Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1158
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez carinus

 1. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Mogę odstąpić w cenie złomu bojler 140l z wężownicą stalową 16mb,3/4''.Wody starczało latem na 2-3 dni.Grzanie było błyskawiczne bo chodził jak bufor,woda użytkowa płynęła wężownicą.Grzałem to pompując wodę z bufora i rozpalanie raz w tygodniu.
 2. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Jak policzysz grzanie do wysokich temperatur i to że zbiornik 80l nie pomieści tyle wody,gdyż jest tam jeszcze powietrze,to wyjdzie ze 27% napełnienia musisz mieć w zbiorniku min.100l. Dodając współczynnik ciśnieniowy wychodzi grubo ponad 100l.
 3. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Znalazłem gdzieś przykład z wzorami i wyliczeniem przykładowym.Jest co liczyć,bo trzeba brać pod uwagę sporo czynników,ja zrobiłem wyliczenie na szybko ,bez zagłębiania sie w szczegóły.Wniosek jest jednak taki,że nasz kolega ma dużo mniejsze naczynie niż powinien. https://instalacjeb2b.pl/baza_wiedzy/vademecum-i-artykuly/90-urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/7772-dobieramy-zamkniete-naczynie-wzbiorcze
 4. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Tak na szybko przeliczyłem że dla mojej instalacji 1400l i temp.90*,pojemnośc nadmiaru wyniesie 56l,co dla 30% napełnienia zbiorników daje ok.170l zbiornik.Dla pewności można przyjąć 2 zbiorniki po 100l.
 5. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Możliwe ze jest jednak zbyt mały zbiornik lub ciśnienie wstępne niewłaściwe.Też chciałem robić instalację na przeponę,ale wystraszyłem się wielkością potrzebnego naczynia.
 6. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Mam zamiar robić nowy palnik i potrzebny bedzie sprawny pomiar temperatury,reagujący szybko na zmiany.Nawet nie muszą być super dokładne wskazania,byle szybkość reakcji na zmiany była odpowiednio dobra.
 7. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Ten model dostepny jest tylko na alibabie za 3,5 dolca. Chyba żeby kupić jednak w tej samej cenie multimetr i sondę z ceramiczną końcówką.Tam jest opcja wyłączenia odczytu po chwili bezczynności.
 8. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Takiego już mam,ale wszyscy wiemy że czułość tych termometrów jest mizerna.Delikatne zmiany temperatury są niewykrywalne.
 9. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Dobrze że wstrzymałem się z zakupem multimetru z sondą,bo był w cenie termometru,a możliwości pomiarowych więcej.Kupię jednak tę ceramiczną sondę bo na bank jej nie zniszczę.
 10. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Nie ma najmniejszych szans żeby te czujniki wytrzymały warunki panujące w palniku.Pozostaje chyba pomiar zwykłym pirometrem na podczerwień ,w cenie podobnej jak ten termometr.
 11. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Czytając różne opisy na aukcjach,wynika że z otrzymaną w komplecie sondą max.350-400* .Dla większego zakresu temperatur jest dedykowany inny element,więc to co na aukcji może byc jedynie włożone w czopuch,w wychłodzone spaliny.
 12. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Pomysł bardzo fajny i warty dalszego dopracowania szczegółów.Przypomina działaniem EGR,ale to bardziej przewietrzanie komory załadowczej gazami obojętnymi,nie biorącymi udziału w procesie spalania.Nawet nie można porównać skuteczności działania z wezyrami,które z założenia miały zacząć pracować w momencie otwarcia zasypu ale smolenie komory trwało w najlepsze przez cały czas.
 13. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Sam już odpowiedziałeś na pytanie czy te kanały są do czegoś potrzebne.Więc do dzieła,a komora będzie bardziej ładowna.
 14. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Ktoś,gdzieś,kiedyś wspominał ze pokłady w Wesołej zmieniły się i to już nie jest ten sam węgiel co kiedyś.
 15. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Jeżeli na górę zasypu węgla,wsypiesz warstwę trocin lub wymieszasz węgiel w całej objetości z dowolnymi trocinami to gwarantuję Ci,że nie zobaczysz smoły i dymu.Nie wolno popełnić jednego błędu.Nie robić grubszej przekładki z trocin miedzy warstwami węgla,ponieważ nasączą się wilgotną smołą i najzwyczajniej wygaszą kocioł.Na samą góre jak najbardziej,ale trzeba wtedy poczekać do pojawienia się żaru zanim zasypiemy kolejną porcję.
 16. Za dużo tym węglem na razie nie paliłem,gdyż spaliłem tylko tonę groszku z kopalni Most-Komorany.Jednak po tym niewielkim jeszcze okresie,jestem zdecydowany kupić cały zestaw 25t na kolejne zimy.Ten z Ledvic jest znacznie lepszy,ma mniej siarki i popiołu,może nieco droższy ale jednak lepszy.Będę montował nadstawkę do wsypu żeby zminimalizować częstotliwość otwierania komory załadowczej a tym samym pylenie i dymienie.
 17. carinus

  Kocioł Ds Mpm

  Można też wyklepać młotkiem tę blachę,żeby zlikwidować pofałdowania,może nieco skrócić lub zrobić zagięcie do podtrzymania i położyć na to cienkie cegiełki szamotowe.Miałem poprzednio tak zrobioną przegrodę zmniejszającą i blacha wyglądała jak nowa.Teraz zrezygnowałem całkowicie z blachy i mam wstawione same cegły,jest przez to więcej miejsca w komorze zasypowej a skutek podobny.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.