Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz_
 • Liczba zawartości

  26569
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  327

Ostatnia wygrana sambor w dniu 9 Kwiecień

Użytkownicy przyznają sambor punkty reputacji!

Reputacja

1506 Doskonały

O sambor

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnie wizyty

47558 wyświetleń profilu
 1. Na ruszta wodne warto dać cegły szamotowe grubości 3cm, oczywiście z rozstawem np 1cm, co pozwoli usuwać popiół.
 2. To tylko współczuć mieszkańcom tego budynku. Błędów jest dużo , a ich wyłapanie to po prostu nowy projekt, więc nie ma sensu dalej iść w tym kierunku. Jak tego jeszcze nie wykonałeś to zleć to komuś , niech to policzy, gdyż będzie płacz i narzekanie na tą instalację. Wynik takich obliczeń powinien wyglądać np tak:
 3. Czasem sprzedają te GF z dolnym zasilaniem, tylko wtedy jest inny rozstaw rur na przyłączu - bodaj 80mm zamiast 50. np tu : https://foxhurt.pl/grzejnik-aluminiowy-zeberkowy-kfa-armatura-g500f-dolny
 4. Powinna być warstwa papy lub przynajmniej lepiku a poniżej chudy beton
 5. Mój palnik ma podczas pracy kolor jasnej wiśni, mam alarm ustawiany 60-80C, ustawiony na 70C, ale nigdy nie zadziałał. Ozi sprawdź gdzie ten czujnik masz , ew jakie ma parametry na zimno. Przeważnie przy 20C ma ok 10kohm
 6. Ja podam inaczej - dla temp zasilania 55C i 20C w pomieszczeniu 1mb grzejnika typu 22 prod Kermi ma moc 854W i zawiera 6,08l wody Żeberka alu z Armatury Kraków dla tych samych parametrów zasilania mają dla 1 sztuki 56,7W oraz pojemność 0,41l. Aby osiągnąć moc blaszaka potrzeba 15szt żeberek Alu , długość ok 1,2m a wody to wejdzie tyle samo ok 6,2l. Wg producenta i norm EU alusy nie są z czystego aluminium, tylko ze stopu glin, krzem i coś jeszcze i nie korodują w instalacjach z miedzią, ani jej stopami.
 7. Spytam się co mierzy tą temperaturę palnika? pewnie jakiś czujnik NTC. Może ten czujnik jest walnięty lub przekłamuje pomiar, albo błąd elektroniki współpracującej z tym czujnikiem Warto to sprawdzić.
 8. Moce liczysz wg zapotrzebowania budynku, a ty postąpiłeś odwrotnie.
 9. Czym to rysowałeś? Moce liczyłeś jakimś programem czy spod dużego palca? Schemat podłączenia kotła jest zły - poprawne są na stronie producenta kotła.
 10. Trzeba sprawdzić czujniki - wszystkie, może czujnik ciśnienia wody padł.
 11. Jesteś pewny że to wszystko jest dobrze policzone? To ma być prawdziwa instalacja, czy studencka praca zaliczeniowa? A swoją drogą błąd na błędzie.
 12. Ale przed pompą czy za pompą, powinien być wprost do kotła Podłoga jest skąd zasilana? Powrót grzejników gdzie? Powinno być cos takiego jak poniżej:
 13. Widzę że będzie jeszcze co najmniej wersja v6 - brak zaw zwrotnego na zasilaniu zaw 3-D mieszającego wodę z bojlera, a obieg cyrkulacji powinien wchodzić wprost do bojlera, tak jak było w wersji v. 4
 14. Z powyższego postu mało co wynika - montaż Z-ki może spowodować większe podawanie "lewego" powietrza do palnika. Podobnie jak czyszczenie - też udrażnia ew szczeliny zaciągające dod powietrze do palnika i mniej kontrolowane spalanie. Wniosek- nie czyścić dokładnie i ew zmniejszyć ciąg kominowy na nastawie RCK oraz zwiększyć dmuchawę. Teraz będzie śmiech!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.