Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz_
 • Liczba zawartości

  22039
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  277

Zawartość dodana przez sambor

 1. Przecież kupujesz UPS do grzałki a nie grzałkę do UPS-a , te 312W to moc podczas pracy anie podczas startu, element żarowy na zimno ma dużo mniejszą rezystancję niż na ciepło, taka sama sprawa jest z żarówką - na początek uderzenie prądu, a jak się nagrzeje to pobór znamionowy. Moja grzałka ma 300W, a pobiera podczas startu prawie 800W i UPS 1000VA ledwo to ciągnie. Do grzałki z ogłoszenia to min 1000VA USP-a trzeba nabyć. Pamiętajcie o tym że moc w UPS-a jest podawana VA a moc pobierana z UPS- w Watach. Średnio to 1000VA z danych UPS-a = do 800W obciążenia.
 2. UPS powinien mieć moc ponad 2x moc znamionowa grzałki, podobna strawa jest z mocą silnika podajnika do ekogroszku - tą sprawę kilka razy już omawialiśmy na forum - szukać, czytać i kupować prawidłowo
 3. Ale kości słoniowej i skóry wielbłąda na wykończenie nie dają
 4. Mało, daj 15cm, minimum to 12cm, ale w praktyce idzie więcej
 5. Rura niebieska odpowietrza zbiornik i wyrównuje w nim ciśnienie, a rura czerwona górna - tak jak już pisałem
 6. Jak to po co? Do odpowietrzenia kotła i instalacji oraz do odprowadzenia np pary wodnej podczas gotowania się kotła.
 7. Producenci zalecają odpowietrznik za pompą ale nie na samym zakręcie, to z resztą wynika z twojego postu. Jak dasz odpowietrznik przy samej pompie to mieszanina wody i ew gazów wytworzona przez pompę nie jest w stanie rozdzielić się tak aby gaz został wypuszczony przez odpowietrznik. W jakimś opracowaniu pisało że odpowietrznik powinien być na tłoczeniu , min 1m za pompą, inaczej jego działanie jest nie skuteczne.
 8. Odpowietrznik zaraz za pompą nie jest dobrym rozwiązaniem, dużo lepiej jest dać go na drugim końcu belki , która powinna mieć lekki wznios w stronę odpowietrznika. Z resztą pętle ponoć nie są zapowietrzone , ponoć są przepływy w pętlach.
 9. A co sam będziesz czyścił kocioł gazowy? To nie te czasy gdzie wystarczyło to zrobić samemu, od tego jest serwis. Ponadto do takich porównań specjalnie dobiera się odpowiednie filmiki - to tak jak z tymi uchodźcami i pasożytami, które ponoć roznosili. Jak się chce zrobić propagandę to zawsze się znajdzie argument, a to że palnik w kotle Frisqeta jest pod wymiennikiem to dobrze - przecież tak się robiło stare kotły atmosferyczne lub nawet piecyki łazienkowe ze sprawnościami poniżej 80%.! Wymienniki takie jak na filmie odchodzą do przeszłości - teraz wchodzą albo odlewy albo wytłoczki z blach. Na tym filmie palnik miał pewnie za mało powietrza i powstawała sadza.
 10. Szukasz kotła a nie pieca to po pierwsze, po drugie jak dom ma spełniać obecne wymogi to takiego kotła nie znajdziesz - będą 2-3x za duże. Możesz jeszcze rozważyć wstawienie okien jednoszybowych lub stale je otworzyć - wtedy kocioł mocy 10-12kW ma sens, inaczej potrzebujesz moc na poziomie 3,5-4,5kW , a na to wystarczy przeciętna pompa ciepła, lub nawet 2 - jedna zintegrowana z bojlerem do grzania CW a druga do ogrzewania domu
 11. Zostaw te średnice, one wystarczą , tylko są 2 rzeczy - Po pierwsze naczynie przeponowe musi być przy samym kotle - ono zabezpiecza kocioł a nie całą instalację, tak samo zaw bezpieczeństwa - na kocioł z nim. Po drugie brak układu schładzania kotła i po trzecie - rury na min 1m od kotła muszą być z metalu a nie z plastiku - przecież jak kocioł chwyci temp to wszystko się stopi.
 12. Przed rozdzielaczem masz filtr - jego też trzeba sprawdzić, ew odpowietrzyć odcinek między buforem z zaw 3-D - na śrubunku zaworu.
 13. Jak by była mała przepustowość to by nie było takich przepływów! Odkręcałeś na max pokrętło na tym zaworze?, jak możesz to je zdejmij i sprawdź czy trzpień się rusza. Ponadto co to znaczy prawidłowy kierunek pompy? Powinna być od zaworu do górnej belki - czy tak jest? Na dodatek czy nie ma tam zapowietrzonej rury z bufora?
 14. Średnice rur zależą od mocy kotła i mocy pobieranej a tej ostatniej nie znamy.
 15. To odkręć ten zawór ATM na max oraz zobacz czy jest podłączony prawidłowo - na korpusie powinny być strzałki.
 16. Sprawdź kierunek pracy pompy w rozdzielaczu - powinna być strzałka na pompie oraz odkręć ten zawór 3-D mieszający - pewnie on się coś zablokował- jaki to zawór? Producent, model.
 17. To ja nie rozumiem - opisu wygląda że inst podłogówki jest OK, więc nie wiem gdzie jest problem Czy: brak przepływów w pętlach czy są przepływy , tylko woda zimna czy inny defekt. Do jakiej temp ładuje się bufor. Jak masz zaw 3-D przed pompą ochrony powrotu?
 18. Źle podłączone naczynie przeponowe, podejrzewam że za małe, ale to trzeba przeliczyć Inst wykonana cała w plastiku, a tak się nie robi - min do zaw 3-D powinien być meta - stal lub miedź. Najlepsze to ta podstawka rury na powrocie. Dlaczego grzanie CW jest przez zaw 3-D - powinno być wprost z kotła, na oddzielnej pompie. Nie wiemy czy jest zaw bezpieczeństwa i układ awaryjnego schłodzenia kotła. Reszta wyjdzie w eksploatacji.
 19. A obecnie masz przepływy w pętlach? Może trzeba regulacji zaw 3-D, jaki to zawór? Jakie rury są na zasilaniu i powrocie tego rozdzielacza? Jaka pompa, ile pętli i jak długich - tych danych brak!
 20. Moje dane są razem z grzaniem CW w lecie i nieudanymi startami też
 21. Niech autor uruchomi 1 rozdzielacz , wtedy się zobaczy czy są przepływy w pętlach i dopiero po uzyskaniu przepływów możemy mówić o grzaniu.
 22. U mnie po 9 latach jest 15,5 tys rozpaleń, grzałka wytrzymuje ponad 20 tys.
 23. Czy masz na wejściu zimnej wody do bojlera naczynie przeponowe - takie niebieskie, zielone lub szare? Jak nie to musisz je dodać, inaczej może rozsadzić bojler.
 24. Pewnie że trzeba to usunąć - pompy będą ciągnąć powietrze przez ten odpowietrznik i się instalacja zapowietrzy. Co do rury do naczynia to przepisy mówię wyraźnie 1" stal lub Cu28 i to wszystko w tym temacie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.