Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz_
 • Liczba zawartości

  23909
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  293

Ostatnia wygrana sambor w dniu 30 Marzec

Użytkownicy przyznają sambor punkty reputacji!

Reputacja

1176 Doskonały

O sambor

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnie wizyty

41140 wyświetleń profilu
 1. A może wystarczy zmniejszyć moc palnika - prosto i skutecznie!
 2. To masz dobre pętle, taki bypass dawano dawniej zamiast sprzęgła, lub aby zamknięte rozdzielacze nie blokowały pompy kotła. Obecnie kotły mają pompy odporne na brak przepływu . Szukaj alternatywnej drogi dla nowych rur - polecam miedziane Cu22 wystarczą- przynajmniej do dolnego rozdzielacza i odejścia na górny rozdzielacz,
 3. Sprawdziłem i działa, ale często może stracić na logiczności - takie scalanie auto nigdy nikomu nic nie dało np odpowiadam jednemu koledze i od razu nowy post z odpowiedzią innemu łączy się z tym poprzednim - szczególnie jak są podobne cytaty lub teksty odpowiedzi - powstaje śmieszność całego scalonego postu.
 4. Masz coś poważnie spaprane , sprawdź jeszcze te filtry, ale one pewnie czyste. Podaj jakie powierzchnie są grzane z tych pętli np- 10m2/ pętlę czy więcej? Ew popatrz na alternatywne ułożenie nowych rur na ścianie - może coś znajdziesz. Można też sprawdzić prowizoryczne podłączenie rozdzielacza parteru rurami PEX25 lub Cu22 - wtedy widzisz czy się coś ruszy. Aby sprawdzić czy masz jakiś bypass między zasilaniem a powrotem , należy zakręcić zawory do obu rozdzielaczy i uruchomić kocioł - jak będzie wracać ciepła woda na kocioł to masz winnego.
 5. Na rurach powrotnych na kocioł są filtry skośne i je trzeba sprawdzić Zakręcasz zasilanie obu obiegów z kotła i powrotu na kocioł - są zawory , i wykręcasz te skośne korki, płuczesz siatkę na kotku i z powrotem wkręcasz. Jak patrzę po tych zdjęciach to masz stanowczo za dużo połączeń rur - każde połączenie to dodatkowe opory i zmniejszenie przepływu. Tylko nie ruszaj filtra od gazu! Nie podałeś czy jak zamkniesz górę to jakie dół ma przepływy ?
 6. Nie ma przepływu - nie ma odbioru mocy Ale tam coś nie tak jest, na takim ustawieniu kotła powinien być przepływ i to spory. Jestem ciekaw czy nie masz tam bypassa po drodze - daj fot obu rozdzielaczy, a jak zamkniesz górę to dół działa, jak tak to na jakich przepływach? Masz filtr na wejściu kotła?, jak tak to go sprawdź.
 7. Jedyne co możesz teraz zrobić to podkręcić pompę w kotle - tu nie potrzeba ani kucia ani "fachowca spod budki z piwem"
 8. To oczywiste - im mocniej pompa pracuje tym większe przepływy, zmień ten parametr i zobaczysz
 9. Jak masz instrukcję kotła to spróbuj pobawić sie nastawą wsp EKO - zwiększ go nawet do do 0,9
 10. Przepływ ok 1,5l/min to w ponad 80% wystarcza. Zostaw otwarte na max górne rotametry i teraz otwórz zawory na dolny rozdzielacz - co masz?
 11. Zamknij oba zawory przed dolnym rozdzielaczem.
 12. Najpierw doprowadź do tego aby przy zamkniętym 1 rozdzielaczu działał z kotła cały drugi, to najważniejsze! Zamknij parter i uruchom z kotła piętro - na wszystkich rotametrach musisz mieć min 1l/min. Ustal dodatkowo czy rura która dochodzi do belki z rotamerami jest z zasilania (cieplejsza) czy z powrotu ( zimniejsza)
 13. Na to nie ma innej rady - musisz do każdego z rozdzielaczy doprowadzić wodę o danej temp i w danej ilości . Dla twojej instalacji to ok 600-700l/h i nie ma innej rady. Można robić to z mieszaczem na pompie - jak miałeś, ale to złe rozwiązanie - dod cena 2 pomp i o 30-50% większe spalanie. Nie wiem dlaczego tak wykonano i nie muszę wiedzieć, wiem natomiast że jak będzie trochę mrozu to szybko będziesz kuł te posadzki. Sprawdź jeszcze gdzie masz zero na rotametrze - na dole czy na górze szkła. Jak zero na górze to tam powinno być zasilanie z kotła , jak na dole to powrót na kocioł Dodatkowo sprawdź filtr przed kotłem - tylko nie zalej domu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.