Skocz do zawartości

Outsider

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  329
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Outsider w dniu 21 Kwiecień

Użytkownicy przyznają Outsider punkty reputacji!

Reputacja

77 Doskonały

O Outsider

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 02.07.1971

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Północna Polska
 • Zainteresowania
  Zabytkowe motocykle, silniki i inne dawne pojazdy.

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  72m². Strych nieużytkowy
 • Instalacja
  Grzejnikowa. Sterowana pogodowo. PV 5,4 kWp, Fronius Symo. Daikin Multi Split. CWU Ariston Nuos EVO z PC
 • Kocioł
  Pellux 12 kW + bufor

Ostatnie wizyty

1480 wyświetleń profilu
 1. Mam kocioł pelletowy podłączony do tradycyjnej instalacji z buforem. Z co zapewnia taki sytem to jeszcze nie wiem. Zabawa trwa pierwszy miesiąc. Mam na razie powłączane tryby ciche z ograniczeniem mocy. Bo tej jest aż nad to. System jest cichy. A w wymienionych trybach jego praca jest praktycznie niesłyszalna.
 2. Tu a bardzo nie masz co wybierać. Moc jednostki zewnętrznej jest uzależniona od tego ile jest wyjść pod jednostki wewnętrzne. Multi split z pięcioma jedn. wewn. ma wydajność nom. 10 kW. A że jest to inwerter to jego wydajność min. to 3 kW. I odpowiednio pobór mocy to 2,47 - 0,48 kW. Moc wszystkich jedn. wewn. sumując się musi mieć te ok 10 kW. są specjalne tabele doboru. Jednostki wewnętrzne też sa inwerterowe. Fajnym dodatkiem będzie aplikacja, która możesz sterować osobno z kazdych jednostek. |Można też odczytywać całkowite i z każdej jednostki osobno zużycie prądu. godzinowe, dzienne, tygodniowe i roczne. Każda jedn. wewn. ma własnego pilota. Mierzy temp w pomieszczeniu. I zależnie od potrzeby wzbudza jednostkę zewn. do pracy. Niezależnie od trybu grzania czy chłodzenia. Jedn. wewn. mają też tryb auto, osuszania i wentylowania. Nie kupiłem niczego poleconego albo pierwszego z brzegu. wertowałem katalogi toshiby, samsunga, rotenso, panasonica, mitsubishi, midea, inova, hundai, hitachi, hisense, heier, gree, fujitsu, fuji, lg. Daikin wydał mi się może nie najtańszym, ale za to najepszym produktem za akceptowalną kasę.
 3. Jak dla mnie srednioopłacalna sprawa z tymi grzałkami. Obecnie grzeję pompą powietrze powietrze. I ostatnie dni zżera mi do 15 kWh na dobę. Na takich grzałkach zużyłbym do 60 kWh. I żeby osiągnąć cel jaki sobie założyłem musiałbym wywalić na dach 20 kWp paneli zamiast 5. Gdzie sens? Gdzie logika?
 4. Bo masz cztery pozytywy i cztery negatywy. I się wyzerowało.
 5. Nienazywajmy go hydraulikiem. To typowy Janusz.
 6. U mnie jest napis made in Slovakia. Pompa powietrze powietrze z inwerterem zewnętrznym multisplit nie ma możliwości grzania CWU. To raz. Dwa, że już byle jakie gruntówki osiągają COP Spokojnie 5. A dobre pod 6. Jak dotąd w październiku na ogrzewanie splitem zużyłem ok.170 kWh prądu z PV. Czyli darmowego.
 7. Montaż takiego systemu jest mocno uzależniony od warunków w domu. U mnie sprawa była prosta. Jednostkę zewnętrzna ustawiłem na werandzie. Mam długi korytarz a z niego wejścia do pięciu pomieszczeń. Pod sufitem Poprowadziłem zamaskowane rurki z czynnikiem, o dopływami skroplin i zasilaniem. system to multisplit daikina. Po dłuższym namyśle zrezygnowałem z chińczyków. Daikin jest niesamowicie cichy. Na jednostkach wewnętrznych i na inwerterze zewnętrznym ustawiłem tryby nocne czyli dodatkowo wyciszone. Pomimo to mocy jest aż nad to. System działa praktycznie bezszelestnie. inna sprawa ze SCOP w tym układzie to 4,3. U chińczyków nieosiągalny. Odradzam montaż przez Januszy. Rurki z czynnikiem powinny być Przedmuciwane azotem. A po montażu należy układ osuszać tworząc próżnię przez minimum 4-5 godzin. Weź z czynnikiem R32. Unikniesz wymogu drogich dodatkowych serwisów jak i obowiązku zgłaszania takich instalacji przy czynniku R410. przy nowym domu zdecydowałbym się raczej na pompę ciepła. Ale te najlepiej działają na układach niskotemperaturowych. Czylinpodlogowkach. I mogą pracować przy temperaturach nawet do minus 25. W takim przypadku zwróć uwagę, ze większość pomp traci przy niskich temp około polowe swojej wydajności. Jest jeden Panasonic nie pamietam już jaki, który jako jeden z nielicznych urządzeń tego typu tej negatywnej cecha nie ma.
 8. Od kilku tygodni testuje na własnym organiźmie a własciwie portfelu takie rozwiązanie. Musisz wziąć pod uwagę, że takie systemy działaja tylko do -15 stopni. I właściwy sens mają tylko z fotowoltaiką.
 9. No właśnie. Czyli od razu wiadomo, że te 20 kW to jest o wiele za dużo. Ja mam kocioł 12kW. Gdybm potrzebował takiej mocy i kocioł zasuwałby na maxa całą dobe spaliłby jakieś 60 kg pelletu. Ale mam bufor i kocioł pracuje na mocy makszmalnej albo stoi. Moja intencja była taka, żeby uświadomic jakiej mocy kotła możemy potrzebować. bo kocioł pracujący na mocy nominalnej działa najekonomiczniej. Posłuchaj koleżanko kolegi, który polecił ci edilkamina. Zapomnisz co to jest kocioł. I jak bezobsługowym może być ogrzewanie w domu. Zawsze możesz kupić sobie coś rodzimego. Ale wtedy zostaniesz tu z nami na dłużej. A przy okazji będziesz wyrzucać kasę kominem.
 10. Prawie 200 metrów, kupa okiemn i brak ocieplenia... koszty ogrzewania będa wyjątkowo wysokie. W takim przypadku wstawiłbym tu 20 kW. Starczy w razie tegiego morozu. Taki kocioł na swojej mocy nominalnej pracujący nieprzerwanie całą dobę pożre ok 100 kg pelletu. Obserwując naszą pogodę ostatnimi laty to 16 kW też by pewnie starczylo
 11. Podjąłeś dobrą decyzję. PV da ci ponad 4000 kWh rocznie. Trzeba odliczyć zużycie prądu w domu a pozostałością pomniejszoną o 20 procent będzie można zasilić PC.
 12. Pewnie nie. Ale fajnie posłuchać eskimosów. Dobra. Ode mnie coś lekkiego i przyjemnego.
 13. 15,3191489 kg na dobę nie licząc strat. Policzyć se wystarczy
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.