w Świdniku 780 zł za tonę dowolny granulat. Węgiel luzem.

3 składy w Lublinie:

1. 900 zł orzech ten mniejszy. Węgiel luzem

2. około 950 zł orzech ten mniejszy w workach

3. 1099 zł orzech większy i 949 zł orzech mały. Węgiel luzem.

 

Składy z Lublina mają cenę zbliżoną, skład ze Świdnika jednak bardziej odpowiada ceną. Jest to realna cena te 780 zł na ten okres?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

780 zł nie jest realne za orzech z kopalni wesoła . Szybko licząc 590zl netto na kopalni + 30 zł netto transport daje nam 762 zł brutto . Do tego marża minimum 120 zł, daje 880 zł. Odpowiedz sobie sam :) cena 780 zł ( strzelam oczywiście) mogłaby dotyczyć orzecha z firmy KTK, czyli importu w klasie 24MJ .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie.

Do tej pory tam kupowałem i chyba tylko raz mi przywiózł jakiś węgiel z polski. Był to niby ten wieczorek. Po tym jak mu powiedziałem, że ta wesoła pali się dla mnie jak węgiel syberyjski.

To w takim razie się chyba parę razy naciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gaizka2 napisał:

780 zł nie jest realne za orzech z kopalni wesoła . Szybko licząc 590zl netto na kopalni + 30 zł netto transport daje nam 762 zł brutto . Do tego marża minimum 120 zł, daje 880 zł. Odpowiedz sobie sam :) cena 780 zł ( strzelam oczywiście) mogłaby dotyczyć orzecha z firmy KTK, czyli importu w klasie 24MJ .
 

Tak to z grubsza by wyglądało, u mnie na pobliskim składzie orzech II Wesoła 820 PLN a ruski orzech I 760/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie przy A4 niedaleko  Dębicy. Blisko 200 km od Wesołej. To cena za orzech II,który jak wiadomo jest tańszy od kostki i orzecha I. Co w tym dziwnego? cena na stronie PGG 671 PLN brutto. Transport,marża i cena by się zgadzała.Ruski jak wspomniałem ok 760 Pln,choć można spotkać i tanszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny trzymają się od jesieni,no ale 11 mln t ruskiego węgla zrobiły swoje ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pewno... bez tego 1500zł  byłby najtańszy :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 16:41, gaizka2 napisał:

Wiesz możesz zawsze poprosić o certyfikat na podstawie którego Ci wystawiają świadectwo jakości . Tam będziesz miał czarne na białym.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Tylko co mi to da jak węgiel mi sprzeda niewiadomo jaki. Certyfikat pokaże, na świadectwo wpisze dane z certyfikatu, a węgiel da inny. Poza tym pewnie nie będzie miał przy sobie tego certyfikatu. Na składzie ma tylko metalowy blaszak z kozą w środku aby pracownik mógł się trochę ogrzać.

W dniu 8.01.2019 o 18:26, Jamjestcichy napisał:

No to macie luksus :)

U mnie wesoła 980zł luzem,więc trzeba kupować przez internet orzech workowany.

 

Sam się zastanawiałem aby kupić węgiel Bartex na ich sklepie, ale mam obawy, że w workach będzie więcej groszku i miału niż orzecha.

Tak to przynajmniej podjadę sobie na skład i zobaczę jak to wygląda.

 

 

A jest tu ktoś kto poleca jakiś skład w Lublinie bądź w okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lriuqs napisał:

Sam się zastanawiałem aby kupić węgiel Bartex na ich sklepie

Właśnie od nich kupiłem i wygląda ok,ale to tylko jeden worek sprawdzałem tak prawie z samego dołu palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem już jakiś czas temu węgiel orzech z Wesołej ten za 900 zł za tonę. No i różnica jest ewidentna. Po pierwsze ilościowo wygląda na więcej niż ze składu ze Świdnika, po drugie pali się całkowicie inaczej. Nie pali się jak papier, lekko się skleja, bardziej dymi, ale jak już się rozpali to grzeje dobrze.

Dostawca ze Świdnika jest u mnie skreślony, albo sprzedawał mi węgiel rosyjski, albo jakiś słabszy polski, a i bardzo możliwe, że jakiś miks, bo zdarzały mi się przypadki, że pełny zasyp spalił się w około 8 godzin, a niekiedy nawet i 14 O_o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś to Wesoła. Jak się koksuje  mało popiołu i nie jest taki kremowy to zapewne  Wesoła. Ceny na Podkarpaciu.

Screenshot_20190113-203641_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.