Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1280
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana marcus312 w dniu 14 Marzec

Użytkownicy przyznają marcus312 punkty reputacji!

Reputacja

80 Doskonały

O marcus312

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 29.01.1967

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  slask
 • Zainteresowania
  rozne

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  dom 120m +50m budynek gospodarczy ocieplenie scian 5cm styropian gr. scian całkowita razem z ociepleniem 53 cm dach 15cm welna + mata termoizolacyjna baulof alu 150
 • Instalacja
  instalacja miedż na jednej pompie z zaworem roznicowym ,kaloryfery zeberka aluminiowe JET 90szt + 3 konwektorowe 1,6m zawory termostatyczne ,podlogowe tylko lazienka (CWU 200l )
 • Kocioł
  15 kW podajnik ślimakowy palnik ala SV 200 konstrukcja własna sterownik SPP V2L soft liniowy

Ostatnie wizyty

2835 wyświetleń profilu
 1. Są firmy które zabudują poniżej 4 tyś , jednak montaż samodzielny wychodzi najtaniej i nie musi obejmować całej instalacji można się dogadać ze znajomym elektrykiem z odpowiednimi uprawnieniami który podłączy nam inwerter sieciowy do instalacji domowej i podpisze się na wniosku.Naszym zadaniem będzie wtedy zabudować konstrukcję i panele PV ewentualnie poprowadzić odpowiednie przewody elektryczne wg wskazań elektryka .
 2. Palnik można by zmodyfikować tak żeby wchodził w dodatkowy płaszcz wodny dospawany do kotła wtedy nie wystawał by na zewnątrz i ciepło z niego było by odebrane.Palnik można by zbudować taki że pod otworami płytki byłby ruchomy jeż który dzwignią czyścił by otwory nadmuchowe w płytce , kasetę można by czyścić z zewnątrz np obrotową tuleją zabudowana na samym dole palnika coś na wzór zaworu kulowego .Wiązało by to się jednak z modernizacją kotła i palnika na etapie produkcji.
 3. @radik81Jeżeli masz instalację w domu jednofazową to więcej jak 3,6 kWp nie możesz zainstalować .Trzeba też pamiętać żeby nie zgłaszać większej mocy instalacji fotowoltaicznej od mocy przydzielonej do budynku bo wniosek w zakładzie energetycznym nie przejdzie . Te 3.6 kWp przy obecnym poborze prądu będzie na styk ale jeżeli planujesz większe zużycie energii w przyszłości to może być za mało.
 4. To normalne choć dało by się to poprawić , wiązało by się to prawdopodobnie że zmianą budowy kotła , tak samo jak dało by się poprawić w tym palniku czyszczenie otworów nadmuchowych i kasety powietrznej tak żeby przy tej czynności nie trzeba było wygaszać palnika , może ktoś ma jakiś pomysł jak to wykonać to niech napisze może producent to zastosuje.
 5. Mnie fotowoltaika interesowała od 2012 r tylko że wtedy ceny były zaporowe zmieniło się to dopiero w 2016r wtedy zbudowałem pierwsze 2 kWp aż doszedłem do obecnych 10 kWp. on -off grid , w tym roku budowałem kolejne 3,6 kWp wyszło mnie 2500 zł od kWp to połowa ceny niż proponują instalatorzy warunek że trzeba to samemu zabudować nie jest to aż takie trudne wystarczy doszkolić się w internecie.
 6. W układach pracujących z dmuchawą powinna być zachowana szczelność na nadciśnienie w drzwiczkach nad dmuchawą nie powinno być żadnej klapki do regulacji powietrza lub powinno to zostać dobrze uszczelnione.
 7. Robot jest w pełni wykorzystany jak już na etapie budowy domu zaprojektujemy ogród w którym ma być trawa koszona w innym przypadku mogą być problemy niektóre nie do pokonania dla robota.Trzeba też pamiętać że robot pracuje dziennie po 6- 8 godz. nie każdemu to pasuje na działce.
 8. Jak to kiedyś powiedział w "kiepskich" Pazdzioch to są tzw niereformowalne kukły tego systemu.
 9. Jak w tym palniku czyści się kasetę powietrzną z popiołu ?
 10. Decyzje nie zostały jeszcze podjęte myślę że dokonają dobrego wyboru Do końca września br. zarządy Polskiej Grupy Górniczej i innych spółek węglowych, związkowcy i przedstawiciele rządu mają wspólnie wypracować program naprawczy dla największej górniczej firmy i całej branży. Wcześniejsza propozycja, przewidująca likwidację kopalń Ruda i Wujek, nie będzie wdrażana.
 11. Dużo zależy od budowy kotła , szczególnie te pelletowe gdzie zastosowano różnego rodzaju pokrywy śrubki i mechanizmy czyszczące trzeba tego pilnować czyścić i smarować bo po dłuższym postoju mogą być problemy z odkręceniem śrubek i ruchomością mechanizmów.
 12. Artur Braszkiewicz wskazuje, że Ruch Halemba ma przed sobą przyszłość, a jego dalsze istnienie jest uzasadnione ekonomicznie. - Myśmy właśnie dotarli do najlepszych pokładów węgla koksowego. W październiku zostanie uruchomiona pierwsza ściana w pokładzie 405, a w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku ma ruszyć pierwsza ściana w pokładzie 410. Jako kopalnia ponieśliśmy już 99 procent kosztów udostępnienia tych pokładów oraz zakupu urządzeń i maszyn niezbędnych do jego eksploatacji - wskazuje Braszkiewicz. - Zainwestowano około 260 milionów złotych w to, by Halemba mogła zwiększyć produkcję węgla koksowego typu 34 i 35.1. Przypomnę, że niezbędny w procesie produkcji stali węgiel koksowy został wpisany na listę surowców strategicznych Unii Europejskiej, ma zatem przed sobą dobre perspektywy, bo Unia nie będzie z nim walczyć, jak to robi wobec wszelkich inwestycji związanych z węglem energetycznym - zaznacza Braszkiewicz, cytowany w Solidarności Górniczej.
 13. Masz na kocioł i węgiel certyfikat to raczej ukarać cię nie mogą .
 14. Ja na bosaka już byłem teraz mam przynajmniej buty i garnuszek .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.