Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz
 • Postów

  27199
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  344

Ostatnia wygrana sambor w dniu 30 Lipca

Użytkownicy przyznają sambor punkty reputacji!

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnie wizyty

49405 wyświetleń profilu

sambor Osiągnięcia

 1. Jak za daleko to daj w kuchni pod zlewem Cyrkulacja do rozdzielacza
 2. W WC jest gruba ściana - wkujesz i po sprawie.
 3. Jak znam instalacje we wspólnotach , to liczniki wspólne przeważnie są tylko 1f a instalacje el zasilające budynki mają często ponad 60lat, i na nich dodatkowych 20-30kW ot tak nie powiesisz, ale ty wiesz lepiej co i jak. Co innego nowe osiedle, gdzie masz instalacje przystosowane do niskiego parametru zasilania i są odpowiednie przydziały mocy el + gotowy projekt podłączeń PC.
 4. Ot tak sobie zamknie! I co dalej? Gdyby to postanowił prywatny właściciel to byście takiego zjedli na surowo! Gdyż wg prawa nie wolno całkowicie zlikwidować grzania pomieszczeń mieszkalnych, jedno źródło likwidujemy a drugie musi powstać zamiennie. Spytajcie się co robiła administracja w latach poprzednich 2020, 2019 i 2018r - były 3 lata na jakieś ruchy i co ? Ani dom nie ocieplony, ani gazu nie ma ani nawet audytu i oceny stanu istniejących instalacji , nie mówię już o projekcie wymaganym przy takich robotach. Tu nie ma mowy aby kolega jeden czy drugi przyjechał i postawił pompę ciepła. Wymagany jest projekt, przydział energii el i pińdziesiont innych zaświadczeń. A dwie pompy po 15kW poważnego producenta to koszt ok 60-70tys z montażem.
 5. Nikt nie zadał pytania na jakiej podstawie prawnej zlikwidowano poprzednią kotłownię i nikt z korzystających z niej mieszkańców nie zaprotestował? Zarządzający tą kotłownią powinien przewidzieć taką sytuację i już rok temu podjąć stosowne kroki - np nowy kocioł , remont rur od kotłowni do bloków czy inne rozwiązanie zapewniające ciągłość grzania w sezonie zimowym. Na remont można się było starać o środki z programów ekologicznych czy nawet kredyt - wyszło by taniej niż to co teraz kombinują.
 6. Ale się dodało- widzę kupę błędów i dużo bezsensu. Powodzenia w realizacji
 7. Rysunek daj na forum a nie na zewnętrznym hoście. Post długaśny, a bez rys nic nadal nie wiadomo.
 8. Kompletnym prawem kaduka! To już problem dla prawników lub pospolitego ruszenia. Ale kolega M50 bierze się do tego od d...y strony. Szuka porad na forum dla amatorów, kręcąc się przy tym jak g...no w przerębli. Zaraz kolega automatyk wsadzi go na minę z tą PC i będzie zabawa! O tym trzeba było myśleć rok temu a nie teraz, przed sezonem grzewczym. Powodzenia w dalszych poczynaniach.
 9. I więcej! Sam miałem w domu z 1923r kocioł na węgiel postawiony przed wojna i do 1990 wytrzymał, I poszedł na złom, przez ostanie 20 lat żywota paliło się w nim gazem z podkowy wstawionej do popielnika.
 10. Na te pytania znajdziesz odpowiedzi na tym lub innym forum. Ja nie bardzo mam czas po raz N-ty tłumaczyć co i jak ma być zrobione czy co i jak działa.
 11. Teraz trzeba do tej 100 dobrać automatykę na 2 obiegi grzewcze - grzejniki i podłogówka.
 12. Daj schemat instalacji , bez tego ciężko jest coś doradzić.
 13. Ostatnio demontowałem instalacje, którą montowałem na początku lat 90-tych, w tym bojler viessmanna, przywieziony ze szrotu w Austrii. Z ciekawości odszukałem datę produkcji -1970 rok!!!. Czyli coś wytrzymało i to ponad 50 lat!!!. Teraz takowych nie ma i już nie będzie.
 14. Te kotły co podajesz to kotły kondensacyjne , które mało spalają jak grzeją z temp zadanymi do 55C lub mniej. Jak chcesz dużo gazu spalać to zostaw te wyliczenia, ale one nie bardzo mają sens, gdyż kocioł będzie musiał pracować z temp nieekonomiczną ponad 70C albo i więcej . Moc jednostkowa 90W/m2 wyszła z twoich obliczeń, a nie z moich. Poniżej wynik twoich wyliczeń Wybrany grzejnik (water radiator) wg katalogu producenta , zaznaczony na czerwono wraz z warunkami pracy ( zasilania) Przy zasilaniu temp 75C wybrany grzejnik ma moc 4271BTU a potrzeba ci 5366BTU Dla niższych temp zasilania moc takiego grzejnika spada , dla zasilania 55C moc grzejnika będzie ok 2x mniej - czyli ok 2200BTU Przy zasilaniu ekonomiczny dla podanych kotłów kondensacyjnych potrzeba grzejnika 2x większego rozmiarem lub dwóch podobnych grzejników, tak aby moc grzejnika przy zasilaniu wodą 55C była ok 4500- 5200BTU. Wg mnie w salonie potrzeba ci jeszcze drugiego grzejnika o rozmiarach 22x800x600 Dla pozostałych pomieszczeń trzeba podobnie przeliczyć ciepło potrzebne do ogrzania - to , które wyliczyłeś z mocami grzejników dla zasilania 55C.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.