Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak teraz 5 godzin grzania z połowy zasypu komory w zasadzie podbije temperature w domiu do 22~24 i starczy do następnego dnia. Jak spadnie temperatura do okolic 0*C to bedzie możnana wiecej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Trx9 napisał:

Przy tych temperaturach to pół komory na dzień 😉 jakieś 50L drewna. Wygrzewa instalacje 600L do 39*C i w buforze 1000L 71*C na gorze i 50*C na dole. Jakieś 5~6h grzania .Chyba CWU za duże zamieszanie w buforze robi.

Ogólnie to on woli średnie drewno najbardziej takie fi 10 około. Grube kloce jakoś słabo się palą, w sensie wolniej. A drobnica taka fi 3~4cm to robi takie tsunami że palnik nie zdąży tego dopalić. A na wierz wsadu opału można dowalić jakoś drobnice drewnianą.

Ogólnie sprawność jest ostatnio dorzuciłem na żar pod koniec palenia 3 szczapki fi 10. Schodze po godzinie i bufor nabity do 86 na gorze 71 na dole a piec 86*C w podtrzymaniu buja sie wentylatorem na 1%.

Jak masz podłączony bufor? przez laddomat? dziwię się że ci chodzi na 1 procent, u mnie dwa bufory po 1000 L ładuje w 6,5 godziny około 1,5 wsadu i praktycznie chodzi na 100 procent rzadko zwalnia ,chyba wymiennik się przybrudził bo na początku zwalniał faktycznie ale nie aż tak że do 1 procenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zdziwiłem 71*C było na gorze bufora, odbiór na dom 39*C cały czas, warsztwa żaru z dobre 12cm, a dorzuciłem z 5kg czyli 20kwh, widać sprawność ma naprawdę dobrą.

Kociołek ma maksymalna zadana 85*C dlatego zszedł na podtrzymanie 1~3%. Tak to przewaznie jak juz dojdzie do 80~83 to moduluje do 50~56% spaliny 189*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara chałupa nieocieplona, 70 rocznik 260m2, żeliwne grzejniki, to minimalna temperatura zeby grzały to 38~39 za zaworem trojdroznym, w domu wtedy utrzymuje się 22~24*C. Na nowych grzejnikiach mam głowice termostatyczne na 21 to same odetna grzanie. Laddomat 63*C pilnuje powrotu kotła. Przy takiej fizyce budynku i instalacji wiele nie wymyśli. Narazie czekam na ochlodzenie to wiecej bede mógł powiedzieć.

Jak ustawiłem 45 na trojdroznym to w domu 26*C przy 17*C na dworze, wiec lekko przy ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ,laddomat ,naczynie przep. pompa i kilka drobniejszych rzeczy 16 tys bufory 10,8tys plus rury, kształtki, zawory strownik, siłownik  zawór 3d i inne piedroły jak termometry to szacuję że ponad 30tys.(boję się zliczać dokładnie)

za to montaż gratisowy bo w swoim zakresie.

Do tego musiałem piwnicę pogłębić bo by bufory nie weszły 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jeszcze załatwić zaświadczenie do czystego powietrza i im wysłać. Dopiero zaczną działać. Bardziej martwiło mnie czy te kotły się sprawdzają ale znalazłem pana który je matuje już  przed tamtym sezonem grzewczym i mówi że bardzo fajne kotły. Ze przy podłogówce bufor trzyma nawet do 4 dni. Przy grzejnikach zimą całą dobę

Edytowane przez krzysiek06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trx9Z mojego doświadczenia sosnę oszczędzaj na domieszkę z olchą bo sama olcha słabo się pali i nie daje dużo ciepła ogólnie dobrze jest liściaste przekładać sosną zdrowiej na kocioł mniej smoli a dobrze się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są zawleczki. Przy montażu kotła wyciągałem, troche zabawy jest zeby je powiesić, najlepiej deche od spodu wymiennika podlozyc bo lubia polecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.