Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz
  • Postów

    31 287
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    448

Treść opublikowana przez sambor

  1. Masz obecnie skuteczne napięcie wyjściowe ok 190V, a napięcie znamionowe grzałki jest 230V, czyli brakuje tych 40V. Ponadto orientacja zamontowanych paneli nie jest super optymalna, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby dostawić jeszcze jeden panel.(oczywiście taki sam, jak zamontowane obecnie)
  2. Te 550W to raczej teoria, taki panel daje ok 420W w warunkach NOCT, ale problemem jest też napięcie podawane z tego zestawu, jest trochę za niskie, grzałka jest na 230V. Poniżej przykładowe dane panela PV 550W
  3. Aby zobaczyć co wychodzi z takiej przetwornicy potrzebny jest oscyloskop, a nie miernik z Biedronki. Niestety oscyloskopów biedra jeszcze nie sprzedaje.
  4. W opisie jest wyraźnie podane - tylko do zasilania urządzeń grzejnych - taka przetwornica nie daje sinusoidy 50Hz , tylko jakieś poszatkowane piki. Po podłączeniu innego odbiornika niż grzałka po prostu zniszczysz ten odbiornik.
  5. To system firmy Rehau, złap się z kimś z Biura Handlowo-Technicznego , chyba w necie są namiary www.rehau.pl, na pewno ci powiedzą czy to jeszcze jest w sprzedaży i gdzie można to nabyć.
  6. Jak już tak się rozpisałeś, to podaj jaki to był Haier i po ilu latach pracy go zmieniałeś. Nie pytam dlaczego, ale to też napisz , tak aby inni mogli się np przygotować na zmianę.
  7. Najważniejsze, że działa, a reszta to bzdety: Po pierwsze kolega bobbuilder podaje częściowe prawdy np o wymianie ciepła np przypisując grzanie grzejników "dużej pompie" Po drugie z zasad wymiany ciepła nie wynika nic co miałoby być związane z bezwładnością cieplną Po trzecie najważniejsza w wymianie ciepła jest różnica temperatur między ośrodkami grzejącym i grzanym Po czwarte ważna jest też powierzchnia wymiany ciepła, a tą podłogówka ma dużą w przeciwieństwie do grzejników. Po piąte stare instalacje mają jedną wadę - słabą izolację rur, co powoduje różnice temp między źródłem ciepła a samym grzejnikiem. Po szóste aby się wypowiadać na tematy wymiany ciepła i wymienników warto się w tym kierunku podszkolić - polecam literaturę "Wymiana ciepła i wymienniki". Po siódme jak ci większość coś radzi, to się zastanów nad tym - może mają rację Po ósme nie ma już TVPis, ale jest inna TV a takim samym wydźwięku - może warto aby kolega posłuchał ich tekstów i porównał np ze swoim postem #12.
  8. Z resztą cały post #12 przypomina jak żywo treści z Dziennika TVPis - trochę prawd , a reszta to manipulacja i konfabulacja
  9. Najlepsze są maty kapilarne, tylko czy kogoś na to stać?
  10. Jestem ciekaw na czym ta dyskusja się skończy, moim zdaniem na niczym.
  11. Mam kocioł gazowo- olejowy z palnikiem szwedzkim "Viking-Bio". Takich kotłów już na rynku nie ma, możesz sam coś złożyć, ale nie będzie miał atestu, certyfikatu. Rozglądnij się za kotłami włoskimi np Ferroli, moc ok 15kW.
  12. Ja palę pelletem, ogrzewam ok 270m2, dom ma ponad 300, ale w kilku pom nie ma ogrzewania. Średnio na rok ( nie na sezon) wychodzi mi ok 3,5t dobrego pelletu ( Lava, barlinek). W domu mam ok 22-23C, parter podłogówka , piętro głównie grzejniki. Wg mojego szacunku twój dom, w obecnym stanie, potrzebowałby ok 6t pelletu. Przelicz czy warto, wg cen obecnych to ok 8000- 10000 za samo paliwo Choć przy pellecie zmieniasz tylko kocioł, jak się dobrze z mocą wstrzelisz, to nie trzeba nawet bufora, wystarczy sprzęgło. Przy innych źródłach ciepła (niskotemperaturowych) potrzeba sporej ingerencji w samą instalację grzejną.
  13. To trzeba raczej od budynku zacząć, a nie od źródła ciepła. Jak zawsze na tym forum problem jest ruszany nie od tej strony co trzeba.
  14. Weź kogoś, kto ci to policzy i potem dobierze grzejniki, ew zaproponuje jakieś zmiany w dociepleniu. budynku, które mogą być ważniejsze niż ta pompa .
  15. Ten wynik to jakaś fikcja, tu trzeba porządnie policzyć, aby potem nie płakać czy pluć sobie w brodę.
  16. Tu nie o markę idzie, najpierw określ potrzebną moc takiej PC.
  17. Wygląda tak, że trzeba dobrać grzejniki do danej temperatury zasilania, tu warto to policzyć i dobrać też moc pompy. Te 14 kW może być za dużo.
  18. Na kamień nie ma rady, ew uzdatnianie wody, ale to nie jest najlepsza opcja Po prostu trzeba po 2-3 latach wymienić odpowietrznik, dlatego warto dodatkowo przed takim odpowietrznikiem dać zawór odcinający (kulowy)
  19. https://fb.watch/rDSA_LldUG/?mibextid=OahPPX
  20. Nasza opinia jest taka, że zanim się zdecydujesz na dany model , to przestaną go produkować
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.