Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Animus napisał:

Szczególne zagrożenie występuje, gdy jako paliwo stosuje się odpady. W takim przypadku pracownik obsługujący kocioł może być narażony na wiele niebezpiecznych substancji chemicznych występujących w odpadach lub powstałych w trakcie ich palenia, np. furany, tlenki i dwutlenki, dymy metali, włókna mineralne itd. Ponadto, może być narażony na ugryzienia lub ukąszenia przez owady i gryzonie znajdujące się w odpadach.

Czym wy palicie? szczurami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Każdy palacz mówi że pali bo lubi ,a palenie przecież ZABIJA ☠️😄😁

Czytałem że palacze są mniej narażeni na covid, bo ich płuca są przyzwyczajone do różnych dziwnych substancji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus tobie ktoś za to płaci? Co chcesz przekazać innym .

Jak chcesz naprawić coś co było puste dekady? Czym więcej cię czytam tym mniej rozumiem .

Pomóż przetłumacz ,wytłumacz o co chodzi w twoim przekazie

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się jakieś pieniądze tu zarabiać? 

Przekaz jest jeden, niebać kotły zasypowe, nawet ze złotymi klamkami. takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Układałem paliwo w zasupowcu, robilem kanapki, mialem poukładane rozpałka oddzielnie, grube oddzielnie, drobne też, do tego inne dodatki i faktycznie w 15 minut można odpalić kocioł, ale przygotowanie tych elementów kanapki zajmowało więcej czasu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to ty inny jesteś lepszy ty nie produkujesz CO2 

Jak przyczepia n wszystkim podatek o CO2 to ty też zmiekniesz

Życzę tobie i wszystkim żebym się mylił 

Szanuj innych i ich możliwości 

Spoko nocki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się okłamywać i tyle.

19 minut temu, bajek napisał:

Aha to ty inny jesteś lepszy... 

Uważam, że obrażają Nas na wielu płaszczyznach życia, palenie-ogrzewanie też się tego tyczy, mamy XXI wiek a oni wganiają grą ekonomiczną  Naród dalej w tego typu zachowania.

A co najciekawsze, ludź wchodząc w to szambo myśli, że przechytrzył system i się cieszy płacąc 12tyś za kawałek żelastwa.   

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tutaj, ktoś kto decyduje się na zasypowca w zdecydowanej większości wie z czym to się wiąże. Trzeba sobie pobrudzić rączki, ale jest to obecnie najtańsze źródło ogrzewania domu, ten natrętny "podajnikowiec" jednak tego nie rozumie, pewnie uważa się za tego bardziej ynteligentnego stąd te jego prześmiewcze i obraźliwe komentarze, no cóż zrobić. 

Edytowane przez maracz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Animus napisał:

i się cieszy płacąc 12tyś za kawałek żelastwa.   

Niestety wiekszość się martwi  bo jest zmuszona jak pisałes grą ekonomiczną i pod groźbą więzienia kupować ten złom a kupują  to tylko dlatego że złom z wiatrakiem  czy też inny  jest jeszcze droższy. zawsze jest tak że najtańsza  mozliwa alternatywa  jest najpopularniejsza .Jakby ten złom z wiatrakiem czy ślimakiem    kosztował tyle co stalowe pudło - byłoby juz po dyskusji. Niestety  jakimś" trafem " wszystkie źródła energii  zdrożały JEDNOCZEŚNIE  a dotacje zabierają banki audyty i producenci złomu krzemowego spoza naszej gospodarki. U nas rację bytu ma  instalator tego całego megadrogiego sprzetu.  Gdyby choć jedna dziesiąta funduszy poszła w rzeczywiste usprawnienia ogrzewania domów to i zasypowce byłyby dawno inne i ludzie inni. A tak to dla większości z nas pozostaje obsługa stalowego pudła. A to jaką kto ideologie sobie do tego dorobi to juz tylko kwestia potrzeby  lepszego samopoczucia.  

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Animus napisał:

faktycznie w 15 minut można odpalić kocioł

Ja to robie w 3 min.  Nawet się nie pobrudzę.  

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  układasz rozpałke obok kotła w jakiej ilości a w jakiej  pod wiatą ?  i kiedy ?  Ja na mój kocioł potrzebuję  20 minut ale mając w kotłowni wszystko pod reką - bo poza rozpalaniem jest do zrobienia jeszcze jego  oczyszczenie i odebranie popiołu.

