Skocz do zawartości

Outsider

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  361
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Outsider

 1. Czlowieku. Przeczytaj jakąś książkę zanim coś napiszesz, bo bełkot ci wychodzi. Pomyliłeś adresata.
 2. Ta płyta spełnia funkcje dopalacza gazów i tworzy komorę nawrotną.
 3. Tak? A co nie robi? Ciekawe czy poprzeswuwali sobie pensje o 9 miesięcy. Powinni zrozumieć.
 4. U mnie najpierw było potwierdzenie. Potem status wniosku że nie kompletny . Że się skontaktują i procedura przesłużona o 6 miesięcy. A za kilka dni nowy status, że procedura przedłużona o 9 miesięcy. Zakląć by się chciało. Kasy nie mają i tyle. Jak przejmowali władze to państwo było w ruinie. I nastąpiła dobra zmiana. Widać. Szlag człowieka trafia. Wniosek złożony na początku lipca.
 5. To mit. Problem znika, jeżeli zastosujesz bufor. Kocioł zawsze wtedy pracuje na mocy maksymalnej. Czyli najekonomiczniej. Ale na tę docelową powierzchnie to kocioł jak i bufor musza być konkretne co do mocy i pojemności.
 6. AWO było konstrukcją żywcem ściągniętą z BMW. A Simson był żydem i z tego co pamiętam to produkował też samochody. Przed wojna pogonili go naziści. A po wojnie wiadomo. Nigdy nie miałem okazji przejechać się tą piękną maszyną.
 7. Murzyn na jawie jedzie po trawie. Słowo jedzie należy zastąpic bardziej dosadnym określeniem. Ja miałem taką.
 8. Miałem :) Wanderer to już się sypał przed wojna. Między innymi na tej bazie powstała tez przed wojną czeska Jawa. To skrót od nazwiska Janeczka i Wanderera. JA ... WA
 9. Już ci pisałem Kolego. Nie mam problemów o jakich mówisz. I bez prywatnych wycieczek. A CWU nie grzeję splitem jakby co. Najwidoczniej masz jakiś problem z moim peleciakiem i generalnie ze wszystkimi, którzy mają pompy powietrzne. Zajmij się swoją instalacją w pierwszym rzędzie, żeby dobrze działała.
 10. Przy ostrej zimie to i kocioł węglowy 15 kW spali na dobę 50 kg węgla a pelletowy 75 kg pelletu. A twoja gruntówka jaki będzie miała wtedy COP?
 11. Trzeba zatem myśleć o kompensacji mocy biernej. Bo jak do rachunków dowalą to układy na rynku podrożeja kilkukrotnie.
 12. Miałem na myśli sam koszt ogrzewania. PV u kolegi też darmowe nie było. 10 kWp na dachu jak znam życie, miało zminimalizować koszty ogrzewania. A tu już pierwszego dnia przy laitowej pogodzie zżarło 40 kWh.
 13. Tak to jest jak ludzie nie umieją liczyć. Zakładając max zapotrzebowanie na poziomie tylko 40W na metr, to zużucie dobowe wzrośnie do 170 kWh na dobę. I niewiele pomoże to 10 kWp z PV. Należało pomyśleć o pompie ciepła. Wtedy przy takiej ilości paneli lekka zima mogłaby być bezkosztowa.
 14. Swoje doświadczenia dopiero zbieram. Daikin ma aplikację gdzie widzę zużycie godzinowe, dzienne, tygodniowe i roczne. W pażdzierniku split zuzył 296 kWh. Biorąc pod uwagę tylko zużcie i produkcję pazdziernikową z PV całkowite zużycie pradu włącznie z ogrzewaniem mam 176 kWh na minusie.
 15. Prosty kalkulator https://cieplowlasciwie.pl/
