Skocz do zawartości

HarryH

Stały forumowicz
 • Postów

  2912
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  41

Zawartość dodana przez HarryH

 1. Za lewaków węgiel był tańszy, niż za prawaków. Wcześniejsza górka też była za prawaka. Polityki nie uprawiam, ale fakty kojarzę.
 2. Jestem bliski pewności, że zmiana na 15kW może się udać, bo retorta jest chyba identyczna jak w 20kW. Na pełnej mocy efekt powinien być identyczny, jak na 20kW na 75%, ale za to moc minimalna będzie niżej. A to zapewni stabilniejszą pracę w okresie przejściowym. @Adasko81- spróbuj i melduj, co wyszło 🙂
 3. Tam jest chyba ze 150kg, czyli ok. 10kg. Nie wiem co grzejesz, ale jeśli to ok. 250 m2 no to tak zwykle wychodzi. Sama strata postojowa kotła to ok. 5 kg/dobę. Myślę, że jest już dobrze. Niech pochodzi teraz parę dni, w weekend zrobi się trochę chłodniej, zobaczysz jak się pali. Jeśli będzie w kotle nadal szaro i bez śladu sadzy, to korekta jeszcze -1.
 4. Wyłącz te przedmuchy w cholerę, gdziekolwiek są. Korektę powietrza możesz dać na -1. Reszta jest dla mnie ok, można czekać na zimę.
 5. Daj zdjęcie z retorty, jak się pali w czasie tych zmian, coś jest nie tak. Po każdej zmianie kocioł musi popracować kilka cykli praca-nadzór, na początku nie ma co patrzyć. Na pewno przywróciłeś ustawienia domyślne w menu serwis? Przedmuchy są domyślnie wyłaczone i nie powinno ich być.
 6. Nic się nie dzieje, bo zmieniłeś tylko mac maksymalną, czyli działoby się w momencie, gdyby kocioł przekraczał 70%. Domyślam się, że kocioł chodzi i tak na 1%, czyli nie zmieni się nic. Masz tam jeszcze tylko do obserwacji płomień i retortę i w razie potrzeby korektę powietrza. Zabawa z innymi parametrami nie ma sensu, możesz mi wierzyć - bo sam popełniłem ten błąd.
 7. Dokładnie tak jak pisałem - temperaturę spalin masz poniżej temperatury kotła, bo pewnie kocioł cały czas idzie na 1%. Przyjdzie zima, testy się skończą. To normalne i nie ma co sie przejmować.
 8. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. Może specjalnie prościej dla ciebie: temperatura spalin jest niższa od temperatury CO, dlatego uruchomił się test.
 9. Ekonomii pewnie nie ma, bo już by kasowali po 1500PLN/t, ale technologia tak - produkcja dobowa wszystkich linii konfekcjonowania węgla w pgg sprzedaje sie w minutę. O ile pamiętam to 600 palet/dobę. Zakład Wola, do tego Pieklorz w Chwałowicach.
 10. To normalne. Masz tak małe zapotrzebowanie na ciepło, że temperatura spalin jest dużo niższa od wody w kotle. Zatem sterownik podbija na chwilę moc, żeby sprawdzić działanie czujnika.
 11. Ja mam reduktor ABM, który sam się odblokowuje. Jak dotąd skutecznie, widzę tylko ślad 1 takiej akcji w alarmach.
 12. W sumie nic nigdy mi się z kotłem nie stało, ale o ile wiem alarmu skasować się nie da i trybu ręcznego nie ma. Resztę można ustawiać, łącznie z menu serwis. Można też ustawiać tygodniówkę dla kotła i cwu. Gdybyś miał siłownik zaworu, też można nim sterować. Ogólnie uważam, że to dobrze wydane 6 stów.
 13. Mam to 3 sezon, działa. Oprócz ekranu, który wrzuciłem, dostajesz komunikaty o ewentualnych alarmach. Dodatkowo możesz sobie podejrzeć historię parametrów. Sam często jeżdżę i jednak daje to spokój ducha, gdy spojrzysz, że wszystko działa i ile jest jeszcze węgla w zasobniku. Na https://emodul.pl/ możesz sobie zerknąć mniej więcej jak to działa w kotle.
 14. Tylko żeby nie było równo 37, bo to będzie znaczyć, że włożyłeś czujnik w dupę.
 15. Równa kreska to mit. Zresztą jak chcesz to zrobić, jak kocioł chodzi na mocy minimalnej?
 16. Bez przesady, standardowe Defro Eko Max jest w mocach 75, 100, 150 a nawet 300kW. Wciąż sporo wiejskich osiedli wymienia kotły zasypowe na ekogroszkowce, nadal działają q szkołach, firmach, gospodarstwach rolnych.
 17. No i tak właśnie będzie sobie pykał na 1%, póki jakiegoś ciepła nie zaczniesz z niego odbierać. A co na retorcie?
 18. Tylko korekta na +. Menu serwis w ogóle nie dotykaj. Ale niedopałów to raczej w tym kotle już nie zobaczysz. Jeśli węgiel nie ma realnie 28 MJ/kg, to raczej będziesz korygował stopniowo na -.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.