Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bercus napisał:

motocykle,przyroda,lodz

 

1 godzinę temu, pawlopawlo napisał:

Trzy ostatnie pozycję szczególnie zimą

Oczywiście. Przyroda nie odlatuje zimą na marsa. O łódź trzeba zadbać przed sezonem. I to samo dotyczy moto. Letnie hobby to nie tylko lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pogody  to aż żal że moto skitrałem do piwnicy - sucho i słonecznie - jedynie ten cholerny wiatr trochę mnie z lenistwa rozgrzesza - pewnie z łodziami jest podobnie -kto kocha ten pływa póki lodu nie ma.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Outsider napisał:

 

Oczywiście. Przyroda nie odlatuje zimą na marsa. O łódź trzeba zadbać przed sezonem. I to samo dotyczy moto. Letnie hobby to nie tylko lato.

I po co to jak można oddać do serwisu na przegląd 

Ale wróćmy do tematu bo nas stąd pogonią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam problemu z tym paleniem. Nawet lubię palić. Nie zawsze się chce. Ale czasami dla odprężenia idę piec zjarać. Pracuję z domu przy kompie. Czasami jaki już przy nim nie mogę to idę do kotłowni rozjarać. Najgorsze to drewno przynieść. Niby luzik bo 5m od domu mam witkę na drewno.  Ale samo rozpalanie mi nie przeszkadza. Z podkładaniem mam problem, bo często zapominam. Ale radzę sobie opalarką. Wystarczy minimalny żar i opalarka. 

Palenie w piecu to nie praca. Przyjemność specjalnie też nie. Ale dla mnie to nie praca. Dlatego kupiłem tego MPMa z pełną premedytacją. Mi to nie przeszkadza. 

Edytowane przez Robokop
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mac08 napisał:

Taki jest urok taniego ogrzewania starych paliwożernych domów.

Ja mam nowy, dobrze ocieplony, ale nie przeszkadza mi to palenie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-5 cm krótsze niż szerokość komory. Szerokość okna to bodajże 30 cm więc 25-28 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robokop  w dwóch poprzednich kotłach też bardzo lubiłem palić, odkąd mam mpm ds to nienawidzę. Ile nerwów i zdrowia straciłem to żadne pozorne oszczędności nie są tego warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociac 3-5 cm i nie bedzie sa zawieszac :-) dobro sa polupe i spali.Kostki sa poleczane,walki nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszanie to chyba najmniejszy problem, tak trzeba układać żeby trochę luzu było i nie ma jak się zawiesić. Ja u siebie te na dol łupię na drobne a te wyżej wrzucam grubsze. Mam niewymiarowe drewno i często tez układam pionowo. Tak samo smoła w komorze zasypowej. Na drzwiczkach zasypowych czasami się trochę nazbiera ale mi to nie przeszkadza

Dymienie przy podkładaniu chyba najgorsze, tego jeszcze nie ogarnąłem do konca

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 11:55, Animus napisał:

A 4 razy dziennie rozpalasz.

2

W dniu 22.02.2022 o 12:58, Gruner napisał:

Lubieć a musieć  to dwie inne sprawy - palić musimy czy nam się chce czy nie czy jesteśmy chorzy czy na imieninach u cioci. Radość z palenia pod kotłem jak się ma 39 i zapchane gardło jest  niewielka.  Ja mam na to prosty patent - bufor. Mieć do tego  wspomaganie  pompą ciepła i  wtedy palenie jest przyjemnością bo  to ja wybieram sobie czas kiedy rozpalać. A jak sie człowiek uwolni od rozpalania na dwa dni jak ja od soboty  to coraz trudniej mu sie zmusić aby podejść do kocioła.  

 

No właśnie ,po co sie kusić ,obowiązek i kasa zostaje a jak się człek pokusi i mu sie spodoba to po paleniu

6 godzin temu, login7 napisał:

@Animus z tego co piszesz to rodzinie za podanie szklanki wody trzeba fakturę wręczyć inaczej jest się zboczeńcem. No ewentualnie pasjonatem.

Dokładnie ,żonka popiernicza przy zmywaniu gotowaniu zamiataniu ,dzieci odkurzają itp to ja palę ,reszta prac mnie trochę denerwuje ale pale i to lubię i rodzina to docenia że coś tam robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregoryy napisał:

@robokop  w dwóch poprzednich kotłach też bardzo lubiłem palić, odkąd mam mpm ds to nienawidzę. Ile nerwów i zdrowia straciłem to żadne pozorne oszczędności nie są tego warte. 