 16. W układach multisplit najmniejsze jednostki w trybie grzania generują 1,5kW. Z mocą za bardzo nie da sie pokombinować. Bo jeżeli jedn wewn będzie np pięć to moc jednostki zewn bedzie wynosiła 10 kW. Do poszczególnych pomieszczeń można stosować jedn o różnych mocach. Z tym,że ich suma musi wynosić ok 10 kW. Są specjalne tabele doboru. Jeżeli jakaś będzie dla danego pomieszczenia za mocna to będzie sie po prostu rzadziej wybudzała do pracy. Do wilgotnych pomieszczeń nie powinno być specjalnych przeciwskazań. Przecierz w trybie klimy tworzy się kondensat który spływa odprowadzeniem do kanalizy albo na zewnątrz. A po drugie każdy klimatyzator ma też tryb osuszania, który można ręcznie włączyć.
 17. Ok. Z tym, że klimatyzatory a właściwie mówiąc układ multi split ma jedną zasadniczą wadę. Działa ak typowa pompa ciepła ale tylko do temp. zewn. -15 stopni. Po układzie domu widzę, że jest sześć pomieszczeń. Multisplit może mieć max pięć jedn. wewn.
 18. Jaki jest koszt tych folii i zakładane koszty użytkowania? Jaki masz układ domu? Możesz wkleić jakis rysunek poglądowy?
 19. Mam małe zapotrzebowanie na CWU. Dwie osoby o kocie nie wspominając. dlatego zafundowałem sobie Aristona Nuos Evo 80 litrów. W trybie pompy ciepła pobiera 250W. COP przy 20 stopniach to 3,2. Stoi w kotłowni i przy okazji oszusza piwnicę. Masz nadprodukcję PV ok 4700 kWh.ż tego możesz odebrać 80 procent. Czyli 3760 kWh. Gdyś to wykorzystał na ogrzewanie dobrą pompą przy COP powiedzmy 4 to uzyskałbyś 15 000 kWh ciepła. Co odpowiada ok 3,5 tony węgla spalonego w kotle z realną sprawnością 60 procent. Bo te wyższe to uzyskuje sie tylko w laboratorium. I tym czysto teoretycznie ogrzałbyś sobie cały kwadrat całą zimę. Grzejąc piecem elektrycznym swoje 3760 kWh przejesz bardzo szybciutko. Bo tu masz zużycie 1 do 1. A nie jak w przypadku pompy 1 do 4.
 20. U siebie cwu grzeję boilerem z wbudowaną PC. Przy obecności PV koszt grzania wody jest zerowy a zużycie prądu minimalne. To się opłaca. Co do kotła elektr. Moim zdaniem bez sensu. Z taką nadprodukcją z fotowoltaiki całą zimę grzejąc pompą ogarnąłbyś to za zero złotych. Grzejąc elektrycznie starczy ci na jedną czwartą sezonu. A za resztę bedziesz słono płacił.
 21. Kocioł, który dobrze moduluje mocą. Ma kanały pionowe, smoczyszczenie palnika i wymiennka. Za porządny kocioł dasz pare złotych wiecej i nie bedziesz wyrzycał kasy kominem. A w rozrachunku bedziesz do przodu już może po trzech sezonach. I tzw. święty spokój bez uperdliwego meczenia sie z kotłem masz w gratisie. Popytaj kolegę @eliks o jego kocioł.
 22. Czy bedzie kopcił czy nie, to już tylko umiejętności palacza w dosterowaniu parametrów do danego pelletu. Ale ilość ropaleń na dobę tez bedzie pokaźna. Wymiennik od kopciucha z dostawionym palnikiem pelletowym. Z kanałami poziomymi, bez utomatycznych czyszczaków. Palenie w tym kotle ekonomiczne nie będzie. Do tego ruszt wodny, któru schładza spaliny, prowadząc do niepełnego spalania gazów i tworzeniu sie sadzy. Gorszych kotłów już nie mieli?
 23. Tylko tak samo robi za generator sadzy.
 24. W czasie spalania pellet najpierw odgazowuje. Potem dopala sie węgiel drzewny. I to czarne to własnie niedopalony węgiel. Często tworzy się to przy wygaszaniu palnika. Ustaw sobie na sterze nadzór na powiedzmy 2 min. Na małym podawaniu przed pełnym wygaszaniem bedzie to miało szansę dokładniej się spalić.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.