I niestety jak by nie kombinowac to zawsze się tego pyłu łyknie. i tego najbardziej nie lubię w całym procesie obsługi kotła.   

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół to wybieram raz na tydzień z popielnika. Z komory nawet tego nie ruszam. Ten węgiel drzewny co tam zostaje przyspiesza rozpalanie. Opalam się tylko drewnem. Wrzucam kawałek tektury, kilka polan drewna i to podpalam. Po 30s dmuchnę opalarką i wszystko się zaczyna jarać. To trwa 3 min. 

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gruner obowiązkowo maska przeciwpyłowa FFP3.

Sam używam i nawet odrobinki pyłu nie mam w nosie. Świetnie filtruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pawlopawlo napisał:

Deseczki z palet albo drobne szczapy,na to jeden wałeczek eco podpałki i w kominie dudni

 

Mój sposób

15 godzin temu, homer90210 napisał:

Niestety w MPM Wood brakuje klapki do oddymiania komory zasypowej toteż dokładanie opału przy np połowie wypalonego wsadu często wiąże się z dymem na kotłowni( mimo uchylonego okienka)

klapka była by może dobra ale pozostaje kwestia szczelności po latach i spadek wydajności wsadu przez ucieczkę części gazów ów nieszczelnością ,a teraz wszystko musi przejść przez palnik i na prawdę żar potrafi trwać około 1h z drzewa ,więc dla mnie przynajmniej nie jest problemem dostosować sie w ty czasie z dokładaniem ,a jak i trochę dymka puści bo nie chce mi sie czekać to dla mnie nie problem ,ale tak na prawdę ja większość zimy ogarniam dwoma wsadami oddzielnie odpalanymi i nie mam potrzeby dokładania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrWolf napisał:

obowiązkowo maska przeciwpyłowa FFP3.

Bardzo słuszna uwaga .  Jakoś nie mogę się tego nauczyć -podobnie jak używania rękawic ale powoli dorastam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maronka napisał:

Mój sposób

Jakbyś układał te koteczki to by więcej wlazło.

7 godzin temu, maracz napisał:

Pisałem już tutaj, ktoś kto decyduje się na zasypowca w zdecydowanej większości wie z czym to się wiąże. Trzeba sobie pobrudzić rączki, ale jest to obecnie najtańsze źródło ogrzewania domu, ten natrętny "podajnikowiec" jednak tego nie rozumie, pewnie uważa się za tego bardziej ynteligentnego stąd te jego prześmiewcze i obraźliwe komentarze, no cóż zrobić. 

Decyduje się, to nieodpowiednie słowo, on jest zmuszony.

Podajnikoiec też jest w....rwiający, ale nie ma co porównywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zaczynamy inna zeczywistos 

Animus jak myślisz twój groszek nadal będzie pod ręką

Zasypowce zbiorą przysłowiowe szyszki i ogrzeją a ty? Co zrobisz żeby zadbać o rodzinę nadal wierzysz w te pierdolety o Eco?

Obyś znalazł alternatywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle nie jest jeszcze, mogę palić drogim ekogroszkiem, drenem, węglem kawałkowym, pelletem   w tym kotle.

Poczyniłem również kroki (inne źródło ciepła), żeby w ogóle  ograniczyć, lub zlikwidować spalanie węgla.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy cofna wam troche z eko,možecie palic naszyzm slabiutkom-w podajnikach,kopciuchy tymi szyszkami.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnimusTakie mikstury wymagają nakładu pracy , pestki trudno dostępne owies nie tani trocina upierdliwa weź to wszystko mieszaj to już bliżej zasypowca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kordjano napisał:

@AnimusTakie mikstury wymagają nakładu pracy , pestki trudno dostępne owies nie tani trocina upierdliwa weź to wszystko mieszaj to już bliżej zasypowca .

Nikt tego nie miesza zasypuje się warstwami, np. 2 worki tego worek tego itd.

Z zasobnika zawsze usypuje się środek, potem powoli boki  a żmijka jeszcze to miesza.

Jak kupisz w workach to nie ma różnicy, jak w big-bagu wtedy tak, bo albo workujesz, albo zabawa wiaderkami.

Taki karton zwinięty jak pokazał maronka to też trzeba mieć, gdzieś załatwić w jakimś sklepie, gromadzić w kotłowni.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, jaki podajnikowiec sobie dobrze radzi z trocinami? Oczywiście bez dymu i smrodu, bo inaczej nie popalimy od 2024.

Edytowane przez Mac08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.