Też tak się zdarza ,ds jest bardziej wymagającym kotłem ,ciąg itp ,ale mi np. się w nim lepiej pali niż w hajnówce,chodzi o rozpalanie ,dokładanie i trzymanie temp ,a sumarycznie to i jeszcze o brak dymienia i oszczędność w opale

4 godziny temu, Mac08 napisał:

@Gregoryy Jako że miałem styczność tylko z ds, zaczynam doceniać atmosa, każdy w nim napali, nawet dziecko i się nie zbrudzi.

Gorzej jak sie wentylator zepsuje ,choć da się napalić ale już nie tak spoko

2 godziny temu, maffer napisał:

Zawieszanie to chyba najmniejszy problem, tak trzeba układać żeby trochę luzu było i nie ma jak się zawiesić. Ja u siebie te na dol łupię na drobne a te wyżej wrzucam grubsze. Mam niewymiarowe drewno i często tez układam pionowo. Tak samo smoła w komorze zasypowej. Na drzwiczkach zasypowych czasami się trochę nazbiera ale mi to nie przeszkadza

Dymienie przy podkładaniu chyba najgorsze, tego jeszcze nie ogarnąłem do konca

 Ż dymieniem to jest tak że faktycznie lepiej na żar dokładać,bo może przydymić jak jest więcej opału,kiedyś na początku zabawy z ds był taki filmik na yutube ,mpm boczy zasyp i taki wyciąg dymu tuż nad drzwiami który wciągał cały dym przy dokładaniu,coś jak w kuchni okap tylko taki skupiony na ten dym   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, login7 napisał:

@Animus z tego co piszesz to rodzinie za podanie szklanki wody trzeba fakturę wręczyć inaczej jest się zboczeńcem. No ewentualnie pasjonatem.

To było półżartem, mam złe wspomnienia  po paleniu w zasypowcach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu paliłem już w 4 piecach. Ten MPM będzie 5. Z każdym piecem i z każdą instalacją trzeba się dogadać. 

Najprościej mi się pali teraz. Jest bardzo dobry cug.  Po prostu otwieram drzwiczki załadunkowe wrzucam trochę tektury na to szczapy drewna. Od dołu zapałką podpalam tekturę, po 30s dmuchnę opalarką i cały piec ładnie płonie. Ten węgiel drzewny który zostaje po poprzednim paleniu jak się go opalarką potraktuje zamienia się w "palnik"

Opalarka musi być. Bardzo użyteczne przy rozpalaniu. A wy macie jakieś dobre patenty?

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapka z drewna podpałkowego i kawałków gazet,na to 2-3 grubsze drewna i palnik DS rusza w try miga. A w Kuzniecowie palenie od góry,kawałek gazety, kostka trocinowa 15gr /sztuka, 1 zapałka a po 2h żar się dopala z 12-14 kg drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maronka napisał:

 

Dokładnie ,żonka popiernicza przy zmywaniu gotowaniu zamiataniu ,dzieci odkurzają itp to ja palę ,reszta prac mnie trochę denerwuje ale pale i to lubię i rodzina to docenia że coś tam robię

Każdy palacz mówi że pali bo lubi ,a palenie przecież ZABIJA ☠️😄😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
  • Pracownicy obsługujący kotły pracują w kontakcie z różnymi substancjami stosowanymi w kotłach (paliwo, dodatki do wody itd.), co może powodować zmiany skórne oraz zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego oraz wzroku.
Cytat
  1. Zgodnie z opublikowanymi raportami, operatorzy urządzeń grzewczych kotły mogą być w wyższym stopniu narażeni na ryzyko raka nosogardzieli. Narażenie na hydrazynę i jej pochodne może spowodować uszkodzenie płuc, wątroby i nerek.
  2. Szczególne zagrożenie występuje, gdy jako paliwo stosuje się odpady. W takim przypadku pracownik obsługujący kocioł może być narażony na wiele niebezpiecznych substancji chemicznych występujących w odpadach lub powstałych w trakcie ich palenia, np. furany, tlenki i dwutlenki, dymy metali, włókna mineralne itd. Ponadto, może być narażony na ugryzienia lub ukąszenia przez owady i gryzonie znajdujące się w odpadach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.