Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz_
 • Liczba zawartości

  24571
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  311

Ostatnia wygrana sambor w dniu 5 Sierpień

Użytkownicy przyznają sambor punkty reputacji!

Reputacja

1252 Doskonały

O sambor

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Warszawy

Ostatnie wizyty

43054 wyświetleń profilu
 1. Z wieloma stwierdzeniami kolegi @Puławiaka się nie zgadzam, ale pod tym stwierdzeniem podpisuję obiema rękami.
 2. Na szybko Naczynie do CW 10bar, 8-12l pojemności. Na rys brak jeszcze zaw bezpieczeństwa 6bar między bojlerem a naczyniem
 3. Brak naczynia przeponowego na wejściu do bojlera
 4. Na system gospodarczy pomaga tylko duża flacha i szpula jak najdalej od takiej roboty. A tak naprawdę to na takie domy i instalacje w nich nawet rtb nie pomoże. Miałem taki budynek w którym dopiero po 12 poprawce zaczeło wszystko grzać i jak gospodyni powiedziała - grzeje pierwszy raz od nowowści! A budynek był z połowy lat 70-tych.
 5. Tak może napisać ktoś kto nie bawi się w porządne OZC i prawidłowe policzenie podłogówki , sterowanie wg czujnika temp pomieszczenia jest kiepską namiastką prawidłowej regulacji - podłogówka ma dużą bezwładność - rzędu 2-3h lub więcej, więc regulacja będzie opóźniona w te kilka godzin. Ponadto jak regulujemy temp jednego pomieszczenia w którym jest ten czujnik to w innych pomieszczeniach może być inne temp na którą mamy wpływ pośredni Więcej nie piszę, gdyż każdy kto się na tym zna wie o co mi chodzi, a klakierzy i widzowie niech robią swoje,
 6. Krzywa grzewcza jest w podstawowym wyposażeniu - cena wg netu od 11tys. w górę. Sonda w Biawarze jest trochę niedopracowana, ja jej nie polecam.
 7. Ale to nie ma nic wspólnego z regulacją pogodową. To ma sterować ogrzewaniem danego domu a nie ogrzewaniem kampera, abyś musiał sposób grzania dobierać do strefy klimatycznej! Kolejność jest taka: najpierw dobierasz/ budujesz budynek, następnie robisz w nim instalację a dopiero na końcu wstawiasz odpowiedni kocioł
 8. Dlaczego nie ma czegoś takiego? Ustawiasz tylko wg jakiej krzywej ma być nastawiana temp na odbiory i to wszystko? Nie trzeba punktów, www, czy innych bredni. A kocioł prawie za 20 baniek!!! Zgroza!!!
 9. Bo i brak - zobacz na post #550
 10. No przecież środek sezonu ogórkowego.
 11. Instalację powinno się jakoś wypłukać ze starych osadów i innego syfa. Jak nie chcesz lub nie potrafisz tego wykonać to daj dodatkowo filtry skośne przed wejsciami do zaw 4-D - czyli na zasilaniu z kotła i na powrocie z CO do zaw 4-D. Pierwszy sezon często je czyść i będzie OK.
 12. Tam ma być kocioł 2-F, więc moc potrzebna do CW musi być duża 20kW może być przymało, a z drugiej strony moc na potrzeby grzania nie będzie raczej przekraczała 5kW przy -20C. Ja jednak zastanowiłbym się nad tym Termetem 25kW + jakiś tech do podłogówki, sterowany niezależnie drugą czujką pogodową, a tej pogodówki do kotła to może nie być.
 13. Nadawaja, nadawaja, tylko trzeba filrowaja .
 14. Wartość lambda jest wynikiem obliczeń, istotne są pomiary wprost np analizatorem spalin. Dla pelletu dobry wynik to 9-12% tlenu w spalinach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.