Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Genialne posuniecie producenta, forum doświadczalne, darmowe testowanie, dobra sprzedaż. Szacun ?. Bez ironii, to jest ewenement marketingowy ostatnich lat.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak naprawdę brakuje w nim górnego zasypu a najlepsze by było rozwiązanie z dwoma drzwiami górnymi i bocznymi jak w kalvisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że dokładnie przeczytali doświadczenia Piecuch i innych do których ogień mówi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maronka napisał:

Mi tak naprawdę brakuje w nim górnego zasypu a najlepsze by było rozwiązanie z dwoma drzwiami górnymi i bocznymi jak w kalvisie

Dla mnie to nieporozumienie boczne drzwiczki w kotle na drewno, jak mam niby układać i zaglądać do środka czy ciasno ułożone, albo sypac zrębkę, czy trociny z wora.. Jeśli górnego zasypu nie będzie, to już na mnie nie zarobią.. ?

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bajek napisał:

Wygląda na to że dokładnie przeczytali doświadczenia Piecuch i innych do których ogień mówi

Nie proza pierwszy tak się stało z DS-em była podobna historia i moim zdaniem bardzo dobrze, że tak się stało, zarówno dla producenta jak i dla nas, bo miał poligon w postaci użytkowników, a nasza praca nie poszła na marne...

3 godziny temu, zaciapa napisał:

Dla mnie to nieporozumienie boczne drzwiczki w kotle na drewno

Niekoniecznie da się to wytłumaczyć, przez boczne drzwiczki łatwiej dosięgnąć rusztu i ułożyć na nim polana, choć maja one też swoje wady, aż żałuje, że nie pisałem wcześniej o tym jak próbuje sobie poradzić ze ściekająca po drzwiczkach smołą.

2 godziny temu, Piotrex44 napisał:

Dziwne ze nie ma klapki pp w górnych drzwiczkach gdyż często podając nimi powietrze nie mamy żadnej smoły itp. w komorze zasypowej. 

Nie sadze by to był przypadek, wbrew pozorom taka klapka może obniżyć sprawność kotła, a w dobrze prowadzonym kotle smoła w komorze nie jest problemem.

2 godziny temu, Alewalneło2 napisał:

Nieopłacalny tyle co Atmos

Czas pokaże Atmos nie słynie z trwałości, a tu patrząc na DS-y może być zupełnie odwrotnie.

Podsumowując konstrukcja znowu zaskakuje prostotą, wystarczyło trochę szamotu zamiast rusztu przed palnikiem oraz trochę w komorze zasypowej i to wystarczy by DS mógł spalać drewno zgodnie z normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na DS 14KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważniejsze jest coś innego 2 stopien podawania PW - ciekawe jak to bedzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto czudo nie pokosi konkurencju.Zamiast zgazowujacego palnika dopalacz dymku wedlug majsterkowania.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 02:49, Trx9 napisał:

Na stronie mpm juz jest schemat.

Poprawiony mpm ds ?

zobaczymy jak w praktyce, obstawiam ze wszystkie forumowe pomysly sa w nim ujęte ?

 

Jak by dobrze wpatrzyli się w pomysły forumowiczów, to płaszcz wodny powinien się kończyć na wysokości przegrody palnika, a w jego miejsce powinna być płyta szamotowa... 

Edytowane przez zaciapa
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beki kocioł będzie ds 10 bufor 800 jego waga z wodą to 1000 kg posadzka w kotłowni beton na gruncie około 5-6 cm na tym płytka gresowa da radę utrzymać bufor czy wykuwać i robić fundament / płyta 20 cm 1 m/ 1 m .Jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zaciapa napisał:

Jak by dobrze wpatrzyli się w pomysły forumowiczów, to płaszcz wodny powinien się kończyć na wysokości przegrody palnika, a w jego miejsce powinna być płyta szamotowa... 

Oczywiście chodziło mi o komorę zasypową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sambor napisał:

Po tylu latach uwag i dyskusji nie potrafią nawet zrobić porządnego palnika w kotle

Ten jedyny palnik przeszedł badania, inne widocznie nie dały rady. 

 takaemotka.gif&key=8cbf581ae5470fb6d6f36

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy czy "jedyny" czy tylko najprostszy w eksploatacji , najmniej wymagający dla paliwa i najprostszy w produkcji.

Ale zobaczycie w praniu, ile będzie przeróbek.

Dzisiaj u mnie pracuje kocioł z palnikiem o wys 6cm i długości 34cm (2x po 17cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.