Skocz do zawartości

Silton

Forumowicz
  • Postów

    48
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Stary dom 70m.
  • Instalacja
    Podłogówka + grzejniki.
  • Kocioł
    Będzie MPM Wood 14 lub 18kW.

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wlkp

Ostatnie wizyty

1 312 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Silton

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

11

Reputacja

  1. Rozebrać i sprawdzić czy nie ma śmieci.
  2. Z czystej ciekawości: jeśli znasz parametry budynku wypełnij prosty bilans energetyczny i wstaw link z wynikiem. Najlepiej jak byś bilans wypełnił dwa razy. Pierwsza wersja z podaniem parametrów dla ścian bez ocieplenia i starymi oknami. Druga wersja to stan obecny. Będzie bardzo ładnie widać o ile zmalało zapotrzebowanie budynku. Bilans jest całkowicie darmowy! Link: https://cieplo.app/start
  3. Skutki są takie że rośnie rachunek za prąd. Z hydraulicznego punktu widzenia przy otwartym zaworze ta pompa nie istnieje bo mieli wodę tak jak pokazuje zielona strzałka. Czy jest włączona czy wyłączona do poprawy ogrzewania nie ma to żadnego wpływu. Chyba że są jakieś pomieszczenia które są zimne.
  4. Jeśli pompa pracuje to zawór musi być zamknięty.
  5. Jeśli masz zamiar modernizować centralne ogrzewanie to nie widzę sensu pakowania bufora. Wygeneruje to niepotrzebne koszty. Zwłaszcza że nie wiadomo co będzie zamontowane w przyszłości. Co ja bym zrobił: Po pierwsze jak wcześniej pisano zmniejszyć komorę spalania o połowę. W teorii moc kotła również spadnie o połowę. Kupujesz cegły szamotowe i przesypując drobnym popiołem układasz w kotle tylko tak żeby nie zatkać dopływu powietrza z wentylatora. Sam wentylator ustawić metodą prób i błędów na najniższe skuteczne obroty. Wentylator ma wspomagać a nie robić tornado w kotle. Druga sprawa to przy pomocy zaworu na powrocie przy kotle zmniejszyć przepływ przez instalację. Grzejniki będą się mniej nagrzewać. Przykładowo obecnie grzejniki masz rozgrzane całe to po przykręceniu zaworu będą się rozgrzewać do połowy. Kolejny aspekt to duży zawór przy pompie. W obecnej pozycji (otwarty) pompa tłoczy wodę tak jak zielona strzałka a woda do grzejników dochodzi grawitacyjnie (czerwona strzałka)
  6. Jeśli masz wszystkie opisy prawidłowo wykonane to czujnik powrotu powinien być za zaworem ochrony powrotu w kierunku kotła.
  7. Wejdź na stronę https://cieplo.app/start wypełnij jak najdokładniej i link z wynikiem wklej tutaj.
  8. Posiadając kocioł z buforem mamy piękną pozycję do montażu grzałek elektrycznych. Na awarię jak znalazł. Dodatkowo bardzo łatwo dołożyć pompę ciepła. Nawet konfiguracja kocioł i grzałki dają już spore zabezpieczenie w przypadku awarii. Z pompą ciepła to już trzy źródła. Osoby które chcą się zabezpieczyć na maksimum mogą dorzucić kominek z płaczem i mocny UPS do obsługi pomp cyrkulacyjnych. Wtedy i prąd nie potrzebny. Dokupując jeszcze agregat pradotworczy... 🙃
  9. Jamestem mocno zainteresowany zdjeciami. Bardzo mnie ciekawi jak zrealizowali oddymianie komory.
  10. Nie widziałem kartuszy turystycznych na czysty propan. Albo to był czysty butan albo propan-butan.
  11. Cena też wynika z czystości danego gazu. Rozcinałem kilka butli gazowych 11kg czy też turystycznych 2kg. Za czysto to tam nie było. Nie chciał bym żeby te śmieci trafiły do sprężarki.
  12. Wyreguluj tak wentylator obrotami czy też przysloną żeby symulował ciąg grawitacyjny. Powietrza ma być odrobina. Z tego co piszesz wynika że wentylator bardzo mocno rozpala węgiel co w konsekwencji po wyłączeniu wentylatora powoduje gwałtowne zmniejszenie ilości powietrza. Skutkiem jest wlaśnie kiszenie się opału który jest bardzo mocno rozpalony ale brakuje mu tlenu. Konsekwencją zmniejszenia obrotów będzie wolniejsze rozgrzewanie kotła przy rozpalaniu ale stałopalność wzrośnie. Powinna spaść również temperatura spalin.
  13. Kocioł w wersji z górnym zasypem 14kW. Na jaką długość ciąć drewno żeby się nie blokowalo? Kotła jeszcze nie mam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.